ΣΑΛΤΑΡΙΣΜΕΝΗ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.275
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγω παντως οταν οδηγαω αυτοκινητο δεν με χαιρεταει κανενας οδηγος Ι.Χ. αρα γιατι και ο απεναντι κατοχος μηχανης να με χαιρετησει οταν οδηγαω δικυκλο καποιο ηλιολουστο Σ/Κ ? ...... αφου παλι τα ιδια προσωπα ειμαστε .......! ooops
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγω παντως οταν οδηγαω αυτοκινητο δεν με χαιρεταει κανενας οδηγος Ι.Χ. αρα γιατι και ο απεναντι κατοχος μηχανης να με χαιρετησει οταν οδηγαω δικυκλο καποιο ηλιολουστο Σ/Κ ? ...... αφου παλι τα ιδια προσωπα ειμαστε .......! ooops
μααα....αφου ...αλληλεγγύη της φυλής των μοτοσυκλετιστών....αφού...

 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Εγω παντως οταν οδηγαω αυτοκινητο δεν με χαιρεταει κανενας οδηγος Ι.Χ. αρα γιατι και ο απεναντι κατοχος μηχανης να με χαιρετησει οταν οδηγαω δικυκλο καποιο ηλιολουστο Σ/Κ ? ...... αφου παλι τα ιδια προσωπα ειμαστε .......! ooops
Μήπως έχεις βάλει φιμε 99.9% τζαμακι όπως συνηθίζεται εντο στο ελλαντα και δεν τους βλέπεις που σου κουνάνε μαντήλι?? abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Η αλληλεγγύη μεταξύ μοτοσυκλετιστών έχει γίνει τα τελευταία χρόνια μια μεγάλη μπούρδα και όσοι την ασπάζονται ακόμα είναι οι τελευταίοι εναπομείναντες ρομαντικοί.
Ο συνεχής καταιγισμός νέων μοντέλων,η υπέρμετρη (παρα)πληροφόρηση-όλοι γίνανε ειδικοί και έχουν εκπομπή στο ΥΤ- καθώς και η πλημμύρα των όψιμων μοτοσυκλετιστών που πήραν ένα μηχανάκι γιατί δεν αντέχεται άλλο το αυτοκίνητο-βενζίνες-παρκάρισμα-μποτιλιάρισμα κλπ. δημιούργησε ένα καθεστώς στους δρόμους που μπορεί να καβαλάνε μηχανή αλλά μοτοσυκλετιστές δεν είναι,ούτε μηχανόβιοι (με την αγνή έννοια της λέξης).

Γι αυτό και η Πανελλήνια συγκέντρωση μοτοσυκλετιστών είναι τόσο ανέκδοτο όσο και η πανελλήνια των αυτοκινητιστών ξέρωγω ή των ιδιοκτητών πλυντηρίων Πίτσος.

Είναι κι άλλα στραβά που βλέπω κι εκνευρίζομαι αλλά δεν είναι του παρόντος.Ίσως να τα θεωρώ εγώ στραβά γιατί πρόλαβα μια άλλη εποχή πιο αγνή.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.285
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Γεγονος ομως ειναι πως οταν οδηγεις το μοτοσακο σου, και σου βγει αλλο μοτοσακο και σε κλεισει,η μπει στη λωριδα σου αποτομα,δε λες τπτ απλα φρεναρεις!!!
Αν σου κανει το ιδιο ομως καποιος με αυτοκινητο, του κατεβαζεις καντηλια κι ολα τα Θεια που σου ερχονται στο μυαλο εκεινη τη στιγμη!!!!

Αρα μια αληλεγγυη υπαρχει ....ακομα!!!!!!!
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Γεγονος ομως ειναι πως οταν οδηγεις το μοτοσακο σου, και σου βγει αλλο μοτοσακο και σε κλεισει,η μπει στη λωριδα σου αποτομα,δε λες τπτ απλα φρεναρεις!!!
Αν σου κανει το ιδιο ομως καποιος με αυτοκινητο, του κατεβαζεις καντηλια κι ολα τα Θεια που σου ερχονται στο μυαλο εκεινη τη στιγμη!!!!

Αρα μια αληλεγγυη υπαρχει ....ακομα!!!!!!!
Μπα,ο φόβος είναι που φυλάει τα έρημα.
Αν σου βγεί κανά γομάρι από το αυτοκίνητο την κοπανάς άνετα,αν όμως ο σφίχτης είναι στο μηχανάκι τότε τα ρίχνεις στη 'αλληλεγγύη' ! Rolling
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.285
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Μπα,ο φόβος είναι που φυλάει τα έρημα.
Αν σου βγεί κανά γομάρι από το αυτοκίνητο την κοπανάς άνετα,αν όμως ο σφίχτης είναι στο μηχανάκι τότε τα ρίχνεις στη 'αλληλεγγύη' ! Rolling
Mαρτυριαρης εισαι!!!!!
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Εγω παντως οταν οδηγαω αυτοκινητο δεν με χαιρεταει κανενας οδηγος Ι.Χ. αρα γιατι και ο απεναντι κατοχος μηχανης να με χαιρετησει οταν οδηγαω δικυκλο καποιο ηλιολουστο Σ/Κ ? ...... αφου παλι τα ιδια προσωπα ειμαστε .......! ooops



Όταν είχα και εγώ boxer...




SUBARU μην παει στην προπέλα το μυαλό σας,

Με χαιρετούσαν οι ομοιοκατοχοι και κάτοχοι EVO.
Μάλλον ημασταν λίγοι και ξεχωριζαμε...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Όταν είχα και εγώ boxer...




SUBARU μην παει στην προπέλα το μυαλό σας,

Με χαιρετούσαν οι ομοιοκατοχοι και κάτοχοι EVO.
Μάλλον ημασταν λίγοι και ξεχωριζαμε...
Κάτι φεγγάρια που δούλεψα λεωφορείο, οι λεωφοριατζήδες χαιρετιούνται μεταξύ τους.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τέρμα οι χαιρετούρες???
Ααααα το βρήκα....
Θα πάρεις GS λοιπόν !!!!!
funny funnyfunny

Μάνο το Joe Bar δεν νομίζω να αναφέρετε στον μοτοσυκλετιστή του σήμερα όπως έχει διαμορφωθεί η εικόνα του μοτοσυκλετιστή ή μάλλον για εμένα πιο σωστα είναι να λέμε, αυτός που καβαλάει μηχανή, σήμερα !
Αναφέρεται στον λάτρη των δύο τροχών και όλης αυτης της φιλοσοφίας που περιστρέφεται γύρω από τους δύο τροχούς και που δυστυχώς όσο περνούν τα χρόνια αυτού του τύπου μοτοσυκλετιστες λιγοστεύουν !!!
Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon

Η αλληλεγγύη μεταξύ μοτοσυκλετιστών έχει γίνει τα τελευταία χρόνια μια μεγάλη μπούρδα και όσοι την ασπάζονται ακόμα είναι οι τελευταίοι εναπομείναντες ρομαντικοί.
Ο συνεχής καταιγισμός νέων μοντέλων,η υπέρμετρη (παρα)πληροφόρηση-όλοι γίνανε ειδικοί και έχουν εκπομπή στο ΥΤ- καθώς και η πλημμύρα των όψιμων μοτοσυκλετιστών που πήραν ένα μηχανάκι γιατί δεν αντέχεται άλλο το αυτοκίνητο-βενζίνες-παρκάρισμα-μποτιλιάρισμα κλπ. δημιούργησε ένα καθεστώς στους δρόμους που μπορεί να καβαλάνε μηχανή αλλά μοτοσυκλετιστές δεν είναι,ούτε μηχανόβιοι (με την αγνή έννοια της λέξης).

Γι αυτό και η Πανελλήνια συγκέντρωση μοτοσυκλετιστών είναι τόσο ανέκδοτο όσο και η πανελλήνια των αυτοκινητιστών ξέρωγω ή των ιδιοκτητών πλυντηρίων Πίτσος.

Είναι κι άλλα στραβά που βλέπω κι εκνευρίζομαι αλλά δεν είναι του παρόντος.Ίσως να τα θεωρώ εγώ στραβά γιατί πρόλαβα μια άλλη εποχή πιο αγνή.
Ακριβώς παιδιά....
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.451
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Χαλαρωστε Ομορφοπαιδα μη τους βαζουμε ολους στο ιδιο σακι υπαρχουν πολλα νεα παιδια που συμπεριφερονται αψογα και εχω πολλα παραδειγματα στο δρομο και ειδικα στη Λεσχη Μοτο εδω στο Αγρινιο YesYes
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Χαλαρωστε Ομορφοπαιδα μη τους βαζουμε ολους στο ιδιο σακι υπαρχουν πολλα νεα παιδια που συμπεριφερονται αψογα και εχω πολλα παραδειγματα στο δρομο και ειδικα στη Λεσχη Μοτο εδω στο Αγρινιο YesYes
To είπα από την αρχή Μιχάλη, δεν τους τσουβαλιάζουμε όλους...
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Οι τοπικές λέσχες και οι συναθροίσεις μελών από ομάδες ή φόρουμ είναι φωτεινές εξαιρέσεις και χαίρομαι γι αυτό.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Χαλαρωστε Ομορφοπαιδα μη τους βαζουμε ολους στο ιδιο σακι υπαρχουν πολλα νεα παιδια που συμπεριφερονται αψογα και εχω πολλα παραδειγματα στο δρομο και ειδικα στη Λεσχη Μοτο εδω στο Αγρινιο YesYes
Είπαμε,το Αγρίνιο είναι πολύ μπροστά σε παιδεια μοτοσυκλετιστικη.

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Είπαμε,το Αγρίνιο είναι πολύ μπροστά σε παιδεια μοτοσυκλετιστικη.

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε εχουμε ετοιμο για μεταγραφη εσενα!! Και μαλιστα με ελευθερας! Yes Smileys drinking beer Emoticon
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Σε εχουμε ετοιμο για μεταγραφη εσενα!! Και μαλιστα με ελευθερας! Yes Smileys drinking beer Emoticon
Σας έχω ιδιαίτερη αδυναμία ,όπως και στους παλιοΑθηναίους.
Αυτούς τους Ηπειρώτες προσπάθησα να τους συμπαθήσω, αλλά δεν...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Σας έχω ιδιαίτερη αδυναμία ,όπως και στους παλιοΑθηναίους.
Αυτούς τους Ηπειρώτες προσπάθησα να τους συμπαθήσω, αλλά δεν...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αφου δεν καταφεραν ενα γιοφυρι να χτισουν...κολλητους θα τους κανουμε?? ΩΧ!!
 
Top Bottom