Suzuki Address - Σπιτικό Project

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Καλησπέρα παιδιά!

Αυτές τις μέρες μιας και τα μαθήματα θα συνεχίσουν μετά το νέο έτος πάλι, θέλω να κάτσω να ασχοληθώ καλά με το μηχανάκι, αλλά τι εννοώ. Αυτό που σκέφτομαι είναι να λύσω όλα τα πλαστικά να τα ανεβάσω σπίτι και να τα γυαλίσω στο τέρμα, όσο δεν πάει. Επίσης θέλω να καθαρίσω καλά την γέφυρα στο ψαλίδι πίσω απο γράσα αλυσίδας, τα πιρούνια μπροστά, το σώμα ψεκασμού που ακόμα δεν το έχω κάνει ολοκρηρωτικά και τέλος αν γίνεται να ξεθαμπώσω λίγο τα φλας και το φανάρι μπροστά.


Τώρα, γυαλιστικό δεν έχω, και το ταμείο μου είναι μείον μιας και παρήγγειλα σέλα γιατί αυτή σκίστηκε (ιμιτασιόν φυσικά...η γνήσια κάνει 100€ για κάποιο λόγο) και σιαγωνάκια για το πίσω φρένο.

Για το ψαλίδι και το πιρούνι μπορώ με βενζίνη, και καλό τρίψιμο να τα καθαρίσω, αλλά για τα πλαστικά υπάρχει τρόπος να γυαλίσουνε χωρίς την χρήση γυαλιστικού; Τα φλάς και το φανάρι πως μπορώ να τα καθαρίσω;

Ο σκοπός μου είναι να κάνω το μηχανάκι λες και βγήκε χθες απο το εργοστάσιο όσο γίνεται.

Επίσης αν λύσω το σώμα ψεκασμού και τον λαιμό εισαγωγής (που βρήκα οδηγίες στο service manual) πρέπει να αλλάξω και φλάτζες πάλι;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Καλησπέρα παιδιά!

Αυτές τις μέρες μιας και τα μαθήματα θα συνεχίσουν μετά το νέο έτος πάλι, θέλω να κάτσω να ασχοληθώ καλά με το μηχανάκι, αλλά τι εννοώ. Αυτό που σκέφτομαι είναι να λύσω όλα τα πλαστικά να τα ανεβάσω σπίτι και να τα γυαλίσω στο τέρμα, όσο δεν πάει. Επίσης θέλω να καθαρίσω καλά την γέφυρα στο ψαλίδι πίσω απο γράσα αλυσίδας, τα πιρούνια μπροστά, το σώμα ψεκασμού που ακόμα δεν το έχω κάνει ολοκρηρωτικά και τέλος αν γίνεται να ξεθαμπώσω λίγο τα φλας και το φανάρι μπροστά.


Τώρα, γυαλιστικό δεν έχω, και το ταμείο μου είναι μείον μιας και παρήγγειλα σέλα γιατί αυτή σκίστηκε (ιμιτασιόν φυσικά...η γνήσια κάνει 100€ για κάποιο λόγο) και σιαγωνάκια για το πίσω φρένο.

Για το ψαλίδι και το πιρούνι μπορώ με βενζίνη, και καλό τρίψιμο να τα καθαρίσω, αλλά για τα πλαστικά υπάρχει τρόπος να γυαλίσουνε χωρίς την χρήση γυαλιστικού; Τα φλάς και το φανάρι πως μπορώ να τα καθαρίσω;

Ο σκοπός μου είναι να κάνω το μηχανάκι λες και βγήκε χθες απο το εργοστάσιο όσο γίνεται.

Επίσης αν λύσω το σώμα ψεκασμού και τον λαιμό εισαγωγής (που βρήκα οδηγίες στο service manual) πρέπει να αλλάξω και φλάτζες πάλι;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
Γειά σου Τάσο και με το καλό να το κάνεις κούκλα. Για τα φανάρια αν έχουν θαμπώσει είναι μονόδρομος το τρίψιμο με γυαλόχαρτο νερού 1000-1500 και πέρασμα με βερνίκι. όλες οι άλλες λύσεις(γυάλισμα με αλοιφή) θα έχει μικρή διάρκεια. Για τα πλαστικά αναγκαστικά θέλεις γυαλιστική αλοιφή και αλοιφαδόρο ή πολύ τρίψιμο στο χέρι. Για τις φλάντζες αν δεν κοπούν με λίγη φλαντζόκολα θα τις ξαναβάλεις.
Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Bcdefgh
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Το κρύσταλλο πίσω είναι οκ ακόμα δεν είναι πάνω απο 2 χρόνια το φανάρι πίσω. Το μπροστά απο πτώση κυρίως έχει κάτι σαν γρατζουνιά αλλιώς δεν είναι και να μην φέγγει το φως απο μέσα.

Τα μπροστά φλας πιο πολύ θέλω να γυαλίσω. Της Suzuki είναι ποιοτικά (Stanley η μάρκα τους) δεν θέλω να τα αλλάξω με ιμιτασιόν...τα δοκίμασα και τα κινέζικα και μετά απο μισό χρόνων έγιναν χάλι μαύρο.

Για τα πλαστικά δεν έχω θέμα και αν τρίβω 5 ώρες με σφουγγάρι. Τι να χρησημοποιήσω όμως; Ava όπως όταν το πλένω;

Επίσης μια ακόμα ερώτηση: αν καθαρίσω και τον λαιμό εισαγωγής που είναι κατάμαυρος μέσα μετά απο τόσα χρόνια θα δω διαφορές στην απόδοση; Μιλάω όμως να το καθαρίσω καλά όλο το σώμα ψεκασμού και την πεταλούδα και τον λαιμό. Απο φ19 κοντεύει να γίνει φ9...και έχω την εντύπωση οτι στις ψηλές το ψιλοκόβει επειδή είναι βρώμικος ο λαιμός του ψεκασμού. Να σαι καλά Άγγελε!
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Το κρύσταλλο πίσω είναι οκ ακόμα δεν είναι πάνω απο 2 χρόνια το φανάρι πίσω. Το μπροστά απο πτώση κυρίως έχει κάτι σαν γρατζουνιά αλλιώς δεν είναι και να μην φέγγει το φως απο μέσα.

Τα μπροστά φλας πιο πολύ θέλω να γυαλίσω. Της Suzuki είναι ποιοτικά (Stanley η μάρκα τους) δεν θέλω να τα αλλάξω με ιμιτασιόν...τα δοκίμασα και τα κινέζικα και μετά απο μισό χρόνων έγιναν χάλι μαύρο.

Για τα πλαστικά δεν έχω θέμα και αν τρίβω 5 ώρες με σφουγγάρι. Τι να χρησημοποιήσω όμως; Ava όπως όταν το πλένω;

Επίσης μια ακόμα ερώτηση: αν καθαρίσω και τον λαιμό εισαγωγής που είναι κατάμαυρος μέσα μετά απο τόσα χρόνια θα δω διαφορές στην απόδοση; Μιλάω όμως να το καθαρίσω καλά όλο το σώμα ψεκασμού και την πεταλούδα και τον λαιμό. Απο φ19 κοντεύει να γίνει φ9...και έχω την εντύπωση οτι στις ψηλές το ψιλοκόβει επειδή είναι βρώμικος ο λαιμός του ψεκασμού. Να σαι καλά Άγγελε!
Τάσο όταν λέω τρίψιμο στα πλαστικά εννοώ με γυαλιστική αλοιφή και *****ό πανί όχι με σφουγγάρι. Το ava και όλα τα καθαριστικά πιάτων δεν κάνουν για πλύσιμο αυτοκινήτου ή μηχανής γιατί αφαιρούν όλα τα κεριά και τα γυαλιστικά άμα είναι περασμένα. Για την πεταλούδα υπάρχουν ειδικά σπρέυ για πεταλούδα-ιντζέκσιον κόστος στα 5 ευρώ και την καθαρίζεις άψογα. Yes
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Χμμμ...αν είναι τότε αντί για αλυσιδογράναζα θα πάω για ψώνια μέσα στην εβδομάδα για γυαλιστικό και σπρέι injection. Αλυσιδογράναζα μπορώ να αλλάξω και απο το νέο έτος όταν μας ανοίξουν, δεν το δουλεύω και πολύ το παπί τώρα έτσι κι αλλιώς.

Γυαλιστικό κομπλέ μπορώ να αγοράσω, στην δουλειά του ο πατέρας μου πάντως έχουν καθαριστικό για καρμπυρατέρ (έχουν μια μικρή γεννήτρια εκεί με καρμπ) δεν είναι κόπος να μου το δώσει για μια μέρα. Σπρει για καρμπυρατέρ κάνει σε σώμα ψεκασμού;
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Νομίζω Τάσο ότι κάνει το καθαριστικό καρμπυρατέρ. Γυαλιστική αλοιφή ζήτα κάποια ψιλή όχι για γρατζουνιές τώρα από μάρκα αν κάποιος φίλος του forum ξέρει κάποια καλή ας σου προτείνει.
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Για τον ψεκασμό σπρέι καρμπυρατέρ, εστίασε στην πεταλούδα και στον χώρο γύρω από αυτήν
κάνε και ένα καλό καθαρισματάκι και στο φιλτροκούτι μιάς και θα το έχεις έξω
Για τα πλαστικά καλή αλοιφή και οικονομική, κατά την γνώμη μου glanol, με πολύ υπομονή, και στο τρίψιμο χαλαρά να μήν δημιουργήσεις θερμοκρασίες(άν πχ χρησιμοποιήσεις εργαλείο)
 
N

notakos600

Guest
Χμμμ...αν είναι τότε αντί για αλυσιδογράναζα θα πάω για ψώνια μέσα στην εβδομάδα για γυαλιστικό και σπρέι injection. Αλυσιδογράναζα μπορώ να αλλάξω και απο το νέο έτος όταν μας ανοίξουν, δεν το δουλεύω και πολύ το παπί τώρα έτσι κι αλλιώς.

Γυαλιστικό κομπλέ μπορώ να αγοράσω, στην δουλειά του ο πατέρας μου πάντως έχουν καθαριστικό για καρμπυρατέρ (έχουν μια μικρή γεννήτρια εκεί με καρμπ) δεν είναι κόπος να μου το δώσει για μια μέρα. Σπρει για καρμπυρατέρ κάνει σε σώμα ψεκασμού;
Τι γεννήτρια με καρμπ;
Για πε.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Σας ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά!

Το project ξεκίνησε σήμερα με την σέλα.

Made in Indonesia, 28€ μαζί με μεταφορικά. Η γνήσια θα την κρατήσω και όταν μαζέψω αρκετά λεφτά θα την πάω για φτιάξιμο με καλό υλικό μέσα και αντιολισθητική επένδυση. Αλλά αυτό πιο μετά.


Η σέλα αυτή όμως έχει το εξής πρόβλημα: ενώ μπροστά οι βίδες κουμπώνουν, το πίσω μέταλλο που κλειδώνει βρίσκει πάνω στον μηχανισμό. Είναι κάτι σαν χεράκι να το πω, το κάτω μέρος απο το μέταλλο της σέλας πατάει τον μηχανισμό και το χεράκι κλείνει και την ασφαλίζει. Ε εκεί που θα έπρεπε να είναι το χέρι του μηχανισμού υπάρχει το μέταλλο.

Είναι εκτός δηλαδή για μισό εκατοστό. Αύριο θα πάω να το αφήσω για αλλαγή σε σιαγονάκια πίσω στο ταμπούρο και θα μου την ταιριάξει ο μάστορας, δεν θα μου χρεώσει κάτι για την σέλα, ένα τρόχισμα θα κάνει μπροστά να έρθει λίγο πιο πίσω.

Τώρα για τα χημικά: ένας γείτονας στην πολυκατοικία μου μου πρότεινε σπρει γυαλιστικό Motul. Το βάζει σε Innova καρμπυρατέρ και το μπλε χρώμα είναι πραγματικά λες και βγήκε απο το εργοστάσιο το έχω δει live μπροστά μου, είναι οτι πρέπει μου είπε για πλαστικά παπιού. Πάνω απο 10€ δεν κάνει ούτε αυτό.

Θα πάω να κοιτάξω λοιπόν για: γυαλιστικό (είτε αλοιφή, είτε σπρει ότι βρω), καθαριστικό καρμπυρατέρ έχω ήδη και θα πάω να πάρω και 2 φλάτζες να έχω.

Η μία για την ένωση σώμα-λαιμός και η 2η λαιμός-κεφαλή. Αμα είναι να το καθαρίσω να το κάνω κομπλέ όσο πάει. Σπρει καρμπυρατέρ έχει ο πατέρας μου στην δουλειά όπως είπα.

@notakos600 την τελευταία φορά που πέρασα απο την δουλειά του την είδα απο κοντά είναι μια παλιά Honda γεννήτρια, βενζίνης με καρμπυρατέρ. Δεν ξέρω πόσα κυβικά είναι, τι μοντέλο και πόσα watt βγάζει, αν το θυμηθώ θα τον ρωτήσω.
 

stavrouliasp

new member
Δημοσιεύσεις
138
Ηλικία
45
Και ήταν πιο φθηνό να πάρεις μια καινούρια σέλα (έστω αφτερ μάρκετ) από το να αλλάξεις κάλυμμα στη δικιά σου;;
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ξέρω, δεν ήτανε και η πιο έξυπνη κίνηση μου αλλά και πάλι πάνω κάτω απο ότι μου είπε και ο μάστορας 3-5€ θα γλίτωνες, so big deal. Η σέλα πάντως σήμερα την ταιριάξαμε σωστά πάνω στο μηχανάκι, απλά ελάχιστο τρόχισμα οι τρύπες για τις βίδες μπροστά ήθελαν για να κάτσει λίγο πιο πίσω στο μηχανάκι. Κλειδώνει κομπλέ πλέον και πιο άνετα απο την εργοστασιακή κάπως. Γουαλά!


Αύριο ξεκινάει το λύσιμο σιγά σιγά για τα πλαστικά. Θα πάω να αγοράσω γυαλιστικό αύριο το πρωί και θα ξεκινήσω το γυάλισμα. Και επειδή είμαι 100% ψείρας ώρες ώρες με τέτοια θα καθαρίσω μέχρι και μέρη απο το πλαίσιο. Όχι οτι παίζει μεγάλο ρόλο, αλλά θα λυθεί που θα λυθεί ας γίνει ολοκρηρωμένο.

Επίσης αυτό το Katsantonis Team Racing στην φωτογραφία θα βγει επιτέλους. Το Showa θα το κρατήσω είναι ωραίο και ταιριάζει μιας και το μπροστά σύστημα της Showa είναι άρα δεν είναι άκυρο σε σχέση με το μηχανάκι. Τα αυτοκόλλητα "ΜIKUNI Electronic Fuel Injection" λέω να τα κρατήσω είναι ωραία πινελιά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@SHOOTER045 Ήθελα να βάλω αυτοκόλλητο AIR-ASPIRED 2V SOHC AIRCOOLED να είναι και αλήθεια κιόλας μην μας περάσουν για ότι να ναι...με βάση τους ταπεινούς μου υπολογισμούς θα έπαιρνε περίπου 18km/h τελικής παραπάνω όμως...

Σήμερα έβαλα μπρος την δουλειά. Και κάθε δουλειά καθαρισμού για εμένα ξεκινάει με ένα γερό πλύσιμο

Μετά το στέγνωμα ξεκινάω το λύσιμο. Έλυσα τις ποδιές, την μάσκα των φλας, και τα πλαστικά πάνω απο το μοτέρ για αρχή. Τα ανέβασα σπίτι για το γυάλισμα.

Ήμουν τυχερός μιας και σπίτι είχαμε ήδη γυαλιστικό που δεν το είχα ανακαλύψει τόσο καιρό. Είναι αυτό εδω.

Το πέρασα στα πλαστικά, περίμενα κάνα 10λεπτο να στεγνώσουν καλά και μετά τρίψιμο δίχως αύριο...

Και τώρα πάμε πάλι κάτω να τα δέσουμε. Και ας πάρω μαζί μου και το γυαλιστικό να κάνω και τα υπόλοιπα πλαστικά...πάλι η ίδια ιστορία, πέρασμα, 10 λεπτά να στεγνώσει και μετά τρίψιμο μέχρι να σου φύγει το χέρι. Ανταμίφθηκα όμως με ένα πολύ πολύ καλό αποτέλεσμα. Έκανα επίσης λίγο και τα στεφάνια στις ζάντες τα οποια θα περιποιηθώ αργότερα καλά.

Καταρχάς φάνηκε πάλι το εργοστασιακό βερνίκι στο χρώμα! Και μετά απο 12 χρόνια ακόμα εκεί είναι...

Η εξάτμιση άφησε το μισό κιλό σκόνης και λάσπης που είχε μαζέψει και θυμήθηκα οτι είναι νίκελο.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Καθάρισα και τα αμορτισέρ πίσω επίσης απο σκόνες και γράσα αλυσίδας.

Δυνατό τρίψιμο και στα μαύρα πλαστικά...

Όπως και στο κοντέρ και το τιμόνι το οποιο γυαλίζει ολόκρηρο πλέον...

Το ίδιο και τα πίσω πλαστικά της ουράς και η χειρολαβή συνοδηγού

Και τα νίκελ μέρη έκανα όσο καλύτερα μπορούσα



Έκανε απίστευτη δουλειά το Sonax και επιτέλους το μηχανάκι έγινε σαν καινούριο στα πλαστικά τα οποια ακόμα και μετά απο όσα περάσαν είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Η Suzuki γενικά δεν πουλάει το πιο ισχυρό σε μοτέρ της κατηγορίας αλλά σε επίπεδο ποιότητας είναι άριστη μπορώ να πω.

Σειρά έχουν τα φλας, το πίσω φανάρι, οι ακτίνες, πιρούνι, ψαλίδι και τέλος το σώμα ψεκασμού. That's all for now!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Όπως είσαι τώρα ,το πας σε μάντρα για ανταλλαγή .
Δεν μπορεί κάτι οικονομικό θα βρεθεί ,που θα ναι και μηχανη
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Όπως είσαι τώρα ,το πας σε μάντρα για ανταλλαγή .
Δεν μπορεί κάτι οικονομικό θα βρεθεί ,που θα ναι και μηχανη
Μωρέ να το παω εγώ, χωρίς λεφτά για ουτε καν το δίπλωμα όμως δεν λέει...

Μέσα στο καλοκαίρι σχεδιαζω κάτι προς το παρον αλλά όπως κυλήσει και με την πρακτική.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πάντως σαν να σε βλέπω ,όταν θα έρθει το επόμενο ,θα μας βάλεις τα γυαλιά ολονωνε δω μέσα με το πώς θα την εχεις
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ανέκαθεν και το Address και το κινέζικο που είχα στο Λύκειο μου άρεσε να τα έχω σε καλή κατάσταση. Γενικά θέλω ότι οδηγάω να δείχνει όμορφο. Και τώρα που έχω άπειρο χρόνο ασχολήθηκα καλά με αυτό.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Το πρόχειρο μου σχέδιο βασικά είναι το εξής: μιας και με τον covid19 δεν παίζει να πάω για πρακτική τώρα την άνοιξη, θα πιαστώ με την πτυχιακή μου πρώτα να την τελειώσω να μην την έχω. Το καλοκαίρι θα πιάσω μια δουλειά να μαζέψω πέντε φράγκα στην άκρη τότε θα κοιτάξω για μηχανή και δίπλωμα φυσικά. Αργότερα που θα φύγω πρακτική (το τελικό στάδιο των σπουδών μου) θα έχω μηνιάτικο άρα θα μπορώ και να την συντηρώ. Ε μετά τέλος η σχολή και βρίσκω κανονική δουλειά άρα και πάλι δεν θα έχω θέμα με το να συντηρώ μηχανή.

Αν πάλι φύγω για πρακτική πρώτα θα δω αν μπορώ να κάνω κάτι, αλλά όπως και να έχει σιγά σιγά κάτι πάει να γίνει. Δεν ελπίζω σε τίποτα ακόμα....

Το παπί αν η μηχανή που θα βρω θα είναι 250αρι ίσως το δώσω δεν νομίζω το 250αρι να είναι θέμα στην πόλη. Αν είναι κάτι πιο μεγάλο ε μάλλον θα το κρατήσω...
 
Top Bottom