Καταναλώσεις μοτοσυκλετών και επιδόσεις

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παίζει ρόλο και ο αναβάτης, και το χέρι του αλλά και το βάρος του.
Εγώ σχεδόν σε όλα τα ταξίδια είμαι με την γυναίκα.
Επίσης τρώω όλο το φαι μου , και των δίπλα abcdefghgk

Αποφεύγω όσο γίνεται εθνικές , αλλά μερικές φορές είναι αναγκαίο κακό , οπότε εκεί 150 για να τελειώσει νωρίτερα η εθνική.

Γενικά το σκίζω , δεν το φυλάω , θέλω να δω πότε θα αρχίσει να με βρίζει Rolling

Αν με 150 στην Εθνική, και δικάβαλος συχνά και το τρως και το φαΐ σου, και το σκίζεις κιόλας και δεν το λυπάσαι...έχεις αυτές τις καταναλώσεις, τότε μιλάμε για πολύ οικονομικό μηχανάκι.
 
Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Honda PCX 125 2024
Honda XL750 Transalp 2024 Quantum slipstream drive
Όνομα
Θοδωρής
Οικονομικό είναι , αλλά σε φουρκέτα ανάβαση βουνό , κατεβαίνω και σπρώχνω που λέει ο λόγος...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Οικονομικό είναι , αλλά σε φουρκέτα ανάβαση βουνό , κατεβαίνω και σπρώχνω που λέει ο λόγος...
Ε ρε φίλε...500 κυβικά. Τι περιμένεις;
There's no replacement for displacement.;)
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Λίγα κυβικά το χονδάκι πολλά ο ψι... θες ροπή. Θες V2 κηνητήρα με 10 κιλά ροπή το λιγότερο.
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Α, και να μη το ξεχάσω, η κατανάλωση είναι ανάλογη των επιδόσεων... δεν έχει γίνει κανένα θαύμα ακόμα, όταν κόβεις άλογα θα τα ταίζεις και λιγότερο, φυσικό είναι.
 
N

notakos600

Guest
Α, και να μη το ξεχάσω, η κατανάλωση είναι ανάλογη των επιδόσεων... δεν έχει γίνει κανένα θαύμα ακόμα, όταν κόβεις άλογα θα τα ταίζεις και λιγότερο, φυσικό είναι.
Άσε Τάσο, πήγα μια βόλτα το cbr σήμερα με την leovince...είχα καιρό να σκεφτώ πως...ακομη και 40 λίτρα στο χιλιόμετρο να μου έκαιγε, τέτοια καυλ@ αξίζει...
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Άσε Τάσο, πήγα μια βόλτα το cbr σήμερα με την leovince...είχα καιρό να σκεφτώ πως...ακομη και 40 λίτρα στο χιλιόμετρο να μου έκαιγε, τέτοια καυλ@ αξίζει...

Εννοείται, γιαυτό υπάρχουν :D
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Άσε Τάσο...ακομη και 40 λίτρα στο χιλιόμετρο να μου έκαιγε, τέτοια καυλ@ αξίζει...
....... για μια φορα που πηγες ........ δεν πειραζει , σε συγχωρουμε ......! cdefghi
 
Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Honda PCX 125 2024
Honda XL750 Transalp 2024 Quantum slipstream drive
Όνομα
Θοδωρής
Εγώ στο έχω πει χρόνια τώρα, βαραντέρο και ξερό πσωμί.

Εμένα παίρνει μπρος και με ψοφια μπαταρία Rolling

 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Στο βαραντέρο μη περιμένεις τέτοια εκκίνηση με τέτοια μπαταρία, θέλει δύναμη γιατί έχει πολλά παρελκόμενα να παρασύρει.
 
Top Bottom