Aprilia Tuareg 660!

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.284
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Δεν κατάλαβα αν με ρωτάς να σου πω τις διάφορες τους στο στήσιμο ή στην οδηγική συμπεριφορά που εισπράττω , κάνε μου πάλι την ερώτηση αν θέλεις Smileys drinking beer Emoticon

Ρωταω αν εχεις συγκρινει καποια βασικα τεχνικα χαρακτηριστικα μεταξυ των δυο μηχανων ( μεταξονιο , γωνια καστερ , βαρος) .... οποτε αν τυχον συγκλινουν παμε σε καλυτερη ποιοτητα αποσβεσης των αναρτησεων ή συνεργαζονται , αναλογικα του βαρους της μηχανης , πιο σωστα.
Εχουμε και την μετωπικη επιφανεια βεβαια που επιπροσθετα δινει το κατι ... τις .... στους πλαγιους ανεμους! eye
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Ρωταω αν εχεις συγκρινει καποια βασικα τεχνικα χαρακτηριστικα μεταξυ των δυο μηχανων ( μεταξονιο , γωνια καστερ , βαρος) .... οποτε αν τυχον συγκλινουν παμε σε καλυτερη ποιοτητα αποσβεσης των αναρτησεων ή συνεργαζονται , αναλογικα του βαρους της μηχανης , πιο σωστα.
Εχουμε και την μετωπικη επιφανεια βεβαια που επιπροσθετα δινει το κατι ... τις .... στους πλαγιους ανεμους! eye
Δεν τα θυμάμαι όλα τα νούμερα στο αφρικα .
Το βάρος του ήταν 232 γεμάτο έναντι 204 του Tuareg . ( βάλε βέβαια κάγκελα πάνω κάτω δίπλα σταντ κτλ , ανεβαίνουμε και στα δυο )
Οι διαδρομές αναρτήσεων είμαι 230μμ μπροστά και 220μμ πίσω στο αφρικα , ενώ στο Tuareg 240μμ μπροστά και 240μμ πίσω . μεταξόνιο και τα δυο έχουν λίγο πάνω από 1500μμ , 18,8λ καύσιμα το αφρικα ,18 το Tuareg αυτά τα νούμερα θυμάμαι
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος


Επίσης μια πληροφορία ακόμα , το ντεπόζιτο στο Tuareg είναι αυτό που έχω κυκλώσει και όχι ψηλά επάνω . σχετικά τοποθετημένο χαμηλά .
Γενικά το αναφέρω αυτο
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Επίσης σε σχέση με το αφρικα και σε αλλά ον οφφ μεσαιασ Κατηγορίας σε αυτό που υστερεί το τουαρεγκ είναι στην κάλυψη απτά καιρικά φαινόμενα στα πόδια και στους ώμους - κρανος . Και αυτό γιατί έχει χωμάτινες καταβολές περισσότερο είναι πιο στενό κτλ . Στους ώμους - κράνος θα διορθωθεί όσο το δυνατόν με έξτρα ζελατίνα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Στο Site της Aprilia έβαλα τα μισά αξεσουάρ που έχει η BMW και η τιμή έφτασε στα 17780...
Λίγο ακριβή δεν είναι;
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Στο Site της Aprilia έβαλα τα μισά αξεσουάρ που έχει η BMW και η τιμή έφτασε στα 17780...
Λίγο ακριβή δεν είναι;
Τα αξεσουάρ τις απριλια είναι πανάκριβα .
Το QS είναι στα 190 ευρο λογική τιμή .
Η πίσω βάση για την βαλίτσα μαζί με βαλίτσα κάνει κάπου 1100 ευρο . Το τριβαλιτσο κάνει κάπου στα 3.000 και κάτι .
after market βάση βαλίτσας givi 160 ευρο έβαλα εγώ
Το σέρβις που έκανα τώρα μόνο αλλαγή λάδια 60€ ευρο . Καλή τιμή
 
Τελευταία επεξεργασία:

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Στο Site της Aprilia έβαλα τα μισά αξεσουάρ που έχει η BMW και η τιμή έφτασε στα 17780...
Λίγο ακριβή δεν είναι;
Και να σου κανει και π********νια να καταργησει ανταλακτικα στην 10ετια ετσι για γευση...abcdefghgk
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Θα δείξει ο καιρός
Για αλλα μοντελα της κυριας εχει και μαλιστα παραδειξει ακου που σου λεω εχω χαλασει πολλααααα λεφτα εγω που μιλαω....Tooth

Υ.γ.ΠΡοφανως αυτο ισχυει και για αλλες μαρκες...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

Έχω τραβήξει κανένα δυο βίντεο , προσπαθώντας οφφ ροουντ . Τι θα γίνει με την ανάλυση όμως δεν την δείχνει καλά
Oδοστρωτήρας λέμεεεεε.....
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Ε ρε Σπανό στο κεφάλι που θες... Tooth

Μετά θα σε βλέπουμε με το κυάλι. abc
Τώρα 13 Νοεμβρίου Δημήτρη πρώτα ο θεός να πάμε . Άσε ρε έχω πορωθει με το χώμα Tooth Tooth Tooth
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
μάλλον και εγω κατα εκεί με βλέπω να καταλήγω στο μέλλον θα δουμε αφού δεν ξέρω αν θα πάω σε γκουτσι ..παντος σαν μότο είναι τέλειο ..... καλα χιλμ να εχεις
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
μάλλον και εγω κατα εκεί με βλέπω να καταλήγω στο μέλλον θα δουμε αφού δεν ξέρω αν θα πάω σε γκουτσι ..παντος σαν μότο είναι τέλειο ..... καλα χιλμ να εχεις
Σε ευχαριστώ πολύ ! Είναι ενα καλό πακετο για την τιμή του Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom