klr250

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Το σωστό εργαλείο στο σωστό μέρος. Πρέπει να είσαι στην Αγία Άννα στην φωτό Αποστόλη.
Άγγελε είναι απέναντι από το αεροδρόμιο στη μεγάλη ευθεία !!
Αγ Άννα και Πλάκα πήγαινα αργά το βράδυ για τα τουριστ πάρτυ!!! Χαχαχα!!!
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.485
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Άγγελε είναι απέναντι από το αεροδρόμιο στη μεγάλη ευθεία !!
Αγ Άννα και Πλάκα πήγαινα αργά το βράδυ για τα τουριστ πάρτυ!!! Χαχαχα!!!
Έχω φωτογραφία στο ίδιο μέρος με διαφορετικό μηχανάκι dt200
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Έχω φωτογραφία στο ίδιο μέρος με διαφορετικό μηχανάκι dt200
Είναι ιδανικό το μέρος για ταρζανιες!!! Χαχαχα!!! Και έχει και τις αλυκές από την άλλη μεριά του δρόμου για πιο extreme Rolling
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.485
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Είναι ιδανικό το μέρος για ταρζανιες!!! Χαχαχα!!! Και έχει και τις αλυκές από την άλλη μεριά του δρόμου για πιο extreme Rolling
Αν έχεις πάει πάνω στα χωριά της Νάξου έχει διαδρομές για εντούρο απίστευτες και καταλήγουν σε παραλίες μοναδικές.
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.025
Όνομα
George
Αυτό με το ψυγείο με προβληματίζει και μένα..
Σε 30ετιας καλύτερα αεροψυκτο.. Λιγότερο μπλεξιμο
Μπα μην σε φοβίζει, με 150 € φτιάχνεις έτοιμο καινούργιο, έιχα το ίδιο θέμα προσφάτως που ανανέωσα κ γω μηχανάκι 30ετιας κ μου το φτιάξανε σε μια μέρα...!!
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.485
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Αυτό με το ψυγείο με προβληματίζει και μένα..
Σε 30ετιας καλύτερα αεροψυκτο.. Λιγότερο μπλεξιμο
Σήμερα Μπάμπη πήγα και πήρα το καβούκι οργάνων και κάτι άλλα για το cbfάκι. Είναι ένας ιδιώτης και έχει μια αποθήκη με πάνω από 100 μηχανές οι πιο πολλές δεκαετίας 80-90 και ανταλλακτικά πολλά και klr πράγματα. Έχει ξεκινήσει ανακατασκευή ένα gpz550 του 83.Τρελάθηκα με τις μηχανές που είδα εκεί μέσα μου θύμισαν τα νιάτα μου. Αν πάρεις την απόφαση για παλιό μοτό και γυρέψεις πράγματα πες μου. Εννοείται και όποιος άλλος από την motoparea .
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Αν έχεις πάει πάνω στα χωριά της Νάξου έχει διαδρομές για εντούρο απίστευτες και καταλήγουν σε παραλίες μοναδικές.
Κάποιες ίσως τις έχω περάσει γιατί πήγαινα 5 καλοκαίρια και είχα πάει και στα ορεινά κομμάτια, Χαλκί, Απείρανθο, Φιλότι και σε κάποια διαδρομή δεν ξέρω πως είχα καταλήξει στην Αγιασσο!! Αλλά εκείνα τα χρόνια θα ήταν και περισοτεροι οι χωματοδρομοι!!
Φαντάσου τα πρώτα χρόνια για να πας Απόλλωνα είχε μόνο τον ορεινό δρόμο με τις υπέροχες φουρκέτες στα γκρεμια!!! Χαχαχα!!! Ωραίες εποχές!!!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Σήμερα Μπάμπη πήγα και πήρα το καβούκι οργάνων και κάτι άλλα για το cbfάκι. ................. Εννοείται και όποιος άλλος από την motoparea .

.... για δωσε ινφο .... να υπαρχει. Στο car υπαρχουν αγγελιες του? Bcdefgh
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.485
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Κάποιες ίσως τις έχω περάσει γιατί πήγαινα 5 καλοκαίρια και είχα πάει και στα ορεινά κομμάτια, Χαλκί, Απείρανθο, Φιλότι και σε κάποια διαδρομή δεν ξέρω πως είχα καταλήξει στην Αγιασσο!! Αλλά εκείνα τα χρόνια θα ήταν και περισοτεροι οι χωματοδρομοι!!
Φαντάσου τα πρώτα χρόνια για να πας Απόλλωνα είχε μόνο τον ορεινό δρόμο με τις υπέροχες φουρκέτες στα γκρεμια!!! Χαχαχα!!! Ωραίες εποχές!!!
Ο Απόλλωνας Αποστόλη είναι το χωριό μου από εκεί είμαι καταγωγή από τον πατέρα. Yes
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ο Απόλλωνας Αποστόλη είναι το χωριό μου από εκεί είμαι καταγωγή από τον πατέρα. Yes
Πανέμορφος ο Απόλλωνας και ωραία μικρά κυματακια όταν το πιάνει καιρός !!!! Φυσικά και είναι από τα μέρη που ελπίζω να ξανά επισκεφτώ!!!
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.446
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Klr....πολυ καλο μοτερ Μέτριες αναρτήσεις
Χάλια φρένα...θελουν πατεντα.


Θα το έπαιρνα...σε τιμη παπιου πλέον κανει πολλα κ δινει χαρα...

Οσο για την Ναξο....καλα τα λενε τα παιδια...

40 μερες ημουν το καλοκαίρι...και τιποτα δεν ειδα....τοσα όμορφα μερη να διαλεξεις...

Παω καθε χρόνο...

Όποιος θέλει βοηθεια για κει.....σφυρατε.,
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.485
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Σήμερα Μπάμπη πήγα και πήρα το καβούκι οργάνων και κάτι άλλα για το cbfάκι. Είναι ένας ιδιώτης και έχει μια αποθήκη με πάνω από 100 μηχανές οι πιο πολλές δεκαετίας 80-90 και ανταλλακτικά πολλά και klr πράγματα. Έχει ξεκινήσει ανακατασκευή ένα gpz550 του 83.Τρελάθηκα με τις μηχανές που είδα εκεί μέσα μου θύμισαν τα νιάτα μου. Αν πάρεις την απόφαση για παλιό μοτό και γυρέψεις πράγματα πες μου. Εννοείται και όποιος άλλος από την motoparea .
Ανυπαντρος θα ειναι
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Χλωμό το βλέπω.. Ηταν να πουλήσω ένα μπάσο... Δώσαμε χέρια, τρελαμένος ο μικρός αλλά δεν ήρθε χθες... Άμα δε διωξω όργανο μηχανάκι δεν έχει..
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μπα μην σε φοβίζει, με 150 € φτιάχνεις έτοιμο καινούργιο, έιχα το ίδιο θέμα προσφάτως που ανανέωσα κ γω μηχανάκι 30ετιας κ μου το φτιάξανε σε μια μέρα...!!
Με φοβίζει το σύστημα ψυξης γενικοτερα. . .
Η φλάντζα κεφαλής μπορεί να παρέδωσε πνεύμα κάποια στιγμή.
Σε τέτοια μοτο δεν κάθονται να αλλάζουν παραφλου..συνηθως δεν τα προσέχουν..σαν πάπια τα χουν. Γι αυτό θα προτιμούσα αεροψυκτο..
Αλλά είναι πιο φθηνό το klr.. Και πιο εύκολο να βρεις

Klr....πολυ καλο μοτερ Μέτριες αναρτήσεις
Χάλια φτρνα...θελουν πατεντα.


Θα το έπαιρνα...σε τιμη παπιου πλέον κανει πολλα κ δινει χαρα...

Οσο για την Ναξο....καλα τα λενε τα παιδια...

40 μερες ημουν το καλοκαίρι...και τιποτα δεν ειδα....τοσα όμορφα μερη να διαλεξεις...

Παω καθε χρόνο...

Όποιος θέλει βοηθεια για κει.....σφυρατε.,
Είχα πάει Πάρο-Νάξο πριν 20 χρονια


. Φαντάζομαι θα χει αλλάξει πολυ
Το λέω γιατί πήγα Πάρο πρόπερσι, και μιλάμε δεν αναγνώρισα το μέρος!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Χλωμό το βλέπω.. Ηταν να πουλήσω ένα μπάσο... Δώσαμε χέρια, τρελαμένος ο μικρός αλλά δεν ήρθε χθες... Άμα δε διωξω όργανο μηχανάκι δεν έχει..
Γιατί βρε ακατανόμαστε θα πουλήσεις το Μπάσο, για ένα μοτοσακό το φελέκι μου μέσα?Banging head
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Γιατί βρε ακατανόμαστε θα πουλήσεις το Μπάσο, για ένα μοτοσακό το φελέκι μου μέσα?Banging head
έχω 5 και πιάνουν χώρο...βαλε και τις κιθαρες
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Το είχα πιτσιρικάς!! Από τα πρώτα μοντέλα που είχε βγάλει του '85!!
Πολύ μπροστά για την εποχή του και για την κατηγορία και αυτό το έκανε να παραμείνει τόσα χρόνια ίδιο!!
Αξιόπιστο, 4βαλβιδο, διπλούς εκεντροφορους, 6ταχυτο, δυνατό, του άρεσε να δουλεύει ψηλά, είχα πάει(και είχα γυρίσει) αρκετές φορές Αθήνα - Νέα Αγχίαλο που ήμουν φανταρος με 120 σε όλη τη διαδρομή!!
Ντεπόζιτο 11 λίτρα, έβγαζα περίπου 230 - 260 χλμ αναλόγως δεξιού χεριού!!
Τεντωτηρα και καδενα είχα αλλάξει,
Το ταμπούρο πίσω είχε κανει πατουρα, το μοχλικο της ανάρτησης είχε χρειαστεί αλλαγή ρουλεμανακια κλπ και είχα βάλει πιο χοντρό λαδάκι στις μπουκάλες μπροστά να μειωθεί λίγο το βύθισμα γιατί η μόδα της εποχής τότε ήταν να έχουν βαλβίδες αυτοκινήτου τα καλάμια και να τους βάζεις αέρα (άζωτο το σωστό αλλά ποιος έβαζε τότε) που ποτέ δεν κράτησε πίεση, πάντα την έχανε και *****ώνε!!
Αν καταλήξεις εκεί όπως με όλα έτσι και με αυτό όσο πιο καλό συντηρημένο και όσο πιο καινούριο μοντέλο!!
Και μια φωτό από διακοπές στη Νάξο παλιά, όταν ακόμα υπήρχαν και λίγες άδειες παραλίες γιατί όλες πλέον έχουν γεμίσει δωμάτια !!! Χαχαχα!!! Γαρδελοεποχη! View attachment 27269
Η Γαρδελοεποχή καλά κρατεί!! Σήμερα κυκλοφορώ στην Αθήνα με το XR ως ένα άλλος Στάθης Ψάλτης η Σταμάτης Γαρδέλης! Tooth ooops Yes Bike
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Η Γαρδελοεποχή καλά κρατεί!! Σήμερα κυκλοφορώ στην Αθήνα με το XR ως ένα άλλος Στάθης Ψάλτης η Σταμάτης Γαρδέλης! Tooth ooops Yes Bike
Και παρκάρισμα Ψάλτη γιατί..... έτσι μας αρέσει!!!!
Ποιος ασχολείται με μόνα ή διπλά σταντ
Το σηκώνεις, βάζεις μπρος και έφυγες!!!!
 
Top Bottom