ΜΑΝΗ 21-22-23 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ 2018... η προετοιμασια

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.178
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
οτι στο τελος όλοι bmw θα παρουν!!!

στα λογια μου ερχεστε .....ετσι ακριβως....
και προφανεστατα ολοι καταλαβαινετε την σοφία αυτής της φράσης ...απλά ορισμενοι θελουν τον χρονο τους (πιθανόν να φταίει και το κούνημα δηλαδή)
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
στα λογια μου ερχεστε .....ετσι ακριβως....
και προφανεστατα ολοι καταλαβαινετε την σοφία αυτής της φράσης ...απλά ορισμενοι θελουν τον χρονο τους (πιθανόν να φταίει και το κούνημα δηλαδή)
Από την ζήλια σας θα σκάσετε που το μακρύ μηχανάκι μου είναι ........



 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.178
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
με νεώτερη ανακοίνωση θα βγει και το δρομολογιο ....
για το Αθηναικό τραινάκι της Παρασκευής για Μάνη !!!
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
View attachment 2753

Το τριημερο 21-22-23 Σεπτεμβρη 2018 βολταρουμε σε μια απο τις πιο ομορφες περιοχες της Ελλαδας μας. Στην ομορφη Μεσσηνιακη και Λακωνικη Μανη..Η διαμονη μας θα ειναι στο ξενοδοχειο http://www.areospolis.gr/el/gallery-hotel.html

ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
https://www.google.gr/maps/dir/Αρεό...εια,+230+71/Κοκκάλα/Σκουτάρι,+232+00/Αρεόπολη
ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΥΡΙΑΚΗΣ
https://www.google.gr/maps/dir/Αρεό...ιο,+240+22/Καρδαμύλη,+240+22/Καλαμάτα,+241+00
Δημήτρη αν μου επιτρέπεις 2-3 επισημάνσεις (με όλο το θάρρος):
  1. Θα ήταν καλύτερα να ανακοινωνόταν ένα πρόγραμμα για την κάθε ημέρα πχ 'Μετά το πρωινό στο ξενοδοχείο αναχώρηση για το τάδε χωριό ή επίσκεψη στο τάδε μέρος αξιοθέατο.Όλα αυτά με κατά προσέγγισιν ωράριο και χιλιόμετρα ώστε να υπάρχει ένας μπούσουλας να ξέρει ο καθένας πως θα κυλήσει η ημέρα.
  2. Επειδή η διαδρομή της πρώτης μέρας είναι όντως μικρή θα πρότεινα,αν θέλουν και οι άλλοι,να επισκεφτούμε τα σπήλαια του Διρού.Είναι ένα θέαμα μοναδικό που όσοι το έχουν δει ξέρουν για τί πράγμα μιλάω και όσοι δεν έχουν πάει τώρα είναι η καλύτερη ευκαιρία.Έχω γυρίσει όλα σχεδόν τα σπήλαια της Ελλάδας,σαν αυτό δεν υπάρχει πουθενά.
  3. Αν για κάποιο λόγο δεν κάτσει το Σπήλαιο,έχουμε μια ωραία εναλλακτική το Φάρο του Ταινάρου που είπε και ο Μάρκος νωρίτερα.Είναι δύο ώρες η επίσκεψη στο νοτιότερο άκρο της ηπειρωτικής Ευρώπης και ανεπανάληπτη εμπειρία.
  4. Είτε το ένα είτε το άλλο,πριν επιστρέψουμε Αρεόπολη, προλαβαίνουμε το απογευματάκι να πιούμε καφεδιά πολυτελείας στο πανέμορφο Γύθειο δίπλα στο λιμάνι,έτσι κι αλλοιώς η επιστροφή ύστερα είναι σύντομη.
Τα λέω αυτά γιατί σαν κοντινός τις συγκεκριμένες διαδρομές τις έχω κάνει και απολαύσει άπειρες φορές και παρ' όλα αυτά δεν τις χορταίνω.
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.998
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Δημήτρη αν μου επιτρέπεις 2-3 επισημάνσεις (με όλο το θάρρος):
  1. Θα ήταν καλύτερα να ανακοινωνόταν ένα πρόγραμμα για την κάθε ημέρα πχ 'Μετά το πρωινό στο ξενοδοχείο αναχώρηση για το τάδε χωριό ή επίσκεψη στο τάδε μέρος αξιοθέατο.Όλα αυτά με κατά προσέγγισιν ωράριο και χιλιόμετρα ώστε να υπάρχει ένας μπούσουλας να ξέρει ο καθένας πως θα κυλήσει η ημέρα.
  2. Επειδή η διαδρομή της πρώτης μέρας είναι όντως μικρή θα πρότεινα,αν θέλουν και οι άλλοι,να επισκεφτούμε τα σπήλαια του Διρού.Είναι ένα θέαμα μοναδικό που όσοι το έχουν δει ξέρουν για τί πράγμα μιλάω και όσοι δεν έχουν πάει τώρα είναι η καλύτερη ευκαιρία.Έχω γυρίσει όλα σχεδόν τα σπήλαια της Ελλάδας,σαν αυτό δεν υπάρχει πουθενά.
  3. Αν για κάποιο λόγο δεν κάτσει το Σπήλαιο,έχουμε μια ωραία εναλλακτική το Φάρο του Ταινάρου που είπε και ο Μάρκος νωρίτερα.Είναι δύο ώρες η επίσκεψη στο νοτιότερο άκρο της ηπειρωτικής Ευρώπης και ανεπανάληπτη εμπειρία.
  4. Είτε το ένα είτε το άλλο,πριν επιστρέψουμε Αρεόπολη, προλαβαίνουμε το απογευματάκι να πιούμε καφεδιά πολυτελείας στο πανέμορφο Γύθειο δίπλα στο λιμάνι,έτσι κι αλλοιώς η επιστροφή ύστερα είναι σύντομη.
Τα λέω αυτά γιατί σαν κοντινός τις συγκεκριμένες διαδρομές τις έχω κάνει και απολαύσει άπειρες φορές και παρ' όλα αυτά δεν τις χορταίνω.
Νίκο καλησπέρα...Καταρχήν η βασική διαδρομή είναι του Σαββάτου..Οπότε για εκει μπορούμε να συζητήσουμε καποια πράγματα...Νομίζω έχω πει πιο πάνω ότι παίζει σοβαρα για επίσκεψη στα Σπήλαια Δυρου γιατί αξίζει για κάποιους που δεν έχουν παει...Όσο για το Ταίναρο θέλει μια προετοιμασία γιατί η πρόσβαση είναι σίγουρο λίγο δύσκολη και αν θέλουμε να πάμε και στο φάρο θέλει από πριν άδεια..Όμως θα το δούμε...Και για το Γυθειο αναλόγως πως θα πάει το πρόγραμμα βλέπουμε για καφεδάκι...Αυτό που πρέπει όμως να φιξαρουμε ειναι οι συμμετοχές και στο που θα καταλήξουμε για διαμονή..Όλα αυτά τα κυτταμε και θα ενημερωνόμαστε όταν υπάρχουν νέα..Ελπίζω μέχρι 20 Αυγούστου το πολύ να έχουν ξεκαθαρίσει...!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Και φώτο από το δικό μου κινητό


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραι μηχανάκι έχεις...καλοτάξιδο...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.178
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Αν δε με προλάβει ο τρύγος εκεινες τις μερες θα έρθω κι εγω παρέα!

Δημήτρη αν μου επιτρέπεις 2-3 επισημάνσεις (με όλο το θάρρος):
  1. Θα ήταν καλύτερα να ανακοινωνόταν ένα πρόγραμμα για την κάθε ημέρα πχ 'Μετά το πρωινό στο ξενοδοχείο αναχώρηση για το τάδε χωριό ή επίσκεψη στο τάδε μέρος αξιοθέατο.Όλα αυτά με κατά προσέγγισιν ωράριο και χιλιόμετρα ώστε να υπάρχει ένας μπούσουλας να ξέρει ο καθένας πως θα κυλήσει η ημέρα.
  2. Επειδή η διαδρομή της πρώτης μέρας είναι όντως μικρή θα πρότεινα,αν θέλουν και οι άλλοι,να επισκεφτούμε τα σπήλαια του Διρού.Είναι ένα θέαμα μοναδικό που όσοι το έχουν δει ξέρουν για τί πράγμα μιλάω και όσοι δεν έχουν πάει τώρα είναι η καλύτερη ευκαιρία.Έχω γυρίσει όλα σχεδόν τα σπήλαια της Ελλάδας,σαν αυτό δεν υπάρχει πουθενά.
  3. Αν για κάποιο λόγο δεν κάτσει το Σπήλαιο,έχουμε μια ωραία εναλλακτική το Φάρο του Ταινάρου που είπε και ο Μάρκος νωρίτερα.Είναι δύο ώρες η επίσκεψη στο νοτιότερο άκρο της ηπειρωτικής Ευρώπης και ανεπανάληπτη εμπειρία.
  4. Είτε το ένα είτε το άλλο,πριν επιστρέψουμε Αρεόπολη, προλαβαίνουμε το απογευματάκι να πιούμε καφεδιά πολυτελείας στο πανέμορφο Γύθειο δίπλα στο λιμάνι,έτσι κι αλλοιώς η επιστροφή ύστερα είναι σύντομη.
Τα λέω αυτά γιατί σαν κοντινός τις συγκεκριμένες διαδρομές τις έχω κάνει και απολαύσει άπειρες φορές και παρ' όλα αυτά δεν τις χορταίνω.

εσυ Νίκο μ εχεις μπερδέψει τι θα κανεις τελικά θα εισαι μαζιι μας ;;;; ή θα εισαι στον τρύγο ;;;;
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Νίκο καλησπέρα...
Οκ τότε,πάντως η επίσκεψη στο φάρο (στον προαύλιο χώρο του δηλαδή) δεν χρειαζεται άδεια πας όποτε θες,αλλά για να μπεις μέσα στο φάρο, ναι θέλει άνθρωπο να ξεκλειδώσει.Giving

εσυ Νίκο μ εχεις μπερδέψει τι θα κανεις τελικά θα εισαι μαζιι μας ;;;; ή θα εισαι στον τρύγο ;;;;
Στέλιο εξαρτωμαι αποκλειστικά από τον καιρό,αυτές οι δουλειές δεν έχουν στάνταρ ημερομηνία,θα το παλέψω αρκετά γιατί θέλω να έρθω μαζί σας.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.178
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
οι επισκεψεις στου φαρους του Π.Ν θελει γραμμα στην υπηρεσία Φαρων και οι επισκέψεις γινοονται μονο καθημερινές καθοτι ΣΚ το κλειδωνουν το μαγαζί πενθήμερο γαρ
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Και φώτο του tracer από το δικό μου κινητό


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι καλό αυτό λέτε να το πάρω να κάνω μια αλλαγή;;;
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.998
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Ρε παίδες θα παρακαλούσα στο θέμα αυτό να γράφουμε ότι αφορά την εκδήλωση και όχι να πλατιαζουμε σε άλλα θέματα..Υπάρχουν άλλες ενότητες για αυτά..Ευχαριστώ..
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Ρε παίδες θα παρακαλούσα στο θέμα αυτό να γράφουμε ότι αφορά την εκδήλωση και όχι να πλατιαζουμε σε άλλα θέματα..Υπάρχουν άλλες ενότητες για αυτά..Ευχαριστώ..
Σορρυ ξέφυγε το θέμα πότε θα έχουμε ενημέρωση για το ξενοδοχείο ??
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.998
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Σορρυ ξέφυγε το θέμα πότε θα έχουμε ενημέρωση για το ξενοδοχείο ??
Περιμένω απαντηση από Αρεόπολη...Πιστεύω να έχουμε τελειώσει μέχρι 20 Αυγούστου...!!
 
Top Bottom