HONDA CRF 1000 Vs YAMAHA T700

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.191
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το μάτι μπορεί να φύγει εύκολα.
Το μάτι φεύγει... Το μυαλό σκέφτεται... Ο άνθρωπος θέλει...

Εγώ σαν μετρημένος στα βήματα συμβουλεύω τους άλλους να επιλέγουν με σύνεση κι όχι βιαστικά.Οταν παρθεί η απόφαση να εκτελούν γρήγορα. Ακόμα κι αν δεν πάρεις αυτό που ήθελες,αν εσύ θέλεις μπορείς να απολαύσεις την αγορά σου μιας κι όλα κάτι έχουν να προσφέρουν. Δώσε του την ευκαιρία του,ξεκόλλα το μυαλό σου..
Αυτό που ήθελες,αν δεν το είχες,δεν μπορείς να ξέρεις αν θα ήταν Η επιλογή.Νομίζεις επειδή κόλλησες και δεν βλέπεις δεξιά αριστερά.

Νομίζω ειδικά στο κομμάτι της ύλης... με την ικανοποίηση του εγώ υπάρχει η μεγάλη παγίδα της "εικονικής/ευκαιριακής ευτυχίας".

Όταν κατασταλάζει το μυαλό κι ο άλλος είναι ολιγαρκής,απλά..... ΔΕΝ παιδεύεται.

Στο τέλος όλοι scooter ή μονοκύλινδρα/δικύλινδρα έως *400cc ΤΑΒΑΝΙ θα παίρνουμε...

*
Μην είναι και πολλά..
Εγώ θα έλεγα κόψτε τα ναρκωτικά, δλδ ΕΛΕΟΣ, πάρε το 400 φόρτωσε το δικαβαλος και τα συναφή μπαγκαζια και πήγαινε να περάσεις τις κορυφές των πχ Αγράφων... Πιστεύω ότι σας ξεφεύγουμε...abcdefghgabcdefghgkabcdefghgk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.191
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αυτό ακριβώς! Η μοτοσυκλέτα είναι σαν την γυναίκα.... Αν δε σου αρέσει όσο καλό παστίτσιο και να φτιάχνει.... Αντε να την καβαλήσεις... :).....

Δεν υπάρχει μέτρο στα θέλω του κάθε αναβάτη... Άλλος αγοράζει 1000 κυβικά και πάει μέχρι το περίπτερο.... Και καλά κάνει... Άλλος κάτι που τον βολεύει για δουλειά... Άλλος κάτι που δεν κάνει για ταξίδια για να ταξιδεύει....

Εγω προσωπικά αν δεν μου αρέσει και δεν μου κάνει κλικ με την πρώτη ματιά... όσο καλή μοτοσυκλέτα και να είναι.... Δεν!!!

Και δεν με ενδιαφέρει η μάρκα η τιμή ή η αξία μεταπώλησης ή τα σέρβις κτλ κτλ....

Όποιος μπαίνει σε αυτό το τρυπακι απλά κάνει λάθος επιλογή.... (Γνώμη μου)...

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσένα σε αγαπάω ένα κλικ παραπάνω από τον Κούλη να ξες...
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.240
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Αυτό ακριβώς! Η μοτοσυκλέτα είναι σαν την γυναίκα.... Αν δε σου αρέσει όσο καλό παστίτσιο και να φτιάχνει.... Αντε να την καβαλήσεις... :).....

Δεν υπάρχει μέτρο στα θέλω του κάθε αναβάτη... Άλλος αγοράζει 1000 κυβικά και πάει μέχρι το περίπτερο.... Και καλά κάνει... Άλλος κάτι που τον βολεύει για δουλειά... Άλλος κάτι που δεν κάνει για ταξίδια για να ταξιδεύει....

Εγω προσωπικά αν δεν μου αρέσει και δεν μου κάνει κλικ με την πρώτη ματιά... όσο καλή μοτοσυκλέτα και να είναι.... Δεν!!!

Και δεν με ενδιαφέρει η μάρκα η τιμή ή η αξία μεταπώλησης ή τα σέρβις κτλ κτλ....

Όποιος μπαίνει σε αυτό το τρυπακι απλά κάνει λάθος επιλογή.... (Γνώμη μου)...

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PraisingPraisingPraising
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Ρε @ekos άντε βρες ένα καλό ψυχολόγο αγάπη μου, εσύ μισείς τον Θεό που δεν σε έκανε Γερμανό....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Οταν καποια στιγμη αποφασισεις να αφησεις τα κουδουνια που καβαλας και καβαλησεις κανα σοβαρο εργαλειο θα καταλαβεις

Οταν ακουω "θα παμε χωμα" με τα τερατα που αγγιζουν (και ξεπερνανε) τα 200 κιλα, μου ερχονται στο μυαλο το ανεκδοτο με τον ελεφαντα και το μυρμηγκι "μωρε μπαινει αλλα αξιζει;"
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Οταν καποια στιγμη αποφασισεις να αφησεις τα κουδουνια που καβαλας και καβαλησεις κανα σοβαρο εργαλειο θα καταλαβεις

Οταν ακουω "θα παμε χωμα" με τα τερατα που αγγιζουν (και ξεπερνανε) τα 200 κιλα, μου ερχονται στο μυαλο το ανεκδοτο με τον ελεφαντα και το μυρμηγκι "μωρε μπαινει αλλα αξιζει;"
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.191
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Οταν καποια στιγμη αποφασισεις να αφησεις τα κουδουνια που καβαλας και καβαλησεις κανα σοβαρο εργαλειο θα καταλαβεις

Οταν ακουω "θα παμε χωμα" με τα τερατα που αγγιζουν (και ξεπερνανε) τα 200 κιλα, μου ερχονται στο μυαλο το ανεκδοτο με τον ελεφαντα και το μυρμηγκι "μωρε μπαινει αλλα αξιζει;"
H Πενφε τα λέει αυτά και με καμάρι.
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Η πιτσιρίκα το κατάφερε...!!! Έχουν και ένα πλεονέκτημα βέβαια με τους κυλίνδρους να προεξέχουν και δεν το αφήνουν να ξαπλώσει εντελώς κάτω, κάτι που θα δυσκόλευε πολύ περισσότερο.
 
N

notakos600

Guest
Η πιτσιρίκα το κατάφερε...!!! Έχουν και ένα πλεονέκτημα βέβαια με τους κυλίνδρους να προεξέχουν και δεν το αφήνουν να ξαπλώσει εντελώς κάτω, κάτι που θα δυσκόλευε πολύ περισσότερο.
Το παν είναι από που θα πιάσεις μια μοτοσυκλέτα για να κάνεις καλό μοχλό.
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
βρε ας λεει οτι θελει η πενφε, η μεση σου τι θα λεει οταν πεσει το μοσκαρι και πας να το σηκωσεις
Το παν είναι από που θα πιάσεις μια μοτοσυκλέτα για να κάνεις καλό μοχλό.


Το παν είναι να μην καβαλάς υπερωκεάνειο..................

 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Το παν είναι να μην καβαλάς υπερωκεάνειο..................


Σε μια στάλα νεράκι με λασπίτσα έφυγε το μπροστινό....στο ισωμα !!! καλά με τι λάστιχο πήγες εκεί να επιθεωρήσεις τα χωράφια ???
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Ε, εντάξει δεν είμαι και ο πρώτος οδηγός......

 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Ε, εντάξει δεν είμαι και ο πρώτος οδηγός......


Λογικό αυτό που συνέβη...... δεν αποτελεί έκπληξη... με τέτοιο λάστιχο αυτό που έγινε. Εδώ τέτοια γίνονται και με ποιο χωμάτινα. Ευτυχώς ήταν ανώδυνο αλλά πρώτα το kill switch έπρεπε να πατήσεις.
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Λογικό αυτό που συνέβη...... δεν αποτελεί έκπληξη... με τέτοιο λάστιχο αυτό που έγινε. Εδώ τέτοια γίνονται και με ποιο χωμάτινα. Ευτυχώς ήταν ανώδυνο αλλά πρώτα το kill switch έπρεπε να πατήσεις.

Μέχρι να πατήσω το κιλσουίτς το 'χα σηκώσει !!!!!!GreetingGreetingGreeting
 
Top Bottom