Λεωνίδιο Far West και λοιπές περιπέτειες υετού,ομίχλης και λοιπών δράκων 8ο Οδοιπορικό ιστορίας

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.552
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Σοραιος ρε Σάββα, αλλά πάρε ένα μεκανακι της προκοπής ρε αδερφέ, μια λαίλαπα ασουμε.....RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
..Εντάξει Μάνο της ευρύτερης Οικογενείας των 'Σχιστομάτηδων' είναι! - μην τον αποπαίρνεις..
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
..Εντάξει Μάνο της ευρύτερης Οικογενείας των 'Σχιστομάτηδων' είναι! - μην τον αποπαίρνεις..
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σοραιος ρε Σάββα, αλλά πάρε ένα μεκανακι της προκοπής ρε αδερφέ, μια λαίλαπα ασουμε.....RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

..Εντάξει Μάνο της ευρύτερης Οικογενείας των 'Σχιστομάτηδων' είναι! - μην τον αποπαίρνεις..


Μα τι να την κάνω την λαίλαπα?
Έχω το CYGNUS από Γιαμ, το φουσκωτό και την εξωλέμβια, μένει να μάθω και πιάνο να πάρω και ένα τέτοιο ! RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
Υ.Γ. Διατίθεται και FAZER στην οικογένεια, το καλό, το Ορθόδοξο αυτό που καίει χαΛαρά 10,5 λίτρα στα 100 ή αλλιώς 100 λίτρα το χλμ σαν Ρέο !abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Γεια σου ρε Σάββα με τα ωραία σου... όντως φέτος Αίγιο ήταν να τερματίσουμε 17 Μάη,σήμερα ειδικά το βράδυ έχουμε μια σύσκεψη για το τι θα γίνει και θα ποσταρω....

Υ.γ του χρόνου δεν είναι το τελευταίο..έχουμε ακομη
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Γεια σου ρε Σάββα με τα ωραία σου... όντως φέτος Αίγιο ήταν να τερματίσουμε 17 Μάη,σήμερα ειδικά το βράδυ έχουμε μια σύσκεψη για το τι θα γίνει και θα ποσταρω....

Υ.γ του χρόνου δεν είναι το τελευταίο..έχουμε ακομη
Γειά σου αδερφέ ! Thank
Για να δούμε, αναμένουμε έτοιμοι στη σέλα γιατί όπως το βλέπω για έξω δεν είμαστε φέτος οπότε θα ξεσκιστούμε στο εντός Ελλάδος ! Bike
Πες για να οργανωθεί η Ομάδα.DancingDancingDancingDancingDancing
 

NikosG

new member
Δημοσιεύσεις
439
Περιοχή
Athens
Όνομα
Νίκος
Άντε με το καλό να ξαναβολτάρουμε μαζί Θάνο ! Thank
Πάρε και μένα αφεντικο να διώχνω τις αρκούδες με τα εξατμισονια

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Πάρε και μένα αφεντικο να διώχνω τις αρκούδες με τα εξατμισονια

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπερδεύτηκες...το θέμα με τις αρκούδες είναι στις Πρέσπες, για ξαναδές τον χάρτη .....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Καλά Joy άντε βάλε πινακίδες, βγάλτο από την ακινησία, ρίξε και μια εντολή στον κορονοϊό να εξαφανιστεί και φύγαμε...Bike
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Aυτον ειναι γληγορος ρε.Θα τον προλαβαινς?
Θα πάρω λαίλαπα όταν είναι.:pabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Εναλλακτικά θα παίρνει φόρα το ντίζελ και μια χαρά θα τα πάμε.Yes
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Επί του θέματος ξέχασα να αναφέρω ότι η τα παιδιά της μοτοπαρέας Λεωνιδίου καταβάλουν τεράστια προσπάθεια τόσο για το σχεδιασμό, τη διοργάνωση - υποστήριξη όσο και για να μην είναι κανένα <<Οδοιπορικό Ιστορίας 1821>> ίδιο με κάποιο άλλο.

Κάθε φορά λοιπόν είναι διαφορετική διαδρομή, με διαφορετικά μέρη που στο σύνολό τους αξίζει να δει κάποιος αν θέλει να γνωρίσει την Πατρίδα μας και δη την Πελοπόννησο μέχρι τώρα, απ' άκρη σ' άκρη !
Αυτό καθιστά το κάθε <<Οδοιπορικό>> ξεχωριστό και φυσικά τους αξίζει για τα πάντα ένα μεγάλο ΕΥΓΕ !
Μόνο <<κοινό>> η εκκίνηση σταθερά από το Λεωνίδιο.

Προϋπόθεση βέβαια κατά τη γνώμη μου είναι να μην το <<κυνηγάς>> το πράμα όπως ανεφέρθη και παραπάνω, μιας και αν το κυνηγάς δεν βλέπεις κάτι παρά μόνο το δρόμο. Αυτό βέβαια είναι επιλογή του καθενός συμμετέχοντος.

Προσωπικά έχω συμμετάσχει με όσους μπορούν από την παρέα μου σε αρκετά και σε όλα μα όλα έχουμε περάσει υπέροχα ! Greeting
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
[...]
Προϋπόθεση βέβαια κατά τη γνώμη μου είναι να μην το <<κυνηγάς>> το πράμα όπως ανεφέρθη και παραπάνω, μιας και αν το κυνηγάς δεν βλέπεις κάτι παρά μόνο το δρόμο. Αυτό βέβαια είναι επιλογή του καθενός συμμετέχοντος.

Προσωπικά έχω συμμετάσχει με όσους μπορούν από την παρέα μου σε αρκετά και σε όλα μα όλα έχουμε περάσει υπέροχα ! Greeting

Πόσο δίκιο σειρά.
Μετά από 6 συνεχόμενα κυνηγητά Οδοιπορικά (και κάμποσα κύπελλα) αντελήφθην πλέον ότι από τις τόσο ωραίες διαδρομές,βουνά,ποτάμια κλπ δεν σου μένει τίποτα στο τέλος και είναι κρίμα γιατί ίσως να μην σου δοθεί δεύτερη ευκαιρία να τα απολαύσεις.

Γι αυτό λοιπόν το επόμενο Οδοιπορικό (μακάρι να περάσουν όλα και να γίνει φέτος κανονικά) θα το κάνω εντελώς περιηγητικό,θα αναστενάξουν τα καφενεία και τα ταβερνεία.

Ρεκλαντάν και τα κουκιά μπαγλάν και όστις θέλει οπίσω μου ελθείν!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.469
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πόσο δίκιο σειρά.
Μετά από 6 συνεχόμενα κυνηγητά Οδοιπορικά (και κάμποσα κύπελλα) αντελήφθην πλέον ότι από τις τόσο ωραίες διαδρομές,βουνά,ποτάμια κλπ δεν σου μένει τίποτα στο τέλος και είναι κρίμα γιατί ίσως να μην σου δοθεί δεύτερη ευκαιρία να τα απολαύσεις.

Γι αυτό λοιπόν το επόμενο Οδοιπορικό (μακάρι να περάσουν όλα και να γίνει φέτος κανονικά) θα το κάνω εντελώς περιηγητικό,θα αναστενάξουν τα καφενεία και τα ταβερνεία.

Ρεκλαντάν και τα κουκιά μπαγλάν και όστις θέλει οπίσω μου ελθείν!
Σοφή η σκέψη σου φίλε
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Πόσο δίκιο σειρά.
Μετά από 6 συνεχόμενα κυνηγητά Οδοιπορικά (και κάμποσα κύπελλα) αντελήφθην πλέον ότι από τις τόσο ωραίες διαδρομές,βουνά,ποτάμια κλπ δεν σου μένει τίποτα στο τέλος και είναι κρίμα γιατί ίσως να μην σου δοθεί δεύτερη ευκαιρία να τα απολαύσεις.

Γι αυτό λοιπόν το επόμενο Οδοιπορικό (μακάρι να περάσουν όλα και να γίνει φέτος κανονικά) θα το κάνω εντελώς περιηγητικό,θα αναστενάξουν τα καφενεία και τα ταβερνεία.

Ρεκλαντάν και τα κουκιά μπαγλάν και όστις θέλει οπίσω μου ελθείν!
Άκου σειρούλα να γελάσεις....

Στο πρώτο που συμμετείχαμε, το 4ο αν θυμάμαι καλά πρέπει νάτανε, είχαμε πει ότι θάρθουμε τελευταίοι και κάποια στιγμή ενώ είχαμε σταματήσει στη Δημητσάνα αν θυμάμαι καλά, έχω αράξει ρέκλα μαζί με τον μικρό Νικόλα αν τον θυμάσαι πούτανε τακτικότατος μέχρι που εξαφανίστηκε για άγνωστους λόγους νάναι καλά, τον gpr κλασσικό παίκτη και έχουνε πάει όσοι θέλανε για τη φωτό και για να δούνε το άγαλμα του Κολοκοτρώνη πούθελε φουλ περπάτημα....

Εκεί πούμαστε ρέκλα λοιπόν, τρώμε, πίνουμε και χαβαλεδιάζουμε μέχρι θανάτου νάσου ο Θωμάς με Ομάδα από Απριλιανούς....
Αρχίζει άααααλλος χαβαλές και γέλιο μέχρι δακρύων....αφού τελειώνει ο χαβαλές λοιπόν και σκουπίζουμε τα δάκρυα (κάπου τόχω και σε βίντεο με ξεχασμένη ανοιχτή κάμερα αλλά άντε βρες το τώρα....) ρωτάω τον Θωμάκο....Ρε Θωμάκο τι σειρά έχετε εσείς? Και μου λέει κάτι 5οι από το τέλος.

Τι ?
Του λέω....
Δεν είμαστε εμείς τελευταίοι?
ΕΔΩ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ μέχρι να περάσουν όλοι...RollingRollingRollingRollingRollingRollingΚαι το κάναμε όντως...

Αποτέλεσμα ...μας πιάνει η νύχτα η βαθιά στα βουνά, κατεβαίνουμε σιγά σιγά και ο Μανώλης στο δρόμο να περιμένει να μαζέψει τους τελευταίους να μας πάει στον τερματισμό στο μικρό Παρίσι...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Μέχρι σήμερα υπάρχουν αναλλοίωτες ατάκες που παίζουν στην Ομάδα !

Αν το τρέχαμε δεν θάχαμε σήμερα να θυμηθούμε αυτά που μένουν.Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon

Συμπέρασμα : Αρντάν ζωή και κίνηση, το βράδυ αυτοκίνηση...Εντάξει όχι σούρσιμο αλλά απλά σχετικά σβέλτα - περιηγητικά.....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Άκου σειρούλα να γελάσεις....

Στο πρώτο που συμμετείχαμε, το 4ο αν θυμάμαι καλά πρέπει νάτανε, είχαμε πει ότι θάρθουμε τελευταίοι και κάποια στιγμή ενώ είχαμε σταματήσει στη Δημητσάνα αν θυμάμαι καλά, έχω αράξει ρέκλα μαζί με τον μικρό Νικόλα αν τον θυμάσαι πούτανε τακτικότατος μέχρι που εξαφανίστηκε για άγνωστους λόγους νάναι καλά, τον gpr κλασσικό παίκτη και έχουνε πάει όσοι θέλανε για τη φωτό και για να δούνε το άγαλμα του Κολοκοτρώνη πούθελε φουλ περπάτημα....

Εκεί πούμαστε ρέκλα λοιπόν, τρώμε, πίνουμε και χαβαλεδιάζουμε μέχρι θανάτου νάσου ο Θωμάς με Ομάδα από Απριλιανούς....
Αρχίζει άααααλλος χαβαλές και γέλιο μέχρι δακρύων....αφού τελειώνει ο χαβαλές λοιπόν και σκουπίζουμε τα δάκρυα (κάπου τόχω και σε βίντεο με ξεχασμένη ανοιχτή κάμερα αλλά άντε βρες το τώρα....) ρωτάω τον Θωμάκο....Ρε Θωμάκο τι σειρά έχετε εσείς? Και μου λέει κάτι 5οι από το τέλος.

Τι ?
Του λέω....
Δεν είμαστε εμείς τελευταίοι?
ΕΔΩ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ μέχρι να περάσουν όλοι...RollingRollingRollingRollingRollingRollingΚαι το κάναμε όντως...

Αποτέλεσμα ...μας πιάνει η νύχτα η βαθιά στα βουνά, κατεβαίνουμε σιγά σιγά και ο Μανώλης στο δρόμο να περιμένει να μαζέψει τους τελευταίους να μας πάει στον τερματισμό στο μικρό Παρίσι...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Μέχρι σήμερα υπάρχουν αναλλοίωτες ατάκες που παίζουν στην Ομάδα !

Αν το τρέχαμε δεν θάχαμε σήμερα να θυμηθούμε αυτά που μένουν.Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon

Συμπέρασμα : Αρντάν ζωή και κίνηση, το βράδυ αυτοκίνηση...Εντάξει όχι σούρσιμο αλλά απλά σχετικά σβέλτα - περιηγητικά.....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
η φαση αυτη ηταν στην καρυταινα..ειχες αφησει οντως ανοικτη την καμερα


και δυστηχως παιδια,παμε για του χρονου
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.552
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Μα τι να την κάνω την λαίλαπα?
Έχω το CYGNUS από Γιαμ, το φουσκωτό και την εξωλέμβια, μένει να μάθω και πιάνο να πάρω και ένα τέτοιο ! RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
Υ.Γ. Διατίθεται και FAZER στην οικογένεια, το καλό, το Ορθόδοξο αυτό που καίει χαΛαρά 10,5 λίτρα στα 100 ή αλλιώς 100 λίτρα το χλμ σαν Ρέο !abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
RollingRollingRollingRollingRolling
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.552
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
η φαση αυτη ηταν στην καρυταινα..ειχες αφησει οντως ανοικτη την καμερα


και δυστηχως παιδια,παμε για του χρονου
'Ολα καλά.. κάθε εμπόδιο, για καλό!..
 
Top Bottom