Καλησπέρα νέα στην ομάδα

michalopouloustav

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
20
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σταυρούλα
Καλησπέρα με λένε Σταυρούλα μενω Αθήνα και είμαι 19.Εχω τρέλααα με τις μηχανές έχω δίπλωμα Α1 και περιμένω τώρα στα 20 να βγάλω για Α2 είχα ένα Daytona DY125RS αλλά πάει το πούλησα.Και εννοείται λατρεύω να πηγαίνω άπειρες βόλτες με μηχανή

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Καλώς τηνε και στα αποδώ. Με το καλό και για το Α2. Έτσι για να γίνει και λίγο κουβέντα, για ποιό μηχανάκι έχεις βλέψεις όταν με το καλό εικοσαρίσεις ?
 

michalopouloustav

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
20
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σταυρούλα
Καλώς τηνε και στα αποδώ. Με το καλό και για το Α2. Έτσι για να γίνει και λίγο κουβέντα, για ποιό μηχανάκι έχεις βλέψεις όταν με το καλό εικοσαρίσεις ?
Ευχαριστώω!Ιδανικά θα ήθελα Yamaha tracer 900 αλλά λόγω ύψους δεν με βλέπω να την παίρνω και ποτέ...

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Ευχαριστώω!Ιδανικά θα ήθελα Yamaha tracer 900 αλλά λόγω ύψους δεν με βλέπω να την παίρνω και ποτέ...

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μια χαρά μεκανάκι ..... το έχω και εγώ υπόψη ως μεσαίο για κάποια φάση αν και παρακρατάει καλά τις τιμές του ως μεταχείρω .....
Εναλακτικά αν θέλεις την αίσθηση του ισχυρού τρικύλινδρου και ένα Triumph Street Triple 675 (για πιο φτηνούλι) ή 765 (για να μυρίζει πιο καινουργίλα) μια χαρά θα κάνουν τη δουλειά τους. Ειδικά το 675 δεν θα σε προβληματίσει καθόλου όσον αφορά στο ύψος σέλας - και ταξιδεύει μια χαρά. Είχα κάνει με αυτό αρκετές ημέρες με 600+ χλμ καθεκάστην !

Με το καλό να μπορέσεις να πάρεις ότι σε εξιτάρει
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.526
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ευχαριστώω!Ιδανικά θα ήθελα Yamaha tracer 900 αλλά λόγω ύψους δεν με βλέπω να την παίρνω και ποτέ...

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σταυρουλα κοιτα κατι ομορφες κοπελες εδω για Α2
 

michalopouloustav

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
20
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σταυρούλα
Πες μας σωματότυπο (ύψος βάρος) να σε συμβουλέψουμε για την εκλογή της μηχανής σου ασφαλώς.
Τέλεια μια βοήθεια σίγουρα θα την χρειαζόμουν!1,62 και 56 κιλά τι θα προτείνατε?!

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.654
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Τέλεια μια βοήθεια σίγουρα θα την χρειαζόμουν!1,62 και 56 κιλά τι θα προτείνατε?!

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σ αυτόν τον σωματότυπο,και λόγω φύλου και συγκεκριμένης μυϊκής μάζας,θα πρότεινα για αρχή ένα street, μέχρι το πολύ 250 κυβικά για αρχή, αν είναι και σκούτερ ακόμα καλύτερα, αρκεί και τα δυο σου πόδια να πατάνε ΜΕ ΟΛΟ το πέλμα κάτω.Η ασφάλεια είναι πρώτα απ' όλα.
 

michalopouloustav

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
20
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σταυρούλα
Σ αυτόν τον σωματότυπο,και λόγω φύλου και συγκεκριμένης μυϊκής μάζας,θα πρότεινα για αρχή ένα street, μέχρι το πολύ 250 κυβικά για αρχή, αν είναι και σκούτερ ακόμα καλύτερα, αρκεί και τα δυο σου πόδια να πατάνε ΜΕ ΟΛΟ το πέλμα κάτω.Η ασφάλεια είναι πρώτα απ' όλα.
Ειναι πολύ σημαντικό να πατάει όλο το πέλμα?

Στάλθηκε από το SM-A326B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Καλώς όρισες.


Το πέλμα είναι καλό να πατάει όλο κάτω, ειδικά σε άπειρους οδηγούς και λόγω σωματοδομής λιγότερο δυνατούς.
Παρέχει την προαπαιτούμενη ασφάλεια που θέλεις.
 
Top Bottom