GPS tracker

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
@ANGELO
Το έχω εγώ. Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις;;

Η άποψή μου είναι πως δεν αξίζει τα λεφτά του και το θεωρώ σχεδόν σίγουρο πως θα σου "καθαρίσει" την μπαταρία της μηχανής μέσα σε μερικές εβδομάδες.
Απλά μου άρεσε και σκέφτηκα να αγοράσω το συγκεκριμένο gps tracker μα αφού εσύ λες ότι δεν αξίζει τότε το παρατάω και συνεχίζω το ψάξιμο.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
παρατα και το ψαξιμο...για τρακερ...
αν θες μονο pandora το ρωσικο συστημα και τελος αλλά κοστίζει....
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
Το έχεις το Pandora Eye? Αξίζει ? γιατι σκέφτομαι να πάρω ενα τέτοιο.τι στοιχίζει τον χρόνο? ευκολο στην χρήση?
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Το έχεις το Pandora Eye? Αξίζει ? γιατι σκέφτομαι να πάρω ενα τέτοιο.τι στοιχίζει τον χρόνο? ευκολο στην χρήση?
Ενδιαφέρομαι κι εγώ να πάρω το Pandora Eye. Μήπως να μαζευτούμε περισσότεροι και να χτυπήσουμε λίγο την τιμή στον έμπορα?
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Υπάρχει κανείς άλλος που ενδιαφέρεται για το GPS tracker Pandora Eye? cdef
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Κι εγώ ενδιαφέρομαι.
Δε γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες για το προϊόν αλλά δε λειτουργεί με συνδρομή, όπως είναι το τρακερ της ΜΕΤΑ. Ότι πληρώνεις στην εταιρία κινητής... Έχω ακούσει για μια εταιρία που έχει πανευρωπαϊκή κάλυψη και προγραμμα με δεδομένα έτσι ώστε να είναι μόνιμα online.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Κι εγώ ενδιαφέρομαι.
Δε γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες για το προϊόν αλλά δε λειτουργεί με συνδρομή, όπως είναι το τρακερ της ΜΕΤΑ. Ότι πληρώνεις στην εταιρία κινητής... Έχω ακούσει για μια εταιρία που έχει πανευρωπαϊκή κάλυψη και προγραμμα με δεδομένα έτσι ώστε να είναι μόνιμα online.
Βαγγέλη μπορείς να το ψάξεις λίγο περισσότερο το Pandora Eye ώστε τα (+) του συγκεκριμένου gps tracker να μας απεγκλωβίσουν από το δίλημμα και να στραφούμε απευθείας προς την απόκτησή του? Praising
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Όταν λέω πως δε γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες εννοώ πως δε γνωριζω τον τρόπο λειτουργίας του. Για το άλλο τρακερ που έστειλες μπορώ να σου λύσω κάθε απορία.

Για το pandora eye εάν υπάρχει κάτι που με σταματάει και δε το έχω πάρει ακόμη είναι το κόστος του. Γιατί από χαρακτηριστικά δε βρίσκω κάτι αρνητικό.
Απλά όποιος ενδιαφέρεται για τρακερ θα πρέπει να ξέρει πως ένα τέτοιο gadget δεν αποτρέπει μια κλοπή. Δίνει μια extra αίσθηση (ή πιο σωστα ψευδαίσθηση) και απλά αν πέσεις σε ερασιτέχνη ή ημι-επαγγελματια κλέφτη τότε και μονο τότε μπορεί να σε σώσει.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Όταν λέω πως δε γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες εννοώ πως δε γνωριζω τον τρόπο λειτουργίας του. Για το άλλο τρακερ που έστειλες μπορώ να σου λύσω κάθε απορία.

Για το pandora eye εάν υπάρχει κάτι που με σταματάει και δε το έχω πάρει ακόμη είναι το κόστος του. Γιατί από χαρακτηριστικά δε βρίσκω κάτι αρνητικό.
Απλά όποιος ενδιαφέρεται για τρακερ θα πρέπει να ξέρει πως ένα τέτοιο gadget δεν αποτρέπει μια κλοπή. Δίνει μια extra αίσθηση (ή πιο σωστα ψευδαίσθηση) και απλά αν πέσεις σε ερασιτέχνη ή ημι-επαγγελματια κλέφτη τότε και μονο τότε μπορεί να σε σώσει.
Το Pandora Key είναι το μοναδικό gps tracker το οποίο δεν μπορεί να ανιχνευθεί από track hacking τυχόν υποψήφιων κλεφτών.Greeting
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Το Pandora Key είναι το μοναδικό gps tracker το οποίο δεν μπορεί να ανιχνευθεί από track hacking τυχόν υποψήφιων κλεφτών.Greeting

Αν καταλαβαίνω καλά, αυτό που λες ισχύει μόνο και μόνο επειδή η συσκευή δεν εχει μόνιμα ενεργοποιμένη την λειτουργία της SIM, οπότε δεν εκπέμπει ραδιοκύμματα τα οποία τα πιάνουν συσκευές όπως jammer κτλ. Εάν όμως υπάρχει κάποιο jammer δίπλα της τότε δεν πρόκειται να στείλει καμιά ειδοποίηση.

Η αλήθεια είναι πως και το τρακερ που έχω εγώ έχει λειτουργία "sleep" στην οποία δε θα μπορούσε να ανιχνευτεί από κάποιον επιτήδιο χωρίς σοβαρό εξοπλισμό.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Καλησπέρα σας. Σήμερα μίλησα με τον αντιπρόσωπο της Pandora σχετικά με το Pandora Eye. Τελικά, ύστερα από συζήτηση μαζί του , αποφάσισα, να ΜΗΝ το αγοράσω γιατί απλά δεν με εξυπηρετεί. Αυτό που θεωρώ μέγα μειονέκτημα είναι ότι δεν μπορείς να το καλείς ανά πάσα ώρα και στιγμή που θέλεις να μάθεις τις συντεταγμένες του. Το Pandora Eye είναι σε sleep mode όλη την ώρα ΕΚΤΟΣ από τις ώρες που εσύ το έχεις προγραμματίσει να ξυπνήσει και να σου δώσει το στίγμα του. Με λίγα λόγια μπορεί να σου δίνει τις συντεταγμένες ανά 2 ή 4 ή περισσότερες ώρες αλλά όχι τη στιγμή που εσύ θελήσεις . Λυπάμαι αλλά δεν θα πάρω. Συνεχίζουμε λοιπόν προς αναζήτηση άλλου. ;)
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
@ANGELO μήπως θέλεις να σου στείλω το δικό μου να το κάνεις ένα τεστ; Είναι αυτό που ψάχνεις, το ξέρω... αλλά έχει μειονεκτήματα που δεν τα λες μικρά.
Αν σου αρέσει τα βρίσκουμε...

Η λόγος για τον οποίο το κρατάω να σου πω την αλήθεια είναι για ταξίδια στο εξωτερικό, σαν μια επιπλέον ασφάλεια πέραν του συναγερμού. Για μόνιμη χρήση πάνω στη μοτό στο ξαναλέω πως δεν θα βρεις κάποιο που να σε καλύπτει στο 100%.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
@ANGELO μήπως θέλεις να σου στείλω το δικό μου να το κάνεις ένα τεστ; Είναι αυτό που ψάχνεις, το ξέρω... αλλά έχει μειονεκτήματα που δεν τα λες μικρά.
Αν σου αρέσει τα βρίσκουμε...

Η λόγος για τον οποίο το κρατάω να σου πω την αλήθεια είναι για ταξίδια στο εξωτερικό, σαν μια επιπλέον ασφάλεια πέραν του συναγερμού. Για μόνιμη χρήση πάνω στη μοτό στο ξαναλέω πως δεν θα βρεις κάποιο που να σε καλύπτει στο 100%.
Φίλε σε ευχαριστώ αλλά θα περιμένω μέχρι να αλλάξει κάτι στα Gps Tracker. Εξάλλου δεν έχω κινητό με Android αυτή τη στιγμή για να κατεβάσω οποιοδήποτε app μπορεί να χρειάζεται το tracker.
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
GPS Tracker χωρίς smartphone? Πως το φαντάζεσαι αυτό;
Αυτά τα τρακερ που κοιτάς λειτουργούν ως εξής:
1. Κάνεις κλήση στο gps tracker σου.
2. Χτυπάει 1-2 φορές και σου βγάζει μήνυμα κατειλημμένου.
3. Σου απαντάει το GPS tracker με sms στο κινητό σου.
4. Στο sms υπάρχει ένα link στο οποίο κάνεις click και σου ανοίγει απευθείας το στίγμα στο google maps.

Όπως καταλαβαίνεις το τέταρτο βήμα κάνει τη χρήση του smartphone απαραίτητο. Για να αντιγράψεις αυτό το link από το κινητό σου στον υπολογιστή σου έναν-έναν χαρακτήρα θέλει κανα 3-4 λεπτάκια... Οπότε με απλό κινητό η όλη φάση γίνεται ακόμη πιο δύσχρηστη.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
GPS Tracker χωρίς smartphone? Πως το φαντάζεσαι αυτό;
Αυτά τα τρακερ που κοιτάς λειτουργούν ως εξής:
1. Κάνεις κλήση στο gps tracker σου.
2. Χτυπάει 1-2 φορές και σου βγάζει μήνυμα κατειλημμένου.
3. Σου απαντάει το GPS tracker με sms στο κινητό σου.
4. Στο sms υπάρχει ένα link στο οποίο κάνεις click και σου ανοίγει απευθείας το στίγμα στο google maps.

Όπως καταλαβαίνεις το τέταρτο βήμα κάνει τη χρήση του smartphone απαραίτητο. Για να αντιγράψεις αυτό το link από το κινητό σου στον υπολογιστή σου έναν-έναν χαρακτήρα θέλει κανα 3-4 λεπτάκια... Οπότε με απλό κινητό η όλη φάση γίνεται ακόμη πιο δύσχρηστη.
Φίλε Βαγγέλη, έχω smartphone. Απλά δεν έχω Android ;)
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Εεε δεν έχει σημασία το λογισμικό. Δουλεύει και σε iphone το google maps.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εεεεεεε εδω μεσα δεν πουλαμε,δεν αγοραζουμεHate



μονο χαριζουμε.:D
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ειδα πολυ καλες κριτικες απο αυτους που το αγορασαν και φαινετε αρκετα πρακτικο....και φθηνο.

GPS GF07 Μαγνητικό GPS εντοπισμού



Και βιντεακι.
 
Top Bottom