Transalp!

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Και τα παλαιότερα μποξερ αυτοκινητάδικο κινητήρα έχουν . Ξέρω αρκετών συντρόχων με 250000 - 300000+ εδώ στην Ελλάδα . Κάποιοι άνοιξαν κινητήρα κιόλας να δουν τι παίζει και ήταν όλα άψογα . Ενός μάλιστα όταν του το έκλεψαν πριν λίγο καιρό , είχε περάσει τα 300000 , σε άριστη κατάσταση και το ταξίδευε συνεχώς . Όμως είναι σεβαστό τι ορίζει ο καθένας ως ψυχολογικό όριο .
ο μποξερ κινητηρας δεν εχει ευστροφια αλλα λογω κατασκευης βγαζει πολλα χλμ, αν δεν καταπονειται βεβαιως βεβαιως
και οι goldwing boxer εχουν
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Και τα παλαιότερα μποξερ αυτοκινητάδικο κινητήρα έχουν . Ξέρω αρκετών συντρόχων με 250000 - 300000+ εδώ στην Ελλάδα . Κάποιοι άνοιξαν κινητήρα κιόλας να δουν τι παίζει και ήταν όλα άψογα . Ενός μάλιστα όταν του το έκλεψαν πριν λίγο καιρό , είχε περάσει τα 300000 , σε άριστη κατάσταση και το ταξίδευε συνεχώς . Όμως είναι σεβαστό τι ορίζει ο καθένας ως ψυχολογικό όριο .
Φυσικά. Εγώ μόνο για την πάρτη μου μιλάω. Οποίος θέλει κάνει ότι θέλει και πάιρνει ότι θέλει. Δεν υπάρχει «σωστή» άποψη σε αυτό.
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.678
Ηλικία
52
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Φυσικά. Εγώ μόνο για την πάρτη μου μιλάω. Οποίος θέλει κάνει ότι θέλει και πάιρνει ότι θέλει. Δεν υπάρχει «σωστή» άποψη σε αυτό.
Ε ναι ρε ομορφόπαιδο το ίδιο λέμε , ο καθένας έχει τις σκέψεις του και τα όρια του και είναι απόλυτα σεβαστό... Hug
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
ο μποξερ κινητηρας δεν εχει ευστροφια αλλα λογω κατασκευης βγαζει πολλα χλμ, αν δεν καταπονειται βεβαιως βεβαιως
και οι goldwing boxer εχουν
Αlfa sud εχεις οδηγησει, Citroen Gsa 1300 με το πενταρι σασμαν εχεις οδηγησει, εεεεεεεε?
(Gsa ειχα, το πρωτο μου) Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
εγω παντως εχω ηρεμησει με τον boxer.
ουτε ψυγεια, θερμοστατες , τρομπες νερου, κολλαρα....
ολα αυτα που πονανε σε μηχανακια 20 +ετων.,,,και μια ωραια πρωια καιει φλατζα Rolling
και ουτε πηνια να βραζουν στο λαδι...ανορθωτες να τηγανιζονται...
να τα λεμε κι αυτα
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.411
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
οχι δυστυχως...

.... εχασες.
Πως ειναι ο boxer σου σε προβληματα ?....βαλε αλλες 10 φορες επι τω χειρω..... τα μικρα καθημερινα προβληματα εννοω , οχι τα μεγαλα...! abcde
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
.... εχασες.
Πως ειναι ο boxer σου σε προβληματα ?....βαλε αλλες 10 φορες επι τω χειρω..... τα μικρα καθημερινα προβληματα εννοω , οχι τα μεγαλα...! abcde
θετε να καμω νημα Citroen? για πειτε.....ποιοι μαστοροι τσι NASA, βαζανε υγρα ATF αντι για LHM στα βατραχοειδη!! Happy Happy Happy
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
.... εχασες.
Πως ειναι ο boxer σου σε προβληματα ?....βαλε αλλες 10 φορες επι τω χειρω..... τα μικρα καθημερινα προβληματα εννοω , οχι τα μεγαλα...! abcde
δεν εχει κουσουρια ο μποξερ 1100...αρκει να του συμπληρωνεις λαδια..Στη μεταδοση αν βγαλει κατι.
Το σουρεαλ ειναι οτι πρωτη φορα πηρα μηχανακι 25ετιας και δεν ασχοληθηκα καθολου ελεω παλινδρομησης......μονο ζουμια αλλαξα.( τσεκαρα και βαλβιδες)
Δεν εχει κανει ενα λοξυγγα....
και ειναι υποτιθεται ζημιαρικο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.411
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
θετε να καμω νημα Citroen? για πειτε.....ποιοι μαστοροι τσι NASA, βαζανε υγρα ATF αντι για LHM στα βατραχοειδη!! Happy Happy Happy

.... αστο να παει βραδυατικα , ειναι καλα θαμμενα πλεον και αναπαυονται ...cdefghi .....λες και μονο τα υδραυλικα λαδια ηταν το θεμα τους.Tooth
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
.... αστο να παει βραδυατικα , ειναι καλα θαμμενα πλεον και αναπαυονται ...cdefghi .....λες και μονο τα υδραυλικα λαδια ηταν το θεμα τους.Tooth
Ναι και ειμαστε, στα νηματα και μηχανηματα του Μπαμπη! Smileys drinking beer Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ναι και ειμαστε, στα νηματα και μηχανηματα του Μπαμπη! Smileys drinking beer Emoticon
Εκανα δηλωσεις δημοσιως οτι δεν θα παρω τρανσαλπ..
Δε φερω καμια ευθυνη για τις 100 σελιδες που μπορει να παει Rolling
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.411
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ναι και ειμαστε, στα νηματα και μηχανηματα του Μπαμπη! Smileys drinking beer Emoticon

..... το ξεχασα αυτο ..... abcdefghgk ..... λοιπον αρχιζουμε . Τι φρεναρες , τι κρατημα ειχε εκεινο το GS Club , αξεχαστο.Yes
 

Piktis

new member
Δημοσιεύσεις
68
Ηλικία
40
Όνομα
Δημήτρης
Ανασταίνω το θέμα ελέω απορίας. Πρόταση για πλαϊνές βάσεις σε 650άρα;

Προς το παρόν έχω πάρει σαμάρια αλλά αν κρίνετε προτιμότερα τα κάγκελα βαλιτσών το βλέπω κι αυτό.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Θεμα κοστους ειναι Δημητρη.Τα καγκελα ειναι πιο σταθερα αλλα και οι βασεις για σαμαρια μια χαρα δουλεια κανουν.

Αν βρεις μεταχειρισμενα καγκελα σε καλη τιμη θα ηταν το ιδανικο.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ευχαριστώ Πάνο. Στο car κοιτάμε για τέτοια;
Ναι στο car θα δεις, αλλά ίσως και στο φόρουμ των transalp να βρεις από κάποιον που πουλάει!
 

Piktis

new member
Δημοσιεύσεις
68
Ηλικία
40
Όνομα
Δημήτρης
Υπάρχει διαφορά σε αυτά τα 2; Γιατί ο τίτλος είναι ίδιος αλλά η τιμή 2πλή



Τώρα κοιτάω στο car αλλά σα να βρίσκω τα ίδια μαγαζιά να πουλάνε. Θα επιμείνω.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Υπάρχει διαφορά σε αυτά τα 2; Γιατί ο τίτλος είναι ίδιος αλλά η τιμή 2πλή



Τώρα κοιτάω στο car αλλά σα να βρίσκω τα ίδια μαγαζιά να πουλάνε. Θα επιμείνω.

Αυτα ειναι βασεις κεντρικης βαλιτσας.Ψαξε για βασεις πλαινες.
 
Top Bottom