Πρωτη επαφή με μηχανη!!!

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Ε πως δε μετράει..
Εμένα μου είπε μια...δε θέλω να σε προσβάλλω, αλλά δεν σου κάθομαι.
Είναι πολύ μεγαλο
Άστο καλό και σήμερα γελάσαμε χαχααχα,να είσαι καλά ρε Μπάμπη
 

Alexandros Capone

new member
Δημοσιεύσεις
70
Ηλικία
38
Όνομα
Alexandros
5η Δημοτικού πρώτη φορά πήρα το Address 50 των γονιών μου κι έκανα απόσταση 4 τετραγώνων.
Επόμενη οδήγηση Β Γυμνασίου όπου η γιαγιά πήρε δώρο το Suzuki Sapia 50. Δεν ήξερα να οδηγάω αλλά έπρεπε να αποδείξω έμπρακτα στον πατέρα πως ξέρω οπότε από τύχη κ θάρρος πέρασα όλα τα τεστ που μου έβαλε κ στην οδήγηση και στα σήματα.
Στα 15,5 μου αγοράζουν vespa 50 4t, την οποία 3 μήνες μετά μου την κλειδώνουν γιατί με είδε γνωστός να περνάω με κόκκινο. 4 μήνες μετά παίρνω δίπλωμα οπότε επιτέλους επέστρεψε στα χέρια μου.
Στα 17 αγοράζω Beverly 200 μετά από σεζόν κ τη βοήθεια της γιαγιάς πάλι.
Στα 19 παίρνω Fazer 600 S2. Εκεί ξεκινάω να νιώθω λίγο φόβο.
Στα 26 παίρνω TDM, μου φεύγει κάθε ίχνος φόβου κάνοντας ταξιδάρες κ νομίζοντας πως ξέρω να οδηγάω...
Στα 31 μου λοιπόν πήρα Tracer και έμαθα το βασικό... Να φοράω κράνος!!!!
Με τις κατάλληλες παρέες που κάναμε βόλτες, κατάλαβα πως όλα αυτά περι ξέρω να οδηγάω, γκρεμίστηκαν. Ο φόβος έγινε συνοδηγός κ φοβόμουν να κάνω ακόμα κ τα μισά του παρελθόντος. Πήγα Χούντρα. Κοκομπλόκο!!! Οδηγούσα με τον τρόπο που έλεγε απο τύχη, χωρίς να μπορώ να καταλάβω πως τα έκανς συνειδητά αυτά!!!
ΥΓ1. Ήμουν ατίθασο παιδί οπότε το ΟΧΙ δεν το δεχόμουν. Κι απ το να ανεβαίνω σε άλλους, οι δικοί μου προτίμησαν να έχω το δικό μου μηχανάκι. Αλλά πάντα αργό!!! Ήθελα glx, είδα address. Ηθελα fx 125, είχα vespa 50.
Όταν πήρα το fazer έπαθαν 1 σοκ. Κυρίως που μου πούλησαν τέτοια μηχανή χωρίς να έχω δίπλωμα.
ΥΓ2. Δεν έμενα Αθήνα αλλά Ρόδο, οπότε παίζει το ρόλο του στην ελευθερία που είχα!!!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Θέλω να βοηθήσω την εξέλιξη του θέματος "Πρώτη επαφή με μηχανή". Να είμαι εντός,όπως και οι υπόλοιποι,μια ερώτηση παιδιά.

Την Φέτα την θέλετε αλμυρή,πικάντικη,σκληρή,μέτρια,βαρελίσια ή δοχείου; cdefghigi

Μπριζόλες παίρνετε λαιμό ή κόντρα; abc


Ήρεμα ρωτάω... abcd
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ποια είναι η μαγική λεξουλα;;;cdefghigi
Πεν-Φε ακριβώς όπως την έγραψες και συ κάποια ποστ παραπάνω...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Θέλω να βοηθήσω την εξέλιξη του θέματος "Πρώτη επαφή με μηχανή". Να είμαι εντός,όπως και οι υπόλοιποι,μια ερώτηση παιδιά.

Την Φέτα την θέλετε αλμυρή,πικάντικη,σκληρή,μέτρια,βαρελίσια ή δοχείου; cdefghigi

Μπριζόλες παίρνετε λαιμό ή κόντρα; abc


Ήρεμα ρωτάω... abcd
Λοιπόν παιδιά το πράγμα έχει ξεφύγει οκ!!!
Η φέτα βαρελισια και πικάντικη σκληρή (για όσους έχουν ακόμα δόντια). Η μπριζόλα πάντα στα κάρβουνα λαιμού η προβατίνα ήρεμα απαντάω χαχααχ και μπύρα άφθονη να ρέει χααχαχαχ
 
N

notakos600

Guest
Λοιπόν παιδιά το πράγμα έχει ξεφύγει οκ!!!
Η φέτα βαρελισια και πικάντικη σκληρή (για όσους έχουν ακόμα δόντια). Η μπριζόλα πάντα στα κάρβουνα λαιμού η προβατίνα ήρεμα απαντάω χαχααχ και μπύρα άφθονη να ρέει χααχαχαχ
Μλκ μου, πρέπει να πάμε μαζί για γουρουνοπούλα στη Μεσσηνία.
Θα αλλάξει όλη η κοσμοθεωρία σου, με ή χωρίς δόντια. Rolling
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Μλκ μου, πρέπει να πάμε μαζί για γουρουνοπούλα στη Μεσσηνία.
Θα αλλάξει όλη η κοσμοθεωρία σου, με ή χωρίς δόντια. Rolling
Μέσα είσαι Νότη από τέλος Ιουνίου είμαι ελεύθερος εκτός και πάμε σ/κ ρόδα δεν έχω οπότε η αμάξι μαζί και η κυρά μου και το σκυλάκι η δικαβαλο χαχααχαχ οπότε θα σας χαϊδεύω ... ξέρεις εσύ αχχαχα
 
N

notakos600

Guest
Μέσα είσαι Νότη από τέλος Ιουνίου είμαι ελεύθερος εκτός και πάμε σ/κ ρόδα δεν έχω οπότε η αμάξι μαζί και η κυρά μου και το σκυλάκι η δικαβαλο χαχααχαχ οπότε θα σας χαϊδεύω ... ξέρεις εσύ αχχαχα
Γίνεσαι πολύ καυλωτικός.
Το κάνεις τις Παρασκευές πριν το Σαββατοκύριακο ή παίζεις και καθημερινές? Rolling
Αν είναι οικογενειακά να κανονίσουμε αυτοκινητάδικα μπρο.Smileys drinking beer Emoticon
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Γίνεσαι πολύ καυλωτικός.
Το κάνεις τις Παρασκευές πριν το Σαββατοκύριακο ή παίζεις και καθημερινές? Rolling
Αν είναι οικογενειακά να κανονίσουμε αυτοκινητάδικα μπρο.Smileys drinking beer Emoticon
Το κάνω όπου βρω και οπότε μου έρθει απλά πάντα τυχαίνει να είμαι μόνος μου χαχααχ. Ναι μέσα για οικογενειακός μέσα και με ρόδα θα βρω την άκρη θα πάρω το Τ ΜΑΧ του αδερφού μου ελπίζω να με πάει δεν έχει και οδική χαχά το βλέπουμε φίλος. Αλλά έχουμε και εδώ ωραία κουτούκια αν θες θέλετε το κανονίζουμε είναι πολύ καλό!! οι τιμές όπως πρέπει και είναι σύντροχος και φίλος αδερφός. Οι μπύρες οι ανεφ από εμένα προσοχή οι ανεφ χααχαχαχ
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Ναι, λες και θα καθόταν?
Oh wait, παίζει να μην έχει ξυπνήσει ακόμη.
Εμείς οι γηραιότεροι ξυπνάμε για τα χάπια μας.
Ποιο κορίτσι λέτε γιατί έμεινα στην φέτα βαρελισια
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ναι, λες και θα καθόταν?
Oh wait, παίζει να μην έχει ξυπνήσει ακόμη.
Εμείς οι γηραιότεροι ξυπνάμε για τα χάπια μας.
τι δεν θα μας καθοταν? abcde
 
N

notakos600

Guest
Το κάνω όπου βρω και οπότε μου έρθει απλά πάντα τυχαίνει να είμαι μόνος μου χαχααχ. Ναι μέσα για οικογενειακός μέσα και με ρόδα θα βρω την άκρη θα πάρω το Τ ΜΑΧ του αδερφού μου ελπίζω να με πάει δεν έχει και οδική χαχά το βλέπουμε φίλος. Αλλά έχουμε και εδώ ωραία κουτούκια αν θες θέλετε το κανονίζουμε είναι πολύ καλό!! οι τιμές όπως πρέπει και είναι σύντροχος και φίλος αδερφός. Οι μπύρες οι ανεφ από εμένα προσοχή οι ανεφ χααχαχαχ
Η φάση είναι να αλλάζουμε ορίζοντες φίλε.
Όσο πιο μακριά τόσο το καλύτερο.
Υπάρχει καλύτερο από το να έχεις ξεκινήσει αχάραγα από τη Αθήνα και να τρως τυρόπιτα σε έναν φούρνο σε κάποιο χωριό στη μέση του πουθενά ατενίζοντας και μυρίζοντας μια άλλη Ελλάδα που ακόμη αντιστέκεται?
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Υπάρχει καλύτερο από το να έχεις ξεκινήσει αχάραγα από τη Αθήνα και να τρως τυρόπιτα σε έναν φούρνο σε κάποιο χωριό στη μέση του πουθενά ατενίζοντας και μυρίζοντας μια άλλη Ελλάδα που ακόμη αντιστέκεται?
Οχι..
Και δε χρειαζεται να πας μακρια...ουτε ναναι σουπερ η τυροπιττα
 
Top Bottom