Airoh Commander 2.. Touring?

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.658
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Καλησπερα σε ολους.
Πρωτες εντυπωσεις πρωτες παραξενιες..
Εμφανισιακα ενταξει το κρανος τραβαει βλεμματα και ειναι φοβερο.
Παρα πολυ ωραια αισθηση αρκετα ελαφρυ στην αισθηση, σαν ψευτικο πανω σου, καλα μαξιλαρακια στο εσωτερικο του καλος χωρος για ενδοεπικοινωνια και ευκολο στην τοποθετηση.
Τρομερη ορατοτητα, επαθα πλακα συγκριτικα με Full face κρανος..
Παμε τωρα στα αρνητικα τουλαχιστον για μενα, αρκετος θορυβος μετα τα 120 χιλιομετραεκτος αν επεσα σε μερα με 35 μποφορ που δεν ειχε φυσικα τοσο. Επισης καταλαβαινεις κατευθειαν με τον πολυ αερα το γεισο να παρταρει μαζι και το κεφαλι σου που το παει καπως δεξια αριστερα..
Θελω να το δοκιμασω σε ταξιδι και να σας πω αν το μετανιωσα η οχι, γιατι σε μια μερα η μαλλον σε 20 χιλιομετρα δεν γινεται δουλεια.
Παρολα αυτα μια χοντρη ξενερα την εχω φαει ως τωρα λογω γεισου και θορυβου..

Το γεισο παραγει ασταθεια και θορυβο.Αν βγαινει,βγαλτο και δοκιμασε χωρις αυτο.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.403
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ρε Στελιο υπαρχει θορυβος και ΘΟΡΥΒΟΣ.


Μέχρι τα 100 km μ.ω.τ. μπορείς να πεις ότι συγκρινεται η ένταση του θορύβου αναλόγως της ποιότητας του κράνους. Σε πολύωρες ομως υψηλές μ.ω.τ. όταν ακομη και ενα ποιοτικο ακριβό κράνος (π.χ.Arai ...) έχει αποδεδειγμένα θόρυβο , οι τάπες αυτιών είναι must τελικα ...!
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.274
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Τα καμπανάκια όντως ήταν πολλά και σας ευχαριστώ όλους. Αλλά ήταν η κ@υλ@ της στιγμής .. Αν δεν παθεις δεν θα μάθεις
Eγω το λέω αλλιώς
.....θα πληρώσεις πολλά λεφτά για να μάθεις......
Και μετά θα καταλήξεις στο
....Είμαι πολύ φτωχός για να πληρώνω το ίδιο πράγμα δύο και τρεις φορές....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

S n 1 p e R

new member
Δημοσιεύσεις
4
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Καλησπερα σε ολους.
Πρωτες εντυπωσεις πρωτες παραξενιες..
Εμφανισιακα ενταξει το κρανος τραβαει βλεμματα και ειναι φοβερο.
Παρα πολυ ωραια αισθηση αρκετα ελαφρυ στην αισθηση, σαν ψευτικο πανω σου, καλα μαξιλαρακια στο εσωτερικο του καλος χωρος για ενδοεπικοινωνια και ευκολο στην τοποθετηση.
Τρομερη ορατοτητα, επαθα πλακα συγκριτικα με Full face κρανος..
Παμε τωρα στα αρνητικα τουλαχιστον για μενα, αρκετος θορυβος μετα τα 120 χιλιομετραεκτος αν επεσα σε μερα με 35 μποφορ που δεν ειχε φυσικα τοσο. Επισης καταλαβαινεις κατευθειαν με τον πολυ αερα το γεισο να παρταρει μαζι και το κεφαλι σου που το παει καπως δεξια αριστερα..
Θελω να το δοκιμασω σε ταξιδι και να σας πω αν το μετανιωσα η οχι, γιατι σε μια μερα η μαλλον σε 20 χιλιομετρα δεν γινεται δουλεια.
Παρολα αυτα μια χοντρη ξενερα την εχω φαει ως τωρα λογω γεισου και θορυβου..
Το γεισο βγαίνει, για δοκιμασε και χωρις γείσο.
 

S n 1 p e R

new member
Δημοσιεύσεις
4
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Έχει ρε ,τα Σούμπερτ σαν αυτό που φοράς .
Αλλά δεν κάνει για καλοκαιρι
Το Ε1 που ειχα ηταν οτι χειροτερο εχω παρει και διαλύθηκε πολυ γρήγορα (σε σχέση με αλλα μοντελα που ειχα) παροτι το πρόσεχα.
 

dim-bob

new member
Δημοσιεύσεις
113
Περιοχή
Αίγιο
Το Ε1 που ειχα ηταν οτι χειροτερο εχω παρει και διαλύθηκε πολυ γρήγορα (σε σχέση με αλλα μοντελα που ειχα) παροτι το πρόσεχα.
Το Ε1 το έχω χρόνια και δεν μπορώ να βρω κάτι που δεν μου αρέσει,πολύωρα ταξίδια βροχή κρύο,και ακρως αθορυβο,από όσα έχω δοκιμάσει το πιο αθόρυβο,το είχα δει το comander 2και Ψαχνόμουν άλλα μετά από αυτό το post μάλλον θα παω για Ε2..
 
Top Bottom