Honda NT1100 2022: Ένα “Adventure” για όσους δεν θέλουν Adventure!

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.403
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
νομίζω κάτι ξέχασες.
Το Capo που έχεις , πέραν ότι σε έχει βολέψει, έχει και αυτό το κάτι...
Χαρακτήρα το λένε.. Μα καλά..
έχουν χαρακτήρα τα άψυχα όντα;
Βεβαιως..

Aυτο το χοντα , θαναι αχρωμο αγευστο, μια βαρεμαρα.
Οχι επειδη ειναι ψοφιο, υπαρχουν αργα μηχανακια με χαρακτηρα..
Επειδη ειναι χονδα...
Ξέρεις τι ωραίο χαρακτήρα έχει το GS ειδικά στην δυνατή βροχή;;;Λέγεται εξωφθαλμη βρογχοκηλη.Είναι όταν σου πετάγονται έξω τα μάτια,είτε του στρόφαλου,είτε τα δικά σου όταν σου ράβει το κουστούμι η οδική.Και Ναι.Τετοιο χαρακτήρα δεν έχουν ούτε η τρανσαλπ ούτε το ντωβιλ,ούτε το ντ.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.851
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Πές τα ρε Γιάννο, αν είναι παίρνω Scania...
Ε καλά και αυτό που έχεις στην ίδια κατηγορία είναι πως το λένε νταλίκα η κάτι τέτοιο χαχαχα. Καλησπέρα Μανώλη μου έχω καιρό να σε πειράξω χαχαχα
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.851
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Γιατί αυτό και όχι το Forza 750 μισό?
Ρε Μανώλη είπαμε όλα ισιωμα τα κάνουμε δηλαδή ότι έχει αυτόματο είναι σκούτερ έλεος ρε παιδιά χαχαχά.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.851
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Έτσι!
Είπαμε δεν είναι μόνο αυτόματο κάντε μια δοκιμή και μετά πείτε μου τι και που σας χάλασε?? Κουβέντα κάνουμε και βγαίνει ένα συμπέρασμα χαχαχα. Απλά για να έχουμε άποψη προσωπική θα πρέπει να το οδηγήσουμε αυτό λέω. Επίσης υπάρχει και σαν αξεσουάρ λεβιές ταχυτήτων έτσι για τους ρομαντικούς χαχαχα σε όλα τα Dct εκτός από τα σκούτερ χαχαχ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Manolis

new member
Δημοσιεύσεις
119
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CB500X
Όνομα
Manolis
Είπαμε δεν είναι μόνο αυτόματο κάντε μια δοκιμή και μετά πείτε μου τι και που σας χάλασε?? Κουβέντα κάνουμε και βγαίνει ένα συμπέρασμα χαχαχα. Απλά για να έχουμε άποψη προσωπική θα πρέπει να το οδηγήσουμε αυτό λέω
Ok, χαλαρή κουβέντα κάνουμε άλλωστε. Έτσι κι αλλιώς "περι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"....δλδ ο καθένας αγοράζει ότι του κάνει κέφι!
Και μιας και τό'φερε η κουβέντα (αν και το συγκεκριμένο ΔΕΝ είναι σκούτερ) ...εγω σε "πλαστικομπανιέρα" δεν ξαναπετάω λεφτά! :cool:
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.453
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Εμένα πάντως μου αρέσει το νέο ΝΤ. Και σίγουρα δεν θα είναι νύστα σαν άλλα.
Όσο για το περιβόητο, καινοφανές για μερικούς, μάτι των GS, υπήρχε και στα R και στα RT μέχρι το 1150.Το 2004 με την έλευση των 1200 οι αεραγωγοι καλύφθηκαν επαρκώς ώστε να μην περνάει το νερό της πίεσης (και οχι της βροχής όπως νομίζουν πολλοί).
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Εμένα πάντως μου αρέσει το νέο ΝΤ. Και σίγουρα δεν θα είναι νύστα σαν άλλα.
Όσο για το περιβόητο, καινοφανές για μερικούς, μάτι των GS, υπήρχε και στα R και στα RT μέχρι το 1150.Το 2004 με την έλευση των 1200 οι αεραγωγοι καλύφθηκαν επαρκώς ώστε να μην περνάει το νερό της πίεσης (και οχι της βροχής όπως νομίζουν πολλοί).
Επειδή το βέλος πάει σε μένα,εγώ δεν ξέρω από μπεμπες,έγραψα ότι έγραψε αρχικά ο μπαμπινος,που είπε ότι το άφησε στην βροχή.Ασχετως όμως αυτού,θεωρώ αστοχία μια εταιρία,να αφήνει την λειτουργία του στρόφαλου στις μηχανές της να επηρεάζεται από τα νερά,είτε της βροχής ,είτε του πλυσίματος.Ειχα το ταπεινοτατο και καταφρονεμενο Καβασάκι ερ-5,το έπλενα κάθε 2 βδομάδες στα 7 χρόνια που το ειχα,με πίεση στο πλυντήριο μότο,ποτέ δεν μου έμεινε,ποτέ δεν μου χάλασε,και πάντα επαιρνε τσακμακι μετά το πλύσιμο.Και μιλάμε για μηχανάκι που το βρίσκεις μεταχειρισμένο ,στο χιλιάρικο.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.453
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αστοχίες έβγαζαν και ακόμη βγάζουν όλες οι μοτοσυκλετες ανεγνωσμένης και μη αξιοπιστίας, είτε αυτες λέγονται βαλβιδες στο βερσυς, είτε πηνία στο fazer,ειτε μπιελα στα ταπεινά innova κ.ο.κ. Και ακόμα χειρότερα όταν οι εταιρειες παρ όλα αυτά εξακολουθούν να ποιούν την νήσσαν.

Όσο για την οδική που γράφεται επανειλλημένα (όχι το δικό σου ποστ, παλιότερα άλλων) είναι φυσιολογικό να βλέπει κάποιος μόνο GS και όχι κάποιο crosstourer ή tiger explorer φορτωμένο σε οδικη:
Τα τελευταία δεν τα βλέπεις ούτε καν στο δρόμο. ooops
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Αστοχίες έβγαζαν και ακόμη βγάζουν όλες οι μοτοσυκλετες ανεγνωσμένης και μη αξιοπιστίας, είτε αυτες λέγονται βαλβιδες στο βερσυς, είτε πηνία στο fazer,ειτε μπιελα στα ταπεινά innova κ.ο.κ. Και ακόμα χειρότερα όταν οι εταιρειες παρ όλα αυτά εξακολουθούν να ποιούν την νήσσαν.

Όσο για την οδική που γράφεται επανειλλημένα (όχι το δικό σου ποστ, παλιότερα άλλων) είναι φυσιολογικό να βλέπει κάποιος μόνο GS και όχι κάποιο crosstourer ή tiger explorer φορτωμένο σε οδικη:
Τα τελευταία δεν τα βλέπεις ούτε καν στο δρόμο. ooops
Περί ποσόστωσης συμφωνώ,ότι κυκλοφορεί χαλάει,όμως επιμένω ειδικά για την εν λόγω εταιρεία,ότι οι βλαβες που παρουσιάζει,δεν συνάδουν με την φήμη της,και τα χρήματα που δίνεις να την αγοράσεις.Και φαντάζομαι δεν το ισχυρίζομαι μόνο εγώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.851
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Αστοχίες έβγαζαν και ακόμη βγάζουν όλες οι μοτοσυκλετες ανεγνωσμένης και μη αξιοπιστίας, είτε αυτες λέγονται βαλβιδες στο βερσυς, είτε πηνία στο fazer,ειτε μπιελα στα ταπεινά innova κ.ο.κ. Και ακόμα χειρότερα όταν οι εταιρειες παρ όλα αυτά εξακολουθούν να ποιούν την νήσσαν.

Όσο για την οδική που γράφεται επανειλλημένα (όχι το δικό σου ποστ, παλιότερα άλλων) είναι φυσιολογικό να βλέπει κάποιος μόνο GS και όχι κάποιο crosstourer ή tiger explorer φορτωμένο σε οδικη:
Τα τελευταία δεν τα βλέπεις ούτε καν στο δρόμο. ooops
Ναι μια δόση αλήθειας υπάρχει σε αυτό
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.851
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Περί ποσόστωσης συμφωνώ,ότι κυκλοφορεί χαλάει,όμως επιμένω ειδικά για την εν λόγω εταιρεία,ότι οι βλαβες που παρουσιάζει,δεν συνάδουν με την φήμη της,και τα χρήματα που δίνεις να την αγοράσεις.Και φαντάζομαι δεν το ισχυρίζονται μόνο εγώ.
Σωστός!! Όταν πληρώνεις τα διπλά σχεδόν έχεις και απαιτήσεις!!!!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Επειδή το βέλος πάει σε μένα,εγώ δεν ξέρω από μπεμπες,έγραψα ότι έγραψε αρχικά ο μπαμπινος,που είπε ότι το άφησε στην βροχή.Ασχετως όμως αυτού,θεωρώ αστοχία μια εταιρία,να αφήνει την λειτουργία του στρόφαλου στις μηχανές της να επηρεάζεται από τα νερά,είτε της βροχής ,είτε του πλυσίματος.Ειχα το ταπεινοτατο και καταφρονεμενο Καβασάκι ερ-5,το έπλενα κάθε 2 βδομάδες στα 7 χρόνια που το ειχα,με πίεση στο πλυντήριο μότο,ποτέ
Η απλοτητα ειναι η αρχη της αξιοπιστιας...Βλεπε kawa Κazer!
Αλλα ταχεις κανει ολιγον σαλατα


Το ηρωικο Αccent 1.3 που εχω ειναι σαφως πιο απροβληματιστο απ τα Μercedes...
Ταριφας ημουνα...κατι ξερω

Θα πουμε οτι ειναι καλυτερο αμαξι?

Εγω αναγκαστηκα να παρω παλι ΒΜW ..γιατι απλα..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κατι αντιστοιχο σε τζαπαν..
Αν υπηρχε θα το επαιρνα! Γιατι να μπλεκω?

Μπουρδελα ειναι δεν το συζηταω, αλλα οταν οι κολογερμαναραδες πριν 45 χρονια εφτιαχναν μοτοσυκλετες για ταξιδι, οι αλλοι εκαναν κοντρες ποιος την εχει μεγαλυτερη.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.851
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Η απλοτητα ειναι η αρχη της αξιοπιστιας...Βλεπε kawa Κazer!
Αλλα ταχεις κανει ολιγον σαλατα


Το ηρωικο Αccent 1.3 που εχω ειναι σαφως πιο απροβληματιστο απ τα Μercedes...
Ταριφας ημουνα...κατι ξερω

Θα πουμε οτι ειναι καλυτερο αμαξι?

Εγω αναγκαστηκα να παρω παλι ΒΜW ..γιατι απλα..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κατι αντιστοιχο σε τζαπαν..
Αν υπηρχε θα το επαιρνα! Γιατι να μπλεκω?

Μπουρδελα ειναι δεν το συζηταω, αλλα οταν οι κολογερμαναραδες πριν 45 χρονια εφτιαχναν μοτοσυκλετες για ταξιδι, οι αλλοι εκαναν κοντρες ποιος την εχει μεγαλυτερη.
Ναι Μπάμπη μου έτσι είναι αλλά τώρα οι καιροί άλλαξαν και η ψαλίδα δεν υπάρχει και μην ξεχνάς δεν ισχύει πλέον το ότι πληρώνεις παίρνεις!!! Νομίζω και υπάρχουν αντίστοιχες μηχανές με τις BMW σαν κατηγορία αλλά και καλύτερες και πάλι όμως είναι θέμα γούστου και το τι σου κάνει κλικ. Και εγώ Ες συνάδελφε 20 χρόνια ταρίφας ήμουν Χ;Χ; χαχαχα
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.943
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Το γεγονός ότι ίσως λ7 για οδική έχουν οι BMWεδες και υπόλοιπη συνομοταξία το έχουμε σκεφτεί ή είναι παράμετρος που δεν λαμβάνουμε υπόψη;

Λέω εγώ τώρα!
Φιλικά πάντα!!!
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.498
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
honda cbf 600
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Εγω αναγκαστηκα να παρω παλι ΒΜW ..γιατι απλα..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κατι αντιστοιχο σε τζαπαν..
Αν υπηρχε θα το επαιρνα! Γιατι να μπλεκω?

Μπουρδελα ειναι δεν το συζηταω, αλλα οταν οι κολογερμαναραδες πριν 45 χρονια εφτιαχναν μοτοσυκλετες για ταξιδι, οι αλλοι εκαναν κοντρες ποιος την εχει μεγαλυτερη.
Ασ τα ψόφια Μπάμπη παίρνεις πενφέ για να σε κοιτάνε οι γυναίκες. Όλα τα άλλα που λες για τα τζαπάν είναι του κ@λου. Laugh Rolling Rolling Rolling
 
Top Bottom