Καλες και κακες συναντησεις με τον νόμο.

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τραγελαφικό, αλλά θυμάμαι σκηνικό με φίλο.
Ο Ηλίας ο Strofakias (συντονιστής τότε στο φόρουμ μας) ανεβαίνει για εκδρομή στα μέρη μου. Παρκάρει έξω από το μαγαζί μου την μαύρη Βαραντέρο και μέσα στον μαύρο εξοπλισμό με την μπαλακλάβα μπαίνει στο μαγαζί.
Σε λιγότερο από 5 λεπτά σκάνε 3 μηχανές ΔΙΑΣ έξω από το μαγαζί, δικάβαλα όλοι , και κατεβαίνουν πλήρη εξάρτυση με τα χέρια να ακουμπάνε στα όπλα.
Μπαίνουν οι δύο μέσα και απευθύνονται στον Ηλία.
-Σας παρακαλώ, με τα χέρια σας να τα βλέπω περάστε έξω για ταυτοποίηση στοιχείων
Ο Ηλίας έχει χεστεί πάνω του. Με κοιτάει με βλέμμα τρόμου, τους κοιτάω όλους με βλέμμα απορίας και πάω να πεταχτώ
-Ξέρετε το παιδί είναι φιλ...
-Σας παρακαλώ κύριε καθίστε πίσω από το γραφείο σας, μην σηκώνεστε, και να βλέπω τα χέρια σας (κάνοντας αυστηρό νόημα που δεν σήκωνε παρερμηνεία)
ΚΟΚΚΑΛΟ κι εγώ!
Βγάζουν έξω τον Ηλία και τον ξεψαχνίζουν. Βγάλε μπουφάν, εξοπλισμό, άνοιξε μπαγκαζιέρες, δείξε έγγραφα...Σικάγο σε λέω, Χόλυγουντ!!abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Με τα πολλά τον αφήνουν και έρχεται μέσα, ενώ εγώ περιμένω.
Μπαίνει μέσα ένας της ΔΙΑΣ και μου εξηγεί πως 3 μέρες πριν είχαν ληστεία (ή απόπειρα ληστείας) στην τράπεζα απέναντι απο μένα και ο δράστης που ταίριαζε στην περιγραφή ύψους, βάρους και ρούχων διέφυγε με Varadero και τους ειδοποίησαν πως κάποιος που ταιριάζει την περιγραφή μόλις σταμάτησε έξω από τράπεζα!

RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Υ.Γ Ποιος πάει να κάνει ληστεία με την αγελάδα το Βαραδέρο δεν ξέρω! abcdefghabcdefghgk
Υ.Γ 2 Είμαι σίγουρος πως ο Ηλίας θα το θυμάται χρόνια!Stoned Emoticon
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Πάρσιμο άδεια και πινακίδες,πρόστιμο κι ακινητοποίηση μέχρι αποκατάστασης στο τμήμα!

Πωωωωωωωρε τ@βλα!Έφυγες παλικάρι.

RollingRollingRollingRolling
Ελεοοοος χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχαχα RollingRollingabcdefghgkabcdefghgk
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Η αντιμετώπιση σου από τα όργανα ήταν η τυπική στα πλαισια ενός ελέγχου αγνώστου κινδύνου.

Δεν ξέρει ποιος είσαι..
Δεν ξέρει τι κουβαλάς..
Δεν ξέρει τις προθέσεις σου..

Μπορείς να τον βλάψεις πρωτίστως με τα χέρια και γι'αυτό η "εμμονή" για αργές κι ελεγχόμενες κινήσεις.

Οφείλει να είναι επιφυλακτικός ώστε να εξασφαλίσει την ασφάλεια τη δική του και της ομάδας του.Μέσα σε αυτά είναι και η δική σου ασφάλεια μιας και λάθος συμπεριφορά δική σου θα δώσει λάθος μήνυμα στην ομάδα. θα υπάρξει νευρικότητα κι αφορμή για περαιτέρω ελέγχου μιας και μπορεί να προβιβασεις τον εαυτό σου σε ελεγχόμενο "υψηλού κινδύνου"

Στους περισσότερους μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά δεν φορούν στολή και δεν ενεργούν ελέγχους βράδυ.

Θέλει και πρεπει να γυρίσει,όπως κι εσείς,όρθιος μετά τη βάρδια στο σπίτι του.
Το ίδιο επιθυμεί και για όλους τους πολίτες που ελέγχει..

Όλα σωστά αλλά ρε όργανο, μιλά και στον πληθυντικό. "Δεν είσαστε και φίλοι"
Rolling
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τραγελαφικό, αλλά θυμάμαι σκηνικό με φίλο.
Ο Ηλίας ο Strofakias (συντονιστής τότε στο φόρουμ μας) ανεβαίνει για εκδρομή στα μέρη μου. Παρκάρει έξω από το μαγαζί μου την μαύρη Βαραντέρο και μέσα στον μαύρο εξοπλισμό με την μπαλακλάβα μπαίνει στο μαγαζί.
Σε λιγότερο από 5 λεπτά σκάνε 3 μηχανές ΔΙΑΣ έξω από το μαγαζί, δικάβαλα όλοι , και κατεβαίνουν πλήρη εξάρτυση με τα χέρια να ακουμπάνε στα όπλα.
Μπαίνουν οι δύο μέσα και απευθύνονται στον Ηλία.
-Σας παρακαλώ, με τα χέρια σας να τα βλέπω περάστε έξω για ταυτοποίηση στοιχείων
Ο Ηλίας έχει χεστεί πάνω του. Με κοιτάει με βλέμμα τρόμου, τους κοιτάω όλους με βλέμμα απορίας και πάω να πεταχτώ
-Ξέρετε το παιδί είναι φιλ...
-Σας παρακαλώ κύριε καθίστε πίσω από το γραφείο σας, μην σηκώνεστε, και να βλέπω τα χέρια σας (κάνοντας αυστηρό νόημα που δεν σήκωνε παρερμηνεία)
ΚΟΚΚΑΛΟ κι εγώ!
Βγάζουν έξω τον Ηλία και τον ξεψαχνίζουν. Βγάλε μπουφάν, εξοπλισμό, άνοιξε μπαγκαζιέρες, δείξε έγγραφα...Σικάγο σε λέω, Χόλυγουντ!!abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Με τα πολλά τον αφήνουν και έρχεται μέσα, ενώ εγώ περιμένω.
Μπαίνει μέσα ένας της ΔΙΑΣ και μου εξηγεί πως 3 μέρες πριν είχαν ληστεία (ή απόπειρα ληστείας) στην τράπεζα απέναντι απο μένα και ο δράστης που ταίριαζε στην περιγραφή ύψους, βάρους και ρούχων διέφυγε με Varadero και τους ειδοποίησαν πως κάποιος που ταιριάζει την περιγραφή μόλις σταμάτησε έξω από τράπεζα!

RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Υ.Γ Ποιος πάει να κάνει ληστεία με την αγελάδα το Βαραδέρο δεν ξέρω! abcdefghabcdefghgk
Υ.Γ 2 Είμαι σίγουρος πως ο Ηλίας θα το θυμάται χρόνια!Stoned Emoticon


Χαχαχαχαχα αυτός που έκανε ληστεία με βάρα δεν έφταιγε στη ουσία. Αυτή βρήκε, με αυτή την έκανε Shot
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Η αντιμετώπιση σου από τα όργανα ήταν η τυπική στα πλαισια ενός ελέγχου αγνώστου κινδύνου.

Δεν ξέρει ποιος είσαι..
Δεν ξέρει τι κουβαλάς..
Δεν ξέρει τις προθέσεις σου..

Μπορείς να τον βλάψεις πρωτίστως με τα χέρια και γι'αυτό η "εμμονή" για αργές κι ελεγχόμενες κινήσεις.

Οφείλει να είναι επιφυλακτικός ώστε να εξασφαλίσει την ασφάλεια τη δική του και της ομάδας του.Μέσα σε αυτά είναι και η δική σου ασφάλεια μιας και λάθος συμπεριφορά δική σου θα δώσει λάθος μήνυμα στην ομάδα. θα υπάρξει νευρικότητα κι αφορμή για περαιτέρω ελέγχου μιας και μπορεί να προβιβασεις τον εαυτό σου σε ελεγχόμενο "υψηλού κινδύνου"

Στους περισσότερους μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά δεν φορούν στολή και δεν ενεργούν ελέγχους βράδυ.

Θέλει και πρεπει να γυρίσει,όπως κι εσείς,όρθιος μετά τη βάρδια στο σπίτι του.
Το ίδιο επιθυμεί και για όλους τους πολίτες που ελέγχει..


Δεν έχω καμμία αντίρρηση σε όσα γράφεις Δημήτρη, τα ξέρω κι εγώ και τα σέβομαι.
Απλά ήταν πρωτόγνωρο και δεν μου έχει τύχει ΠΟΤΕ να μου γίνει έλεγχος με τέτοιες προφυλάξεις. Διότι αν αυτό ήταν το πρωτόκολλο, όλοι οι άλλοι έλεγχοι δηλαδή που γίνονται, είναι εκτός πρωτοκόλλου και δη επικίνδυνοι για τα όργανα τάξης?

Γι' αυτό λέω και φαντάζομαι ότι ίσως είχε γίνει κάποιο σοβαρό περιστατικό με παρόμοιο αμάξι.
Όπως κάποτε πολύ παλιότερα, που μέρα μεσημέρι και ενώ γύρω μου ήταν άλλα 15-20 μηχανάκια διάφορα, οι Ζητάδες έμπαιναν μέσα στη μέση του δρόμου (με κίνδυνο της ζωής τους) για να σταματήσουν εμένα και μόνο με το ΧΤ. Και όταν τους ρώτησα γιατί (με είχαν σταματήσει 3 φορές μέσα σε 10 χλμ), μου είπαν ότι είχε γίνει μια ληστεία μετά φόνου σε παραλιακό βενζινάδικο στη συμβολή των λεωφόρων Βουλιαγμένης και Ποσειδώνος - τη γνωστή στους Αθηναίους ως "κουτάλα" - με ένα ίδιο μηχανάκι.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δεν έχω καμμία αντίρρηση σε όσα γράφεις Δημήτρη, τα ξέρω κι εγώ και τα σέβομαι.
Απλά ήταν πρωτόγνωρο και δεν μου έχει τύχει ΠΟΤΕ να μου γίνει έλεγχος με τέτοιες προφυλάξεις. .
Δυστυχώς Κώστα λόγω θεμάτων που αναφέρθηκαν από άλλα παιδιά παραπάνω αλλά και για λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω,έχουμε αστυνομία πολλών ταχυτήτων.
Στην Αθήνα ας πούμε η Τροχαία δε λογίζεται σαν "αστυνομία" στη συνείδηση των λοιπών υπηρεσιών.
Έχει δικό της κέντρο και συγκεκριμένο αντικείμενο.Στην επαρχία υπάρχει διαχωρισμός αρμοδιοτήτων αλλά λόγω "καρέκλας" και μετρημένων δυνάμεων στο δρόμο,όλοι μπορούν να κάνουν όλα.

Αυτό που θα ήθελα να αναφέρω επίσης για να σας βοηθήσω να καταλάβετε διαφορά ελέγχου με έλεγχο είναι αυτό.
Η Τροχαία δίνει βάση λόγω αρμοδιοτήτων στα τις κινήσεώς στο δρόμο και την συμπεριφορά σας σε αυτόν,οπότε ζητούν συγκεκριμένα έγγραφα δικά σας και του οχήματος.Σπάνια θα δεις τροχονόμο να φοράει αλεξίσφαιρο.Χαχομάρα του.. Τις περισσότερες φορές αν όχι όλες ΔΕΝ θα ελέγξουν τους χώρους του οχήματός σας και δεν θα ζητήσουν πληροφορίες από το κέντρο για το ποιόν σας.
Με λίγα λόγια:Είσαι νόμιμος στον δρόμο φευγεις,.Δεν είσαι;Επίπληξη ή πρόστιμο και πάλι φεύγεις.

Οι έλεγχοι από την άλλη της Άμεσου Δράσεως,της ΔΙ.ΑΣ. ,της Ο.Π.Κ.Ε. ,της ασφάλειας και του Αστυνομικού τμήματος είναι ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για το ποιόν σου και την όποια εμπλοκή δική σου,των επιβαινόντων ή του οχήματός σου σε παράνομες δραστηριότητες.
Καταλαβαίνεις ότι ευθύς αρχής ψάχνει ο αστυνομικός τον παράνομο(ΟΧΙ τροχονομικά) κι ελπίζει ότι όταν τον βρει οι ενέργειές του θα προλάβουν την κακόβουλη ενεργειά του κακοποιού προς εκείνον ή τρίτους. Ο κακοποιός είναι πάντα ένα βήμα μπροστά από το οργανο διότι ξέρει ποιος είναι ενώ το όργανο της τάξεως ΟΧΙ.


Δύσκολες καταστάσεις παιδιά και θα γίνουν δυσκολότερες μιας και το έγκλημα εξελίσεται ραγδαία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Υ.Γ Ποιος πάει να κάνει ληστεία με την αγελάδα το Βαραδέρο δεν ξέρω! abcdefghabcdefghgk
Υ.Γ 2 Είμαι σίγουρος πως ο Ηλίας θα το θυμάται χρόνια!Stoned Emoticon
Το θυμάμαι!Μου το είχε πει καπάκια..
Πωωω τι θυμηθηκες! Bcdefghg

Μιλάω που και που με τον Ηλία.Καλό παιδί!!! Έχει μπαρκάρει.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Κακές συναντήσεις δεν υπήρχαν ποτέ με άσχημα αποτελέσματα!! Όλες κατέληγαν ομαλά με τα προβλεπόμενα κάθε φορά αναλόγως της κατάστασης και με μια δόση χιούμορ πάντα, τουλάχιστον από μεριάς μου!!!! abcdefghgk
Μία τέτοια περίπτωση ήταν, πιτσιρικάδες τώρα, μαλλίαδες, μπλούζες με νεκροκεφαλές σχισμενα τζην και αρβύλες, αραγμένοι Εξάρχεια στη πλατεία για καφέ, ξεκινάνε ως συνήθως επεισόδια και σε λίγη ώρα η Στουρναρη είχε πάρει φωτιά και ανεβαιναν προς πλατεία. Σηκώνομαστε να φύγουμε, καβαλαμε τα μηχανάκια,μπροστά με τη βέσπα εγώ, town mate ο κολλητός πίσω και πιάνουμε τα στενάκια να βγούμε Αλεξάνδρας... Στρίβοντας σε ένα μικρό στενάκι ερχόμαστε φάτσα κάρτα με μια διμοιρία ΜΑΤ που ήταν σε αναμονή για να μπουκάρει και εντελώς αυθόρμητα μου βγαινει και λέω, “ααααα εδώ είσαστε και ψάχνουμε τόση ώρα να σας βρούμε“ !!!!
Παύση... γουρλώνουμε ματιά όλοι.... και μας πιάνουν τα γέλια !!!!
Πάλι καλά abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Άλλη μία, καλή-κακή-ουδέτερη.


Εν έτει 2012 περίπου, γυρνάω με τη γυναίκα μου από μεζεδοπωλείο στο Χαλάνδρι. Η ώρα 23:30.
Στην οδό Δερβενακίων και από μακριά, διακρίνω κάτι περίεργα μπλε φώτα ν' αναβοσβήνουν.
Πλησιάζω με το C2 και βλέπω αστυνομικούς να μου κάνουν σήμα να σταματήσω.
Ήταν 3 μοτοσυκλέτες (Χ 2 άτομα) της ΔΙΑΣ κι ένα τζιπ της ΟΠΚΕ αύτανδρο.
Σταματάω και με πλησιάζει ένας μαυροφορεμένος, με κουκούλες, γάντια και αυτόματο όπλο προτεταμένο!
Προλαβαίνω και διακρίνω κι άλλους με αυτόματα, ακροβολισμένους και με κάλυψη-απόκρυψη λίγα μέτρα πιο πέρα.......
Η γυναίκα μου έχει παγώσει και δεν κουνιέται απ' το κάθισμα.
Ως αθώος, πάω ν' ανοίξω την πόρτα να βγω, αλλά με έντονο ύφος αυτός που με πλησίασε, μου φώναξε να μείνω μέσα και να βάλω τα χέρια στο τιμόνι, ρίχνοντάς μου φως στα μούτρα μ' ένα φακό.
(Κοίτα να δεις έναν μπούστη σκέφτομαι..... στα καλά καθούμενα θα μας πάνε και μέσα για ένα μεζεδοπωλείο).
Μου ζητάει ν' ανοίξω σιγά-σιγά το ντουλαπάκι του συνοδηγού. Το ανοίγω, κοιτάει μέσα με το φακό, οκ.
Μου ζητάει τα χαρτιά μου, του λέω τα έχω στο πορτ-παγκάζ. Τον χάλασε.....
Μου ζητάει να βγω σιγά-σιγά με τα χέρια προτεταμένα και να πάω στο πορτ-παγκάζ.
Ανοίγω την πόρτα (κοιτάει αυτός στο μεταξύ μέσα με το φακό) και πάω ν' ανοίξω την μπανάνα (τσαντάκι) που τα είχα μέσα.
Βλέπει ότι πάω ν' ανοίξω τσαντάκι και βάζει τις φωνές. Όχιιιιιι, μην το ακουμπάς. Μακριά τα χέρια σου.
Τα παίρνω κράνα, αηδία κατάντησε. Του λέω:
"Και πώς θα σου δώσω τα χαρτιά μου φίλε μου"?
"Μίλα πιο όμορφα, δεν είμαστε φίλοι".
(Αααααα λέω, μπλέξαμε άσχημα το φελέκι μου μέσα με δαύτους).
"Απομακρύνσου απ' το πορτ-παγκάζ, θα το ανοίξω εγώ το τσαντάκι μου λέει".
Κάνω πέρα - έχω αρχίσει να βράζω μέσα μου - το ανοίγει και αφού βλέπει με το φακό ότι δεν έχω τίποτα όπλα μέσα, μ' αφήνει να βγάλω τα χαρτιά μου.
Τα ελέγχουν με τον προϊστάμενο κρατώντας με σε απόσταση ασφαλείας, μου τα δίνουν και μου λένε "φύγε".

Είχα την περιέργεια να ρωτήσω γιατί όλο αυτό το σκηνικό, αλλά δεν τόλμησα μη βρω κι άλλο μπελά.
Το μόνο που σκέφτηκα ήταν ότι θα έγινε κάποιο έγκλημα με παρόμοιο κόκκινο C2.

:cool:



Έχω κι άλλες (η μία είναι με καταδίωξη αλά Αμέρικα), cdefghigik αλλά βαρέθηκα να γράφω.... :rolleyes:
Το μόνο που έπρεπε να σκεφτείς είναι ότι: c2 μόνο κλεμμένο μπορεί ναι. Κανείς δεν αγοραζει/οδηγεί αυτόβουλα τέτοια σαπακια...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Πάρσιμο άδεια και πινακίδες,πρόστιμο κι ακινητοποίηση μέχρι αποκατάστασης στο τμήμα!

Πωωωωωωωρε τ@βλα!Έφυγες παλικάρι.

RollingRollingRollingRolling
Έπρεπε να είσαι εσύ Δημήτρη σκληρές ,να του κοκκινισεις τον μοτο-πισινουλη του....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Κατά τις 2:30πμ κοντά στη γειτονιά του ακατανομαστου Γιαννιωτη , δίχως φώτα πολλά πολλά και φυσικά στα Γιάννενα, έχοντας γάρ μαγαζί με κρέπες και εκτελουσα βραδινό ντελιβερι με 4-5 παραγγελίες στο κουτί και ο χρόνος σαν ωρολογιακή βόμβα να μέτρα επίμονα αντίστροφα ,αφού παραδίδω την μία και με σβελτες κινήσεις ξανα καβαλαω το παπί παίρνοντας ανάποδα τον μονόδρομο, βγαίνει από στενάκι citroen xsara χρώματος μαύρο και με στριμώχνει κάπως επίμονα,μην δίνοντας μεγάλη σημασία μιας και η αδρεναλίνη ήταν στα κόκκινα και ο χρόνος να πιέζει σκέφτηκα πως έτυχε. Κάνω μια ελαφρά και κίνηση για αποφυγή αλλά το μαύρο χτηνος επέμενε με μια δεύτερη ποιο επιθετική κίνηση δεν μου αφήνει περιθώρια ελιγμού δεύτερης φάσης ,οπότε σοβαρές το πράγμα και από τις δύο πλευρές και με κίνηση αστραπιαία κατεβαίνω και βάζω το παπί στο διπλό σταντ φωνάζοντας πως θα τραβήξουμε τα μαλλιά και μιας εγώ δεν έχω τρίχα θα ασχοληθούμε με τα δικα του πηγαίνοντας επιθετικά τώρα εγώ προς τον οδηγό...
Κατεβαίνουν δυό ντερεκια πάνω από 180 με δερμάτινα μπουφάν γύρω στα 50 και με αφοπλιστική γρηγοράδα αποστομουν...........ΑΣΦΆΛΕΙΑ

ΤΑΥΤΌΤΗΤΕΣ τους λέω.....


Εεεεεε ;;;; μου απαντάνε και γυρνάει ο ένας στον άλλον και λέει.....- τόσα χρόνια υπηρεσία ποτέ δεν μου ζήτησαν ταυτότητα και αμέσως και οι δυό μου δείχνουν ταυτότητες...

ΤΏΡΑ λέω δυνατά.......τη γ*******σαμε...Γράψτε με για ότι νομίζετε

- Φίλε μου έκανε εντύπωση που ζήτησες ταυτότητα ξανά λέει ο ένας

-Κοίτα...παιδιά δεν είμαστε και 2:30' τα χαράματα να σου'ρχεται ο άλλος επιθετικά και να σου λέει ΑΣΦΆΛΕΙΑ εεεεεε δεν θα κατουριθουμε κιόλας ΑΛΛΆ αν όντως δεν έδειχνες ταυτότητα τότε πραγματικά θα τραβουσαμε τα μαλλιά μας του ξανά λέω.

Τους εξηγώ περί ντελιβερι και πίεσης δείχνοντας ταυτότητα και δίπλωμα δικά μου,γινοντας μου σύσταση περί μονόδρομου και θα έχανα το δίκιο μου ακόμα και σε ατύχημα με μεθυσμένο.

Ευγενικά χωρίσαμε με καληνύχτες
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.287
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Κατά τις 2:30πμ ......Τους εξηγώ περί ντελιβερι και πίεσης δείχνοντας ταυτότητα και δίπλωμα δικά μου,γινοντας μου σύσταση περί μονόδρομου και θα έχανα το δίκιο μου ακόμα και σε ατύχημα με μεθυσμένο.Ευγενικά χωρίσαμε με καληνύχτες

..... επ! τον πιασαμε τον εναν που παει αναποδα ...... μενουν αλλοι 999 ......!abcdefghg
Γνωστος μου χτυπησε ντελιβερα που πηγαινε αναποδα ... ευτυχως δεν επαθε τιποτα ... αν ομως τον χτυπαγε 'σοβαρα' ακομα θα τραβιοταν στα δικαστηρια εστω εξ αμελειας ...! Bcdef
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Το μόνο που έπρεπε να σκεφτείς είναι ότι: c2 μόνο κλεμμένο μπορεί ναι. Κανείς δεν αγοραζει/οδηγεί αυτόβουλα τέτοια σαπακια...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Της γυναίκας μου ήταν ρε χχχαμένε...Hate

:D
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Μέχρι στιγμής 2 περιστατικά μου έχουνε μείνει.

1) Το βάπτισμα της πυρός όταν ξεκίνησα την 2α Λυκείου...δεν παίζει να είχα πάνω απο 1μιση μήνα το 72αρι τότε. Ήτανε απόγευμα Παρασκευής και είχα μαθηματικά φροντιστήριο. Μετά το σχόλασμα ήθελα να πάω μια βόλτα προς Ανακασιά με το μηχανάκι έτσι για να περάσει και η ώρα. Και έτσι έγινε σχόλασα, καβάλησα το 72αρι και πήγα προς τα πάνω. Μετά την ανηφόρα της Ιωλκού έχει 2 μικρές στροφές και σε οδηγεί σε μια ακόμα ευθεία που έχει ένα πάρκινγκ στην άκρη. Βλέπω στα δεξιά ένα φορτηγό παρκαρισμένο, απο πίσω ξεπροβάλει ένας αστυνομικός της ΔΙΑΣ και μου κάνει νόημα να σταματήσω....δεν με είχανε σταματήσει ξανά για έλεγχο στην ζωή μου ποτέ και περιττώ να πω οτι έτρεμα απο το άγχος μου. Τα κλασσικά δίπλωμα, άδεια και ασφάλεια. Ο αστυνομικός όταν είδε οτι δεν παίζει να με είχανε σταματήσει ξανά στον δρόμο το έριξε και στον χαβαλέ κιόλας.... Αξία ανεκτίμιτη ο πανικός του 1ου ελέγχου.

2) Αυτό έγινε πριν κάνα 2 με 3 χρόνια. Κατέβαινα με το Address κέντρο να βρεθώ με την παρέα μου. Φορούσα μια ΝΟΒ1 πάνω στο μηχανάκι, απο αυτές τις καλές που μετά απο 5 μήνες γίνονται αγνώριστες απο την άριστη ποιότητα υλικών τους. Φορούσα και σιγαστήρα επίσης. Με σταματάνε στο δημαρχείο επι της 2ας Νοεμβρίου για έλεγχο μια old time classic τοποθεσεία της ΔΙΑΣ για μπλόκο...
- Στην πένα βλέπω το εργαλείο ε;
- Το προσέχω όσο μπορώ
- Και που πας;
- Κέντρο να βρω την παρέα μου
- Μάλιστα...ο Αλέξιος είναι ο μπαμπάς; (στην άδεια το μηχανάκι είναι στο όνομα του πατέρα μου)
- Ναι ναι
- Και η εξάτμιση του Αλέξη είναι;
- Η εξάτμιση είναι του Τάσου είναι δικιά μου προσθήκη!

Εκεί με έπιασαν τα γέλια ομολογώ και ο ίδιος το πήρε στην πλάκαabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Τελευταία επεξεργασία:

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Να και μια που θυμηθηκα

Εν ετη 2008 και κατι ψιλα, εξοδος μετα γυναικος φιλου (δεν θελω σχολια απο τους συνηθεις υποπτους) σε ταβερνα εις Λαγονησιον. Κατα την επιστροφη μετα την 3η πρωινην, και αφου ειχαμε πιει ολιγον τι (εκεινη πολυ περισσοτερο σε επιπεδο βαδιζω και παραμιλω κατα το ασμα) λαμβανω τηλεφωνημα οτι στην Βαρη τρακαρε. Πηγαινοντας στο σημειο βλεπω το αυτοκινητο πανω σε κατι τουβλα απο μπετο σαν αυτα που κλεινουν δρομους για εργα. Δεν ειχε χτυπησει εξ ων απο κατι εκδορες στο μετωπο.
Ειχε ηδη καλεσει οδικη και ειπα να περιμενω μαζι της. Και ξαφνου...σταματει μπροστα μου ενα citroen ΖΧ μπλε απο αυτα τα εμορφα που δεν εχουν τασια στις ροδες
Κατεβαινει ενα ντερεκι συνοδηγος με ενα tetra στο χερι. Ωπα λεω αυτο μας ελειπε τωρα.Και ακολουθει ο κατωθι διαλογος.

Σ=συνοδηγος, Ε=εγω

Σ: Καλημερα, ΑΣΦΑΛΕΙΑ (οχι ρε φουστη μου).Τι εγινε εδω;
Ε: Καλημερα, να εδω η κοπελα χτυπησε με το αυτοκινητο
Σ: Εσυ εισαι καλα,
Ε: Εγω μια χαρα ειμαι

Πηγαινοντας σην κοπελα δεν ξερω τι την ρωτησε και επιστρεφει σε μενα που καθομουν στην πορτα ενος σπιτιου

Σ: Μαζι εισασταν;
Ε: Ναι ειχαμε παει Λαγονησι σε μια ταβερνα
Σ: Ηπιατε;
Ε: Οχι πολυ
Σ: Τι οχι πολυ ρε φιλε; εδω η τυπισα ειναι σκνιπα, πλακα μου κανεις; Εσυ πως εισαι; Μπορεις να οδηγησεις;
Ε: Μια χαρα ειμαι εγω.
Μου επιασε την κουβεντα προφανως για να δει σε τι κατασταση ημουν.

Εν κατακλειδι ηρθε η οδικη, ηρθε ασθενοφορο, καλεσαν και τα παιδια την τροχαια Γλυφαδας για το συμβαν οπως προβλεποταν.
Η κοπελα μεταφερθηκε προληπτικα στο Ασκληπιειο.
Εγω για καποιο λογο δεν περασα αλκοτεστ και με αφησαν να φυγω αβαβα κατα τις 5 με 6 αφου μου πηραν τα στοιχεια.
Τι ξενυχτι κι αυτο abcdefgh
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Με αφορμή το πιοτί που γράφει ο Κώτσος μ' Hug από πάνου, ας γράψω ένα αντίστοιχο δικό μου.

Ανήκει στην κατηγορία "Καλές συναντήσεις με το Νόμο". :D


Είμαστε εν έτει 1993, καλοκαίρι, κάπου στην Πειραϊκή και μπεκροπίνουμε τα φοιτητάρια σε ουζερί! (μη ρωτήσει κανείς τί πίναμε, καραφάκια ούζο φυσικά). :p
Είχαμε και τις γυναίκες μαζί (όσοι είχαμε σκέση), αλλά γενικά ήμασταν πολύ δεμένη ομάδα και βγαίναμε καθημερινά (άλλα τα χρόνια, φτηνά όλα με τις δραχμές, τί ν' τούτο θα ρωτήσουν τα νεούδια) και με τη βενζίνη γύρω στις 90-100 δραχμές το λίτρο.

Κάπου στην πολύ βαθιά νύχτα και έχοντας πιεί το Βόσπορο (εγώ επειδή πάντα οδηγούσα δεν έπινα ποτέ, αλλά εκείνο το βράδυ εξετράπην.......), :eek:ops: έρχεται η ώρα να φύγουμε. Σηκώνομαι και ανακαλύπτω ότι έχει σηκώσει κύμα στη στεριά και πάω βάρκα-γυαλό. abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk Τύφλα νά 'χει ο Ορέστης Μακρής στον "μεθύστακα".

Με βλέπουν οι σύντροφοι φοιτητές και κάνουν ένα μίνι συμβούλιο για το τί θα με κάνουν. Βλέπετε είχα παρκαρισμένο από κάτω και το ΧΤ-600, έμενα και Νέο Κόσμο.... πώς να πάω..... Ποσειδώνος και Συγγρού.
Με πείθουν να κατέβω λίγο στα βραχάκια με την κολλητή-αυτοκόλλητη φίλη και συμφοιτήτρια Έλενα να πάρω λίγο αέρα μπας και συνέλθω. Εκεί και χωρίς να την αναγνωρίζω καν απ' το μεθύσι (!!!!!!!!!!!!) cdefghigik της έριξα κι ένα χαστούκι χωρίς λόγο που θα το θυμόταν για χρόνια. :eek:
Δε με παρεξήγησε ποτέ. Ήταν ψυχάρα και της είχα σταθεί σε όλα. Ήξερε ότι εκείνη την ώρα μιλούσε και έπραττε το ούζο και όχι ο Κώστας. Εδώ κολλάει και το "αφού δεν το σηκώνεις το πιοτί ρε φίλε, γιατί πίνεις να πούμε"? abcdefghgk

Δείχνω να ψιλοσυνέρχομαι. Επανέρχεται και η μνήμη μου και ζητάω 1000 φορές συγνώμη απ' την κολλητή μου (δεν έχω ντραπεί περισσότερο μέχρι τότε στη ζωή μου).
Παρόλα αυτά, το να οδηγήσω ασφαλώς είναι μάλλον αδύνατο. Έτσι έδειχνε τουλάχιστον.
Ο άλλος κολλητός και συμφοιτητής Γιώργος (αυτός που στην περιπέτεια της 1ης σελίδας με το DT-200 ήθελα ν' αφήσω όμηρο στους Ζητάδες), :D:cool: έχοντας εμπειρία μόνο από παπί C-50 του πατέρα του, μου προτείνει να οδηγήσει εκείνος το ΧΤ μέχρι ένα ασφαλές μέρος.
Ξαφνικά η διαύγεια με επισκέπτεται και το βλέμμα μου αστράφτει. "Θά 'σαι τρελός" του λέω. "Το ΧΤ δεν το καβαλάει ούτε ο Θεός ο ίδιος!" Μα είναι δυνατόν να μου προτείνουν τέτοια πράγματα? Να σκοτωθούνε θέλουνε και να τό 'χω κρίμα στο λαιμό μου?

Πετάω τη δήλωση: "θα το πάω μόνος μου μέχρι το σπίτι της Άννυς (κοπελιά μου που έμενε Πασαλιμάνι, δίπλα στο Τζάννειο) και θα το αφήσω στο Αστυνομικό Τμήμα (που βρισκόταν σε απόσταση αναπνοής). Μέσα στο μεθύσι μου είχα έννοια να εξασφαλίσω το ΧΤ απ' τα κλεφτρόνια. Μόνο για κείνο είχα μυαλό......

Πριν προλάβουν να συνειδητοποιήσουν όλοι τί πάω να κάνω, καβαλώ και ρίχνω μανιβελιά. Παίρνει με την πρώτη! παρά την κατάστασή μου και ξεκινάω σιγά-σιγά. Πανικόβλητη η παρέα μπαίνει στο αμάξι του Σταμάτη (ένα Fiat 127). Οκτώ άτομα μπήκαν, δεν το ξεχνάω και ο Γιώργος από πίσω δικάβαλος με το παπί. Με πήραν στο κατόπι για να με μαζέψουν από κει που θα έπεφτα......
Η διαδρομή δύσκολη και απαιτητική. Ατέλειωτα στροφιλίκια με στενό δρόμο γύρω-γύρω την Πειραϊκή. Στην 1η στροφή δεν έπεσα. Στη 2η δεν έπεσα. Ούτε στην 3η, ούτε στην 4η...... "ρε συ, αυτός καλά οδηγάει" λέγανε. Η αλήθεια είναι ότι είχα βάλει τα δυνατά μου για να οδηγήσω όσο καλύτερα μπορούσα, ώστε να μην πέσω πουθενά και........ χτυπήσει το ΧΤ μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek:cdef(τόσο μλκας ερωτευμένος με την πάρτη του).abcdefgh
Αυτό όμως, στην προκειμένη περίπτωση με έσωσε. Έφτασα κοντά στο Αστυνομικό Τμήμα, αλλά για πιο εύκολα και γρήγορα (πριν σωριαστώ κάτω σαν καρπούζι) έκανα λίγα μέτρα ανάποδα σε μονόδρομο μπροστά ακριβώς απ' το Α.Τ. και την έβαλα ανάμεσα σε άλλα.

Βγαίνει ο φρουρός, με βλέπει λιώμα (τρίκλιζα στην κυριολεξία, αλλά ήμουν ευτυχισμένος που έφτασα σώα τη μηχανή μου για τη νύχτα) και μου λέει "για έλα μέσα παλικάρι".
Εκείνη την ώρα εμφανίζεται και ο Σταμάτης με το φιατάκι, να μπαίνει κι αυτός ανάποδα για να με προλάβει. Τον βλέπει ο φρουρός, του λένε ότι ήταν παρέα μου.... "ελάτε μέσα κι εσείς" τους λέει.
Έρχεται κι ο Γιώργος με το παπί, "ελάτε κι εσείς οι δύο".

10+1 τώρα μέσα στο Τμήμα, σε κάτι καρεκλάκια σε διάδρομο αναμονής για να μας "περιποιηθεί" ο Αξιωματικός Υπηρεσίας.
Η ξαδέρφη του Γιώργου που ήταν στην παρέα, ήταν αξιωματικός και είχε χεστεί πάνω της μη βρει κανά μπελά απ' την Υπηρεσία της εξ' αιτίας μου. Η ώρα προκεχωρημένη, σχεδόν 4 τα ξημερώματα κι εμείς να μην ξέρουμε τί θα γίνουμε. Πάει ο ύπνος που ονειρευόμουν και είχα τόση ανάγκη. Ποιός ξέρει τί ώρα θα ξεμπερδεύαμε, ΑΝ ξεμπερδεύαμε κιόλας......

Έχοντας βαρεθεί το περίμενε, έχω αρχίσει να τραγουδάω δυνατά! (όποιος με έχει ακούσει, ξέρει για τί δράμα μιλάω, χειρότερος δεν υπάρχει, να θέλει το τραγούδι να φύγει να χαθεί). abcdefghgk "Σκάσε ρε μλκα, θα μας μπλέξεις χειρότερα" μου λένε αγχωμένοι. Εκεί εγώ, τραγούδι.....abcdefgh
Στο διάδρομο περνάει ένας μεσήλικας αστυνομικός, λίγο χοντρούλης και πολύ συμπαθητικός.
Μας πιάνει την κουβέντα "με τί μεθύσατε ρε παιδιά"?
Πετάγομαι εγώ σαν την τουτσού: "με ούζο, να σας κεράσω ένα καραφάκι?????????????" Smileys drinking beer Emoticon abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Κόκκαλο ο αστυνομικός, κόκκαλο και η παρέα. Ήθελαν να με πνίξουν. Το είδα στα μάτια τους, μου το είπαν και την επόμενη μέρα.

Πέρασε κανά 2ωρο στην αναμονή μέχρι να μπει στον Αξιωματικό Υπηρεσίας ο Γιώργος με την ξαδέρφη του την Αξιωματικό και την κοπέλα μου και να "καθαρίσουν" για πάρτη μου και για όλους. Μας άφησαν να φύγουμε χωρίς το παραμικρό, αφού άλλωστε πήραν διαβεβαίωση ότι η μηχανή θα μείνει εκεί και θα κοιμηθώ στο σπίτι της κοπέλας μου ένα στενό πιο πέρα.


Υ.Γ.
Κοιμήθηκα (Θεός να τον κάνει ύπνο) στρωματσάδα για να μην ξεράσω σε κανά κρεββάτι. Η κοπέλα μου με την αδερφή της κοιμήθηκαν μαζί, δίπλα μου σε κρεββάτι κι εγώ βλέποντας δύο κωλαράκια και μην ξέροντας ποιό είναι ποιανής (πολύ ωραίο γκομενάκι και η αδερφή της παρεπιπτόντως), :rolleyes: χούφτωσα κανονικότατα τον κώλο της αδερφής, μέχρι μέσα-μέσα μιλάμε cdefghigik:eek:ops:!!! Ευτυχώς δε με παρεξήγησαν, είχα το ακαταλόγιστο! :D:cool:
Ωραία χρόνια..........


Κάποια στιγμή θα βρω την όρεξη να γράψω και για την καταδίωξη που έλεγα..... μιλάμε για πολύ Αμέρικα καταστάσεις. :D
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Για μεθύσια βλέπω...νομίζω ήρθε η ώρα να γράψω για την Οδύσσεια μου στα Γιάννενα.

Αρχές 2017 λοιπόν κοντά στις απόκριες τέλη Φεβρουαρίου. Στο 1ο έτος για κανένα 5μηνο τα είχα με μια κοπέλα την οποια την είχα απίστευτη καψούρα εγω αλλά η ίδια όντας να μην ξέρει τι θέλει απο την ζωή της γενικά δεν βοηθούσε στην κατάσταση. Τέλος πάντων, χωρίζουμε με πολύ άσχημο τσακωμό. Τέρμα πίκρα εγω, κομμάτια ψυχολογικά για κάποιο καιρό, ούτε έβγαινα, ούτε σημασία στην σχολή έδινα ούτε τίποτα, μόνο με το Address είχα ασχοληθεί (την κάθε χαρά και την κάθε πίκρα μου γνωρίζει αυτό το μηχανάκι). Μου λέει μια φίλη μου λοιπόν, αν θέλω να πάω για κάνα 4 μέρες Γιάννενα που σπούδαζε για να ξεχαστώ και λιγάκι, ήτανε και οι απόκριες εξάλλου. Χωρισμένος εγω, ελεύθερη και αυτή εκείνο τον καιρό, προφανώς και είπα ναι. Δεν θα έλεγα όχι σε λίγο διάλλειμα με καλή παρέα μακριά απο την μιζέρια και το ψυχοπλάκωμα που με έπιασε.

Πάρε το ΚΤΕΛ και τράβα Γιάννενα Τάσο. Μικρή παύση εδω: η Ήπειρος και τα Γιάννενα παίζει να είναι παράδεισος για μηχανόβιους, έχει απίστευτα τοπία και μέρη εκεί πάνω. Πρώτος προόρισμός όταν πάρω μηχανή θα είναι εκεί πέρα. Πίσω στο θέμα μας τώρα. Φτάνω εγω, 1η μέρα όλα χαλαρά, για καφέ και για βόλτα μέσα στην πόλη να μου δείξει και τα μέρη. Και πάμε στην 2η μέρα που ξεκινάει το αστείο. Μου λέει αν θέλω το βράδυ να βγω έξω μαζί της για ποτό. Ο τρόπος που το είπε βέβαια το έκανε να φαίνεται σαν ραντεβού περισσότερο και φυσικά και είπα ναι. Βγαίνουμε έξω λοιπόν...1 Jack....2 Jack...μισό Jack πάνω απο όλα αυτά. Προφανώς όμως και δεν ήξερα οτι αν είσαι κάπως ψυχολογικά το αλκοόλ μπορεί να σε χτυπήσει πολύ χειρότερα, δεν μου πέρασε καν απο το μυαλό, ήθελα να πιω απλά.

Λίγο η παρέα της δίπλα δίπλα, πιάσιμο χεράκι κλπ, λίγο το ένα λίγο το άλλο, δεν κατάλαβα οτι έγινα ζαντολάστιχο απο το ποτό μέχρι που σηκώθηκα για τουαλέτα. Εδω πατάω, εκεί βρίσκομαι. Εκεί πατάω, παραπέρα βρίσκομαι. Αφού κατάφερα και έφτασα πάλι πίσω στο τραπέζι μετά απο καμιά ώρα φύγαμε. Φυσικά και δεν είχα συνέλθει ούτε για πλάκα εγω ακόμα. Με παίρνει αγκαζέ η κοπέλα, και ξεκινάμε για μια βόλτα να πάρω λίγο αέρα και εγω μπας και συνέλθω. Κάπου προς τον δρόμο μας περνάμε απο πλατεία...
- Τώρα πρέπει να ανέβουμε απο τα σκαλιά για να φτάσουμε πάνω
- ΤΑ ΠΟΙΑ!?

Πάω να ανέβω εγω παραλίγο να πέσουμε και οι 2 κάτω. Βρίσκομαι λοιπόν στην κωμικότραγική φάση στην οποία ανέβηκα τα σκαλιά μπουσουλώντας...μα τον Θεό το Jack Daniels μου έδωσε 4x4 με μπλοκέ διαφορικό. Να έχω γίνει θέαμα σας λέω!abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Φτάνουμε τελικά στην κορυφή απο τα τσιμεντένια σκαλιά και διακρίνω στον δρόμο μπροστά μας 2 τζιπάκια της αστυνομίας. "Ωωωω λέγε ρε φίλε! Έχει και αστυνομία απόψε έξω μιλάμε τρελή δράση!" λέω εγω στο μεταξύ η κοπέλα να με σκουντάει να το βουλώσω γιατί γινόμαστε ρεζίλι στα όργανα. Εγω στην κατάσταση που ήμουν να τα έχω πάρει όλα στον χαβαλέ. Μας σταματάνε. Ήτανε 3 άντρες και μια γυναίκα. Μας ζητήσανε ταυτότητες και μας ρωτήσανε απο που ερχόμαστε.

Εγω μέχρι να βγάλω την ταυτότητα απο το πορτοφόλι καλααααααα...τελικά την έβγαλε η κοπέλα και τους την έδωσε. Μας έκαναν σωματικό έλεγχο τα πάντα όλα. Εμένα με έψαξε ένας άντρας αστυνομικός και την κοπέλα η γυναίκα αστυνομικός (δεν επιτρέπεται άντρας να ψάξει γυναίκα και γυναίκα να ψάξει άντρα, μόνο άντρας προς άντρα και γυναίκα προς γυναίκα). Επίσης το πιο έντονο που θυμάμαι είναι να με κοιτάνε στα μάτια με φακό. Ή το έκαναν γιατί έψαχναν κάτι συγκεκριμένο στην γύρω περιοχή ή ήμουν τόσο πιωμένος που δεν μπορούσε ο άλλος να διακρίνει αν είναι απο το ποτό ή κάτι άλλο. Στο μεταξύ ο ένας αστυνομικός το έριξε στην πλάκα "καλά ρε φίλε πόσο ήπιες;"..."εεεεεε εντάξει μωρεεε όχι τόοοσο ρε γαμώτο".....μετά κοιτάει την κοπέλα..."καλά αντί να σε κουβαλάει αυτός σπίτι κουβαλάς εσυ αυτόν βρε;". Πατάει η κοπέλα ένα γέλιο, πατάω και εγω μετά ένα γέλιο σαν χαζός abcdefghgk

Συνεχίζουμε προς το σπίτι μετά και καθήσαμε σε ένα παρκάκι κάπως με θέα την λίμνη απο μακριά οπου εγω πέρασα στην φάση του πιοτού που μετά τον χαβαλέ σε πιάνει το παράπονο και "γιατί να μπλέκω με κάθε μια κατέστραμμένη" κλπ. Με πιάνει η φίλη μου απο το χέρι έλα μου λέει θα σε συνεφέρω εγω σπίτι. Η συνέχεια στο σπίτι όταν φτάσαμε είναι classified (PEGI 18+)

Την επόμενη μέρα ξυπνάω και την ρωτάω που έχει φούρνο να πάω να πάρω τίποτα να φάω (είχα μια πείνα απίστευτη) μου λέει 2 τετράγωνα πιο κάτω. Ντύνομαι πάω στον φούρνο και βλέπω ΠΑΛΙ τους 2 αστυνομικούς εκεί πέρα να έχουν σταματήσει να πάρουν καφέ και τυρόπιτες.

- Βρε καλός το παιδί!
- Ωχ και εσεις εδω; Καλημέρα σας!
- Τι λέει; Καλύτερα τώρα;
- Ναι ναι
- Πεινάσαμε ε;
- Ε να μην στρώσει το στομάχι λίγο;

Τους χαιρέτησα και ο καθένας πήρε τον δρόμο του.

Γενικά δεν είχα ποτέ άσχημα μπλεξίματα ή κακές φάσεις με όργανα του νόμου. Επίσης δεν μετάνιωσα ποτέ για κανένα απο τα μεθύσια μου.Dancing
 
Τελευταία επεξεργασία:

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εγώ βλέπω ότι το γυρίσαμε.. στα ΑΡΛΕΚΙΝ!!




Μαζευτείτεεεεεεε....

RollingRollingRollingRollingRolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.409
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγώ βλέπω ότι το γυρίσαμε.. στα ΑΡΛΕΚΙΝ!!




Μαζευτείτεεεεεεε....

RollingRollingRollingRollingRolling
Η π*****#@ είναι συνυφασμένη με την μηχανή ρε φίλε .
Και κυριολεκτικά και μεταφορικα;)
 
Top Bottom