MT 03 η G 310R

giwrgosegw

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
43
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Καλησπερα σε ολους!
Νεος στη παρεα κ θα ηθελα γνωμες πανω στο θεμα.
Μετα απο 5 χρονια σε παπια κ 10 σε σκουτερ τωρα στα … γεραματα ( 40 πλεον) ειπα να αλλαξω λιγο. Εχω ενα σκουτερ nmax 155 το οποιο θα κρατησω για να κανω τη «λαντζα» κ θελω να παρω κατι στα 300-400cc. Μετα απο μια μικρη ερευνα εχω καταληξει αναμεσα το MT 03 και το G 310R. (μιλαω παντα για καινουργιο)Θα ηθελα , ως πιο γνωστες στο θεμα τις αποψεις σας . Το mt νομοζω ανωτερο σε ολα αλλα προσωπικα τα 3 χρωματα του 22 με οδηγουν καρφι για το bmw ! του οποιου με «τρομαζουν» τα σερβις του!
Κ επισης δεν εχω εικονα τι γινεται με τη μεταπωληση κ των δυο !

Σας ακουω…
Ευχαριστω για το χρονο σας κ παντα ορθιοι!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Γιώργη μας καλώς ήρθες.. cdefgh

Εγώ θα πήγαινα για το Yamaha εκ των δύο αλλά χωρίς σοβαρό επιχείρημα.Ειναι πανέμορφα και τα δύο.Τα χρώματα έρχονται πιο πίσω σαν κριτήριο.

Έχει ειπωθεί ότι όλα τα μικρά. BMW φτιάχνονται στην Κίνα.
Διαλέγω το Yamaha γιατί έφτιαχνε παλιότερα εκτός Japan κι έχω περισσότερη εμπιστοσύνη.Αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι σωστός.Ειναι ο δικός μου τρόπος σκέψης μετά τις οποίες εμπειρίες μου.

Έναν προβληματισμό θέλω να θέσω.
Αφού έφαγες τόσα χρόνια σε πάπια(έχεις μέση;; ) κι έχεις σκούτερ για εργάτη,γιατί επιλέγεις street κατηγορία εφόσον είσαι Αθήνα;
Θελω να πω δηλαδή ότι σε αυτά τα κυβικά(πανω-κατω) υπάρχουν αξιόλογες προτάσεις μοτοσυκλετών on-off που δεν θα είναι τόσο απόλυτες εντός και θα σου δώσουν ευκαιρία να πας παντού..

Για σκέψου το...(αν θες βέβαια)
 

giwrgosegw

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
43
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Γιώργη μας καλώς ήρθες.. cdefgh

Εγώ θα πήγαινα για το Yamaha εκ των δύο αλλά χωρίς σοβαρό επιχείρημα.Ειναι πανέμορφα και τα δύο.Τα χρώματα έρχονται πιο πίσω σαν κριτήριο.

Έχει ειπωθεί ότι όλα τα μικρά. BMW φτιάχνονται στην Κίνα.
Διαλέγω το Yamaha γιατί έφτιαχνε παλιότερα εκτός Japan κι έχω περισσότερη εμπιστοσύνη.Αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι σωστός.Ειναι ο δικός μου τρόπος σκέψης μετά τις οποίες εμπειρίες μου.

Έναν προβληματισμό θέλω να θέσω.
Αφού έφαγες τόσα χρόνια σε πάπια(έχεις μέση;; ) κι έχεις σκούτερ για εργάτη,γιατί επιλέγεις street κατηγορία εφόσον είσαι Αθήνα;
Θελω να πω δηλαδή ότι σε αυτά τα κυβικά(πανω-κατω) υπάρχουν αξιόλογες προτάσεις μοτοσυκλετών on-off που δεν θα είναι τόσο απόλυτες εντός και θα σου δώσουν ευκαιρία να πας παντού..

Για σκέψου το...(αν θες βέβαια)
καλως σας. βρηκα!!
Φυσικα κ τα σκεφτομαι ολα κ ειμαι ανοικτος σε ιδεες. Τωρα , συμφωνω οτι τα χρωματα ερχονται δευτερα αλλα προσωπικα θελω να το βλεπω κ να γουσταρω. γι αυτο κ το θετω.
Τα on/of νομιζω οτι λογο σωματοτυπου (οριακα 1.70 αδυνατος) αλλα κ γουστων βγαινουν απο τη γκαμα Οσο για τη μεση …εχω αλλα οχι κ καλύτερης ποιοτητας χαχα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.458
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλωσήρθες καταρχήν.
Την γιαμαχα θα έπαιρνα .
Είναι μ*****@ρα τόσο απλά και με πολύ δυνατό μοτεράκι 42 ιππων.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.671
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Καλως τον cdefghcdefgh

Μεταπωληση ευκολη σε αυτα τα κυβικα γνωμη μου να πας στα 400cc να εχεις λιγο γκαζι ειδικα δικαβαλος :cool:

διαβασε εδω λιγο να παρεις μια γνωμη η τιμες που γραφει ειναι αλλες ειναι πιο παλιο το τεστ
 

giwrgosegw

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
43
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Με σειρά προτεραιότητας ,το άσπρο του '21 και μετά το μπλε/μωβ που εβαλε ο Μαηκ
κ εμενα το ασπρο μου αρεσει πιο πολυ απ ολα . μετα το γκρι με τις κοκκινες ζαντες ομως κανενα απο τα 2 δε βρισκω Αθηνα.
Απ αυριο θ αρχισω τα τηλ σε μαγαζια μηπως εχουν φερει το cyan storm εστω σε πιο πολλα κυβικα απλα να δω το χρωμα απο κοντα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.458
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Όλα είναι θέμα γούστου καθαρά
Ότι και να πάρεις να ξες η παρέα θα είναι εδώ για ότι χρειαστείς ,από απορίες μέχρι και βόλτες .
Αναμένουμε φωτό ,να ευχηθούμε την καινούρια σου αγάπη και να χαρούμε κι εμείς μαζί αου
 

giwrgosegw

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
43
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Όλα είναι θέμα γούστου καθαρά
Ότι και να πάρεις να ξες η παρέα θα είναι εδώ για ότι χρειαστείς ,από απορίες μέχρι και βόλτες .
Αναμένουμε φωτό ,να ευχηθούμε την καινούρια σου αγάπη και να χαρούμε κι εμείς μαζί αου
Ευχαριστω πολυ σε ολους για τις απαντησεις κ τη παρεα! Φυσικα κ θα μαι «εδω γυρω»κ οποιο περαιτέρω σχολιο παντα καλοδεχούμενο!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.529
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αποψη δεν εχω για κανενα απο τα δυο,αλλα στην θεση σου θα επαιρνα το ΜΤ.Το Μπεμβεδακι η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ ομορφο μηχανακι αλλα για το παραμικρο θα πρεπει να πας αντιπροσωπεια και δεν ξερω που κυμαινονται οι υπηρεσιες της.Απο την αλλη σε καταλαβαινω που το ψαχνεις αισθητικα,αλλα ειναι κατα καποιο τροπο δευτερευον κριτηριο.

Στην αγορα της μηχανης ολοι μας κανουμε συμβιβασμους και παιρνουμε αυτο που αντεχει και η τσεπη μας.Αν υποθεσουμε οτι ειναι κοντα στα γενικα τους χαρακτηριστικα,αυτο που θα επρεπε να σε απασχολει περισσοτερο κατα την αποψη μου ειναι ποιο εχει μεγαλυτερη εγγυηση,ποιο εχει πουλησει περισσοτερα κομματια ετσι ωστε να βρισκεις μεταχειρισμενα ανταλλακτικα αν χρειαστεις στο μελλον και ποιο θα εχει λιγοτερη αναγκη τις υπηρεσιες εξουσιοδοτημενου συνεργειου.


Γιωργο καλως μας ηρθες. Smileys drinking beer Emoticon
 

giwrgosegw

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
43
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Αποψη δεν εχω για κανενα απο τα δυο,αλλα στην θεση σου θα επαιρνα το ΜΤ.Το Μπεμβεδακι η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ ομορφο μηχανακι αλλα για το παραμικρο θα πρεπει να πας αντιπροσωπεια και δεν ξερω που κυμαινονται οι υπηρεσιες της.Απο την αλλη σε καταλαβαινω που το ψαχνεις αισθητικα,αλλα ειναι κατα καποιο τροπο δευτερευον κριτηριο.

Στην αγορα της μηχανης ολοι μας κανουμε συμβιβασμους και παιρνουμε αυτο που αντεχει και η τσεπη μας.Αν υποθεσουμε οτι ειναι κοντα στα γενικα τους χαρακτηριστικα,αυτο που θα επρεπε να σε απασχολει περισσοτερο κατα την αποψη μου ειναι ποιο εχει μεγαλυτερη εγγυηση,ποιο εχει πουλησει περισσοτερα κομματια ετσι ωστε να βρισκεις μεταχειρισμενα ανταλλακτικα αν χρειαστεις στο μελλον και ποιο θα εχει λιγοτερη αναγκη τις υπηρεσιες εξουσιοδοτημενου συνεργειου.


Γιωργο καλως μας ηρθες. Smileys drinking beer Emoticon
Καλημερα κ σ ευχαριστω για την αναλυτική απαντηση !
Αυτο με την εγγυηση σημαντικο. Το bmw μεχρι τελος του μηνα δινει 5 χρονια ! Τα 3 οπως ολοι συν αλλα δυο
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Το Yamaha είναι πιο κατάλληλο μηχανάκι για all around. Εγώ θα τα έκανα test ride και τα 2 πριν αποφασίσω. Κάποιο θα σου αρέσει καλύτερα, είναι σίγουρο.

Sent from my A80Pro using Tapatalk
 

cube

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
Αλυσοπρίονο.
Όνομα
Γιωργος
2F79E0E2-0594-4BD0-83B7-8932CA4EB2B2.jpeg
Φίλος έχει το bmw.

το παλιό μοντέλο.

το πήρε πρόσφατα μεταχειρισμένο.

Μπορώ να πω αξιόλογο μηχανάκι με πολύ καλά περιφερειακά.

το καινούργιο έχει και λεντ φώτα και ride by wire και συμπλέκτη ολίσθησης.
 

giwrgosegw

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
43
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Καλημερα σε ολους ! βρηκα ενα mt ,ανεβηκα πανω κ με βολευει πιο πολυ η θεση οδήγησης Οποτε κατασταλαξα! οπως κ να χει σας ευχαριστω για τις απαντησεις κ μολις το πρω σιγουρα θα χω καινουργιες χαχαχ
 
Top Bottom