Revolut και λοιπές πλαστικές λύσεις ΑΠΟΡΙΕΣ.

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.700
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Τα εμβάσματα μεταξύ συστημικών τραπεζών έχουν γίνει πανάκριβα! Φτάνει να κρατάνε μέχρι και €4 προμήθεια ανά συναλλαγή. Με συμφέρει να δίνω στους συνεργάτες μου το ΙΒΑΝ της Revolut και να δέχομαι εκεί τις πληρωμές; Αν από τη Revolut θελήσω να περάσω χρήματα σε Eurobank, Alpha, Εθνική ή Πειραιώς τι χρέωση θα έχω;
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
4.007
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Τα εμβάσματα μεταξύ συστημικών τραπεζών έχουν γίνει πανάκριβα! Φτάνει να κρατάνε μέχρι και €4 προμήθεια ανά συναλλαγή. Με συμφέρει να δίνω στους συνεργάτες μου το ΙΒΑΝ της Revolut και να δέχομαι εκεί τις πληρωμές; Αν από τη Revolut θελήσω να περάσω χρήματα σε Eurobank, Alpha, Εθνική ή Πειραιώς τι χρέωση θα έχω;
Στο site της Revolut αναφέρει τα παρακάτω,

Are there any fees for adding money with a bank transfer?​

Revolut does not charge any fees when adding money via bank transfer to your account. However, non-Revolut fees may apply.
  • For local transfers, your external bank might apply fees for making transfers
  • For International (SWIFT) transfers, your external bank might apply fees, and intermediary banks may charge handling fees of around $15 - $50
If your transfer is in a currency not supported by Revolut, your bank may convert at their exchange rate, and you may incur a currency conversion fee.
We recommend using local details and supported countries and currencies to avoid fees whenever possible.

Αν είναι πολλές οι συναλλαγές θα μπορούσες να χρεώνεις 5€ επιπλέον όταν η πληρωμή γίνεται μέσω εμβάσματος ώστε να έρχεται το ποσό που θες καθαρό σε εσένα.
 
Top Bottom