Transalp!

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.862
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Λοιπόν υπάρχει ένα transalp 700 2018 κούτα 8500 για όποιον θέλει ολοκαίνουργιο περιμένει για αγοραστή σε κίτρινο χρώμα .
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
οι ανορθωτες ειναι η αχιλειος πτερνα στα αφρικα..
Το περισσιο ρευμα απ τα πηνια φευγει με τη μορφη θερμοτητας, και τα πηνια στο αφρικα ειναι μπαμπατσικα
Εγω εκανα Τεστ αφης..και πραγματικα, υπαρχουν στιγμες που ζεματαει..

Οποιοσδηποτε τροπος αερισμου βοηθαει...Αλλοι βαζουν αλουμινενιες βασεις με ψυκτρες η ανεμιστηρακι.

Υπαρχουν και ανορθωτες σειρας..οπως πχ sxelectronics..
Tον εβαλα σε 2 αφρικες, και δουλευε παντα χλιαρος..

Ομως και αυτος ταπαιξε μετα τη διετια Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.415
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Λοιπόν υπάρχει ένα transalp 700 2018 κούτα 8500 ...

Παρακαλώ να είσαι σαφής ... Ρούβλια , Ρουπίες ή Γουάν εννοείς 8500 ? Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Λοιπόν υπάρχει ένα transalp 700 2018 κούτα 8500 για όποιον θέλει ολοκαίνουργιο περιμένει για αγοραστή σε κίτρινο χρώμα .
να δω ποιος μλκς θα το παρει Rolling
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Λοιπόν υπάρχει ένα transalp 700 2018 κούτα 8500 για όποιον θέλει ολοκαίνουργιο περιμένει για αγοραστή σε κίτρινο χρώμα .



Έχω αναφερθεί εκτενώς στο 700.
Το οποίο είναι πολύ κάτω από τα προηγούμενα.
Ειδικά από το 650.
Ιδανικά θα ήθελα ένα 650 με τα φρένα του 700
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Λοιπόν υπάρχει ένα transalp 700 2018 κούτα 8500 για όποιον θέλει ολοκαίνουργιο περιμένει για αγοραστή σε κίτρινο χρώμα .
transalp και 2018 είναι δύο λέξεις που δεν μπορούν να ισχύουν μαζί
Σταμάτησε η παραγωγή το 2012 με επίσημη ανακοινωση
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Έχω αναφερθεί εκτενώς στο 700.
Το οποίο είναι πολύ κάτω από τα προηγούμενα.
Ειδικά από το 650.
Ιδανικά θα ήθελα ένα 650 με τα φρένα του 700
Εαν εχεις εμπειρια με 600 και με 650
θελω συγκριτικο
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.630
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ποτέ φίλε.
Από Κρήτη πολλά μεταχειρω ανέβαιναν με σκουριές στο πλαίσιο .
Και μιλάω για τα τελευταία του '05-'07ασιμι και μαύρα που υποτίθεται ότι είχαν την καλύτερη ποιότητα στη βαφή -ηλεκροστατικες βαμμένες ζάντες/ακτίνες ,σαν το δικό σου
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Λοιπόν υπάρχει ένα transalp 700 2018 κούτα 8500 για όποιον θέλει ολοκαίνουργιο περιμένει για αγοραστή σε κίτρινο χρώμα .
Ο Τσιβαρακης στον πειραια το εχει,το εχω δει και οντως ειναι ΚΟΥΤΑ με τις ζελατινες του.
Παρεπιπτοντως πριν απο καμμια ωρα,βλεπω στην γειτονια μου σταματημενον εναν οδηγο της ΕΛΠΑ (οδικη βοηθεια) με ενα κιτρινο τρανσαλπ 700,και του πιανω κουβεντα για το τρανσαλπ της υπηρεσιας.Μου λεει εχει 155,000 χλμ το εχω απο καινουργιο και το οδηγω μονο εγω,τα σερβις σαν μηχανικος τα κανω μονο εγω,και εχω κανει ΜΟΝΟ μια ρυθμιση βαλβιδων στα 70.000 χλμ.ΔΕΝ μου εχει παρουσιασει τιποτα,και αν και το δουλευω ΜΟΝΟ αθηνα για οδικη βοηθεια,ΔΕΝ μουχει βγαλει ΟΥΤΕ αντλια.Κολλαρα,ψυγεια που ειχαν αναφερθει για το 700 εδω μεσα ,μου ειπε ,''τιποτα απολυτως''.ΤΑ σχολια δικα σας.Μου φαινεται οτι ΔΕΝ θα γλυτωσω απο τον ΤΣΙΒΑΡΑΚΗ.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παρεμπιπτόντως, το τρανσαλπ 700 προς το τέλος της διάθεσης του στην χώρα μας έκανε καινούριο κάτω απο 8000 ευρώ, ενώ όταν το έφερναν παραεισαγωγή γύρω στο 2008-2009 μπορούσες να το βρεις και κάτω απο 7000 ευρώ

Τώρα πως προκύπτει η τιμή των 8500 σε μοτοσυκλέτα που σταμάτησε να παράγεται το 2012, μόνο ο πωλητής το γνωρίζει.
Γενικά είμαι υπερ της αγοράς στοκαρισμένων μοντέλων προηγούμενων ετών ή και μεταχειρισμένων με ελάχιστα χλμ αλλά πρέπει να υπάρχει σημαντικό κίνητρο τιμής

Πρόπερσι έφυγε απο την εδώ αντιπροσωπεία ένα καινούριο τρανσαλπ που πήγε αν θυμάμαι καλά σε έναν φίλο του @Σάββας
Είχε 700 ή 1000 χλμ και ήταν εκθεσιακό του εδώ αντιπροσώπου. Το είχε δηλαδή για να το δείχνει και να κόβει ο ίδιος κυρίως βόλτες στην πόλη.
Εφυγε στα 5000 ή 5500 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Το θυμάμαι γιατί ψηνόμουν να το πάρω, αλλά τελικά επέλεξα το Caponord μετά τις επισημάνσεις του @SHOOTER045 για το ψυγείο.

Ναι, 5000 για ένα μηχανάκι δεκαετίας αλλά κούτα είναι τίμια τιμή και κίνητρο.
8500 ευρώ για ένα ίδιο μηχανάκι και 2 χρόνια μετά, μια τιμή που υπερβαίνει την τιμή του σαν καινούριο τότε, είναι αντικίνητρο.
Ας το κρατήσει να το βλέπει
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Παρεμπιπτόντως, το τρανσαλπ 700 προς το τέλος της διάθεσης του στην χώρα μας έκανε καινούριο κάτω απο 8000 ευρώ, ενώ όταν το έφερναν παραεισαγωγή γύρω στο 2008-2009 μπορούσες να το βρεις και κάτω απο 7000 ευρώ

Τώρα πως προκύπτει η τιμή των 8500 σε μοτοσυκλέτα που σταμάτησε να παράγεται το 2012, μόνο ο πωλητής το γνωρίζει.
Γενικά είμαι υπερ της αγοράς στοκαρισμένων μοντέλων προηγούμενων ετών ή και μεταχειρισμένων με ελάχιστα χλμ αλλά πρέπει να υπάρχει σημαντικό κίνητρο τιμής

Πρόπερσι έφυγε απο την εδώ αντιπροσωπεία ένα καινούριο τρανσαλπ που πήγε αν θυμάμαι καλά σε έναν φίλο του @Σάββας
Είχε 700 ή 1000 χλμ και ήταν εκθεσιακό του εδώ αντιπροσώπου. Το είχε δηλαδή για να το δείχνει και να κόβει ο ίδιος κυρίως βόλτες στην πόλη.
Εφυγε στα 5000 ή 5500 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Το θυμάμαι γιατί ψηνόμουν να το πάρω, αλλά τελικά επέλεξα το Caponord μετά τις επισημάνσεις του @SHOOTER045 για το ψυγείο.

Ναι, 5000 για ένα μηχανάκι δεκαετίας αλλά κούτα είναι τίμια τιμή και κίνητρο.
8500 ευρώ για ένα ίδιο μηχανάκι και 2 χρόνια μετά, μια τιμή που υπερβαίνει την τιμή του σαν καινούριο τότε, είναι αντικίνητρο.
Ας το κρατήσει να το βλέπει
Είναι ετοιμοπαραδοτο κ καινουριο
Σπάνιος συνδυασμός στις μέρες μας
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είναι ετοιμοπαραδοτο κ καινουριο
Σπάνιος συνδυασμός στις μέρες μας
Υπάρχουν νεότερα μοντέλα, στα ιδια κυβικά και με πιο σύγχρονη τεχνολογία, σε λιγότερα χρήματα για να επιλέξει κάποιος

Δεν υπάρχει αντικειμενικό κίνητρο στα 8500 ευρώ για τέτοιο μηχανάκι
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Υπάρχουν νεότερα μοντέλα, στα ιδια κυβικά και με πιο σύγχρονη τεχνολογία, σε λιγότερα χρήματα για να επιλέξει κάποιος

Δεν υπάρχει αντικειμενικό κίνητρο στα 8500 ευρώ για τέτοιο μηχανάκι
Ετοιμοπαραδοτο;
Ο αλλος περιμένει 6 μήνες για αυτοκινητο
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ο Τσιβαρακης στον πειραια το εχει,το εχω δει και οντως ειναι ΚΟΥΤΑ με τις ζελατινες του.
Παρεπιπτοντως πριν απο καμμια ωρα,βλεπω στην γειτονια μου σταματημενον εναν οδηγο της ΕΛΠΑ (οδικη βοηθεια) με ενα κιτρινο τρανσαλπ 700,και του πιανω κουβεντα για το τρανσαλπ της υπηρεσιας.Μου λεει εχει 155,000 χλμ το εχω απο καινουργιο και το οδηγω μονο εγω,τα σερβις σαν μηχανικος τα κανω μονο εγω,και εχω κανει ΜΟΝΟ μια ρυθμιση βαλβιδων στα 70.000 χλμ.ΔΕΝ μου εχει παρουσιασει τιποτα,και αν και το δουλευω ΜΟΝΟ αθηνα για οδικη βοηθεια,ΔΕΝ μουχει βγαλει ΟΥΤΕ αντλια.Κολλαρα,ψυγεια που ειχαν αναφερθει για το 700 εδω μεσα ,μου ειπε ,''τιποτα απολυτως''.ΤΑ σχολια δικα σας.Μου φαινεται οτι ΔΕΝ θα γλυτωσω απο τον ΤΣΙΒΑΡΑΚΗ.
Όλα τα 700 που είχαμε και άλλα τόσα που ξέρω από συναδέλφους + 2 ιδιωτικά έβγαλαν ακριβώς τις ίδιες βλάβες.
Είχε ειπωθεί ότι τα μηχανάκια της ΕΛ.ΑΣ ήταν κατώτερων προσδιαγραφων.
Μύθος
Το δικό μου μαμά ήταν σκούρο μπλέ βαμμένο άσπρο.
Το μόνο ορίτζιναλ μηχανάκι για χρήση αστυνομίας που πήρε η Ελλάδα ήταν το GSX 750P inazzuma.
Τώρα γιατί αυτό που ανέφερες δεν τα έβγαλε αυτα δεν το γνωρίζω.
Μπορεί να ήθελε να χρυσωσει το χάπι, ξέρεις πάρα πολλοί δεν τα βγάζουν προς τα έξω θεωρώντας πως έχουν το σούπερ μηχανάκι από ντροπή .
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Όλα τα 700 που είχαμε και άλλα τόσα που ξέρω από συναδέλφους + 2 ιδιωτικά έβγαλαν ακριβώς τις ίδιες βλάβες.
Είχε ειπωθεί ότι τα μηχανάκια της ΕΛ.ΑΣ ήταν κατώτερων προσδιαγραφων.
Μύθος
Το δικό μου μαμά ήταν σκούρο μπλέ βαμμένο άσπρο.
Το μόνο ορίτζιναλ μηχανάκι για χρήση αστυνομίας που πήρε η Ελλάδα ήταν το GSX 750P inazzuma.
Τώρα γιατί αυτό που ανέφερες δεν τα έβγαλε αυτα δεν το γνωρίζω.
Μπορεί να ήθελε να χρυσωσει το χάπι, ξέρεις πάρα πολλοί δεν τα βγάζουν προς τα έξω θεωρώντας πως έχουν το σούπερ μηχανάκι από ντροπή .
Περιμένω συγκριτικό τρανσαλπ 600 με 650
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Το 600 το είχα λίγο
Το 650 αρκετά.
Διακόπτες τιμόνι θέση οδήγησης είναι ίδια.( 600 το last edition)
Ανεμοκαλυψη + 650
Συμπεριφορά και λίγο γκάζι παραπάνω.
Φρένα λίγο πολύ τα ίδια.
Το 650 είναι ΠΟΙΟ μηχανή και από το 600 και από 700.
Καλύτερη απαγωγή θερμότητας ( ψήκτρες στον κύλινδρο) πράγμα που απουσιάζει στο 700.
Βεντιλατερ που ο ζεστός αέρας δεν ενοχλεί σε 600/650 σε αντίθεση με το 700.
Δείκτης βενζίνης πρακτικός και σαφής στο 650 στο 700 ήταν ότι να ναι.
Κάτι άλλο?
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.862
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Παρακαλώ να είσαι σαφής ... Ρούβλια , Ρουπίες ή Γουάν εννοείς 8500 ? Tooth
Ευρώ παρακαλώ το μεκανακι είναι λουστρασιονε με μηδενικά χλμ οποτες πρέπει να πληρώσεις αντιλαβου η να κάνω και κακά χαχαχα
 
Top Bottom