Καλησπέρα νέα στην ομάδα

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Καλώς ήρθες στην motoparea. cdefgh Όπως σου είπαν και οι προλαλήσαντες καλό είναι ένα μηχανάκι όχι πολλά κυβικά ή με μεγάλο ύψος ώστε να έχεις εύκολα τον έλεγχο. Όταν νιώσεις έτοιμη και έχοντας την εμπειρία της πρώτης μοτό πας στην επόμενη.OKz
 

remali

new member
Δημοσιεύσεις
373
Όνομα
remali
Ειναι πολύ σημαντικό να πατάει όλο το πέλμα?

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλησπερα και απο εμενα.Καλα χιλιομετρα. Απο 180αρι σκουτερ σε Τdm 900 και το πελμα δεν πατουσε ποτε κατω ολοκληρο. Καλη η αισθηση ασφαλειας αλλα ετσι δε θα επαιρνα αυτο που ηθελα.
 

Timos_Tsamis

member
Δημοσιεύσεις
563
Ηλικία
26
Περιοχή
Agrinio
Μοτοσυκλέτα
Honda CBR600 F4i 2002
Honda CB400 Super Four 1992
Όνομα
Tsamis Timoleon
Περιοχή
Agrinio
Ειναι πολύ σημαντικό να πατάει όλο το πέλμα?

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν παίζει μεγάλο ρόλο θεωρώ, συνηθίζεται.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.547
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Καλησπέρα με λένε Σταυρούλα μενω Αθήνα και είμαι 19.Εχω τρέλααα με τις μηχανές έχω δίπλωμα Α1 και περιμένω τώρα στα 20 να βγάλω για Α2 είχα ένα Daytona DY125RS αλλά πάει το πούλησα.Και εννοείται λατρεύω να πηγαίνω άπειρες βόλτες με μηχανή

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
WelcomecdefghWelcome
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Yπαρχουν 2 δεδομένα πάντα... τα θέλω... και τα μπορώ....
Θα δοκιμάσεις για,αρχή να ανέβεις σε κάποια μηχανάκια....από κει και πέρα σκέψου αν τα καταφέρνεις να την κρατάς ( το κρατάς είναι συνάρτηση και με το πατάς) και αν σου φαίνεται ότι μπορείς πράττεις ανάλογα....
μην σε παρασύρει το ρεμάλι ....δεν έχετε τον ίδιο σωματοτυπο...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
294
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Καλώς την. Αν ήμουν κατηγορία φτερού χωρίς βλέψεις για μεγάλα δικαβαλα θα προσπαθούσα να έχω ένα 390duke. Θα βοηθούσε να αναφέρεις το budget που διαθέτεις και τι θες από το μηχανάκι σου. Το στυλ φυσικά και είναι δεκτός παράγοντας
 

michalopouloustav

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
20
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σταυρούλα
Καλώς την. Αν ήμουν κατηγορία φτερού χωρίς βλέψεις για μεγάλα δικαβαλα θα προσπαθούσα να έχω ένα 390duke. Θα βοηθούσε να αναφέρεις το budget που διαθέτεις και τι θες από το μηχανάκι σου. Το στυλ φυσικά και είναι δεκτός παράγοντας
Λοιπόν ναι τέλεια γενικά μαρεσουν οι μεγάλες μηχανές αν και ξέρω πως δεν θα μπορέσω ποτέ να οδηγήσω τέτοια...τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω είναι κάπου στα 6.000 αντε 7.000 αν και έχω δει πως μπορείς να βρεις μεταχειρισμένα και με πιο λίγα αλλά δεν ξέρω με τι κριτήρια να αγοράσω μια μηχανή σε αυτό θα ήθελα βοήθεια! Οσο για το στυλ είμαι τύπου Honda cbr300r ή 500 ή kawasaki ninja 300 ,Yamaha MT-03,Yamaha YZF-R3 δεν ξέρω ψάχνω μια που να είναι για το ύψος μου(1,61) κΙ έχω ακούσει πως αυτές είναι οκ αλλιώς ότι βρω στο ύψος μου.

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Crazy Horse

new member
Δημοσιεύσεις
165
Ηλικία
59
Περιοχή
Λαγονήσι Αττικής
Μοτοσυκλέτα
Moto guzzi stelvio 1200 4v ntx
Όνομα
Αντώνης
Περιοχή
Λαγονήσι Αττικής
Λοιπόν ναι τέλεια γενικά μαρεσουν οι μεγάλες μηχανές αν και ξέρω πως δεν θα μπορέσω ποτέ να οδηγήσω τέτοια...
Μεγάλες βεβαιοτητες !

Πότε μην λες ποτε!

Καλός ήρθες και από εμένα.

Μηχανή θα πάρεις αυτή που θα σου φτιάχνει το ποιο μεγάλο και όμορφο χαμόγελο μέσα από το κράνος.
Τα μαστοδοντα τύπου 1200 + δεν θα σε βοηθήσουν να εξελιχθείς σαν αναβάτης και δεν θα σου χαρίσουν αυτό το χαμόγελο μακροπροθεσμα.
Μια μοτο στην κατηγορία 300-500 κυβικών,θα έλεγα ότι είναι πιο κοντά σε αυτό που ζητάς.
Το άλλο Σαββατοκύριακο έχει έκθεση μοτοσυκλέτας.
Μπορείς να πας να δεις από κοντά πολλά μηχανάκια , γιατί αλλιώς είναι να τα βλέπεις στο κινητό ,σε φωτογραφίες και αλλιώς ζωντανά.
Πιστεύω θα σε βοηθήσει πάρα πολύ στο να βρεις αυτό
που είναι το πιο κατάλληλο για εσένα.
Ασχέτως με την επιλογή σου δες το βιντεακι που σου επισυνάπτω.

Η συγκεκριμένη κοπέλα έχει ένα adv1250 η αλλιώς "παπουδιερα" αλλα οι τεχνικές που παρουσιάζει έχουν εφαρμογή παντού σε όλα τα κυβικά.


Καλές βόλτες.



 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
294
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Κατεληξα. Honda cb300r θα διάλεγα. Χόντα άρα ματαπωληση. Στρογγυλοφαναρο άρα οδηγιεται ευκολότερα και από μεγαλύτερους σε σχέση με το αντικειμενικά πιο καγκουρικο mt ή duke άρα πιο καλή μεταπωληση. Εμένα ένα voge 300ρι με πήγε τσίτα με 120και εθνική. Εσύ είσαι στα πρότυπα οδηγού αγώνων dragster οπότε ακόμα και τα ταπεινά 30 αλογάκια του θα σε πάνε και θα σε φέρουν σε όλη την Ελλάδα με λίγη παραπάνω όρεξη. Κάνε λίγο υπομονή θεωρώ καλύτερα το βήμα βήμα. Έχεις χρόνια να ανέβεις στα 650 και στα 1000 και στα 3000cc. Καλή τύχη.

Υ.γ κράνος μπουφάν γάντια χθες.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
οτι παρεις κοιτα να το οδηγησεις πρωτα,για να δεις αν μπορεις να το κουμανταρεις,αλλιως μετα απ την απομακρυνση απο το ταμειον ουδεν λαθος αναγνωριζεται. μπαικ
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Επίσης αν είσαι όπως σε βλέπω στην φωτογραφία του προφίλ σου, αυστηρά το όριο στα 250 κυβικά και μηχανάκι χαμηλό street,όχι adventure.ΑΥΣΤΗΡΑ.
 

michalopouloustav

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
20
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σταυρούλα
Επίσης αν είσαι όπως σε βλέπω στην φωτογραφία του προφίλ σου, αυστηρά το όριο στα 250 κυβικά και μηχανάκι χαμηλό street,όχι adventure.ΑΥΣΤΗΡΑ.
Χαχαχα γιατί???! θέλω super sport τι έχω?!

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.822
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Χαχαχα γιατί???! θέλω super sport τι έχω?!

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάρε ένα μπουσα Σταυρούλα είναι ταξιδιδιαρικο χααχαχ. Θα σου πει ο φίλος Μπάμπης λεπτομέρειες. Και εγώ για σούπερ σπορ πάντως σε βλέπω.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Χαχαχα γιατί???! θέλω super sport τι έχω?!

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μια χαρά κοπελαρα είσαι, μινιόν,σαν ένα ακριβό άρωμα.Γι αυτο, πρέπει και το μηχανάκι που θα πάρεις να μπορείς να το κουμαντάρεις,για να μην σπάσει αυτό το ωραίο μπουκάλι,και το ακόμα πιο ωραίο περιεχόμενο του.
 
Top Bottom