Voge DS 900X

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.628
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μια χαρά είναι το εργαλείο.
Εμένα πάντως μου αρέσει το SRT 800sx αυτό το βαρίδι των 265 κιλών γεμάτο Μανώλη!!! Είναι τι σου κάνει κλικ χαχαχα
Φυρι² το πας να κοψομεσιαστεις εσύ abcdefghgk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.628
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αν δεν απατωμαι η συζητηση είναι για το 900DX ....
Το λοιπόν το συγκεκριμένο είναι αντιγραφή του αντίστοιχου Πεν Φε με 2 μόνο διαφορές
α) τις ηλεκτρονικές αναρτήσεις

Β) τα αλόγατα στο κινέζικο 95 και στο πεν φε 105 ( βέβαια το κινέζικο στο κατάλληλο εγκέφαλο θα φτάνει τα 105 υποθέτω αφού μιλάμε για τον ίδιο κινητήρα)
Αλλά ααααα η μεγαλύτερη διαφορά είναι η τιμή κτήσης....10.500 ο Κινέζος 19000 ο Γερμανός....
Αυτό πάντως που κυκλοφορεί σε ορισμένους κύκλους είναι ότι θα πέσουν λίγο οι παραδοσιακές μάρκες και θα ανέβουν αρκετά οι Κινέζοι όταν θα αρχίσουν να έχουν κι αυτοί τμήματα ερεύνης και επέκτασης νέων τεχνολογιών.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μια διόρθωση δεcποτa 14500 έχει αρχική ,το νορμάλ μοντέλο χωρίς την esa βγαίνει κάνα 1500αρι ακόμα .
Όπως και να'χει 6χηνες είναι πολλά ,βγαίνουν αρκετά ταξίδια με σουβλάκια μαζί .
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.287
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μια διόρθωση δεcποτa 14500 έχει αρχική ,το νορμάλ μοντέλο χωρίς την esa βγαίνει κάνα 1500αρι ακόμα .
Όπως και να'χει 6χηνες είναι πολλά ,βγαίνουν αρκετά ταξίδια με σουβλάκια μαζί .
Έστω και έτσι ....είναι ένα nordkapp γεμάτο 30 ημερών




Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.671
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ναι οκ , αλλά το πουλ-μουρ,που το πας;;;;Δεν έχει και αυτο την αξία του;;; Υπάρχει Hyundai I30 n turbo με 271 άλογα που έκανε 35000 ευρώ προ πολέμου στην Ουκρανία, λιγωτερο από τα μισά μιας αντίστοιχης Μερσεντές με λιγότερα άλογα.Δεν είχε όμως τον πουλ Μουρ φακτορ που έχει ένα suv mercedes.Ολα έχουν την τιμή τους και πληρώνονται, ανάλογα τι γουσταρει εκαστος,και τι προτεραιότητες δίνει.Ταχουμε χιλιοπει μην τα ξαναλέμε.
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.287
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Όπως έχουμε ματαξαναπεί....ένα τριάρι στην Κυψέλη κάνει την ίδια δουλειά με ένα τριάρι στον Χολαργό και στο Χαλάνδρι ( δεν σου γραψα Γλυφάδα Δροσιά κ.α) δεν έχουν όμως την ίδια αγοραστική αξία....και ο καθείς με τα λεφτά του κάνει ότι θέλει ...το να τον κριτικάρουμε και να χαρακτηριζουμε όμως εμπίπτει σε άλλη κατηγορία....εγώ προσωπικά πάντως χαίρομαι με την χαρά των φίλων μου μ οποία επιλογή κι αν έχουν κάνει....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.671
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Αν αναφέρεσαι σε μένα ΔΕΝ χαρακτήρισα κανέναν.Το πουλ μουρ,δεν χαρακτηρίζει κανέναν.Και ένα ντύσιμο, μπορεί να έχει πουλ Μουρ φακτορ,και ένα καλό εστιατόριο στην γκόμενα,ένα μαυρισμενο κορμί στην παραλία, οτιδήποτε ανεβάζει ψυχολογικά τον χρήστη,στον αέναο αγώνα επιβεβαίωσης της ύπαρξης.Αρχεγονο χαρακτηριστικο του ανθρώπου,σε όλους τους πολιτισμούς,εκδηλουμενο παντοιοτρόπως.Στα γούστα και στην τσέπη του καθενός δεν πρέπει να μπαίνει κανένας.Απλως σε άλλους αρέσει,σ άλλους δεν αρέσει.Παντως όλοι μας νομίζω,άλλος λιγωτερο,άλλος περισσότερο, έχουμε ασκήσει στην ζωή μας ,με κάποιο τρόπο,το πουλ μουρ.Ειναι στην φύση για όλα τα όντα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.628
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Θείο στα αυτοκίνητα τα πράγματα είναι ολίγον τις διαφορετικά και το ξες .
 

Kornillios

new member
Δημοσιεύσεις
86
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Moto Guzzi V100 Mandello S
Όνομα
Βασίλης
Μια διόρθωση δεcποτa 14500 έχει αρχική ,το νορμάλ μοντέλο χωρίς την esa βγαίνει κάνα 1500αρι ακόμα .
Όπως και να'χει 6χηνες είναι πολλά ,βγαίνουν αρκετά ταξίδια με σουβλάκια μαζί .

Και πάλι 14Κ έχει γυμνό χωρίς cruise control, keyless, TPMS, κεντρικό σταντ κτλ τα οποία ανήκουν στον βασικό εξοπλισμό του Voge των 9,995 € όπως κυμαίνεται τώρα που τελείωσαν οι προπαραγγελίες. Ακόμα και αν βάλεις τα έξτρα αυτά, φτάνεις στα 17,300 ευρώ....Δηλαδή τι παραπάνω δίνει η BMW στο F900 GS ώστε να αξίζει επιπλέον 7,300 ευρώ (και δεν μιλάμε κόπια τα αξεσουάρ όπως του Voge, λείπουν dashcam, blind spot radars κτλ), για μία μοτοσυκλέτα η οποία ΔΕΝ παράγεται στην Γερμανία αλλά στο ίδιο εργοστάσιο από το οποίο βγαίνει και το 900 DSΧ;
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.628
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Νομίζω ότι τα μοτερακια αυτά έρχονται στην κούτα τους από Κίνα .
Και η υπόλοιπη δλεια γίνεται στην Γερμανία ,ας με διορθώσει κάποιος
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.628
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εμενα παντος απο κινεζικα το 800 και αυτο μου αρεσουν
Αν έδινες το Καβασάκι ,Θα έπαιρνες μηχανή με 21 μπροστινο ή θα κοιτούσες σε 19 ή 17 παλι;
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.295
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Βασικα το καβασακι δυσκολα θα το δωσω γιατι εχω κουμπωσει σε αυτό
Αλλα σε 21 μπροστινο δεν παιρνω θα κοιταγα σε 17 ισως και 19
 

Lakisss

new member
Δημοσιεύσεις
58
Ηλικία
46
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Απο την Κυριακάτικη βόλτα του Voge club σε Βυτίνα, Στεμνίτσα, Δημητσάνα.
Πολύ όμορφο και δείχνει πολύ ποιοτικό παντού, οι διακόπτες του έχουν ωραία αίσθηση. Σαφές άλμα σε σχέση με το 525. Το έχει το βάρος του βέβαια. (μόνο στατικά καβάλησα) Το πράσινο (lime) είναι ματ γκρι, ενώ το μπλε γυαλιστερό. Το μόνο που με ξένισε είναι ο 21 τροχός μπροστά, και η "σωληνωτή" πίσω σχάρα, θα προτιμούσα κάτι σε αλουμινίου χυτή. Τουλάχιστον αν και "industrial look" φαίνεται ικανή να φορτώσει κιλά. Αν βγει με 19αρα ψήνομαι άσχημα. Τα παιδιά μου είπαν το quick shifter δουλεύει ωραία, ενώ το cruise control δεν έχει περιορισμό ταχύτητας.445493782_7832789730076507_6557638426486556215_n.jpg446810748_7832790300076450_4911627137791106093_n.jpg
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.470
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Ομορφο παντου εκτος μουρης-προσωπικη αποψη βεβαια-

χρωματα, ζαντες πλαστικα ολα καλα....

σελα .....αρχοντικη



αλλα βαρυ....πολυ βαρυ
 

Lakisss

new member
Δημοσιεύσεις
58
Ηλικία
46
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Το συγκεκριμένο είναι άστρωτο, πιστεύω θα δείξει 220 άνετα. Βέβαια σε αυτή την κατηγορία η τελική είναι κάτι δευτερεύον.
 
Top Bottom