Ανέκδοτα

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Πάει μια μέρα ο Τοτός στην κουζίνα της μαμάς του και η μαμά του φτιάχνοντας του το γάλα του λέει:
– Τοτέ πήγαινε σε παρακαλώ να πάρεις 5 νουνού γιατί τελείωσαν . . .
– Καλα πάω . . .

πάει, έρχεται και λέει η μαμά
– Γιατί έφερες μόνο ένα ?
Και απαντάει ο Τοτός
– Γάλατα υπάρχουν πολλά, νουνού όμως ένα . . .
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.167
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ένας Εβραίος προσπαθεί πολύ καιρό να μιλήσει με τον Θεό. Μετά από μεγάλη επιμονή (χαρακτηριστικό των Εβραίων) τα καταφέρνει.
- Θεέ μου, έχω μια επιχείρηση, ένα εστιατόριο και τα πάω πολύ καλά
- Αυτό είναι καλό, λέει ο Θεός.
- Ναι, αλλά ξέρεις, Κύριε, αυτό το εστιατόριο δεν το άνοιξα εγώ, αλλά ο πατέρας μου.
- Και;
- Λοιπόν, στην πραγματικότητα ούτε αυτός το άνοιξε, ήταν από τον παππού μου.
- Και;
- Λοιπόν, ούτε ο παππούς μου το άνοιξε, το κληρονόμησε από τον προπάππου μου.
- Καταλαβαίνω, είναι μια οικογενειακή επιχείρηση, αλλά ποιο είναι το πρόβλημα;
- Λοιπόν, ο προπάππους ούτε αυτός το άνοιξε, αλλά το κληρονόμησε από τον πατέρα του
- Καταλαβαίνω άνθρωπέ μου, αλλά πού θες να καταλήξεις;
- Στον γιο σου τον Ιησού. Εκείνο το Μυστικό Δείπνο δεν τον πλήρωσε…!!!!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.510
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Δύο φίλοι, ο Μένιος κι ο Χάρης, πήγαν εκδρομή στο βουνό αλλά τους έπιασε δυνατή κακοκαιρία και δεν μπορούσαν να γυρίσουν πίσω.

Ευτυχώς βρήκαν αμέσως ένα σπίτι για να μείνουν μέχρι το πρωί.

Tο σπίτι αυτό ήταν μιας χήρας κι επειδή φοβόταν το κουτσομπολιό του χωριού, τους έβαλε να κοιμηθούν στην αποθήκη που ήταν λίγο πιο πέρα.

Την επόμενη μέρα ευχαρίστησαν την γυναίκα και γύρισαν πίσω στα σπίτια τους.

Λίγους μήνες αργότερα παίρνει τηλέφωνο τον Μένιο ένας δικηγόρος που τον είχε βάλει η χήρα!

Ο Μένιος έπαθε πλάκα με αυτά που του είπε, κάλεσε αμέσως τον φίλο του τον Χάρη και του είπε:

«Έλα ρε Χάρη, θυμάσαι την γυναίκα που μας φιλοξένησε στο βουνό;»

«Ναι εννοείται, γιατί ρωτάς;»

«Έγινε κάτι μεταξύ σας όσο κοιμόμουν στην αποθήκη;»

«Ναι, η αλήθεια είναι ότι με προκάλεσε και δεν μπόρεσα να αντισταθώ.»

«Και μήπως συστήθηκες με το δικό μου όνομα, για να μην γίνει καμιά στραβή και το μάθει η γυναίκα σου;»

«Ναι, χίλια συγγνώμη, πιστεύω να μην σε ενόχλησε….»

«Όχι, βέβαια! Η χήρα πέθανε και μου άφησε μια τεράστια κληρονομιά!»
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.510
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ο Πούτιν ζητάει νέα γραμματέα. Μία από τις κοπέλες που πάνε στο γραφείο του για να τους πάρει συνέντευξη, καθόλα ωραία, φοράει κοντή φούστα και κάθεται απέναντι στον πρόεδρο και απαντά στις ερωτήσεις του :

– Tί ξένες γλώσσες ξέρεις; την ρωτάει

– Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, απαντάει εκείνη και συγχρόνως βάζει το πόδι της πάνω στο άλλο.

Τότε ο Πούτιν βλέπει ένα μεγάλο τατουάζ στο μπούτι της κοπέλας που έχει τον Λένιν.

– Πω, πω, της λέει, μπορώ να φιλήσω τον μεγάλο ηγέτη;

– Nαι, φυσικά, του λέει εκείνη.

Επιστρέφει εκείνος στο γραφείο του και συνεχίζει τις ερωτήσεις :

– Τι εμπειρία έχεις σαν γραμματέας;

– Έχω δουλέψει στον τάδε, στον τάδε.. απαντά εκείνη, αραδιάζοντας μια ολόκληρη λίστα από διαφορετικούς πολιτικούς που έχει εργαστεί σαν γραμματέας και αλλάζει θέση ανεβάζοντας το άλλο της πόδι πάνω στο άλλο.

Ξανά ο πρόεδρος έκθαμβος όταν βλέπει πως στο πόδι της υπάρχει το τατουάζ του Γκορμπατσόφ, πετάγεται πάνω και της λέει :

– Μπορώ να φιλήσω τον επίσης μεγάλο ηγέτη που τόσα έχει προσφέρει στη χώρα μας;

– Φυσικά και μπορείτε, λέει εκείνη.

Συγκινημένος ο πρόεδρος επιστρέφει στο γραφείο του και συνεχίζει τη συνέντευξη με την κοπέλα, η οποία στο μεταξύ έχει αλλάξει θέση και έχει ανοιχτά τα πόδια της. Εκεί έχει τατουάζ του Ομπάμα! Έξαλλος ο πρόεδρος πετάγεται και πάει κοντά στην κοπέλα ξεκουμπώνοντας το φερμουάρ του λέγοντάς της :

– Αυτόν όμως θα μου επιτρέψεις να τον γ@μήσω γιατί δεν τον πάω καθόλου…!!!
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Μία γριά περπατάει στο πεζοδρόμιο σέρνοντας δύο σακουλές σκουπιδιών, μία σε κάθε χέρι...
Μία από αυτές έχει μια τρύπα χαμηλά και κάθε λίγο ένα χαρτονόμισμα των 20 ευρώ βγαίνει και παρασέρνεται σιγά σιγά από το αεράκι.
Ένας αστυφύλακας το προσέχει και πηγαίνει προς το μέρος της γριάς, λέγοντας:
- Γιαγιά, σου έπεσε ένα χαρτονόμισμα από τη σακούλα.
- Φτου σου, ήταν τρύπια. Ας τρέξω προς τα πίσω μήπως μπορέσω να μαζέψω μερικά. Λέει η γριά.
- Επ, πού πας; Πού βρήκες τόσα λεφτά; Δεν πιστεύω να τα έκλεψες; λέει ο αστυνομικός.
- Όχι, όχι να σου εξηγήσω. Το σπίτι μου και ο κήπος μου είναι ακριβώς δίπλα από το πάρκινγκ του γηπέδου και όταν έχει αγώνα, έρχονται πολλοί και κατουράνε τα λουλούδια μου. Έτσι και εγώ πηγαίνω πίσω από τα λουλούδια με το ψαλίδι του κλαδέματος και όταν κάποιος τη βγάζει για κατούρημα του λέω «ή δίνεις 20 ευρώ ή στην έκοψα!»
- Χα, χα πολύ έξυπνο γιαγιά, λέει το όργανο της τάξης. Πολύ καλά τους κάνεις. Άντε να πας στο καλό. Α! Και τί έχεις στην άλλη σακούλα;
- Ε, δεν πληρώνουν και όλοι...
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.510
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ένας μαφιόζος νονός ανακαλύπτει ότι ο λογιστής του, Guido, του έχει κλέψει 10 εκατομμύρια δολάρια.

Ο Guido, είναι κωφάλαλος. Αυτός ήταν και ο λόγος που πήρε τη δουλειά. Θεωρήθηκε ότι ο Guido μην ακούγοντας τίποτα δεν θα ήταν δυνατόν να καταθέσει ποτέ σε δικαστήριο.

Ο νονός, πηγαίνοντας στον Guido να τον ρωτήσει για τα 10 εκατομμύρια, παίρνει μαζί το δικηγόρο του, ο οποίος γνωρίζει τη νοηματική γλώσσα.

Ο νονός λέει στο δικηγόρο:

«Ρώτα τον που είναι τα λεφτά!»

Ο δικηγόρος, χρησιμοποιώντας τη νοηματική γλώσσα, ρωτά τον Guido

«Πού είναι τα λεφτά;»

Ο Guido απαντά (νοηματικά) «Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάει»

Ο δικηγόρος μεταφέρει στο Νονό «Λέει, δεν καταλαβαίνει για ποιο πράγμα μιλάς»

Ο Νονός βγάζει ένα πιστόλι, το κολλάει στο κεφάλι του Guido και λέει «Ρώτησε τον ξανά ή θα τον σκοτώσω!»

Ο δικηγόρος νεύει στον Guido «Θα σε σκοτώσει αν δεν του πεις»

Ο Guido τρέμοντας απαντά με νοήματα «OK τα λεφτά είναι σε ένα καφέ χαρτοφύλακα, θαμμένα πίσω από το υπόστεγο στο σπίτι του ξαδέλφου μου»

Ο νονός ρωτά το δικηγόρο «Τι είπε ;»

Ο δικηγόρος: «Λέει ότι δεν έχεις τ’ αρx….α να τραβήξεις σκανδάλη…!»
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.510
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Στο ισόγειο ενός πολυτελούς ξενοδοχείου περιμένουν 2 μελαχρινές και μια ξανθιά κυρία για το ασανσέρ.

Το ασανσέρ καταφτάνει, οι κυρίες επιβιβάζονται και ο υπάλληλος του ασανσέρ τους χαιρετά ευγενικά.

– «Που πηγαίνετε εσείς?», ρωτάει την πρώτη κυρία

– «Στον τέταρτο», απαντάει αυτή

– «Εσείς;», ρωτάει την άλλη κυρία

– «Στον πέμπτο», απαντά αυτή

– «Εσείς;», ρωτάει την ξανθιά

– «Εεεε,… Στον 73ο», απαντάει.

– «Μα το ξενοδοχείο μας έχει 7 ορόφους μόνο κυρία μου», αποκρίνεται με απορία ο υπάλληλος

– «Αχ!…», απαντάει χαζογελώντας με σκέρτσο η ξανθιά, «για ορόφους μιλάτε τόση ώρα;;…»

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.510
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ο Καρεμπέ τρέχει στην παραλιακή με την Porche του όταν ξαφνικά τον προσπερνά άλλη Porche με ιλιγγιώδη ταχύτητα από την οποία όμως βλέπει να πέφτει έξω ένα τσαντάκι.

Σταματά, το μαζεύει, κοιτάζει μέσα και βρίσκει άδεια οδήγησης, δίπλωμα και άλλα χαρτιά του γνωστού ηθοποιού Leonardo di Caprio.

«Πω!Πω!» σκέφτεται «ο φίλος μου ο Λεονάρντο βρίσκεται στην Αθήνα. Να τον προλάβω να του τα δώσω!»

Αρχίζει λοιπόν να τρέχει με ιλιγγιώδη ταχύτητα για να προλάβει τον Λεονάρντο. Για κακή του τύχη όμως λίγο πιο κάτω έχει στήσει μπλόκο η Τροχαία και τον σταματά.

Πλησιάζει ο ένας από τους δυο τροχονόμους, εντελώς Βλάχος και του λέει: «Αδεια και δίπλουμα, παρακαλού!»

Ο Καρεμπέ ανακαλύπτει ότι τα έχει ξεχάσει και τα δύο να τα πάρει από το άλλο αμάξι που έχει η Αντριάνα.

Βλέπει δίπλα το τσαντάκι και αποφασίζει να χρησιμοποιήσει τα χαρτιά του φίλου του. Δίνει λοιπόν την άδεια και το δίπλωμα οδήγησης του Λεονάρντο και περιμένει.

Ο τροχονόμος τα παίρνει, βλέπει τα στοιχεία και τη φωτογραφία του Λεονάρντο και αρχίζει να κοιτάζει μια τα χαρτιά και μια τον Καρεμπέ, γυρίζει στον συνάδελφό του και του λέει: «Ρε συ Μήτσο, εφτούνος στουν Τιτανικού, στου τέλους πνίγηκε ή κάηκε;»
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.167
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ήταν ένα ζευγάρι παντρεμένοι πολλά χρόνια. Το έκαναν κάθε μέρα αλλά η γυναίκα παραπονέθηκε στον άντρα ότι βαρέθηκε την ίδια στάση.
Κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια.
Προβληματισμένος ο σύζυγος πάει στη δουλειά και άρχισε να σκέφτεται τι να κάνει για να ικανοποιήσει τη γυναίκα του.

Μετά από 6 ώρες την παίρνει τηλέφωνο και της λέει:

«Γυναίκα βάλε τα πιο ωραία εσώρουχα που έχεις! Έχω τρελά σχέδια για απόψε! Βρήκα καινούργια στάση! Λέγεται η στάση του «ξυλουργού».»

Ετοιμάζεται η γυναίκα, βάζει τα πρόστυχα τα μαύρα τα εσώρoυχα. Έρχεται ο άντρας, τη ρίχνει στο κρεβάτι το κάνουν τελειώνουν και γυρνάει ο άντρας προς τη γυναίκα:

«Σου άρεσε;»

Η γυναίκα: «Μα άντρα μου πάλι τα ίδια κάναμε! Ποια στάση του «ξυλουργού» μου έλεγες;»

«Καλά μωρή! Το μολυβάκι στο αυτί δεν το είδες;»

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.510
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
O Τοτός κάνει πάρτυ στο σπίτι του για τα γενέθλια του. Η μητέρα του είναι στην κουζίνα και ετοιμάζει λιχουδιές για τα παιδιά. Εκείνη την ώρα έρχεται ο πατέρας του Τοτού από τη δουλειά και λέει στη γυναίκα του.
- Γυναίκα έχω ορμές και θέλω να κάνουμε έρωτα τώρα αμέσως.
- Μα αντρούλη, έχουμε πάρτυ, καλεσμένους και θα γίνουμε ρεζίλη.
- Δεν αντέχω ούτε λεπτό και πρέπει να κάνουμε κάτι για να τα βολέψουμε.
- Δηλαδή σαν τι;
- Να, εσύ θα κοπείς λίγο με το μαχαίρι, θα σπάσουμε και ένα πιάτο και θα πούμε ότι έσπασε ένα πιάτο και κόπηκες όταν μάζευες τα σπασμένα και ότι θα πάμε πάνω για να στο δέσω.
Πράγματι κόβεται λίγο η μητέρα του Τοτού, πετάνε και ένα πιάτο κάτω για να σπάσει. Ακούει ο Τοτός το θόρυβο και τρέχει στην κουζίνα.
- Τι έγινε;
- Τίποτα σημαντικό, απαντάει ο πατέρας του, έσπασε ένα πιάτο η μαμά σου και κόπηκε όταν τα μάζευε και θα πάμε πάνω να το δέσουμε.
- Καλά, λέει ο Τοτός και ξαναγυρίζει στους φίλους του, ενώ οι γονείς του πήγανε επάνω.
Η ώρα περνούσε, οπότε ο Τοτός ανησύχησε και πήγε επάνω να τι γίνεται. Περνώντας έξω από την κρεβατοκάμαρα των γονιών άκουσε βογκητά. Σκύβει και βλέπει τους γονείς του να κάνουν έρωτα. Αμέσως αλλάζει χρώμα και γίνεται άσπρος, κατεβαίνει με τα τέσσερα τα σκαλοπάτια, τρέχει κλείνει τη μουσική και γυρίζει προς τους φίλους του και τους λέει:
- Μην τολμήσει κανένας να σπάσει πιάτο γιατί θα τον γ@μήσει ο πατέρας μου.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Ένας τύπος σε ένα μπαρ πλησιάζει μιά ξανθιά και τη ρωτάει :
- Ο επιθετικός εδώ.O αμυντικός εκεί. Tι είναι;
- Offside! του απαντάει αυτή
Επιστρέφει στην παρέα του ο τύπος και λέει :
- Σας το είπα ρε μαλ@κες! Τραβέλι είναι...!!!
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.510
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Μετά από τρίμηνο ταξίδι, το πλοίο αράζει σε κάποιο λιμάνι.

Το πρώτο μέλημα του καπετάνιου, μετά από πολύ καιρό αγαμίας, είναι να πάει σε κάποιο «σπίτι».

Βρίσκει ένα κυριλέ με όμορφες κοπέλες, μπαίνει μέσα και επιλέγει μια θεογkομενάρα.

Την ανεβάζει τρέχοντας στο δωμάτιο βγάζοντας βιαστικά τα ρούχα του. Την ξαπλώνει στο κρεβάτι και αρχίζει να της κάνει άγριο και αχαλίνωτο σeξ.

Κατά τη διάρκεια που έκαναν έpωτα, ο ναυτικός βλέπει τα δαχτυλάκια των ποδιών της κοπέλας να μαζεύονται και να τεντώνουν ρυθμικά και πλήρως συντονισμένα με τις κινήσεις του.

Δεν έδωσε προσοχή, αλλά όταν τελείωσαν, κυριευμένος από περιέργεια της λέει:

– «Με συγχωρείς αν γίνομαι αδιάκριτος, αλλά είμαι ναυτικός πάνω από 20 χρόνια, και έχω επισκεφθεί πολλά μποupδέλα, σε διάφορες χώρες, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το βίτσιο που έχεις, με τα δαχτυλάκια των ποδιών.»

– «Θα σου πω» αποκρίνεται εκείνη.

«Κάνω πάνω από 10 χρόνια αυτό το επάγγελμα…αλλά πρώτη φορά με παίρνουν με καλσόν»!
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.167
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ομάδα τουριστών επισκεπτόταν ένα αγρόκτημα κροκόδειλων και βρισκόταν σε πλωτή δομή στη μέση μιας λίμνης με κροκόδειλο. Ο ιδιοκτήτης της φάρμας φώναξε: ′′ Όποιος πηδήξει στο νερό και κολυμπήσει στην ακτή, θα λάβει 10 εκατομμύρια δολάρια. Η σιωπή ήταν εκκωφαντική.
Ξαφνικά, ένας άνδρας πήδηξε στο νερό. Τον κυνήγησαν κροκόδειλοι, αλλά με μεγάλη τύχη έμεινε αλώβητος. Ο ιδιοκτήτης ανακοίνωσε: ′′ Έχουμε νικητή!!!".
Αφού πήραν την ανταμοιβή τους, ο άνδρας και η σύζυγός του επέστρεψαν στο δωμάτιο του ξενοδοχείου. Ο άντρας λέει στη γυναίκα του: ′′ Δεν πήδηξα στον εαυτό μου... Κάποιος με έσπρωξε!!!"
Η γυναίκα του χαμογέλασε και είπε ψυχρά: ′′ Εγώ ήμουν!"
Ηθικό δίδαγμα της ιστορίας: ′′ Πίσω από κάθε πετυχημένο άντρα, υπάρχει πάντα μια γυναίκα να του δώσει μια μικρή ώθηση ′′...
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ομάδα τουριστών επισκεπτόταν ένα αγρόκτημα κροκόδειλων και βρισκόταν σε πλωτή δομή στη μέση μιας λίμνης με κροκόδειλο. Ο ιδιοκτήτης της φάρμας φώναξε: ′′ Όποιος πηδήξει στο νερό και κολυμπήσει στην ακτή, θα λάβει 10 εκατομμύρια δολάρια. Η σιωπή ήταν εκκωφαντική.
Ξαφνικά, ένας άνδρας πήδηξε στο νερό. Τον κυνήγησαν κροκόδειλοι, αλλά με μεγάλη τύχη έμεινε αλώβητος. Ο ιδιοκτήτης ανακοίνωσε: ′′ Έχουμε νικητή!!!".
Αφού πήραν την ανταμοιβή τους, ο άνδρας και η σύζυγός του επέστρεψαν στο δωμάτιο του ξενοδοχείου. Ο άντρας λέει στη γυναίκα του: ′′ Δεν πήδηξα στον εαυτό μου... Κάποιος με έσπρωξε!!!"
Η γυναίκα του χαμογέλασε και είπε ψυχρά: ′′ Εγώ ήμουν!"
Ηθικό δίδαγμα της ιστορίας: ′′ Πίσω από κάθε πετυχημένο άντρα, υπάρχει πάντα μια γυναίκα να του δώσει μια μικρή ώθηση ′′...
Εγώ το ξέρω αλλιώς.
Με το που βγήκε αλώβητος πάει το αφεντικό της φάρμας να του δώσει τα λεφτά κι εκείνος ουρλιάζει:
-Φέρτε μου τον παλιόπουσ?@ να τον σκίσω..
Φέρτε μου τον παλιόπουσ?@ να τον σκίσω..
-Ποιον θέλετε κύριε;Τον κροκόδειλο;
-ΌΧΙ.. Τον παλιόπουσ?@ που μ'έσπρωξε..
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.288
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
- Μπρε! ... βρωμάς, λεει το ένα 'πεντι' στο άλλο.
- Εσύ βρωμάς περισσότερο όμως.
- Ναι μπρε παπάρα αλλα εγκώ είμαι και 5 χρόνια μεγκαλυτερο από σένα .....!:p
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Περνάει μια κοπέλα έξω από ένα μαγαζί ωδικών πτηνών με ένα παπαγάλο για κράχτη στην πόρτα. Ακούει κάποιον να της φωνάζει «ΨΙΤ», γυρνάει αυτή και ρωτάει :
- Τι;
- Είσαι πολύ άσχημη, Χάλια μαύρα, της λέει ο παπαγάλος.
Τσαντίζεται αλλά το αγνοεί. Την άλλη μέρα πάλι τα ίδια ο παπαγάλος :
- Ψιτ, λέει ο παπαγάλος
- Τι; ρωτάει αυτή
- Είσαι πολύ άσχημη, Χάλια μαύρα, της λέει ο παπαγάλος.
Αυτή τη φορά μπαίνει μέσα στο μαγαζί, πιάνει το αφεντικό και του λέει το σκηνικό. Τα παίρνει το αφεντικό, βγαίνει έξω, αρπάζει τον παπαγάλο απ” το λαιμό και του λέει :
- Θα σε φάω ζωντανό ρε παλιόπουλο. Γι αυτό σε έχω έξω; Ξανα τόλμα να πεις *****ίες και σε έσκισα στα δύο!
Τα ακούει όλα αυτά η κοπέλα και φεύγει ευχαριστημένη ρίχνοντας ένα υπεροπτικό βλέμμα στο πουλί που έχει λουφάξει απ” τη βία του αφεντικού. Την άλλη μέρα, περνάει επίτηδες έξω απ” το μαγαζί, έτσι για να γιορτάσει τη νίκη της έναντι του παπαγάλου.
- Ψιτ, φωνάζει πάλι ο παπαγάλος.
Γυρνάει η κοπέλα με ύφος νικητή και ρωτάει :
- Τιιιι;
Και ο παπαγάλος :
- Ξέρεις εσύ…!!!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.288
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
- Αγάπη μου θα μου λες τι γεύση έχουν τα νέα ... αντισυλληπτικά σακουλάκια που αγόρασα.
- Μμμμ ..... κεφαλοτύρι ...!
- Μην βιάζεσαι αγαπητή μου ακόμα δεν το έβαλα. :D
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν











RollingRollingRolling
 
Top Bottom