Yamaha xsr 125 αξίζει ?

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Καλησπέρα σε όλους ,

αποφάσισα να εισαχθώ στον χώρο της μοτοσυκλέτας και το επόμενο διάστημα θα κάνω την πρώτη μου αγορά . Η χρήση θα είναι σε νησί όπου υπάρχουν και κάποιοι χωματόδρομοι( όχι όμως δύσκολοι να οδηγήσεις ακόμη και με ένα scooter πχ) . Το χρειάζομαι για καθημερινή ευέλικτη μετακίνηση .Με ενδιαφέρει να αγοράσω καινούργια μοτοσυκλέτα και θα ήθελα γνώμες για το συγκεκριμένο μοντέλο . Επίσης αν θεωρείται ότι υπάρχει κάποιο άλλο σε αντίστοιχη κατηγορία που υπερτερεί θα ήθελα να αναφερθεί . Τέλος ποια είναι η γνώμη σας για την μεταπωλητικη του αξία αν σκεφτώ ποτέ να το πουλήσω . Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ΥΓ. Ασφάλεια-ποιοτητα κατασκευής πρώτα και μετά το κόστος . Τα γκάζια δεν με ενδιαφέρουν .
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Καλησπέρα σε όλους ,

αποφάσισα να εισαχθώ στον χώρο της μοτοσυκλέτας και το επόμενο διάστημα θα κάνω την πρώτη μου αγορά . Η χρήση θα είναι σε νησί όπου υπάρχουν και κάποιοι χωματόδρομοι( όχι όμως δύσκολοι να οδηγήσεις ακόμη και με ένα scooter πχ) . Το χρειάζομαι για καθημερινή ευέλικτη μετακίνηση .Με ενδιαφέρει να αγοράσω καινούργια μοτοσυκλέτα και θα ήθελα γνώμες για το συγκεκριμένο μοντέλο . Επίσης αν θεωρείται ότι υπάρχει κάποιο άλλο σε αντίστοιχη κατηγορία που υπερτερεί θα ήθελα να αναφερθεί . Τέλος ποια είναι η γνώμη σας για την μεταπωλητικη του αξία αν σκεφτώ ποτέ να το πουλήσω . Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ΥΓ. Ασφάλεια-ποιοτητα κατασκευής πρώτα και μετά το κόστος . Τα γκάζια δεν με ενδιαφέρουν .
Αν έχεις πολλές νησιώτικες ανηφόρες, δεν σου κάνει.
 

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Αν έχεις πολλές νησιώτικες ανηφόρες, δεν σου κάνει.
Ευχαριστώ για την απάντηση . Θα προτείνατε περισσότερα κυβικά ? Έχετε κάποια πρόταση ενδεικτικά?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ευχαριστώ για την απάντηση . Θα προτείνατε περισσότερα κυβικά ? Έχετε κάποια πρόταση ενδεικτικά?
Ναι, λίγο περισσότερα κυβικά, ένα 300αρακι ας πούμε.
 

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Aλέξανδρε καλώς μας ήρθες από Μήλο!!!

Δεν μπορώ να σου δώσω άμεσα απάντηση στο ερώτημα "ποιο άλλο;" αλλά θεωρώ πολλά χρήματα τα 4.300€ για μοτοσυκλετάκι 125cc.

Τα 33 σου χρόνια,οι ανάγκες σου για κάποιο χωματόδρομο,ένα δικαβαλο και γιατί όχι μια βόλτα εκτός Μήλου δεν ξέρω αν θα συμβιβαστούν αύριο σε αυτή τη δύναμη.
Θεωρώ πιο συμφέρουσα μια πρόταση σαν του @apache παραπάνω.
 

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Aλέξανδρε καλώς μας ήρθες από Μήλο!!!

Δεν μπορώ να σου δώσω άμεσα απάντηση στο ερώτημα "ποιο άλλο;" αλλά θεωρώ πολλά χρήματα τα 4.300€ για μοτοσυκλετάκι 125cc.

Τα 33 σου χρόνια,οι ανάγκες σου για κάποιο χωματόδρομο,ένα δικαβαλο και γιατί όχι μια βόλτα εκτός Μήλου δεν ξέρω αν θα συμβιβαστούν αύριο σε αυτή τη δύναμη.
Θεωρώ πιο συμφέρουσα μια πρόταση σαν του @apache παραπάνω.
Ευχαριστώ για την απάντηση . Θα με ενδιέφερε αν κάποια στιγμή σκεφτείτε κάποια άλλη πρόταση . Ευχαριστω
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Θεωρώ πολύ συμφέρουσα πρόταση το 300αρι Voge που αναφέρθηκε παραπάνω μιας και η παρουσία της εταιρίας γίνεται ολοένα και πιο δυνατή.

Επίσης υπάρχει το παρακάτω στην κατηγορία του XSR που κοιτάς..


Θέλω να είμαι όσο πιο ειλικρινής γίνεται μαζί σου.Όπως και να το κάνουμε το μεγάλο όνομα της Yamaha ή τις όποιας πρώτης γραμμής εταιρίας τραβάει αλλά πληρώνεται κι ανάλογα.

Θα σε παραπέμψω στο διαδίκτυο για αναζήτηση συγκριτικών και παρουσιάσεων κατασκευών από 200cc έως 300cc.

Επίσης θεωρώ συμφέρουσα επιλογή το


καθώς και το ανάλογο on off TRK251.


Πέραν αυτών οφείλω να γράψω ότι με τα χρήματα που προτίθεσαι να διαθέσεις μπορείς να κερδίσεις χρήματα επιλέγοντας ένα λίγο μεταχειρισμένο μοτοσυκλετάκι σε αυτά τα κυβικά 200cc-300cc.

Όσο κι αν φαίνεται δύσκολη για κάποιον στη Μήλο η αναζήτηση,μπορεί να γίνει πιο εύκολη μέσω της προσφοράς βοήθειας από μέλη παρέας σαν αυτή που επέλεξες να εμπιστευτείς..
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Με μια γρήγορη ματιά...

Ένα μοτοσυκλετάκι που πουλιέται καινούργιο στα 4490€



με ελάχιστα χιλιόμετρα υπάρχει στη Νάξο..


Εγώ,που μου αρέσει η κατηγορία θα το κοίταζα.
Βέβαια πάλι εγώ μπορεί να κοίταζα παλιότερες κατασκευές μεγάλων εταιριών.


Θέλοντας να βοηθήσουμε φοβάμαι μη σε μπερδέψουμε..
Μικρό νησί η Μήλος.

Τι υπάρχει από συνεργεία δεν γνωρίζω καθώς κι από δυνατότητα εύρεσης ανταλλακτικών..
Με προβληματίζει αυτό

Ας γράψουν με το καλό κι άλλα παιδιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.544
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ολο το νησι εχει δικτυο 100 χιλιομετρων,Οποτε οτι και να παρεις εισαι μια χαρα.

Αν ημουν στην Μηλο θα επαιρνα ενα ονοφακι γνωστης μαρκας για να μην τρεχω για ανταλλακτικα,οχι απαραιτητα καινουργιο και εως 250 κυβικα για να κατεβαινω σε ολεςτις παραλιες.

Για καινουργιο ισως να κοιταγα αυτο:

 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.738
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Με μια γρήγορη ματιά...

Ένα μοτοσυκλετάκι που πουλιέται καινούργιο στα 4490€



με ελάχιστα χιλιόμετρα υπάρχει στη Νάξο..


Εγώ,που μου αρέσει η κατηγορία θα το κοίταζα.
Βέβαια πάλι εγώ μπορεί να κοίταζα παλιότερες κατασκευές μεγάλων εταιριών.


Θέλοντας να βοηθήσουμε φοβάμαι μη σε μπερδέψουμε..
Μικρό νησί η Μήλος.

Τι υπάρχει από συνεργεία δεν γνωρίζω καθώς κι από δυνατότητα εύρεσης ανταλλακτικών..
Με προβληματίζει αυτό

Ας γράψουν με το καλό κι άλλα παιδιά.
Για το παλαιότερη κατασκευή μεγάλης εταιρίας που μου γράψατε . Αυτό εδώ πχ : https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/321868723-suzuki-v-strom-250

Πώς σας φαίνεται ?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

banbasten09

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
35
Περιοχή
Milos
Όνομα
Alexandros
Πολύ ωραίο για αυτό που ζητάς, καινούργιο πόσο έχει;
5400 . Σε μια μικρή έρευνα που έκανα δεν το συνέχισαν σε euro5, δεν βγαίνει δηλαδή καινούργιο εδώ και 1-2 χρονια. Δεν ξέρω αν είναι κακό αυτό .
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.485
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Για το παλαιότερη κατασκευή μεγάλης εταιρίας που μου γράψατε . Αυτό εδώ πχ : https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/321868723-suzuki-v-strom-250

Πώς σας φαίνεται ?
Ωραιότατο και δικυλινδρο.
Πολύ ωραίο για αυτό που ζητάς, καινούργιο πόσο έχει;
Μάνο νομίζω 5,200 έβγαινε .
Δεν νομίζω να παράγεται ακόμα .
 
Top Bottom