Ευρωπη vs Τζαπαν vs HΠΑ vs Ασια

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ακριβώς εκεί είναι, προτελευταίο post του Mike, αρχαίο ανέκδοτο σε παιδική (PC) έκδοση. Ας διάβαζες και αυτό το link που πόσταρες!
Α ! Προκειται για ανεκδοτο που εγραψε ο Μαηκ .
Μαλιστα!

Βασικα δεν αναφερει πουθενα το κωλοδαχτυλο ομως.
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Α ! Προκειται για ανεκδοτο που εγραψε ο Μαηκ .
Μαλιστα!

Βασικα δεν αναφερει πουθενα το κωλοδαχτυλο ομως.

Γράφω «σε παιδική (PC) έκδοση».

Μάλλον ήσουν πολύ προχώ παιδί abcdefghgk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Γράφω «σε παιδική (PC) έκδοση».

Μάλλον ήσουν πολύ προχώ παιδί abcdefghgk
Στα ανεκδοτα τα δεχομαστε ολα ,ακομα και τα πιο πικαντικα ,αφου τις περισσοτερες φορες αυτα βγαζουν παραπανω γελιο Smileys drinking beer Emoticon
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Στα ανεκδοτα τα δεχομαστε ολα ,ακομα και τα πιο πικαντικα ,αφου τις περισσοτερες φορες αυτα βγαζουν παραπανω γελιο Smileys drinking beer Emoticon

Συμφωνώ, δες το παραπάνω link που έβαλα, είναι το ίδιο ανέκδοτο αλλά πιο αστείο.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Μάλλον δεν κατάλαβες.Αντί να βάζεις το DR με το Tenere βάλε στη σύγκριση το tenere με το Cagiva elephant και πες μου αν υπάρχουν διαφορές στην ΑΙΣΘΗΣΗ και όχι στις επιδόσεις!
Στο CBR βάλε απέναντι ένα Tuono ή ένα DUC 848 και πες μου αν υπάρχουν διαφορές στην ΑΙΣΘΗΣΗ και όχι στις επιδόσεις!

''Φυσικά όλα τα παραπάνω είναι εντελώς υποκειμενικά και έχουν να κάνουν με το συναίσθημα στην επιλογή μιας μοτοσυκλέτας.Υπάρχουν άλλοι που βάζουν πρώτα την εμπορικότητα ή την αξία μεταπώλησης ή τα αραιά/φθηνά σέρβις.Αυτό φυσικά είναι απόλυτα υγιές εξ ου και ο πλουραλισμός στα μοντέλα και στα γούστα.''
Μάθε να διαβάζεις τι λέει ο άλλος και όχι να απαντάς μόνο για να απαντάς,δε σου θίξαμε τη Honda.
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Μάλλον δεν κατάλαβες.Αντί να βάζεις το DR με το Tenere βάλε στη σύγκριση το tenere με το Cagiva elephant και πες μου αν υπάρχουν διαφορές στην ΑΙΣΘΗΣΗ και όχι στις επιδόσεις!
Στο CBR βάλε απέναντι ένα Tuono ή ένα DUC 848 και πες μου αν υπάρχουν διαφορές στην ΑΙΣΘΗΣΗ και όχι στις επιδόσεις!

Κατάλαβα πολύ καλά.

Φυσικά και έχει διαφορά το Tenere με το Cagiva ΚΑΙ στην αίσθηση ΚΑΙ στις επιδόσεις.

Όπως έχει διαφορά σε αίσθηση και επιδόσεις ΚΑΙ με το DR.

Ή μήπως όχι;

''Φυσικά όλα τα παραπάνω είναι εντελώς υποκειμενικά και έχουν να κάνουν με το συναίσθημα στην επιλογή μιας μοτοσυκλέτας.Υπάρχουν άλλοι που βάζουν πρώτα την εμπορικότητα ή την αξία μεταπώλησης ή τα αραιά/φθηνά σέρβις.Αυτό φυσικά είναι απόλυτα υγιές εξ ου και ο πλουραλισμός στα μοντέλα και στα γούστα.''
Μάθε να διαβάζεις τι λέει ο άλλος και όχι να απαντάς μόνο για να απαντάς,δε σου θίξαμε τη Honda.

Ξέρω πολύ καλά να διαβάζω, δεν μου θίξατε την Honda, μου βάλατε όλα τα Ιαπωνέζικα στο ίδιο τσουβάλι. Ανεξαρτήτως αν το κάνατε υποκειμενικά ή αντικειμενικά.

(Επίσης μου τη σπάει όταν μου δίνουν εντολές/προτροπές τύπου «μάθε...» εντελώς ενημερωτικά το λέω, δεν είναι ευγενικό)

Αλλά:
Ούτε μπορείς να με πείσεις ότι ένα CBR είναι ακριβώς το ίδιο με ένα VTR, ούτε ότι όποιος έχει «ευρωπαϊκό» ζει τον πραγματικό μοτοσυκλετισμό και χαίρεται περισσότερο τη μηχανή του απο κάποιον άλλο.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Θα ελεγα οτι το καθε μηχανακι εχει την δικη του προσωπικοτητα η οποια εξαρτιεται περισσοτερο ή λιγοτερο απο την εκτιμηση του εκαστοτε ιδιοκτητη οποτε ολες οι γνωμες εφ΄οσον ειναι υποκειμενικες ειναι και δεκτες , δεν χρειαζεται να τραβαμε απολυτες γραμμες περαν των καλοπροαιρετων πειραγματων ......! Cool
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εμενα παντως τα περισσοτερα παλια γιαπωνεζικα μου φαινονται ιδια κοψια.

Εξαιρεσεις υπαρχουν σιγουρα και μια απο αυτες η katana η οποια μου αρεσε μονο και μονο επειδη ξεχωριζε.
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Εμενα παντως τα περισσοτερα παλια γιαπωνεζικα μου φαινονται ιδια κοψια.

Εξαιρεσεις υπαρχουν σιγουρα και μια απο αυτες η katana η οποια μου αρεσε μονο και μονο επειδη ξεχωριζε.

Για πες ένα ίδιο με αυτό


Με αυτό


Να βάλω κι άλλα;
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Θα ελεγα οτι το καθε μηχανακι εχει την δικη του προσωπικοτητα η οποια εξαρτιεται περισσοτερο ή λιγοτερο απο την εκτιμηση του εκαστοτε ιδιοκτητη οποτε ολες οι γνωμες εφ΄οσον ειναι υποκειμενικες ειναι και δεκτες , δεν χρειαζεται να τραβαμε απολυτες γραμμες περαν των καλοπροαιρετων πειραγματων ......! Cool
Good postΟπως τα ειπες ειναι Στελιο το καθε μηχανακι εχει την δικια του προσωπικοτητα
 
N

notakos600

Guest
Βαστατε τα άλογα οι Ευρωπαίοι, τα μηχανάκια σας δεν είναι η επιτομή τεχνολογίας, αξιοπιστίας και οδηγικου μερακλωματος.
Κ@υλωνω αρκούντως όμορφα με το cbr κι ας μην είναι Ducati που ακούγεται ο θόρυβος του μοτέρ 3 τετράγωνα.
Τυχαίο το παράδειγμα και φιλικά πάντα. Smileys drinking beer Emoticon
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Συμφωνα με wikipedia o ορος UJM δημιουργηθηκε στην απεναντι πλευρα του Ατλαντικου εκει που η αγορα ητανε τεραστια για τα πρωτα 4κυλινδρα τετραχρονα γιαπωνεζικα εργαλεια ..... !

https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Japanese_Motorcycle
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Βαστατε τα άλογα οι Ευρωπαίοι, τα μηχανάκια σας δεν είναι η επιτομή τεχνολογίας, αξιοπιστίας και οδηγικου μερακλωματος.
Κ@υλωνω αρκούντως όμορφα με το cbr κι ας μην είναι Ducati που ακούγεται ο θόρυβος του μοτέρ 3 τετράγωνα.
Τυχαίο το παράδειγμα και φιλικά πάντα. Smileys drinking beer Emoticon

Δεν νομιζω να υπαρχει λογικο ατομο που να πιστευει κατι τετοιο.Σιγουρα ομως δεν φοβουνται να πειραματιστουν και σε πολλους αρεσει αυτο.

Αν θελουμε να ειμαστε σοβαροι οι διαφορετικες ειναι περισσοτερο οπτικες και τιποτε παραπανω.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
.... ας το κανουμε πιο απλο , ποιο απο τα δυο εικονιζομενα μοντελα θα ....... εμπιστευοσουν να σε σερβιρει σακε .......αποψε ? ........!Laugh

europe vs japan.jpg
 

darksun85

new member
Δημοσιεύσεις
45
Ηλικία
39
Όνομα
darksun
Σάκε! Ωραίο είναι το άτιμο αλλά βαράει . Σάκε είναι το εθνικό ποτό της Ιαπωνίας που φτιάχνεται από ρύζι. Την γκεισα θα προτιμούσα να μου το σερβίρει εμένα πάντως

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom