ANDROID tips & tricks

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Φακό δε δουλεύει και σε εμένα , antroid 13 miui13
Στα xiaomi θέλει πρόσβαση προγραμματιστή αλλά δεν είναι τπτ, μόλις έχω λίγο χρόνο θα το ανεβάσω εδώ, είναι εύκολο...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Στα xiaomi θέλει πρόσβαση προγραμματιστή αλλά δεν είναι τπτ, μόλις έχω λίγο χρόνο θα το ανεβάσω εδώ, είναι εύκολο...
Γράψε τα βήματα για τον προγραμματιστή
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.484
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Τίποτα από όλα αυτά δεν μου λειτουργεί,να φταίει άραγε η έκδοση του Android? εμένα είναι η 8.
Μια απο τα ιδια. Το καλο το 8αρι Νικολα. Τηλεφωνο του 2018 αλλα δεν το αλλαζω μεχρι να τα φτυσει τελειως!Giving
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
No.6
Επιλογές προγραμματιστή

Αν θέλετε να αποκτήσετε πρόσβαση σε επιπλέον ρυθμίσεις του κινητού σας...
Πάμε ρυθμίσεις, στη συνέχεια σκρολαρισαμα μέχρι κάτω να βρούμε την ενότητα πληροφορίες για το τηλέφωνο
Screenshot_20240207_090002_Settings.jpg
Μπαίνουμε και ψάχνουμε να βρούμε αριθμό κατασκευής..
Screenshot_20240207_090647_Settings.jpg
Στην συνέχεια πατάμε πάνω αρκετές φορές (συνήθως είναι 7 φορές) και θα δείτε ότι θα βγει μήνυμα πως έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή προγραμματιστή,, κάνουμε μια πίσω στο μενού ρυθμίσεις πάλι δλδ και θα δούμε έπειτα στον πάτο των ρυθμίσεων υπάρχει πλέον η επιλογή προγραμματιστή
Screenshot_20240207_090710_Settings.jpg
Ότι δεν γνωρίζουμε εκεί μέσα δεν το πειράζουμε παρακαλώ, ένα χρήσιμο τιπ από εμένα για να κάνετε το τηλέφωνο σας 5 φορές πιο γρήγορο είναι να σκρολαρετε εκεί μέσα προς τα κάτω και κάπου μετά την μέση θα βρείτε αυτές τις επιλογές κλίμακας
Screenshot_20240207_090838_Settings.jpg
Από μαμά ρυθμίσεις θα πρέπει να είναι στο 3x ή στο 5x,, μπείτε και κάντε τα 1x, η διαφορά ταχύτητας στην εναλλαγή καρτελών η χρήσεις της συσκευής θα σας εκπλήξει..
Για τους φίλους xiaomi τώρα πάνω κάτω τα ίδια για να μπορέσετε αυτό που λέγαμε για τον φακό..
Πάμε ρυθμίσεις ή all specs και ψάχνουμε για kernel version αν το τηλ είναι στα αγγλικά.
Screenshot_20240207_091506_YouTube.jpg

Αφού πατήσουμε αρκετές φορές θα μας βάλει στο μενού προγραμματιστή, εκεί ψάχνουμε για notification light (led)
Screenshot_20240207_091459_YouTube.jpg

Μπαίνουμε και ρυθμίζουμε τον φακό μας..
Screenshot_20240207_091518_YouTube.jpg
Enjoy
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
... Συμπλήρωμα και κάτι προς αποφύγει παρεξηγήσεων
Όταν μπαίνουμε ρυθμίσεις πάντα συνήθως πάνω-δεξιά υπάρχει εικονίδιο η λουπα(μεγεθυντικός φακός) όπου εκεί ψάχνουμε ότι ρύθμιση θέλουμε για να μην σκρολαρουμε όλη την ώρα, αν εκεί λοιπόν γράψουμε στην αναζήτηση =αριθμό κατασκευής, θα μας πάει αμέσως εκεί που θέλουμε για να πατήσουμε πολλές φορές κτλ κτλ κτλ
Και όσο αφορά την ρύθμιση στις κλίμακες 1x, το τηλέφωνο μας θα το νιώθουμε πιο γρήγορο, δεν θα πάρει ξαφνικά 10 άλογα για να το πω στην γλώσσα μας, ένα πράγμα σαν να βάζουμε κουικ σιφτερ δλδ Greeting
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
... Συμπλήρωμα και κάτι προς αποφύγει παρεξηγήσεων
Όταν μπαίνουμε ρυθμίσεις πάντα συνήθως πάνω-δεξιά υπάρχει εικονίδιο η λουπα(μεγεθυντικός φακός) όπου εκεί ψάχνουμε ότι ρύθμιση θέλουμε για να μην σκρολαρουμε όλη την ώρα, αν εκεί λοιπόν γράψουμε στην αναζήτηση =αριθμό κατασκευής, θα μας πάει αμέσως εκεί που θέλουμε για να πατήσουμε πολλές φορές κτλ κτλ κτλ
Και όσο αφορά την ρύθμιση στις κλίμακες 1x, το τηλέφωνο μας θα το νιώθουμε πιο γρήγορο, δεν θα πάρει ξαφνικά 10 άλογα για να το πω στην γλώσσα μας, ένα πράγμα σαν να βάζουμε κουικ σιφτερ δλδ Greeting
Εμένα έχει χ1 μαμά
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σε είδαν γρήγορο μόλις στο πούλησαν, ψηνόσουν και για tracer τότε και είπαν κάτσε να του το βάλουμε στο γρήγορο από τώρα
Ε ναι....
 
Δημοσιεύσεις
686
Ηλικία
54
Μοτοσυκλέτα
R1150gs
Όνομα
Konstantinos Hatziangelou
Περιοχή
Χαλκιδική
Σε poco πως ανεβάζουμε την ένταση ήχου του τηλεφώνου;
Ευχαριστώ!!!

Όλα τα άλλα τα έχω κάνει
Μέχρι και προγραμματιστής έγινα

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Σε poco πως ανεβάζουμε την ένταση ήχου του τηλεφώνου;
Ευχαριστώ!!!

Όλα τα άλλα τα έχω κάνει
Μέχρι και προγραμματιστής έγινα

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στείλε μου μοντέλο
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Το Χ3 δεν έχει software για να ρυθμίσεις την ένταση, κάνε έναν κόπο και μπες playstore και κατέβασε αυτό..
Screenshot_20240212_215004_Google Play Store.jpg

Μόλις κατέβει, πάτα τρεις φορές, no thanks στην επιλογή που θα βγάλει και είσαι έτοιμος, θα εμφανιστεί μπάρα ελέγχου έντασης!
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.530
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Το Χ3 δεν έχει software για να ρυθμίσεις την ένταση, κάνε έναν κόπο και μπες playstore και κατέβασε αυτό..
View attachment 56062

Μόλις κατέβει, πάτα τρεις φορές, no thanks στην επιλογή που θα βγάλει και είσαι έτοιμος, θα εμφανιστεί μπάρα ελέγχου έντασης!
Αληθεια τώρα δεν εχει στο λογισμικό του μέριμνα για αυξομείωση έντασης ? Σοκ
 
Top Bottom