Άγιοι Θεόδωροι 2/11, καφές με παπιοσκούτερ

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Moto Minarelli 32cc με πετάλια το θυμάστε ?
Πρώτο μοτοσακό στο πρώτο δίπλωμα 15 χρονών με υπογραφή πατέρα.
Πήγαινε το πετάλι σύννεφο στην ανηφόρα αλλά στην κατηφόρα .....πυ πυ πύραυλος....abcdefghgk

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk Δικέ μου ήταν μοναδικές οι κόντρες με το πετάλι να πηγαίνει τρένο !!! Αλλά μπράβο που εσύ ήσουν νόμιμος εγώ το έπιασα στα 11 !! αλλά επαρχία σε νησί, το πρώτο νόμιμο στα 16 ήταν ένα βεσπάκι σιδεριά ολόκληρη και με ρεζέρβα περικαλώ !!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk Αυτά μάλλον συλλεκτικά θα είναι τώρα ...
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Δεν μας λυπάσαι καθόλου ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Η διαδρομή αυτή, είναι μάνα με τα μικρά. Την έχουμε κανει με τα μεγάλα και δεν χρειάζονται. Τα υπόλοιπα από τις βενζίνες τα τρώμς γκιώσα. Δέστε το.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Επειδή φορτώσαμε πολλά χιλιόμετρα τα μεγάλα (λέμε τώρα...), προτείνω εκδρομούλα με τα μικρά μας.
Παπάκια, σκούτερ, μοτοσυκλετάκια έως 125, όλοι αυτοί οι μικροί ήρωες που τάχθηκαν να γίνουν οι εργάτες της καθημερινότητας μας, αξίζουν πιστεύω μια φορά στο τόσο να το ρίξουν λίγο έξω.
Να γεμίσουν τα μικροσκοπικά φίλτρα τους με οξυγόνο και θαλασσινό αεράκι και να πιστέψουν κι αυτά πως αξίζουν κάτι περισσότερο από τις μικρές και ασφυκτικές διαδρομές, στις πνιγμένες από τη κίνηση πόλεις.
Ραντεβού στο parking πριν τα διόδια της Ελευσίνας στις 9.30. Μίζα/μανιβέλα στις 9.45.
Ακολουθούμε όλη την παλιά εθνική δίπλα στη θάλασσα και πίνουμε το καφεδάκι μας στην παραλία των Αγίων Θεοδώρων.
Εννοείται πως όποιος θέλει να ακολουθήσει με τη μοτοσυκλέτα του είναι ευπρόσδεκτος.

Καλώς η κακώς σχεδόν όλοι μας έχουμε και από έναν εργάτη για να μην ανάβει στην κίνηση το βεντιλατερ, να μη σου καίνε τα πόδια η θερμότητα κινητήρα και εξατμίσεων,να φορτώνεις και μια εξάδα νερά από το σουπερ,να μη φοβάσαι και αν σου πέσει στατικά κοκ.
Εγώ μετά το pcx πήρα το bev 350st ,και ουσιαστικά (χωρίς να το επιδιώξω) έχω τρίτη μοτό λόγω ανεμοκαλυψης,ικανότητας ταξιδιού(500περιπου χλμ στο άνετο) χωρίς κραδασμούς με 145 χλμ/ωρα.
Καλό η κακό να εχεις και ακριβό σκούτερ/ παπί, το αφήνω στην κρίση σας .
Πάντως tmax με 14k δε θα'δινα εκτός αν αντικαταστουσε μοτό.
Να περάσετε καλά στην εξόρμηση εύχομαι


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Νότη μήπως έχεις τίποτα πληροφορίες ότι θα εμφανιστεί ο Βιετκόγκ στη περιοχή και είπες να πάτε με τα μικρά??
Σκληρό!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Τότε θα πρέπει να ψάξω για ένα solex 50αρι δίχρονο με πετάλια.... τα θυμάστε?
Εσύ γέροντα ,θάχεις κάνα μοτοποδήλατο από τα νιάτα σου καταχωνιασμενο κάτω από καμμία λινατσα ..

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Εσύ γέροντα ,θάχεις κάνα μοτοποδήλατο από τα νιάτα σου καταχωνιασμενο κάτω από καμμία λινατσα ..

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RollingRollingRollingRolling
 
N

notakos600

Guest
Καλώς η κακώς σχεδόν όλοι μας έχουμε και από έναν εργάτη για να μην ανάβει στην κίνηση το βεντιλατερ, να μη σου καίνε τα πόδια η θερμότητα κινητήρα και εξατμίσεων,να φορτώνεις και μια εξάδα νερά από το σουπερ,να μη φοβάσαι και αν σου πέσει στατικά κοκ.
Εγώ μετά το pcx πήρα το bev 350st ,και ουσιαστικά (χωρίς να το επιδιώξω) έχω τρίτη μοτό λόγω ανεμοκαλυψης,ικανότητας ταξιδιού(500περιπου χλμ στο άνετο) χωρίς κραδασμούς με 145 χλμ/ωρα.
Καλό η κακό να εχεις και ακριβό σκούτερ/ παπί, το αφήνω στην κρίση σας .
Πάντως tmax με 14k δε θα'δινα εκτός αν αντικαταστουσε μοτό.
Να περάσετε καλά στην εξόρμηση εύχομαι


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θανάση τα γράφεις πολύ σωστά και πάντα γυρόφερνα ένα scooter 300-400cc.
Αλλά ξέρεις κάτι ρε φίλε?
Το ξέρω από τώρα πως, άπαξ και το αγοράσω, XT και XJ6 περνάνε στο επίπεδο της μη χρήσης.
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, αλλά είναι όμορφα και πολύ χρηστικά τα άτιμα.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Με το lifan 110 πόσο να το ανοίξω ακόμα; Rolling
Και τον giamar για lifan τον βλέπω , γιατί με το τρέμουλο από τους καφέδες δε μπορεί με συμπλέκτη πια ..


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Είμαι μέσα από τώρα για αυτό...
Γι'αυτό είσαι ταμάμ εξοπλισμένος!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Θανάση τα γράφεις πολύ σωστά και πάντα γυρόφερνα ένα scooter 300-400cc.
Αλλά ξέρεις κάτι ρε φίλε?
Το ξέρω από τώρα πως, άπαξ και το αγοράσω, XT και XJ6 περνάνε στο επίπεδο της μη χρήσης.
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, αλλά είναι όμορφα και πολύ χρηστικά τα άτιμα.
Ακριβώς και μένα τώρα η γυναίκα μου έχει πάρει φόρα και λέει πούλα κανένα επιτέλους... συλλογή κάνεις?
Και τί ν'απαντησεις σε κάποιον ,που αν σε δει να χαϊδεύεις άψυχο αντικείμενο ( πομονες ινδιάνικες μέχρι ποδήλατα)να κουνά το κεφάλι με απαξίωση...

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
N

notakos600

Guest
Ακριβώς και μένα τώρα η γυναίκα μου έχει πάρει φόρα και λέει πούλα κανένα επιτέλους... συλλογή κάνεις?
Και τί ν'απαντησεις σε κάποιον ,που αν σε δει να χαϊδεύεις άψυχο αντικείμενο ( πομονες ινδιάνικες μέχρι ποδήλατα)να κουνά το κεφάλι με απαξίωση...

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το ''πούλα'' το ακούω κάθε εβδομάδα σχεδόν...αλλά όπως της λέω (δανειζόμενος την ατάκα του Ντε-Νίρο) ''Θα έρθει κάποια στιγμή που ότι έχω θα χωράνε όλα σε έναν σάκο ουράς...και τότε χαίρετε.
 
Top Bottom