Kawasaki ninja 250r

Vasilis.stk

new member
Δημοσιεύσεις
2
Ηλικία
25
Περιοχή
Λαμια
Όνομα
Βασιλης
γεια στο φόρουμ.
Σκέφτομαι να αγοράσω μια ninja 250r...θέλω γνώμες, θετικά - αρνητικά
Εγώ το μηχανάκι το θέλω να πηγαινω στην δουλειά μου για τις βόλτες μου για κάνα ταξιδάκι 200χλμ.
Αξίζει να το πάρω; Θα μου βγαλει κάποιο πρόβλημα;
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Καλώς όρισες στην παρέα μας. cdefgh
Σχετικά με το kawasaki είναι πολύ καλή μηχανή αρκεί να την πάρεις από χέρι που έχει συντηρηθεί σωστά. Από ότι γνωρίζω έχουν σε δυο σημεία θέμα και στην αγορά της πρέπει να κοιταχτεί. Το ένα σημείο είναι στον τεντωτήρα της καδένας που θέλει ανά κάποιες χιλιάδες χιλιόμετρα αλλαγή καθώς και στην κεφαλή γιατί με τα χρόνια βαράνε οι εκκεντροφόροι(παίρνει ανοχές στις έδρες τους).
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.556
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
γεια στο φόρουμ.
Σκέφτομαι να αγοράσω μια ninja 250r...θέλω γνώμες, θετικά - αρνητικά
Εγώ το μηχανάκι το θέλω να πηγαινω στην δουλειά μου για τις βόλτες μου για κάνα ταξιδάκι 200χλμ.
Αξίζει να το πάρω; Θα μου βγαλει κάποιο πρόβλημα;
Βασίλη αν ξεκαβαλάς από το R6 της φωτογραφίας για να πας στο 250άρι ένα πολυπολιτισμικό σοκ θα το φας..

Αν δεν ήταν δικό σου και μιλάμε για το Ninjaki ως πρώτο μηχανάκι ή εντέλει για "εργάτη" μια χαρά είναι!


Άσχετο/Σχετικό
Δίπλωμα είσαι στο Α2 από τα 20 και μπορείς να πας στο Α φέτος ή πας στα 24 για το Α;
 
N

notakos600

Guest
γεια στο φόρουμ.
Σκέφτομαι να αγοράσω μια ninja 250r...θέλω γνώμες, θετικά - αρνητικά
Εγώ το μηχανάκι το θέλω να πηγαινω στην δουλειά μου για τις βόλτες μου για κάνα ταξιδάκι 200χλμ.
Αξίζει να το πάρω; Θα μου βγαλει κάποιο πρόβλημα;
Αν μιλάς για μηχανάκι κούτα να το πάρεις χωρίς δεύτερη σκέψη.
Τα μεταχειρω τα έχουν πιτσιρικάδες που λογικά τους έχουν βγάλει τα μάτια.
 

Vasilis.stk

new member
Δημοσιεύσεις
2
Ηλικία
25
Περιοχή
Λαμια
Όνομα
Βασιλης
Βασίλη αν ξεκαβαλάς από το R6 της φωτογραφίας για να πας στο 250άρι ένα πολυπολιτισμικό σοκ θα το φας..

Αν δεν ήταν δικό σου και μιλάμε για το Ninjaki ως πρώτο μηχανάκι ή εντέλει για "εργάτη" μια χαρά είναι!


Άσχετο/Σχετικό
Δίπλωμα είσαι στο Α2 από τα 20 και μπορείς να πας στο Α φέτος ή πας στα 24 για το Α;
Μηχανή δεν είχα ποτέ μου, μόνο παπάκι, ότι εμπειρία έχω είναι από φίλων...φυσικά και δεν θα ξέκαβαλουσα το ρ6 να πάω στο νίντζα....ναι μεν έχω οδηγήσει πολλές φορές το ρ6 αλλά δεν το είχα και κάθε μέρα για να μάθω όπως πρέπει...είμαι στα 21 πάω στα 22 όποτε έχω α2 και θέλω ένα μηχανάκι να κάνω τη σουλεια μου μέχρι να βγάλω το απεριοριστο
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Μηχανή δεν είχα ποτέ μου, μόνο παπάκι, ότι εμπειρία έχω είναι από φίλων...φυσικά και δεν θα ξέκαβαλουσα το ρ6 να πάω στο νίντζα....ναι μεν έχω οδηγήσει πολλές φορές το ρ6 αλλά δεν το είχα και κάθε μέρα για να μάθω όπως πρέπει...είμαι στα 21 πάω στα 22 όποτε έχω α2 και θέλω ένα μηχανάκι να κάνω τη σουλεια μου μέχρι να βγάλω το απεριοριστο
Υπάρχει ένα ταβάνι στο budget;
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Υπάρχει ένα ταβάνι στο budget;
Το παιδι ειπε οτι ειναι 22 χρονωνΕ !!!! Μη του προτεινεις κανα cb 500 η τπτ παρομοιο ,που ειναι της ηλικιας σου!!!!!tongue

Βασιλη καλως ορισες!! Smileys drinking beer Emoticon
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Καλωσήρθες
Να το πάρεις. Είναι το καλύτερο σχολείο για σπορ οδήγηση στα μικρά κυβικά
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.548
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
γεια στο φόρουμ.
Σκέφτομαι να αγοράσω μια ninja 250r...θέλω γνώμες, θετικά - αρνητικά
Εγώ το μηχανάκι το θέλω να πηγαινω στην δουλειά μου για τις βόλτες μου για κάνα ταξιδάκι 200χλμ.
Αξίζει να το πάρω; Θα μου βγαλει κάποιο πρόβλημα;
WelcomecdefghWelcome
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.548
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Ότι και να αποφασίσεις..
Καλοτάξιδο!!
 

Timos_Tsamis

member
Δημοσιεύσεις
563
Ηλικία
26
Περιοχή
Agrinio
Μοτοσυκλέτα
Honda CBR600 F4i 2002
Honda CB400 Super Four 1992
Όνομα
Tsamis Timoleon
Περιοχή
Agrinio
Καλημέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας,

Είμαι 23 και από τα 19 έχω ένα Honda CB400 Super Four του 1992. Άριστο μηχανάκι για πρώτο, αν το συμμαζέψεις γίνετε και πολύ όμορφο. Διαχειρίσιμο γκάζι, ψιλοάνετο στο ταξίδι και στην πόλη καθημερινά πατίνι. Το budget μου εμένα εκεί έφτανε. Σίγουρα νομίζω αν βρεις ένα καλό Ninja 250R θα είναι καλύτερο, ίσως στα ταξίδια λόγω κυβισμού σε δυσκολέψει.

Υ. Γ.
Αφότου έμαθα εγώ στο CB το έδωσα στον μικρό μου αδερφό που είναι 20-21 και το έχει αυτός. Πήρα ένα CBR600F4i για την εισαγωγή στα μεγαλύτερα κυβικά.
 
Top Bottom