Suzuki GSX 250E 1982 Katana...πληροφοριες.

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πληροφοριες για το συγκεκριμενο μηχανακι Suzuki GSX 250E 1982 Katana αν το ειχε καποιος η καποιος κολλητος.Που ποναει,τι πρεπει να προσεξω,επαρκεια ανταλλακτικων κλπ.




 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.945
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Δύσκολα θα βρεις απαντήσεις Πάνο στο που πονάει!

Ανταλλακτικά εξαρτάται από το ποσο εμπορικό μοντέλο ήταν στην εποχή του, ποσα αλλά μοντελα φορούσαν τον ίδιο κινητηρα, για ποσα χρόνια, κλπ…
Βέβαια αν μιλήσεις με κάποιο μηχανικό που γουστάρει να ασχολείται με παλιά μηχανάκια και κάνεις και μια αναζήτηση στο eBay θα δεις τι μπορεις να βρεις και τι όχι…
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δύσκολα θα βρεις απαντήσεις Πάνο στο που πονάει!

Ανταλλακτικά εξαρτάται από το ποσο εμπορικό μοντέλο ήταν στην εποχή του, ποσα αλλά μοντελα φορούσαν τον ίδιο κινητηρα, για ποσα χρόνια, κλπ…
Βέβαια αν μιλήσεις με κάποιο μηχανικό που γουστάρει να ασχολείται με παλιά μηχανάκια και κάνεις και μια αναζήτηση στο eBay θα δεις τι μπορεις να βρεις και τι όχι…

Γιαννη δεν ρωταω μηχανικους.Προτιμω να βρω κατοχους η πρωην κατοχους για να παρω τις πληροφοριες που θελω,Οτα βαζω στο ματι μηχανακι για να ασχοληθω σπανια απευθυνομαι σε συνεργειο.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.945
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Γιαννη δεν ρωταω μηχανικους.Προτιμω να βρω κατοχους η πρωην κατοχους για να παρω τις πληροφοριες που θελω,Οτα βαζω στο ματι μηχανακι για να ασχοληθω σπανια απευθυνομαι σε συνεργειο.
Σε επίπεδο ανταλλακτικών δεν έχεις να χαρείς κάτι νομίζω…
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Σε επίπεδο ανταλλακτικών δεν έχεις να χαρείς κάτι νομίζω…
Δεν ρωταω Γιαννη.Οσες φορες το εκανα δεν πηρα σοβαρες απαντησεις.
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.287
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Νεκροφιλος αφου....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.499
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
honda cbf 600
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Πληροφοριες για το συγκεκριμενο μηχανακι Suzuki GSX 250E 1982 Katana αν το ειχε καποιος η καποιος κολλητος.Που ποναει,τι πρεπει να προσεξω,επαρκεια ανταλλακτικων κλπ.




Κάποια στιγμή Πάνο πριν αρκετά χρόνια έπεσε στα χέρια μου ένα gsx 400. Κατάφερα να το βάλω σε λειτουργία λόγω ακινησίας 10 ετών. Ανταλλακτικά καινούργια δεν νομίζω ότι παίζουν πλέον στην αγορά. Πιο πολύ σε μεταχειρισμένα ότι αφορά περιφερειακά και σε aftermarket ότι αφορούν αναλώσιμα και κινητήρα.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κάποια στιγμή Πάνο πριν αρκετά χρόνια έπεσε στα χέρια μου ένα gsx 400. Κατάφερα να το βάλω σε λειτουργία λόγω ακινησίας 10 ετών. Ανταλλακτικά καινούργια δεν νομίζω ότι παίζουν πλέον στην αγορά. Πιο πολύ σε μεταχειρισμένα ότι αφορά περιφερειακά και σε aftermarket ότι αφορούν αναλώσιμα και κινητήρα.
Εχει αρκετα κοινα ανταλλακτικα με το 400 απ οτι εχω δει.Καινουργια ετσι και αλλιως δεν θα εβαζα και περισσοτερο να σου πω με προβληματιζει το καρμπυλατερ και η πιθανη σκουρια του τεποζιτου.Εχω ηδη βρει δευτερο μοτερ σε περιπτωση που το αποφασισω.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.499
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
honda cbf 600
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Εχει αρκετα κοινα ανταλλακτικα με το 400 απ οτι εχω δει.Καινουργια ετσι και αλλιως δεν θα εβαζα και περισσοτερο να σου πω με προβληματιζει το καρμπυλατερ και η πιθανη σκουρια του τεποζιτου.Εχω ηδη βρει δευτερο μοτερ σε περιπτωση που το αποφασισω.
Όντως έχει κοινά με το 400. Σε ότι αφορά καρμπυρατέρ υπάρχουν σετ επισκευής από Ελλάδα ή αλλιώς Ευρώπη. Ντεπόζιτο το ξεσκουριάζεις με την καλή παλιά μέθοδο με βίδες ή χαλίκι. Έχει ένας πού έρχεται στο μαγαζί το 400 αν το δεις κατάσταση βιτρίνας. Αν υπάρχει χρόνος και όρεξη να ασχοληθείς θα το καταφέρεις.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.411
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εχει αρκετα κοινα ανταλλακτικα με το 400 απ οτι εχω δει.Καινουργια ετσι και αλλιως δεν θα εβαζα και περισσοτερο να σου πω με προβληματιζει το καρμπυλατερ και η πιθανη σκουρια του τεποζιτου.Εχω ηδη βρει δευτερο μοτερ σε περιπτωση που το αποφασισω.

Μην λες την λέξη ... σκουριασμένο ντεπόζιτο...!

prs_513_joe dalton-580f83feefd8d.jpg

1) Υπάρχει κάποιο ισχυρότατο αντισκουριακο που το ρίχνεις μέσα και του ...&α#αει το κέρατο.
2) Οι τρύπες που (αν) θα ανοίξουν μετά στα σάπια σημεία θέλουν κόλημα ΜΟΝΟ με ασημοκοληση.
3) Φυσικά πλαστικοποιηση εσωτερική
4) βάψιμο εξωτερικό , αυτοκόλλητα , βερνικωμα

Αν πετύχουν όλες αυτες οι εργασίες με την σειρά ... εμένα να μου γράψεις ... το όνομα των μαστορων ...!facepalm 2
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μην λες την λέξη ... σκουριασμένο ντεπόζιτο...!

View attachment 57986

1) Υπάρχει κάποιο ισχυρότατο αντισκουριακο που το ρίχνεις μέσα και του ...&α#αει το κέρατο.
2) Οι τρύπες που (αν) θα ανοίξουν μετά στα σάπια σημεία θέλουν κόλημα ΜΟΝΟ με ασημοκοληση.
3) Φυσικά πλαστικοποιηση εσωτερική
4) βάψιμο εξωτερικό , αυτοκόλλητα , βερνικωμα

Αν πετύχουν όλα αυτες οι εργασίες με την σειρά ... εμένα να μου γράψεις ... το όνομα των μαστορων ...!facepalm 2

Αν ειναι να γινει η δουλεια θα την κανω μονος μου Στελιο.
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
732
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Ανταλλακτικά για τόσο παλιά μοτό, έχει συνήθως ο Αναπολιτάκης, ο γέρος στην Θηβών, όχι ο νέος στην εθνική οδό.

Καλή τύχη.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.454
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Ανταλλακτικά για τόσο παλιά μοτό, έχει συνήθως ο Αναπολιτάκης, ο γέρος στην Θηβών, όχι ο νέος στην εθνική οδό.

Καλή τύχη.
Υπάρχει ακόμα ο κυρ Μανώλης;
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
732
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Υπάρχει ακόμα ο κυρ Μανώλης;
Πλάκα πλάκα έχω δυο χρόνια να πάω στο μαγαζι. Δεν είναι τελείως απίθανο, να τις έχει ''μαζέψει τις υπογραφές'' και να μην το έχω μάθει.

Μακάρι καλά να είναι βέβαια ο άνθρωπος.

Σε αυτήν την περίπτωση, το στοκ βέβαια, θα έχει πάει στον νέο.
 
Top Bottom