Triumph Speed twin 2022

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
2o βίντεο με την γνώμη μου για το speed twin όπως και γιατί άφησα το Trident. @omega ελπίζω παραγωγικά να είσαι πιο οκ τώρα και να μην με κράξεις πάλι. Tooth

Νάσο δεν *γλιτώνειιιιιιιις... Tooth

Φίλε εμένα με έκανες να θέλω να το πάρω βόλτα!!!
Πεντακάθαρα πλάνα παντού... Καθαρή φωνή που έδινε στοιχεία,αυτοσχεδίαζε όμορφα κι αυτοσαρκαζόταν!!! Το μικρό τρέμουλο σε κάποια σημεία που "τρααααβαγες" λογικό λόγω μοτέρ.
Ωραίος ήχος γουργουρίσματος του μοτέρ που όμως περίμενα να το ακούσω σε ένα μικρό άνοιγμα(δεν θα ήταν νόμιμο όμως).

Στο προφίλ σου λέει 45 όμως ακουγεσαι 25άρης!!!!

Το όλο βίντεο ήταν cdefg εκτός της λεπτομέρειας που δεν *γλιτώνεις.
Δεν είχες δεμένο το double D ring κράνος σου μπαγάσα.Το ξεχασες..(δε φταίω... Είμαι της λεπτομέρειας)

Νομίζω(άσχετο) ότι ένα χρωματιστό κράνος θα είναι η επόμενη αγορά σου γιατί θα δένει με το σύνολο παραπάνω.


Είσαι ωραίος.- Bcdefghg
 

Nassosa

new member
Δημοσιεύσεις
55
Ηλικία
47
Περιοχή
Greece
Όνομα
Nassos
Νάσο δεν *γλιτώνειιιιιιιις... Tooth

Φίλε εμένα με έκανες να θέλω να το πάρω βόλτα!!!
Πεντακάθαρα πλάνα παντού... Καθαρή φωνή που έδινε στοιχεία,αυτοσχεδίαζε όμορφα κι αυτοσαρκαζόταν!!! Το μικρό τρέμουλο σε κάποια σημεία που "τρααααβαγες" λογικό λόγω μοτέρ.
Ωραίος ήχος γουργουρίσματος του μοτέρ που όμως περίμενα να το ακούσω σε ένα μικρό άνοιγμα(δεν θα ήταν νόμιμο όμως).

Στο προφίλ σου λέει 45 όμως ακουγεσαι 25άρης!!!!

Το όλο βίντεο ήταν cdefg εκτός της λεπτομέρειας που δεν *γλιτώνεις.
Δεν είχες δεμένο το double D ring κράνος σου μπαγάσα.Το ξεχασες..(δε φταίω... Είμαι της λεπτομέρειας)

Νομίζω(άσχετο) ότι ένα χρωματιστό κράνος θα είναι η επόμενη αγορά σου γιατί θα δένει με το σύνολο παραπάνω.


Είσαι ωραίος.- Bcdefghg
Χαχαχα. Ναι ρε συ αυτό με το κράνος όταν το ειδα λέω… αμάν! Όλη την βόλτα χωρίς να το δέσω.
Θενξ για όλα τα σχόλια και χαίρομαι που άρεσε.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Χαχαχα. Ναι ρε συ αυτό με το κράνος όταν το ειδα λέω… αμάν! Όλη την βόλτα χωρίς να το δέσω.
Θενξ για όλα τα σχόλια και χαίρομαι που άρεσε.

Καλα να υποθεσω ... οτι ενα μικρο φερινγκ θα το εχει στα αξεσουαρ της απαραιτητα και μια ερωτηση ..... τα πηρουνια εχουν καποια ρυθμιση ?cdefghig
Καλες βολτες.eye
 

Nassosa

new member
Δημοσιεύσεις
55
Ηλικία
47
Περιοχή
Greece
Όνομα
Nassos
Καλα να υποθεσω ... οτι ενα μικρο φερινγκ θα το εχει στα αξεσουαρ της απαραιτητα και μια ερωτηση ..... τα πηρουνια εχουν καποια ρυθμιση ?cdefghig
Καλες βολτες.eye
Δεν ειδα κάτι για μάσκα πάντως. Μπορεί να κάνω λάθος. Ρύθμιση μπροστά όχι. Πίσω το κλασσικο μόνο preload.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Δεν ειδα κάτι για μάσκα πάντως. Μπορεί να κάνω λάθος. Ρύθμιση μπροστά όχι. Πίσω το κλασσικο μόνο preload.



ermax-triumph-speed-twin-2019-2020-nose-fairing-cafe-racer-windscreen-raw.jpg
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Εννοούσα της triumph αν υπάρχει. Έχω πάρει άλλο θα το δείξω σε επόμενο βίντεο.
Το συγκεκριμένο μασκακι είναι της ermax.
Βρήκα και άλλες με μια απλή αναζήτηση σουτιέν speed twen wind shields και σκέτες ζελατίνες πάνω από το φανάρι.
Αλλά οι φωτογραφίες ήταν μεγάλες και δεν τις ανέβαζε
 

Nassosa

new member
Δημοσιεύσεις
55
Ηλικία
47
Περιοχή
Greece
Όνομα
Nassos
Το συγκεκριμένο μασκακι είναι της ermax.
Βρήκα και άλλες με μια απλή αναζήτηση σουτιέν speed twen wind shields και σκέτες ζελατίνες πάνω από το φανάρι.
Αλλά οι φωτογραφίες ήταν μεγάλες και δεν τις ανέβαζε
Ναι το είχα δει αυτό και ειδα και αλλα. Τελικά πήρα το piranha της dart. Τα έσκασα στον εκτελωνισμό πάλι… όπως θα τα σκάσω και για το προστατευτικό ψυγείου. Αλλά οκ.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Νέο βίντεο για τα αξεσουάρ που έχω βάλει στο Speed Twin. Eλπίζω να αρέσει, περιμένω γνώμη.
Καλώς τα παιδιαααααα....!!!!! Tooth
Είσαι έτοιμος; tongue

Έχεις δίκιο για το λαμάκια από το ζελατινάκι.
Αν έχει περιθώριο να μπουν μέσα από τις βάσεις μεταξύ αυτών και του φαναριού θα είναι πολύ καλύτερα.

Τα αμορτισέρ είναι καινούργια με προοδευτικό ελλατηριο.Εγω δεν θα τα πείραζα.Αν ήταν σε άλλο χρώμα πιο χτυπητό τα ελλατήρια δεν θα έλεγα όχι.

"Ξένο" μου φαίνεται το Σταντ.Όλο το πλαίσιο και το μοτέρ είναι μαύρα και το Σταντ ανοιχτόχρωμο; cdefghigi

Τα κάγκελα θα φυλάξουν ψηλά τη μηχανή.Μην έχεις αυταπάτες για τα καπάκια.
Οπότε πάντα όρθιος..

Αυτά με τον καταλύτη και τις καταναλώσεις μην τα πολυσκαλιζεις.
Το μηχανάκι σου είναι πολλά κυβικά οπότε τα 6.5 σε μεικτό κύκλο με πόλη,ΤΩΡΑ, είναι πάρα πολύ καλά.Κοιτα να τη βγάζεις και παραέξω για να μην είναι μπουκωμενη..

Για το βίντεο τι θες να πω;
Γίνεσαι όλο και καλύτερος Θανάση.Σε παρακολουθώ ευχάριστα!
Η ευφράδεια λόγου,η χροιά που δείχνει φιλικότητα,η ατάκα κι ο αυτοσαρκασμός είναι στοιχεία ΣΥΝ στην επικοινωνία...
Bcdefghg

Περιμένω αερογραφία στον λευκό "καμβά" του κράνους σου...

Ας πουν κι άλλοι.Εγω είμαι περίεργος..
ooops
 

Nassosa

new member
Δημοσιεύσεις
55
Ηλικία
47
Περιοχή
Greece
Όνομα
Nassos
Καλώς τα παιδιαααααα....!!!!! Tooth
Είσαι έτοιμος; tongue

Έχεις δίκιο για το λαμάκια από το ζελατινάκι.
Αν έχει περιθώριο να μπουν μέσα από τις βάσεις μεταξύ αυτών και του φαναριού θα είναι πολύ καλύτερα.

...

Περιμένω αερογραφία στον λευκό "καμβά" του κράνους σου...

Ας πουν κι άλλοι.Εγω είμαι περίεργος..
ooops
χαχαχα και πάλι σε ευχαριστώ για τα σχόλια και μαθαίνω και εγώ από την διαδικασία που έχει ένα ενδιαφέρον γιατί όπως είπα μαθαίνω αλλά ταυτόχρονα ξεσπάω και κάπως κάνοντας αυτά τα βιντεάκια. Αλλά νομίζω με συμπάθησες και δεν είσαι αυστηρός.

Για τα σχόλια πάνω στην μηχανή... ναι δεν θα αλλάξω αμορτισέρ απλά έτσι ψάχνομαι μήπως, αλλά δεν το βλέπω. Άσε που είναι ακριβό σπορ.
Και για τα κάγκελα το ξέρω αυτό που λες, άλλωστε φαίνεται μέχρι που προστατεύουν αλλά είναι βαριά μηχανή και είναι πιο πολύ ψυχολογικός ο λόγος παρά ότι θα σώσουν την μηχανή
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.534
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Νέο βίντεο για τα αξεσουάρ που έχω βάλει στο Speed Twin. Eλπίζω να αρέσει, περιμένω γνώμη.
Για μενα το μηχανακι εχει δεν εχει αξεσουαρ ειναι κουκλα.
 

scrabler

new member
Δημοσιεύσεις
324
Ηλικία
56
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
KLR 650
Όνομα
Giorgos
Καλησπέρα

Ωραίο το βιντεάκι και σούπερ η speed twin. Είναι αρκετά όμορφο μηχανάκι και μπορείς να το φτιάξεις όπως θες. Προσωπικά, το μόνο που θα άλλαζα σ ενα τετοιο μηχανάκι είναι το πισω μέρος όπου ο αριθμός κρέμεται σαν πασχαλιάτικο αρνί σε χασάπικο. Ψάξε για tail tidy στο γκουγκλ/youtube και πάρε μια ιδέα όπως αυτή στο παρακάτω λινκ:

https://www.britishlegends.fr/en/tail-tidy-kit-for-speed-twin.html

Έτσι γίνεται πιο μαζεμένο και δείχνει καλύτερο αισθητικά.

Όσο για τη μασκούλα που του έβαλες, κατ εμέ αφαιρεί λίγους πόντους αντί να προσθέτει σε τετοια μηχανή γιατί οι "γυμνές" πρέπει να δείχνουν τα ρολόγια τους και να δίνουν "πόνο" στον αέρα. Aλλιως πας σε μπικινι φαιρινγκ -όπως στην φωτο του συντροχου παραπανω- που χουν λιγη παραπανω χρηστικότητα. Πάντως δεν είναι κακή ούτε δείχνει άσχημη κι αν εσένα σ αρέσει και σου κάνει τη ζωή πιο εύκολη, κανενα πρόβλημα.
Για φλασακια εχεις δικιο, σιγουρα θελει μικρα, διακριτικά και στρογγυλά.

Καλοτάξιδη :)
 

Nassosa

new member
Δημοσιεύσεις
55
Ηλικία
47
Περιοχή
Greece
Όνομα
Nassos
Καλησπέρα

Ωραίο το βιντεάκι και σούπερ η speed twin. Είναι αρκετά όμορφο μηχανάκι και μπορείς να το φτιάξεις όπως θες. Προσωπικά, το μόνο που θα άλλαζα σ ενα τετοιο μηχανάκι είναι το πισω μέρος όπου ο αριθμός κρέμεται σαν πασχαλιάτικο αρνί σε χασάπικο. Ψάξε για tail tidy στο γκουγκλ/youtube και πάρε μια ιδέα όπως αυτή στο παρακάτω λινκ:

https://www.britishlegends.fr/en/tail-tidy-kit-for-speed-twin.html

Έτσι γίνεται πιο μαζεμένο και δείχνει καλύτερο αισθητικά.

Όσο για τη μασκούλα που του έβαλες, κατ εμέ αφαιρεί λίγους πόντους αντί να προσθέτει σε τετοια μηχανή γιατί οι "γυμνές" πρέπει να δείχνουν τα ρολόγια τους και να δίνουν "πόνο" στον αέρα. Aλλιως πας σε μπικινι φαιρινγκ -όπως στην φωτο του συντροχου παραπανω- που χουν λιγη παραπανω χρηστικότητα. Πάντως δεν είναι κακή ούτε δείχνει άσχημη κι αν εσένα σ αρέσει και σου κάνει τη ζωή πιο εύκολη, κανενα πρόβλημα.
Για φλασακια εχεις δικιο, σιγουρα θελει μικρα, διακριτικά και στρογγυλά.

Καλοτάξιδη :)
Έχω σκεφτεί και το tail tidy αλλά θα δω. Προσωπικά δεν με ενχλεί γιατί αν δεις την μηχανή από κοντα εξέχει λίγο και τουλάχιστον εμένα δεν με ενοχλεί. Αλλά το ακούω το σχόλιο, έχει περάσει από το μυαλό μου. Η μάσκα είναι θέμα ρε γαμώτο... δεν ξέρω... έχει γίνει πιο μπαμπαδέ αν βγάζει νόημα... Μπαμπάς είμαι και εγώ βέβαια... χα :) αλλά οκ.

Φλασάκια έχω δει της Rizzoma αλλά όλο το πακέτο με αντάπτορες κλπ κλπ βγαίνει κανα 350αρι... αλλά μοιάζουν ωραία.
 

Attachments

  • rizoma.jpg
    rizoma.jpg
    36,3 KB · Προβολές: 11
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom