minarelli 50 restoring

stathispatras

member
Δημοσιεύσεις
1.422
Ηλικία
73
Όνομα
Ευσταθιος Μπονατσος
Χαιρετώ όλους τους φίλους.Λογω καραντίνας και του καλού καιρού αποφασησα να καθαρίσω μια αποθήκη που έχω στο κτήμα μου.Εκει (ξέθαψα)ένα παλιό μονογκαζο 50cc moto-minarelli τελευταία φορά που δούλεψε ήταν φθινόπωρο του 1974(τόσο πρόσφατα).Είπαμε με φίλους να κάνουμε μία προσπάθεια να το αναστήσουμε περισσότερο για την πλάκα μας .Αν όχι το πετάμε.Φυσικα με αρκετό τσίπουρο και μπυρες.Πρωτη εργασία πλυσημο με πιεστικό με πετρέλαιο και με ζεστό νερό


Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ξεχωρα απο την χαρα που παιρνεις απο το αποτελεσμα η ολη διαδικασια ανακατασκευής μετις μπυρες τα τσιπουρα την παρεα γενικως ειναι λιρα 100 !!!!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.437
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Πω πω ρε φιλε

ποσα χρονια με πας πισω....

σε ενα αντιστοιχο εμαθα να οδηγω ετων 7!!!

ως τα 14 το ειχα λιωσει στο σπιτι του παππου!!!

καπου σε καποια αποθηκη υπαρχει και αυτο παρατημενο....

Μπραβο...μπραβο!!!!

Giving
 
Τελευταία επεξεργασία:

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Πω πω είναι απ' αυτά με τη μανιβέλα που όταν μουλάρωνε δεν μπορούσες να το βάλεις μπρος ούτε σπρωχτό,οπότε το παράταγες,σαν τα Callifone!

Μπράβο Στάθη μερακλίδικη δουλειά!
 

stathispatras

member
Δημοσιεύσεις
1.422
Ηλικία
73
Όνομα
Ευσταθιος Μπονατσος
Καλησπέρα σύντροχοι.Ευχαριστω για τα καλά σας λόγια.Ειχαμε και έχουμε ψιλοπροβληματα με το καρμπιρατέρ (αν το κάνουμε 70cc θα βρούμε από όλα)μας έπιασε κανονικά τον κ@λο ο εξατμησας για μερικά μπαλώματα.Λαστιχα.Βρηκαμε ένα στην Πάτρα(μας το έκαναν δώρο) και ένα τελευταίο στην Αθήνα.Μπροστηνο φανάρι καινούργιο και πισινό κόκκινο από χρηστουγενιατικο δέντρο.Πατεντα διακόπτη για ζβηστηρι.Οι εργασίες συνεχίζονται.Μιλαμε για πολύ γέλιο.Χαρτια υπάρχουν .Δεν θα το κυκλωφορουμε το κάνουμε για την πλάκα μας

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom