BMW R1200GS ADVENTURE 2018

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Στην αγέλη με τους λύκους ο αδύναμος μπαίνει πρώτος και ο αρχηγός - δυνατός τελευταίος. Νόμος απαράβατος στις αγέλες.

Δεν αναφέρομαι στις μηχανές, απλά διευκρίνιση είναι γιατί πολλοί πιστεύουν το αντίθετο.
Άσχετο με ότι έχει να κάνει με χιούμορ.
Στους αγώνες
Ποιος παίρνει το μεγαλο κύπελλο?
Ο πρώτος ή ο τελευταίος??

Σπαμ οφ
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Δεν υπάρχουν καλές οι κακές λύσεις, ο εκάστοτε κατασκευαστής επιλέγει την κάθε λύση για πολλούς και διάφορους λόγους που εμείς πραγματικά δεν γνωρίζουμε και μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε!

Λύσεις που δεν τυγχάνουν ευρείας αποδοχής δεν σημαίνει ότι είναι κακές λύσεις απλά πάλι για συγκεκριμένους λόγους δεν προχώρησαν.

Εγώ πάντως την μοτοσυκλέτα δεν την διαλέγω με βάση το σύστημα μετάδοσης αλλά για αυτό που μου προσφέρει ως σύνολο!

Smileys drinking beer Emoticon
Σωστός!!!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Στην αγέλη με τους λύκους ο αδύναμος μπαίνει πρώτος και ο αρχηγός - δυνατός τελευταίος. Νόμος απαράβατος στις αγέλες.
αυτό λένε, ( έχω βιβλία motorcycle touring απ τα 90ς) όμως έχοντας ύπαρξει και στη θέση του αργού και του γρήγορου, βλέπω προβλήματα..
Πρέπει ο καθένας να πηγαίνει στο ρυθμό του, με κάποιες παραχωρησεις προς τα κάτω αν χρειαστεί....
Όμως οταν πηγαίνεις αρκετά πιο κάτω απ το ρυθμό σου, αρχίζει και πονάει ο κολος, πονάει η μέση... Ε κάποια στιγμή δεν άντεχεις και προσπερνας να λυσσάξεις λίγο, να πάρεις τα ίσα σου.
Σε βλέπουν και οι υπόλοιποι αγανακτισμενοι, και ακολουθούν.
Ο αργός τώρα που τοποθετείται πρώτος, φορτώνεται με την έννοια των πίσω ότι τους καθυστερεί, και αποσπάται απ την οδήγηση, η μπορεί και να ανεβάσει ρυθμό με άσχημα επακολουθα. Συνήθως είναι και λιγότερο έμπειροι

Πιο σωστό βρίσκω ο αργός. να καθεται πίσω... Με τη συνοδεία της σκούπας.
..και μία στο τόσο οι μπροστά κόβουν η σταματάνε μέχρι να έρθουν..

Αργος μπροστά =προβλήματα... Άλλο οι λύκοι αχαχα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
αυτό λένε, ( έχω βιβλία motorcycle touring απ τα 90ς) όμως έχοντας ύπαρξει και στη θέση του αργού και του γρήγορου, βλέπω προβλήματα..
Πρέπει ο καθένας να πηγαίνει στο ρυθμό του, με κάποιες παραχωρησεις προς τα κάτω αν χρειαστεί....
Όμως οταν πηγαίνεις αρκετά πιο κάτω απ το ρυθμό σου, αρχίζει και πονάει ο κολος, πονάει η μέση... Ε κάποια στιγμή δεν άντεχεις και προσπερνας να λυσσάξεις λίγο, να πάρεις τα ίσα σου.
Σε βλέπουν και οι υπόλοιποι αγανακτισμενοι, και ακολουθούν.
Ο αργός τώρα που τοποθετείται πρώτος, φορτώνεται με την έννοια των πίσω ότι τους καθυστερεί, και αποσπάται απ την οδήγηση, η μπορεί και να ανεβάσει ρυθμό με άσχημα επακολουθα. Συνήθως είναι και λιγότερο έμπειροι

Πιο σωστό βρίσκω ο αργός. να καθεται πίσω... Με τη συνοδεία της σκούπας.
..και μία στο τόσο οι μπροστά κόβουν η σταματάνε μέχρι να έρθουν..

Αργος μπροστά =προβλήματα... Άλλο οι λύκοι αχαχα
Όλα λύνονται με σπάσιμο σε γκρουπ διαφορετικής δυναμικότητα οδηγών. Κάτι κόμβοι 30+ μηχανών που βλέπω κατά καιρούς είναι για μούτζες.

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Δεν υπάρχει πιο ψυχοφθορο πράγμα από το να είσαι επικεφαλής γκρουπ και να βασίζονται επάνω σου οι πίσω. Μια φορά είχα σαβουριαστει επειδή τους είχα έννοια και κοίταγα συνέχεια τους καθρέφτες και δεν είδα τη στροφή!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δεν υπάρχει πιο ψυχοφθορο πράγμα από το να είσαι επικεφαλής γκρουπ και να βασίζονται επάνω σου οι πίσω. Μια φορά είχα σαβουριαστει επειδή τους είχα έννοια και κοίταγα συνέχεια τους καθρέφτες και δεν είδα τη στροφή!
Μας έχει συμβεί κάμποσες φορές.
Για εμένα είναι διαχειρισιμο
Αυτό που δεν είναι όμως είναι οι συνοδηγες με σαγιονάρες και σορτσάκια.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μας έχει συμβεί κάμποσες φορές.
Για εμένα είναι διαχειρισιμο
Αυτό που δεν είναι όμως είναι οι συνοδηγες με σαγιονάρες και σορτσάκια.
Όταν οι συνοδηγες πετανε έξω τα μπούτια ... Αδυνατώ να το διαχειριστω
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Δεν υπάρχει πιο ψυχοφθορο πράγμα από το να είσαι επικεφαλής γκρουπ και να βασίζονται επάνω σου οι πίσω. Μια φορά είχα σαβουριαστει επειδή τους είχα έννοια και κοίταγα συνέχεια τους καθρέφτες και δεν είδα τη στροφή!
Ακριβώς έτσι είναι γιατί εκτός από το να ελέγχεις από τους καθρέπτες την ομάδα για να μην χαθητε πρέπει να τους πας στον προορισμό δίχως λάθη και με ασφαλεια
Ότι και να συμβεί στο τέλος ο πρώτος θα φταίει που δεν το πρόβλεψε δηλ παίρνει την ευθύνη για όλα και οι υπολοιποι αλλά ακολουθουν

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Thread για το Πενφέ είναι παιδιά....
Σπαμ ον
- τα gs είναι τα καλυτερα μηχανάκια ΕΒΑ....






Σπαμ.οφ
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σπαμ ον
- τα gs είναι τα καλυτερα μηχανάκια ΕΒΑ....






Σπαμ.οφ
Δεν ξέρω αν είναι τα καλύτερα αλλά αρέσουν σε κάποιους από εμάς, αυτό αρκεί να γίνει σεβαστό, είχα την λαίλαπα άκουγα τα εξ αμάξης πήρα το Πενφέ τα ίδια, δεν βρέθηκε ούτε ένας να πει καλοτάξιδο το καινούριο εργαλείο και ψάξε σε όποιο thread θες, εκτός από μερικών Πενφεδακηδων... Μητσοτάκη γ*******έσαι...
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Δεν ξέρω αν είναι τα καλύτερα αλλά αρέσουν σε κάποιους από εμάς, αυτό αρκεί να γίνει σεβαστό, είχα την λαίλαπα άκουγα τα εξ αμάξης πήρα το Πενφέ τα ίδια, δεν βρέθηκε ούτε ένας να πει καλοτάξιδο το καινούριο εργαλείο και ψάξε σε όποιο thread θες, εκτός από μερικών Πενφεδακηδων... Μητσοτάκη γ*******έσαι...

Ωπα!ωπα! ... ας εκλεινες και ενα μαγαζι με τα ποτα κερασμενα και θα'βλεπες δια ζωσης ποσους φιλους εχεις και δεν το ξερεις .....! ooops
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ωπα!ωπα! ... ας εκλεινες και ενα μαγαζι με τα ποτα κερασμενα και θα'βλεπες δια ζωσης ποσους φιλους εχεις και δεν το ξερεις .....! ooops
Πιο μλκς πεθαίνεις, σαν και αυτό που μας πήγες όταν πήρες το SH?
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν ξέρω αν είναι τα καλύτερα αλλά αρέσουν σε κάποιους από εμάς, αυτό αρκεί να γίνει σεβαστό, είχα την λαίλαπα άκουγα τα εξ αμάξης πήρα το Πενφέ τα ίδια, δεν βρέθηκε ούτε ένας να πει καλοτάξιδο το καινούριο εργαλείο και ψάξε σε όποιο thread θες, εκτός από μερικών Πενφεδακηδων... Μητσοτάκη γ*******έσαι...
Παραπονιάρη δεν έχεις δίκιο.
Άσχετα με την πλάκα που επειδή ενοχλούσε (όχι εσένα αλλά άλλους ομόσταυλούς σου) την κόψαμε, είπαμε και ξανα είπαμε τα καλορίζικα όχι μία φορά μόνο. Βάλε το γυαλί πρεσβυωπίας και διάβαζε καλύτερα, δεν είναι κακό.Angry old man

Προσωπικά θα ξαναπώ ότι απορώ γιατί ταλαιπωριόσουνα τόσα χρόνια σωματομετρικά όντας λάθος με τα άλλα μοτοσακά και δεν είχες δοκιμάσει και αυτό που βρήκες την υγιά σου.

Καλά είναι όλα τα μοτοσακά που κάνουν τον αναβάτη τους να χαμογελά συνεχώς όταν ταξιδεύει μαζί τους.
Το αν αρέσουν στον άλλο εκτός από τον αναβάτη τους είναι παντελώς άσχετο και αδιάφορο.

Υ.Γ. Μέρκελ ευχή να σου δώσω δεν σου δίνω, να ψοφήσεις αγάμητη...RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν ξέρω αν είναι τα καλύτερα αλλά αρέσουν σε κάποιους από εμάς, αυτό αρκεί να γίνει σεβαστό, είχα την λαίλαπα άκουγα τα εξ αμάξης πήρα το Πενφέ τα ίδια, δεν βρέθηκε ούτε ένας να πει καλοτάξιδο το καινούριο εργαλείο και ψάξε σε όποιο thread θες, εκτός από μερικών Πενφεδακηδων... Μητσοτάκη γ*******έσαι...
Εδώ είσαι πολύ φάουλ!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν ξέρω αν είναι τα καλύτερα αλλά αρέσουν σε κάποιους από εμάς, αυτό αρκεί να γίνει σεβαστό, είχα την λαίλαπα άκουγα τα εξ αμάξης πήρα το Πενφέ τα ίδια, δεν βρέθηκε ούτε ένας να πει καλοτάξιδο το καινούριο εργαλείο και ψάξε σε όποιο thread θες, εκτός από μερικών Πενφεδακηδων... Μητσοτάκη γ*******έσαι...
Αμα βγουν τα παλια thread θα δεις ότι όλοι σου ευχήθηκαν, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων που μετριούνται στα δαχτυλα ενος χεριου
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Δεν ξέρω αν είναι τα καλύτερα αλλά αρέσουν σε κάποιους από εμάς, αυτό αρκεί να γίνει σεβαστό, είχα την λαίλαπα άκουγα τα εξ αμάξης πήρα το Πενφέ τα ίδια, δεν βρέθηκε ούτε ένας να πει καλοτάξιδο το καινούριο εργαλείο και ψάξε σε όποιο thread θες, εκτός από μερικών Πενφεδακηδων... Μητσοτάκη γ*******έσαι...
Παραπονιαρη μου Tooth
Ξανα καλοριζικο βρε να το χαρεις και να το ταξιδεψεις οπου αγαπας (πιο μακρια απο το προκοπι Tooth ) και οσο πιο μακρια το ταξιδεψεις τοσο θα σου δειχνει της δυνατοτητες του Smileys drinking beer Emoticon
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Πιο μλκς πεθαίνεις, σαν και αυτό που μας πήγες όταν πήρες το SH?

" Ε! συγχωριανοί. Δοξαστε με" ..!Greeting
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αμα βγουν τα παλια thread θα δεις ότι όλοι σου ευχήθηκαν, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων που μετριούνται στα δαχτυλα ενος χεριου
Δύο και τρεις φορές ο καθένας μην σου πω!
Μια όταν ανακοίνωσε ο Στέλιος πως η βόμβα είναι ο Μάνος
Μια όταν βρέθηκε το μοντέλο και έκλεισε η δουλειά
Μια όταν μετά απο μια μεγάλη Οδύσσεια αναμονής και γραφειοκρατικών θεμάτων ήρθε στα χέρια του
Μια όταν έφτιαξε τον άξονα και ξαναευχηθήκαμε καλοτάξιδο

Παίζει να μην έχει πάρει άλλος συνολικά τόσες ευχές στο φόρουμ για το μηχανάκι του.
 
Top Bottom