ΣΟΥΡΕΑΛ ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Φιλε είσαι τυχερος. Τι να πω

Εμενα το παραπονο μου είναι οτι ολων οι πεθερες κατι έχουν. Μια πίεση, ενα κατι...Η Δικια μου δεν έχει ούτε σφράγισμα! Θα μας πεθάνει ολους ο Highlander o αθανατος....Αφου της λεω "Θα ρθω να σου κοψω το κεφαλι να σου παρω την δυναμη". Αλλα τελικά βρηκα τροπο να την κοιταζω χαμογελοντας και κλεινοντας της το ματι ταυτοχρονα...Μεσα από σκοπευτικο καραμπινας!

Δυο ανθρωπους δεν αντέχω...την πεθερά μου και το πατέρα μου. Οποιος είναι υποτασικος μπορώ να τους φέρω σε επαφη μαζι τους για να ανεβαζει την πιεση του
Στην Λεπενου τα αρνακια, τα τρωνε με τα κοκκαλα μαζι, τι σφραγισμα να εχει? Tooth Tooth
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Φιλε είσαι τυχερος. Τι να πω

Εμενα το παραπονο μου είναι οτι ολων οι πεθερες κατι έχουν. Μια πίεση, ενα κατι...Η Δικια μου δεν έχει ούτε σφράγισμα! Θα μας πεθάνει ολους ο Highlander o αθανατος....Αφου της λεω "Θα ρθω να σου κοψω το κεφαλι να σου παρω την δυναμη". Αλλα τελικά βρηκα τροπο να την κοιταζω χαμογελοντας και κλεινοντας της το ματι ταυτοχρονα...Μεσα από σκοπευτικο καραμπινας!

Δυο ανθρωπους δεν αντέχω...την πεθερά μου και το πατέρα μου. Οποιος είναι υποτασικος μπορώ να τους φέρω σε επαφη μαζι τους για να ανεβαζει την πιεση του
Αυτό που έχω πει στην πεθερά μου δεν λέγεται. Της λέω μια μέρα πεθερούλα τι κοινό έχεις εσύ και μια τούρτα παγωτό;
-Είμαστε και τα δύο γλυκά; Μου απαντάει
-Όχι της απαντάω είστε ωραίες όταν είστε παγωμένες με κεράκια. Rolling Rolling
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Στην Λεπενου τα αρνακια, τα τρωνε με τα κοκκαλα μαζι, τι σφραγισμα να εχει? Tooth Tooth
Εδω φοβαμαι καμμια μερα μην φανε και εμενα

Πρωτη φορά Λεπενού υποψηφιος γαμπρος...Εγω εντωμεταξυ περνάω την 8χρονη θητεια μου ως χορτοφαγος...Συζητηση
-Θα ψησω κρεας δικο μου να φαμε για βραδυ
-Αστο ρε Νασο, μην ταλαιπωρησε, αλλώστε εγώ δεν τρώω κρέας...
-Δεν τρως κρεάς;
-Οχι, αλλά το τραπέζι έχει απ'ολα...και πατατες και σαλατα και τυρι...Μην αγχωνεσαι
-Καλα θα ψησω δυο μπριζολες τοτε
-Μαλλον δεν με καταλαβες...Δεν τρωω κρεας
-Ουτε μπριζολες τρως;
-Ε αφου δεν τρωω κρέας
-Καλα θα σου φτιαξω ενα κοντοσουβλι απο δικο μου γουρουνι

ΚΑπου εκει κατεθεσα τα οπλα και απαιτησα απο τον διερμηνεα μου να του εξηγησει οτι δεν τρωω κρεας. Εκει εμαθα απο τον διερμηνεα πως κρεας στην Λεπενου είναι μονο το αρνι και το κατσικι...τα αλλα δεν ειναι κρεατα
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Αυτό που έχω πει στην πεθερά μου δεν λέγεται. Της λέω μια μέρα πεθερούλα τι κοινό έχεις εσύ και μια τούρτα παγωτό;
-Είμαστε και τα δύο γλυκά; Μου απαντάει
-Όχι της απαντάω είστε ωραίες όταν είστε παγωμένες με κεράκια. Rolling Rolling
Η πεθερα σου δεν πρεπει να γνωρισει την δικια μου Rolling Rolling Rolling Rolling
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Θα παρακαλουσα τους συντροχους, να μεινουμε στα του ....Πασχα!
Οσοι εχετε προβλημα με τις πεθερες σας, να πατε να φατε ενα χερι ξυλο και γυριστε στη μια!( ροδα) abcdefghgk abcdefghgk
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Φιλος, δηλώνει άθεος, ερχεται ένα Πασχα και μου λέει "Χριστός Ανέστη"...
Θείος της γυναίκας μου από την Λεπενού, με παίρνει τηλεφωνο και μου λεει "Δεν με πηρες τηλεφωνο να μου πεις καλο Πασχα" (ενω δεν τον έχω παρει ποτέ τηλεφωνο για τιποτα)

Τι να του απαντησω εκεινη την ώρα;;

20562886_10155594353883188_1858004728_n.jpg
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Φιλος, δηλώνει άθεος, ερχεται ένα Πασχα και μου λέει "Χριστός Ανέστη"...
Θείος της γυναίκας μου από την Λεπενού, με παίρνει τηλεφωνο και μου λεει "Δεν με πηρες τηλεφωνο να μου πεις καλο Πασχα" (ενω δεν τον έχω παρει ποτέ τηλεφωνο για τιποτα)

Τι να του απαντησω εκεινη την ώρα;;

View attachment 31368
Σαν σημερα 1 Μαη υπαρχουν πολλες ευχες που μπορεις να ανταποδωσεις!
Βεβαια καλυτερα θα ηταν......cdefghicdefghi Πρωταπριλια!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Φιλος, δηλώνει άθεος, ερχεται ένα Πασχα και μου λέει "Χριστός Ανέστη"...
Θείος της γυναίκας μου από την Λεπενού, με παίρνει τηλεφωνο και μου λεει "Δεν με πηρες τηλεφωνο να μου πεις καλο Πασχα" (ενω δεν τον έχω παρει ποτέ τηλεφωνο για τιποτα)

Τι να του απαντησω εκεινη την ώρα;;

View attachment 31368
ToothToothToothToothTooth


Σε εμένα συμβαίνει το αντίθετο.

Μου λένε "Χριστός Ανέστη"
Σεβόμενος πολλούς που γιορτάζουν την περίοδο αυτή, απαντώ "Χρόνια πολλά, καλές γιορτές"
και με διορθώνουν με στόμφο και λίγο θυμωμένα
"Αληθώς Ανέστη πρέπει να απαντήσεις"

ooops
Υπομονή. Οπως όλοι στα φόρα και στο FB υποθέτουν όταν συνομιλούν με κάποιον πως μένει στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής, έτσι και όλοι υποθέτουν πως όλοι οι Έλληνες είναι θρήσκοι Χριστιανοί.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
ToothToothToothToothTooth


Σε εμένα συμβαίνει το αντίθετο.

Μου λένε "Χριστός Ανέστη"
Σεβόμενος πολλούς που γιορτάζουν την περίοδο αυτή, απαντώ "Χρόνια πολλά, καλές γιορτές"
και με διορθώνουν με στόμφο και λίγο θυμωμένα
"Αληθώς Ανέστη πρέπει να απαντήσεις"

ooops
Υπομονή. Οπως όλοι στα φόρα και στο FB υποθέτουν όταν συνομιλούν με κάποιον πως μένει στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής, έτσι και όλοι υποθέτουν πως όλοι οι Έλληνες είναι θρήσκοι Χριστιανοί.
και σωστοτερο ακομη ''ΑΛΗΘΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ''
Για τιμωρια θα το πεις εκατο φορες σε οσους σε ευχηθουν φετος.cdefghi
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
ToothToothToothToothTooth


Σε εμένα συμβαίνει το αντίθετο.

Μου λένε "Χριστός Ανέστη"
Σεβόμενος πολλούς που γιορτάζουν την περίοδο αυτή, απαντώ "Χρόνια πολλά, καλές γιορτές"
και με διορθώνουν με στόμφο και λίγο θυμωμένα
"Αληθώς Ανέστη πρέπει να απαντήσεις"

ooops
Υπομονή. Οπως όλοι στα φόρα και στο FB υποθέτουν όταν συνομιλούν με κάποιον πως μένει στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής, έτσι και όλοι υποθέτουν πως όλοι οι Έλληνες είναι θρήσκοι Χριστιανοί.
Το ιδιο απαντω και εγω σεβομενος την πιστη τους, και την ιδια απαντηση παιρνω και εγω


Με τον παπά που ξεκινησαμε την κουβεντα καποια στιγμη ειχαμε μια συζητηση θεολογικου περιοχομενου, μετά από ώριμη συζητηση και αφού συμφωνήσαμε οτι διαφωνουμε όχι απλά σε επίπεδο εκκλησιαστικό αλλά θεολογικό (είναι ωραίος τυπος στην συζητηση) μου λεει
"Το καλύτερο πραγμα που εχω ακούσει ποτέ για τον θεο το εχω διαβασει σε ενα συνθημα γραμμενο σε τοιχο στο κέντρο της Αθήνας. Εγραφε ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΤΗΝ γ*******ΣΑΜΕ"

Η απαντηση μου φυσικά ήταν αυθόρμητη και του είπα "Και μόνο που το σημαντικότερο πραγμα για τον θεό που έχεις στο μυαλο σου είναι μια πρόταση που ξεκινάει με το ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μου φτάνει"
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
και σωστοτερο ακομη ''ΑΛΗΘΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ''
Για τιμωρια θα το πεις εκατο φορες σε οσους σε ευχηθουν φετος.cdefghi
Λέω να μείνω στο χρόνια πολλά. Ωραιότατη generic ευχή μακροζωίας
Εκτός και αν το γυρίσω κι εγώ στο live long and prosper
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Θυμάστε τότε που είμασταν παιδιά και ζούσαν οι γιαγιάδες μας. Μεγάλη εβδομάδα τι πείνα τραβούσαμε, δεν μπορούσαμε να φάμε τίποτα και είχαμε μπροστά μας, σοκολάτες, τσουρέκια, κουλούρια, και δεν μας αφήναν να ακουμπήσουμε τίποτα...τι είχα οργανώσει για να φαω κρυφα, τι ξυπνητήρια μεσα στην νυχτα για να σηκωθω και να αρπάξω κατι...με ειχε παρει χαμπάρι η δικια μου και απο Μεγάλη Πεμπτη κοιμόταν στην κουζινα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Θυμάστε τότε που είμασταν παιδιά και ζούσαν οι γιαγιάδες μας. Μεγάλη εβδομάδα τι πείνα τραβούσαμε, δεν μπορούσαμε να φάμε τίποτα και είχαμε μπροστά μας, σοκολάτες, τσουρέκια, κουλούρια, και δεν μας αφήναν να ακουμπήσουμε τίποτα...τι είχα οργανώσει για να φαω κρυφα, τι ξυπνητήρια μεσα στην νυχτα για να σηκωθω και να αρπάξω κατι...με ειχε παρει χαμπάρι η δικια μου και απο Μεγάλη Πεμπτη κοιμόταν στην κουζινα
Νηστεία με το ζόρι!

Απωθημένο μου εχει μεινει με τα τσουρέκια!
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Μια από τις πιο αστείες ιστορίες που έχω ακούσει για Πασχαλινό ψήσιμο είναι στην Πρεβέζα πριν μερικά χρόνια


Το αρνί είχε μπει στην σούβλα και η παρέα στην Πρέβεζα έπινε κρασί και περίμενε τα τελευταία λεπτά του ψησίματος - Η γιορτινή ατμόσφαιρα όμως έμελλε να χαλάσει απότομα...
Ο πρωταγωνιστής της ιστορίας αποφάσισε να αφήσει τον παραδοσιακό τρόπο ψησίματος του οβελία και στην θέση του, για το γύρισμα της σούβλας, τοποθέτησε ένα μοτέρ. Τα οικονομικά του όμως δεν ήταν τέτοια που να του επέτρεπαν να αγοράσει κάτι έτοιμο, και έτσι αποφάσισε να φτιάξει την κατασκευή μόνος του με πληροφορίες που συνέλεξε από φίλους και γνωστούς.
Το μόνο λοιπόν που έπρεπε να αναζητήσει ήταν το μοτέρ αφού όλα τα υπόλοιπα τα είχε. Στο υπόγειο του σπιτιού του είχε ένα χαλασμένο πλυντήριο. Αποφάσισε λοιπόν να προσαρμόσει το μοτέρ αυτό στην σούβλα. Και επειδή του άρεσε και το αυτοματοποιημένο σύστημα άφησε συνδεδεμένη όλη την πλακέτα ρύθμισης προγραμμάτων και χρόνου.
Ολα δοκιμάστηκαν και λειτουργούσαν ρολόι και ήταν έτοιμα για την μέρα του Πάσχα. Την Κυριακή μαζευτήκαν φίλοι και συγγενείς για το τραπέζι ενώ ο φίλος μας είχε βάλει σε λειτουργία την κατασκευή του και το αρνί για πρώτη φορά ψήνονταν μόνο του δίχως να βάζει καθόλου χέρι.
Έβαλε μάλιστα το μοτέρ στο πρόγραμμα με την περισσότερη ώρα, 2,5 περίπου ώρες και κάπου στις 2 ξαναγύρισε τον διακόπτη στην αρχή. Ο οβελίας μετά από λίγες ώρες ήταν έτοιμος και απλά γύριζε αργά με βάση πάντα τον χρονοδιακόπτη του μοτέρ του πλυντηρίου. Και τότε έγινε το απίστευτο...
Εκεί που κάθονταν όλοι στο τραπέζι και πίνανε το κρασί τους αμέριμνοι περιμένοντας τα τελευταία λεπτά, το μοτέρ μπήκε αυτόματα στο πρόγραμμα του στυψίματος. Με απίστευτες στροφές άρχισε ο πασχαλινός οβελίας να γυρνάει. Τόσο μεγάλη ήταν η ταχύτητα που μέχρι να προλάβει ο πρωταγωνιστής της υπόθεσης να αντιδράσει, το αρνάκι είχε σκορπιστεί παντού στην αυλή αλλά και επάνω σε όσους βρέθηκαν εκείνη την ώρα εκεί.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Παω να παρω 150 ευρω απο πεθερο να αγορασω το αρνι,
μετα να δω ετεροδημοτες που ΔΕΝ περασε κανενας απο ελενγχους,
και τα λεμε το απογευμα! Dancing .Dancing
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Θυμάστε τότε που είμασταν παιδιά και ζούσαν οι γιαγιάδες μας. Μεγάλη εβδομάδα τι πείνα τραβούσαμε, δεν μπορούσαμε να φάμε τίποτα και είχαμε μπροστά μας, σοκολάτες, τσουρέκια, κουλούρια, και δεν μας αφήναν να ακουμπήσουμε τίποτα...τι είχα οργανώσει για να φαω κρυφα, τι ξυπνητήρια μεσα στην νυχτα για να σηκωθω και να αρπάξω κατι...με ειχε παρει χαμπάρι η δικια μου και απο Μεγάλη Πεμπτη κοιμόταν στην κουζινα
να φανταστω οτι σε ονειρικη αποτυπωση του απωθημενου σου φαγητου του πασχα,θα ονειρευεσαι μια ναζί γκομεναρα με δερματινα εσωρουχα να καθετε πισω απο τον παγκο με τα πανακριβα αξεσουαρ της TOURATECH και να σε μαστιγωνει με το μαστιγιο με τις 9 ουρες καθε φορα που θα προσπαθεις να παρεις κατι απο τον παγκο.abcdefghgk
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
να φανταστω οτι σε ονειρικη αποτυπωση του απωθημενου σου φαγητου του πασχα,θα ονειρευεσαι μια ναζί γκομεναρα με δερματινα εσωρουχα να καθετε πισω απο τον παγκο με τα πανακριβα αξεσουαρ της TOURATECH και να σε μαστιγωνει με το μαστιγιο με τις 9 ουρες καθε φορα που θα προσπαθεις να παρεις κατι απο τον παγκο.abcdefghgk
Απωθημένα ευτυχώς δεν έχω και ειδικά με το φαγητό...τωρα αυτο με την γκομεναρα και την τουρατεκ και τους ναζι και το μαστιγιο πως τον εκανες τον συνειρμό...

Χαλάρωσε, ξάπλωσε στον καναπέ και μίλα μου για την παιδική σου ηλικία Joy

(Θα μπορούσε το όνειρο του απωθημένου να είναι να είμαι ξαπλωμενος ως αλλος Καισαρ με μαιναδες να χορευουν γυμνες τριγυρω ενω μικρες πανεμορφες σκλάβες να με ταϊζουν στο στομα τσουρεκακια την ώρα που ένα μεγαλειώδες όργιο εξελίσεται τριγυρω)
 
Top Bottom