Γιατί πουλησες τη μηχανή σου?

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.533
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αυτό είναι και για εμένα που είμαι 29 χρονών ρε σι ! Άμα είναι να πάω μέρες οδήγησης και να γυρίσω και να θέλω άλλες τόσες να συνέλθω τι να λέει
Δηλαδή πατριώτη με λες γέρο? Για να καταλάβω δηλαδή και να φάμε τα μουστάκια μας, χαχαχα
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.703
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Δηλαδή πατριώτη με λες γέρο? Για να καταλάβω δηλαδή και να φάμε τα μουστάκια μας, χαχαχα
Αχαχχαχχαχ όχι όχι προς θεού !!! Απλά επειδή είπες επειδή είναι θεμιτό ΠΛΕΩΝ .
και για μένα ισχιει που είμαι φαντάζομαι ;!;; Πιο μικρός Tooth

το έσωσα ; Rolling
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.533
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αχαχχαχχαχ όχι όχι προς θεού !!! Απλά επειδή είπες επειδή είναι θεμιτό ΠΛΕΩΝ .
και για μένα ισχιει που είμαι φαντάζομαι ;!;; Πιο μικρός Tooth

το έσωσα ; Rolling
αρχηγός είσαι!! Αν και μόνο 29 Μαΐων..
Εγώ έφτασα 45, ο μαθουσάλας.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.703
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
αρχηγός είσαι!! Αν και μόνο 29 Μαΐων..
Εγώ έφτασα 45 μαθουσάλας.
Ε τι 30 τι 45 , ένα τσιγάρο δρόμος Tooth
κάποιοι λένε η ζωή ξεκινάει μετά τα 50 .
Δεν ξέρω ας μας πει ο @Ωmega RollingRollingRolling

Μήπως ξέρει αυτός εννοώ δηλαδής .......
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.286
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ε τι 30 τι 45 , ένα τσιγάρο δρόμος Tooth
κάποιοι λένε η ζωή ξεκινάει μετά τα 50 .
Δεν ξέρω ας μας πει ο @Ωmega RollingRollingRolling

Μήπως ξέρει αυτός εννοώ δηλαδής .......
Θανο στα γεροντια να λες ναι,και να μιλας με νεολαιους σαν εμενα και το Μανο @apache
 
Τελευταία επεξεργασία:

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Τα μηχανάκια μου τα πούλαγα όταν άρχιζαν να αλλάζουν τα μοτοσυκλετιστικά μου θέλω.Και πάντοτε ον οφφ.
Από τα δίχρονα καθαρά πήγα στα 600ρια 4Τ XLR ύστερα KLR.Το τελευταίο το κράτησα πολύ γιατί μεσολάβησε η οικογένεια,οι κόρες και απείχα λίγο διάστημα από την 'ενεργό δράση'.
Το ΧΤΧ ήρθε αναπάντεχα,το αγόρασα από έναν πελάτη μου χωρίς λεφτά και το πατσίσαμε με κρασί! Απλώς του ξεφόρτωνα κιβώτια στο μαγαζί και αφαιρούσαμε το υπόλοιπο,σε 1,5 χρόνο τον είχα εξοφλήσει!
Αυτό το μηχανάκι μου χάρισε πολύ ωραίες στιγμές γύρισα σχεδόν όλη την Ελλάδα δε χαμπάριαζα τίποτα.Κάποια στιγμή το βαρέθηκα όμως, δεν μπορούσε να ακολουθήσει άλλωστε και η γυναίκα οπότε to 17 πήρα το πρώτο GS.Σύντομη η ιστορία του μέχρι το καλοκαίρι του '19 που με κοπάνησε μια νεαρά και το μισοκατέστρεψε.Το έδιωξα έτσι τρακαρισμένο και πήρα το LC.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Δηλαδή?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

..... σσσσσσ ...cde....... κρεμομαστε απο τα χειλη του με αγωνια , τι θα ψελλισει ......!abcdefghgk
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Δηλαδή?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
τι δηλαδη μπρε Τανο. θαμουνα ακομα με το 3ταχιτο (στο χερι) Καρελι και με την ιδια γυναικα απ τα 16 μου. εμπειριες φιλε μου.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ε τι 30 τι 45 , ένα τσιγάρο δρόμος Tooth
κάποιοι λένε η ζωή ξεκινάει μετά τα 50 .
Δεν ξέρω ας μας πει ο @Ωmega RollingRollingRolling

Μήπως ξέρει αυτός εννοώ δηλαδής .......
Εξαρτάται από το πόσο μικρή γυναίκα πήρες,τη σωματοδομή της και τα εργοστασιακά της ντεσιμπέλ..

Αν την πήρες στην ηλικία σου.. πας για δίκταμο,τσάι,χαμόμυλο κλπ..
Αν την πήρες η την έχεις καλοθρεμένη ξεκινάς μαθήματα ΜΜΑ..
Αν τα εργοστασιακά ντεσιμπέλ(στόματος) ήταν πολλά άλλα σε είχε ξεγελάσει με σιγαστήρα την πάτησες.Μετα τα 45-50 περνάνε κλιμακτήριο και ξεταπώνουν..

Στις παραπάνω περιπτώσεις δεν αρχίζει η ζωή.
Αρχίζει το τραγούδι..


και η λατρεία για τη ζωγραφική..

 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.703
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Εξαρτάται από το πόσο μικρή γυναίκα πήρες,τη σωματοδομή της και τα εργοστασιακά της ντεσιμπέλ..

Αν την πήρες στην ηλικία σου.. πας για δίκταμο,τσάι,χαμόμυλο κλπ..
Αν την πήρες η την έχεις καλοθρεμένη ξεκινάς μαθήματα ΜΜΑ..
Αν τα εργοστασιακά ντεσιμπέλ(στόματος) ήταν πολλά άλλα σε είχε ξεγελάσει με σιγαστήρα την πάτησες.Μετα τα 45-50 περνάνε κλιμακτήριο και ξεταπώνουν..

Στις παραπάνω περιπτώσεις δεν αρχίζει η ζωή.
Αρχίζει το τραγούδι..


και η λατρεία για τη ζωγραφική..

Αχαχαχαχαχαχα Rolling RollingRolling
Καλημέρα καλημερααα HappyHappy

το τραγούδι ότι πρέπει για συντροφιά στον πρωινό καφέ ToothTooth
 

bugsbunny

new member
Δημοσιεύσεις
300
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500 DS
Όνομα
George
- Honda GLX, δεν πουλήθηκε απλά σαπίζει παρατημένο σε μια αποθήκη στο νησί
- Gilera Runner 125, ούτε αυτό έχει πουληθεί, σαπίζει στην Αθήνα
- BMW Funduro 650, πουλήθηκε για την αγορά του καινούργιου
- BMW 650 GS, αγορά κούτα, δώρο στον εαυτό μου πριν τον γάμο! Πουλήθηκε για λάθος λόγους, γκρίνια απο την σύζυγο για το γεγονός ότι υπήρχαν 2 αυτοκίνητα και το scooter, νόμιζα ότι τα 100,000+ klm που του είχα φορτώσει ήταν πολλά, καθώς και ότι δεν είχα και πολύ χρόνο για να ευχαριστηθώ την μηχανή
- VOGE 500DS, αγορά για δοκιμή κάτι άλλου πλέον των "μεγάλων" (όπως τα αποκαλούσαν) OnOff
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
- Honda GLX, δεν πουλήθηκε απλά σαπίζει παρατημένο σε μια αποθήκη στο νησί
- Gilera Runner 125, ούτε αυτό έχει πουληθεί, σαπίζει στην Αθήνα
- BMW Funduro 650, πουλήθηκε για την αγορά του καινούργιου
- BMW 650 GS, αγορά κούτα, δώρο στον εαυτό μου πριν τον γάμο! Πουλήθηκε για λάθος λόγους, γκρίνια απο την σύζυγο για το γεγονός ότι υπήρχαν 2 αυτοκίνητα και το scooter, νόμιζα ότι τα 100,000+ klm που του είχα φορτώσει ήταν πολλά, καθώς και ότι δεν είχα και πολύ χρόνο για να ευχαριστηθώ την μηχανή
- VOGE 500DS, αγορά για δοκιμή κάτι άλλου πλέον των "μεγάλων" (όπως τα αποκαλούσαν) OnOff
Τα μικρά που σαπίζουν, βγάλτα εκεί μια συμβολική τιμή και δώστα. Να κάνεις καναν νέο χαρούμενο. eye
 

bugsbunny

new member
Δημοσιεύσεις
300
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500 DS
Όνομα
George
Τα μικρά που σαπίζουν, βγάλτα εκεί μια συμβολική τιμή και δώστα. Να κάνεις καναν νέο χαρούμενο. eye
δεν ξέρω Απόστολε, θα τον κάνω χαρούμενο ή θα τον πάρω στον λαιμό μου? έχω και τέτοιες ανασφάλειες cdefghigi
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
δεν ξέρω Απόστολε, θα τον κάνω χαρούμενο ή θα τον πάρω στον λαιμό μου? έχω και τέτοιες ανασφάλειες cdefghigi
Μα δεν θα το βγάλεις σε τιμή καλού μεταχειρισμένου. Οπως είπες, κάθονται και σαπίζουν. Βάλτα εκει 100-200 ευρώ, να τα πάρει κάποιος να ρίξει πάνω δουλειά και άλλα 2-3 κατοστάρικα και να έχει όχημα. Που κάθονται και σαπίζουν τι σου προσφέρουν;
 

bugsbunny

new member
Δημοσιεύσεις
300
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500 DS
Όνομα
George
Μα δεν θα το βγάλεις σε τιμή καλού μεταχειρισμένου. Οπως είπες, κάθονται και σαπίζουν. Βάλτα εκει 100-200 ευρώ, να τα πάρει κάποιος να ρίξει πάνω δουλειά και άλλα 2-3 κατοστάρικα και να έχει όχημα. Που κάθονται και σαπίζουν τι σου προσφέρουν;
μόνο αναμνήσεις, ίσως και να το κάνω
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
μόνο αναμνησεις, ίσως και να το κάνω

Άστα εκεί που είναι.

Mακαρι να μην είχε πετάξει η μακαριτισσα η μάνα μου το ποδήλατο όταν καθάριζε την αποθήκη στο χωριό..
Αξίες ανεκτιμητες
Ακόμα δε μπορώ να το χωνεψω
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εξαρτάται από το πόσο μικρή γυναίκα πήρες,τη σωματοδομή της και τα εργοστασιακά της ντεσιμπέλ..

Αν την πήρες στην ηλικία σου.. πας για δίκταμο,τσάι,χαμόμυλο κλπ..
Αν την πήρες η την έχεις καλοθρεμένη ξεκινάς μαθήματα ΜΜΑ..
Αν τα εργοστασιακά ντεσιμπέλ(στόματος) ήταν πολλά άλλα σε είχε ξεγελάσει με σιγαστήρα την πάτησες.Μετα τα 45-50 περνάνε κλιμακτήριο και ξεταπώνουν..

Στις παραπάνω περιπτώσεις δεν αρχίζει η ζωή.
Αρχίζει το τραγούδι..


και η λατρεία για τη ζωγραφική..

Μήτσο μου οτι και να λέμε.. Οσα μηχανάκια και να πάρουμε.. Η αλήθεια είναι μια..
Μετα τα 50 χρειαζόμαστε ένα μωράκι κακό εργαλειο 35 μαξ,
Έτσι ναι, η ζωή ξεκινάει στα 50
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Το πρώτο μου μηχανάκι δε το έδωσα.. αλλά μου το έκλεψε ένα πρεζόνι.

Την πρώτη μου μηχανή την έδωσα (KLR 650) για να πάρω τον έρωτα της ζωής μου.. το 990 Adventure.
Το 990 αν μου έφταναν τα λεφτά θα το κρατούσα... Αλλά το έδωσα μετά από 9 χρόνια για να πάρω το 1290 προκειμένου να ταξιδεύω πιο άνετα αλλά και για να ακολουθήσω την εξέλιξη της τεχνολογίας (cornering ABS και λοιπά καλουδια που έχουν να κάνουν με την ασφάλεια).

Πριν μερικές μέρες έβαλα για 3 ώρες αγγελία το 1290 και πριν καν βρεθεί υποψήφιος αγοραστής (όχι πως θα ήταν εύκολο) την κατέβασα την αγγελία γιατί το μετάνιωσα. Οι λόγοι για τους οποίους έβαλα την αγγελία ήταν κυρίως η έλλειψη χρόνου αλλά και το ότι το καλοκαίρι μάλλον θα είμαι πιεσμένος οικονομικά... Προτίμησα όμως να την κρατήσω έστω κι αν τη βγάζω μόνο για μια ολιγοωρη βόλτα το μήνα! Θα έρθουν καλύτερες μέρες...
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom