VOGE 525 DSX

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.657
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ρε πουροτεκνα ,τι κολατε στις αρχαιολογιες,παρτε τις κινεζουλες,στα 500 κυβικα, ,εργατριες,ερωμενες,υπηρετριες.Ολες τον κλωνο της χοντα εχουν που τον φτιαχνει η λοντσιν.Τι θα παθουν ρε ,αν τις φερεσθε καλα???μην το παρασκεφτεσθε τα χρονια περνανε,ποσα χρονια νομιζετε οτι θα οδηγατε ακομα,χωρις σταση καθε 20 λεπτα λογω πονου στον προστατη απ την σελλα , και για κατουρημα???Αφηστε τα παραπανω κυβικα και τις αρχαιολογιες. Rolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.434
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ρε πουροτεκνα ,τι κολατε στις αρχαιολογιες,παρτε τις κινεζουλες,στα 500 κυβικα, ,εργατριες,ερωμενες,υπηρετριες.Ολες τον κλωνο της χοντα εχουν που τον φτιαχνει η λοντσιν.Τι θα παθουν ρε ,αν τις φερεσθε καλα???μην το παρασκεφτεσθε τα χρονια περνανε,ποσα χρονια νομιζετε οτι θα οδηγατε ακομα,χωρις σταση καθε 20 λεπτα λογω πονου στον προστατη απ την σελλα , και για κατουρημα???Αφηστε τα παραπανω κυβικα και τις αρχαιολογιες. Rolling
Θείο εγώ θα έπαιρνα ,αλλά δε θα πάρω Rolling
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ρε πουροτεκνα ,τι κολατε στις αρχαιολογιες,παρτε τις κινεζουλες,στα 500 κυβικα, ,εργατριες,ερωμενες,υπηρετριες.Ολες τον κλωνο της χοντα εχουν που τον φτιαχνει η λοντσιν.Τι θα παθουν ρε ,αν τις φερεσθε καλα???μην το παρασκεφτεσθε τα χρονια περνανε,ποσα χρονια νομιζετε οτι θα οδηγατε ακομα,χωρις σταση καθε 20 λεπτα λογω πονου στον προστατη απ την σελλα , και για κατουρημα???Αφηστε τα παραπανω κυβικα και τις αρχαιολογιες. Rolling
Θείο δεν είναι όλοι τρελλοι όπως εμείς..... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

Ilgivas

new member
Δημοσιεύσεις
23
Ηλικία
42
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Ρε πουροτεκνα ,τι κολατε στις αρχαιολογιες,παρτε τις κινεζουλες,στα 500 κυβικα, ,εργατριες,ερωμενες,υπηρετριες.Ολες τον κλωνο της χοντα εχουν που τον φτιαχνει η λοντσιν.Τι θα παθουν ρε ,αν τις φερεσθε καλα???μην το παρασκεφτεσθε τα χρονια περνανε,ποσα χρονια νομιζετε οτι θα οδηγατε ακομα,χωρις σταση καθε 20 λεπτα λογω πονου στον προστατη απ την σελλα , και για κατουρημα???Αφηστε τα παραπανω κυβικα και τις αρχαιολογιες. Rolling
Νέος στην παρέα! Γεια χαρά σε όλους! Εγώ λέω να το χτυπήσω…
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.434
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

Ilgivas

new member
Δημοσιεύσεις
23
Ηλικία
42
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Ένα test drive πρώτα, για να το νιώσω στον δρόμο, αφού η πρώτη επαφή που είχα μαζί του ήταν άκρως ικανοποιητική! Περνούσα από κει τη επόμενη μέρα της άφιξης του ανέβηκα επάνω το άκουσα να δουλεύει ειδα την ποιότητα του άκουσα την τιμή του κ νομίζω πως είναι μια καλή επιλογή! Είδωμεν….
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.434
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ένα test drive πρώτα, για να το νιώσω στον δρόμο, αφού η πρώτη επαφή που είχα μαζί του ήταν άκρως ικανοποιητική! Περνούσα από κει τη επόμενη μέρα της άφιξης του ανέβηκα επάνω το άκουσα να δουλεύει ειδα την ποιότητα του άκουσα την τιμή του κ νομίζω πως είναι μια καλή επιλογή! Είδωμεν….
Κράτα μας ενήμερους ,είναι πολύ ενδιαφέρουσα μηχανή η νέα voge
 

Ilgivas

new member
Δημοσιεύσεις
23
Ηλικία
42
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Ναι εννοηται κ πράγματι είναι πολύ ενδιαφέρουσα ήξερα καιρό ότι θα έρθει κ την είχα στο μάτι αλλά στην έκθεση που έγινε με απογοήτευσε… μου φάνηκε πολλή ογκώδες κ πολλή ψεύτικη! Όμως όταν ειδα το πραγματικό ( μια κ αυτό της εκθεσης δεν ήταν «αληθινό») μοντέλο ξαναφουντώσε το ενδιαφέρον όταν την άκουσα να δουλεύει( μηδέν κραδασμοί) η οθόνη της, ο ήχος της, χαμηλό ύψος σέλας είμαι 1,70! Έχει πολλά από αυτά που ζητάω…
 

kostas1971

new member
Δημοσιεύσεις
272
Ηλικία
52
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500DS
Όνομα
Κωστας
Ναι εννοηται κ πράγματι είναι πολύ ενδιαφέρουσα ήξερα καιρό ότι θα έρθει κ την είχα στο μάτι αλλά στην έκθεση που έγινε με απογοήτευσε… μου φάνηκε πολλή ογκώδες κ πολλή ψεύτικη! Όμως όταν ειδα το πραγματικό ( μια κ αυτό της εκθεσης δεν ήταν «αληθινό») μοντέλο ξαναφουντώσε το ενδιαφέρον όταν την άκουσα να δουλεύει( μηδέν κραδασμοί) η οθόνη της, ο ήχος της, χαμηλό ύψος σέλας είμαι 1,70! Έχει πολλά από αυτά που ζητάω…
Να το πάρεις το κορίτσι είναι απο καλή οικογένεια.....την γνωρίζω προσωπικά.

Πέρα απο την πλάκα πρέπει να είναι πολύ καλό το 525 ....αν γουστάρεις και τον ποιο χωμάτινο χαρακτήρα του......
 

Ilgivas

new member
Δημοσιεύσεις
23
Ηλικία
42
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Το βλέπω από την φωτό που έχεις Κώστα! Έχω κάνει τεστ το μοντέλο που έχεις κ μου άρεσε αρκετά! Ήξερα όμως για το καινούργιο ότι θα έρθει κ ειπα να περιμένω κ ταυτόχρονα ψάχνομαι… έψαξα αρκετά μοντέλα μέχρι τώρα αλλά από τα κινεζικά μόνο τα Voge με ικανοποίησαν πρώτα από αντιπροσώπευση κ δεύτερον από ποιότητα! Το μόνο ίσως από αλλά china είναι το kove maverick, αλλά η θέση οδήγησης ήταν τόσο βαθιά μέσα στην μηχανή κ ήταν σαν να οδηγούσα τσόπερ! Εσυ είσαι ικανοποιημένος μετά άπορο διάστημα που την έχεις;
 

kostas1971

new member
Δημοσιεύσεις
272
Ηλικία
52
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500DS
Όνομα
Κωστας
Το βλέπω από την φωτό που έχεις Κώστα! Έχω κάνει τεστ το μοντέλο που έχεις κ μου άρεσε αρκετά! Ήξερα όμως για το καινούργιο ότι θα έρθει κ ειπα να περιμένω κ ταυτόχρονα ψάχνομαι… έψαξα αρκετά μοντέλα μέχρι τώρα αλλά από τα κινεζικά μόνο τα Voge με ικανοποίησαν πρώτα από αντιπροσώπευση κ δεύτερον από ποιότητα! Το μόνο ίσως από αλλά china είναι το kove maverick, αλλά η θέση οδήγησης ήταν τόσο βαθιά μέσα στην μηχανή κ ήταν σαν να οδηγούσα τσόπερ! Εσυ είσαι ικανοποιημένος μετά άπορο διάστημα που την έχεις;
Είχα 2 χρόνια το 300ds εκανα 25000 χλμ και πέρασα όλες τις παιδικές ασθένειες μιας νέας εταιρείας
μικροπροβλήματα μην φανταστείς αλλά είμαι ψήρας και τους ζάλισα στην αντι/πεία η οποία είναι άψογη
και μου κάλυψε τα πάντα δωρεάν εντός εγγύησης.Ταξίδεψα πάντα με την σύζυγο Ναύπλιο 3 φορές αυθυμερόν Γαλαξίδι , Βόλο, Κάρυστο,γύρο κορινθιακού,νησιά κτλ και το μηχανάκη δενέβγαλε κίχ.
Εδώ και 1 χρόνο 10000χλμ πήρα το 500ds και υσήχασαν και στην αντ/πεία υσήχασα και εγώ....θα πώ
μεγάλη κουβέντα τώρα αλλά νομίζω οτι επιτέλους θα μείνω αρκετά χρόνια με αυτή την μοτό.
Εγώ που σε 35 χρόνια οδήγησης εχω αλλάξει 15 μηχάκια..
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.434
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Είχα 2 χρόνια το 300ds εκανα 25000 χλμ και πέρασα όλες τις παιδικές ασθένειες μιας νέας εταιρείας
μικροπροβλήματα μην φανταστείς αλλά είμαι ψήρας και τους ζάλισα στην αντι/πεία η οποία είναι άψογη
και μου κάλυψε τα πάντα δωρεάν εντός εγγύησης.Ταξίδεψα πάντα με την σύζυγο Ναύπλιο 3 φορές αυθυμερόν Γαλαξίδι , Βόλο, Κάρυστο,γύρο κορινθιακού,νησιά κτλ και το μηχανάκη δενέβγαλε κίχ.
Εδώ και 1 χρόνο 10000χλμ πήρα το 500ds και υσήχασαν και στην αντ/πεία υσήχασα και εγώ....θα πώ
μεγάλη κουβέντα τώρα αλλά νομίζω οτι επιτέλους θα μείνω αρκετά χρόνια με αυτή την μοτό.
Εγώ που σε 35 χρόνια οδήγησης εχω αλλάξει 15 μηχάκια..
Το μικρό ds τι είχε βγάλει δλδ ;
 

kostas1971

new member
Δημοσιεύσεις
272
Ηλικία
52
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500DS
Όνομα
Κωστας
1. Με την παραλαβή άναβε το engine μου το σβήνη ο έμπορος που αγόρασα την μηχανή,την επομένη ξαναανάβει ραντεβού και αντιπ/πεία η πρώτη παρτίδα ειχαν συνδέση εργοστασιακά το abs αναποδα την καλωδίωση.....
2.Αλαξα 3 φορές πίσω φανάρι καιγόντουσαν τα led ....παει όλο μαζί
3.Πήγα κάποια στιγμή να το βάλω μπροστά στα 15000χλμ και άκουγα κλακ κλακ στον κινητήρα τοφόρτωσα στην οδική και καλά έκανα.....αλλαγή τεντοτήρα ..καδένας έχει υδραυλικό
4.Αλλαξα όλες τις κλειδαριές...πάνε σετ...διότι μου έσβησε 2 φορές εν κινήση την μία έπεσα κιόλας ευτυχώς σε ξεκινημα από φανάρι
5.Αλλαγή μανέτας φρένου παει σετ με το δοχείο υγρών φρένου διότι το εσωτερικό ελατήριο δεν επανέφερε σωστά την μανέτα στα φρεναρίσματα και πίσω ήταν μόνιμα αναμένο το φως φρένου.
6.Αλλαγή ντίζας αμπραγιάζ στα 24000χλμ γιατί κόπηκε σε αλλαγή ταχύτητας το φωρτονο πάλι οδική
δεν την κάλυψε η εγγύηση.Το φτιάχνουν το παίρνω κάνω 1500 μέτρα και το μηχανάκη σβύνη ενκινήση
στην εθνική οδό ....έρχεται μηχανικός voge το μηχανάκι δεν έχει αρκετό ρεύμα να γιρύση η μιζα μου λένε
οδική πάλι είμε έξαλλος πειράζω δυο καλώδια δίπλα στην μανετα του αμπραγιάζ και το μηχανάκη παίρνει
πάω πάλι service και μου αποδυκνείουν ότι δεν είναι η βλάβη απο τα καλώδια που πήραξα και φευγω με προσοχή μην ξανασυμβεί κάνω 500χλμ πάω ταξίδι αυθημερόν καταράκτες πέτρας(αλίατρος)όλα καλά και
την επομένη με παίρνει τηλ ο τεχνικός διευθυντής της voge και πάω και αλάζω τον διακόπτη του σταντ
ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ
ΥΓ. νομίζω ότι η νέες παρτίδες δεν έχουν αυτά τα θέματα...
 

kostas1971

new member
Δημοσιεύσεις
272
Ηλικία
52
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500DS
Όνομα
Κωστας
Εχω να πώ αμα θέλετε και για daytona και για kripton,και για kymco και για yamaha έχω τον *****ο....μαγνήτη χα χα χα α ναι τα suzuki ξέχασα...
 

man25

new member
Δημοσιεύσεις
42
Ηλικία
35
Περιοχή
Greece
Όνομα
man25
Κώστα, μόλις παρέλαβα το 300ds κι εγώ, δεν πρόλαβα ακόμα να κάνω χλμ, μόνο στο σπίτι το έφερα, αυτό που διαπίστωσα είναι στο καντράν πως το κάτω μέρος τον ψηφίων όπως και κάποιες παύλες στο στροφόμετρο φαίνονται πιο "άχνα" από τις άλλες. Όταν είναι βράδυ έξω, φαίνονται όλες σωστά, στη μέρα μου το κάνει. Οπότε με βλεπω μια και καλή στο σέρβις των 1000 χλμ να τους το αναφέρω. Μικρή ξενερα για του κουτιού μηχανή, αλλά ας είναι μόνο τόσα και να διορθώνονται με τα νέα ανταλλακτικά όσο υπάρχει η εγγύηση.
 

kostas1971

new member
Δημοσιεύσεις
272
Ηλικία
52
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500DS
Όνομα
Κωστας
Κώστα, μόλις παρέλαβα το 300ds κι εγώ, δεν πρόλαβα ακόμα να κάνω χλμ, μόνο στο σπίτι το έφερα, αυτό που διαπίστωσα είναι στο καντράν πως το κάτω μέρος τον ψηφίων όπως και κάποιες παύλες στο στροφόμετρο φαίνονται πιο "άχνα" από τις άλλες. Όταν είναι βράδυ έξω, φαίνονται όλες σωστά, στη μέρα μου το κάνει. Οπότε με βλεπω μια και καλή στο σέρβις των 1000 χλμ να τους το αναφέρω. Μικρή ξενερα για του κουτιού μηχανή, αλλά ας είναι μόνο τόσα και να διορθώνονται με τα νέα ανταλλακτικά όσο υπάρχει η εγγύηση.
Καλοριζικο το εργαλείο
Επειδη σε όλες της μοτο που είχα όλο και κάτι έβγαζαν ....τώρα που είναι φωρτομένες με τόσους
αισθητήρες και ηλεκτρονικά αυτά συμβαίνουν....το ίδιο γίνεται και στα αυτοκίνητα(ανάβουν λαμπάκια
στο ταμπλό χαμός γίνεται)
Να το πας στην αντ/πεία να τους πάρεις τώρα τηλ για να έχουν το ανταλακτικό όταν πας για service
για να μην ξανατραβιέσαι ... έχουν τίμιο service θα στο φτιάξουν σίγουρα.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.559
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Κώστα, μόλις παρέλαβα το 300ds κι εγώ, δεν πρόλαβα ακόμα να κάνω χλμ, μόνο στο σπίτι το έφερα, αυτό που διαπίστωσα είναι στο καντράν πως το κάτω μέρος τον ψηφίων όπως και κάποιες παύλες στο στροφόμετρο φαίνονται πιο "άχνα" από τις άλλες. Όταν είναι βράδυ έξω, φαίνονται όλες σωστά, στη μέρα μου το κάνει. Οπότε με βλεπω μια και καλή στο σέρβις των 1000 χλμ να τους το αναφέρω. Μικρή ξενερα για του κουτιού μηχανή, αλλά ας είναι μόνο τόσα και να διορθώνονται με τα νέα ανταλλακτικά όσο υπάρχει η εγγύηση.
Καλοταξιδη η τσοουπα Smileys drinking beer Emoticon man25 περιμενουμε εντυπωσεις
 
Top Bottom