Honda CBR 500R ... καινουργιο κοσκινακι μου

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγω πριν βρω βαλίτσες για το 9ρι ειχα αγορασει...σαμάρια givi αδιαβροχα.....κάπου 100ευ τα ειχα πάρει.....παρά πολύ καλά...
Εγώ πήρα για τον Κινέζο δισάκια γαμάτα 40€ από το Idea
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγώ πήρα για τον Κινέζο δισάκια γαμάτα 40€ από το Idea
Γιατί ,ντρέπεσαι να της φορέσεις τα mosko; Rolling
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγω πριν βρω βαλίτσες για το 9ρι ειχα αγορασει...σαμάρια givi αδιαβροχα.....κάπου 100ευ τα ειχα πάρει.....παρά πολύ καλά...

Το θεμα στα σαμαρια δεν ειναι η τιμη αγορας αλλα η υποστηριξη τους με καποια ψευτο-βαση ... ωστε να μην παλλονται και κρεμανε τελικα. Στο σκουτερακι μου ειχα βαλει Givi αλλα με χειροποιητη "by me" στηριξη , τωρα ομως βαρεθηκα να φτιαξω για το cbr ... προς το παρων ...! Bcdefgh

antirida.jpg
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Άχρηστο το δεξί καινούργιο σαμαρακι της Sw-Motech από την ροή καυσαερίων λόγω ατελούς σχεδιασης .... στα πρώτα 500 Κm.
Έχοντας βάλει και έξτρα ιμάντα για να μην ακουμπήσει στην εξάτμιση ....τελικά μου το έφαγαν τα καυσαέρια.... γερμανικά προϊόντα ...! facepalm 2The Finger

1693548671087_compress66.jpg
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Άχρηστο το δεξί καινούργιο σαμαρακι της Sw-Motech από την ροή καυσαερίων λόγω ατελούς σχεδιασης .... στα πρώτα 500 Κm.
Έχοντας βάλει και έξτρα ιμάντα για να μην ακουμπήσει στην εξάτμιση ....τελικά μου το έφαγαν τα καυσαέρια.... γερμανικά προϊόντα ...! facepalm 2The Finger

View attachment 53115
Επιδιορθώνεται ,μη το πετάξεις .
Απλά δεν κάνει γι'αυτό το μηχανακι
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Άχρηστο το δεξί καινούργιο σαμαρακι της Sw-Motech από την ροή καυσαερίων λόγω ατελούς σχεδιασης .... στα πρώτα 500 Κm.
Έχοντας βάλει και έξτρα ιμάντα για να μην ακουμπήσει στην εξάτμιση ....τελικά μου το έφαγαν τα καυσαέρια.... γερμανικά προϊόντα ...! facepalm 2The Finger

View attachment 53115
Οτιδηποτε γερμανικο προιον, ειναι κατασκευασμενο να καταστρεφει γιαπωνεζικο! Tooth
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.830
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Άχρηστο το δεξί καινούργιο σαμαρακι της Sw-Motech από την ροή καυσαερίων λόγω ατελούς σχεδιασης .... στα πρώτα 500 Κm.
Έχοντας βάλει και έξτρα ιμάντα για να μην ακουμπήσει στην εξάτμιση ....τελικά μου το έφαγαν τα καυσαέρια.... γερμανικά προϊόντα ...! facepalm 2The Finger

View attachment 53115
Παντως αν προσέξεις καλά Στέλιο, οι απολήξεις στοχεύουν αρκετά ψηλά…
Είναι από εκείνες τις φορές που η χαρά μας ότι κάτι ταίριαξε καλά αλλά μας κάνουν να μην βλέπουμε τετοιες λεπτομέρειες.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Παντως αν προσέξεις καλά Στέλιο, οι απολήξεις στοχεύουν αρκετά ψηλά…
Είναι από εκείνες τις φορές που η χαρά μας ότι κάτι ταίριαξε καλά αλλά μας κάνουν να μην βλέπουμε τετοιες λεπτομέρειες.
Ισχυει, πριν απο λιγη ωρα που ηταν στα μερη μου το παρατηρησα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Παντως αν προσέξεις καλά Στέλιο, οι απολήξεις στοχεύουν αρκετά ψηλά…
Είναι από εκείνες τις φορές που η χαρά μας ότι κάτι ταίριαξε καλά αλλά μας κάνουν να μην βλέπουμε τετοιες λεπτομέρειες.

Το ειχα δει Γιαννη αλλα υπεθεσα οτι τα καυσαερια ηδη θα εβγαιναν σχετικα "κρυα" εκει πισω στις μπουκες και οτι ... γερμανοι ειναι αυτοι θα το ειχαν τεσταρει. Εξαλλου και ειχαν δοκιμασθει σε κοντινες διαδρομες αλλα και επιπροσθετα ειχα βαλει εξτρα δικο μου ιμαντα για να βασταει .... τα πιθανα μποσικα. Τελικα στo συνεχες "full away" στην Iονια Οδο τα καυσαερια καινε αρκετα ....! abcde
Η φαση εχει αρχισει τωρα με τα email που μου λενε να το εβαζα ψηλοτερα και τους απαντω οτι στην πισω τσεπη καθε σαμαριου "συρταρωνει" η μπαρα υποστηριξεως η οποια καθοριζει το υψος που μπορεις να τραβηξεις maximum τα σαμαρια και κατοπιν να κλειδωσεις τα "χριτσ-χρατσ" ζωναρια μεταξυ τους. Στην φωτο δειχνω την μπαρα και την "τσεπη".

IMG_20230901_143150.jpg
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.830
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Το ειχα δει Γιαννη αλλα υπεθεσα οτι τα καυσαερια ηδη θα εβγαιναν σχετικα "κρυα" εκει πισω στις μπουκες και οτι ... γερμανοι ειναι αυτοι θα το ειχαν τεσταρει. Εξαλλου και ειχαν δοκιμασθει σε κοντινες διαδρομες αλλα και επιπροσθετα ειχα βαλει εξτρα δικο μου ιμαντα για να βασταει .... τα πιθανα μποσικα. Τελικα στo συνεχες "full away" στην Iονια Οδο τα καυσαερια καινε αρκετα ....! abcde
Η φαση εχει αρχισει τωρα με τα email που μου λενε να το εβαζα ψηλοτερα και τους απαντω οτι στην πισω τσεπη καθε σαμαριου "συρταρωνει" η μπαρα υποστηριξεως η οποια καθοριζει το υψος που μπορεις να τραβηξεις maximum τα σαμαρια και κατοπιν να κλειδωσεις τα "χριτσ-χρατσ" ζωναρια μεταξυ τους. Στην φωτο δειχνω την μπαρα και την "τσεπη".

View attachment 53117
Όντως σε αποστάσεις τα καυσαέρια μπορούν να κάνουν ζημιά!
Μακάρι να σε καλύψουν… γιατί όπως λες κιόλας εφόσον υπάρχει θήκη που φωλιάζει τι άλλο θα μπορούσες να κανείς εσύ;
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Οπότε για να αλλάξουμε την ροή των καυσαερίων κολλήσαμε γωνιες ..... κάτι σαν τσιμπουκοφωνα από δίχρονο φέρνει τωρα ...! Tooth

IMG_20230904_104632_compress7.jpg
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Οπότε για να αλλάξουμε την ροή των καυσαερίων κολλήσαμε γωνιες ..... κάτι σαν τσιμπουκοφωνα από δίχρονο φέρνει τωρα ...! Tooth

View attachment 53159
"Οταν σου έλεγα πάρε Κινέζο να σωθείς με κορόδευες......
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
"Οταν σου έλεγα πάρε Κινέζο να σωθείς με κορόδευες......

Χονδα ρε ....!
400.000 km ο άλλος με 750 NC των 50 άλογων, μονοκαβαλος και σαμαρακια. Εμένα με 42 να μην πιάσει ...600.000 δίσκους? Tooth
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.817
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Χονδα ρε ....!
400.000 km ο άλλος με 750 NC των 50 άλογων, μονοκαβαλος και σαμαρακια. Εμένα με 42 να μην πιάσει ...600.000 δίσκους? Tooth
Μην σου πω και cd αχχααχ
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom