27-28 και 29 Οκτωβρη Tσιπουροσυναντηση στο ακριτικο Πωγωνι (vol 1)

Lepanto

member
Δημοσιεύσεις
848
Ηλικία
63
27-28 και 29 Οκτωβρη Tσιπουροσυναντηση στο ακριτικο Πωγωνι (vol 1)

Τι καλύτερο λοιπόν από ένα διήμερο/τριήμερο στα ακριτικά χωριά του νόμου Ιωαννίνων.

Στην Κάτω Μερόπη λοιπόν απέναντι από το καφενείο του χωριού και στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας υπάρχει άπλετος χώρος για σκηνάκια.

goo.gl


Χαρτης: https://goo.gl/maps/7pFvgoaCjsFyV4VN8







Για τις πιο ευαίσθητες πλατούλες υπάρχει και ο δημοτικός ξενώνας που εχει δύο δωμάτια με 2 μονα κ ένα δωμάτιο με τρία μονα κ ένα ραντζο...







Το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ είναι ότι το τσίπουρο θα ρέει άφθονο και ότι η διαδρομή του Σαββάτου θα τα σπάει (Κόνιτσα Μολβδοσκεπαστη κ.α) Επίσης μπορώ να σας υποσχεθώ ότι το ίντερνετ στα σκηνάκια θα είναι συνεχές ελεύθερο και αδιάληπτο για καλά ποσταρίσματα

Παρακαλούνται λοιπόν οι ευαίσθητες πλατούλες να δηλώσουν εγκαίρως γιατί ο ξενώνας δεν είναι ατέρμονος. Για τους σκηνήτες μια απλή ενημέρωση για να ξέρουμε ποιους περιμένουμε.

Θα υπάρξει ενημέρωση στο αρχικο ποστ για το δρομολόγιο του Σαββάτου,για το ΑΘηναικό τραινάκι της Παρασκευής καθως και οτιδηποτε άλλο κριθει απαραιτητο....
Μιας και οι μερες πλησιαζουν ας αρχισουμε σιγα σιγα να προσθετουμε τις απαραιτητες λεπτομερειες.

Για το Σαββατο λοιπον εχουμε δυο προτασεις για βολτουλα και ο καθενας διαλεγει ποια τον βολευει.

Η πρωτη εχει προορισμο την Αλβανια και συγκεκριμενα τους Αγιους Σαραντα.
Αναχωρηση αυστηρα στις 8:30.
Σταση στο Μπλε Ματι,αμεσως μετα για καφε και βολτουλα στους Αγιους Σαραντα,επιστροφη στο Δελβινακι για τσιμπολογημα και κανενα "ντοπιο αναψυκτικο".Επιστροφη στις 16:00.
Δεν ξεχναμε...ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες η διαβατηριο,αδεια της μηχανης στο ονομα μας.πρασσινη καρτα και σοβαρο εξοπλισμο ασφαλειας.

Χαρτης:https://maps.app.goo.gl/zqsDcRgyKvFkUupy5




Η δευτερη παει σμολικα.
Αναχωρηση στις 8:40.
Σταση στο μοναστηρι της Μολυβδοσκεπαστης,στην συνεχεια Κονιτσα για καφε και η συνεχεια στους Παδες στου Ανασα τον οντα για τσιμπολογημα.Επιστροφη στις 16:00..Και εδω ο σοβαρος εξοπλισμο ασφαλειας κρινεται απαραιτητος.

Χαρτης:https://maps.app.goo.gl/dZKs7piep3gLneX67




Eπισης για οσους δεν θελουν να γραψουν χιλιομετρα θα υπαρξει και τριτη επιλογη καπου πολυ κοντα για καφεδακι η κανενα τσιπουρακι.Kαι αυτη εχει επιστροφη στις 16:00,ετσι ωστε να παρουμε μια ανασα πριν ξεκινησουμε να βγαζουμε τσιπουρα και αρχισει το γλεντι.

See you there
 
Last edited by a moderator:

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.251
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Εγω εχω ευαίσθητη πλατουλα οποτε κανε κουμαντο ξερω και Άλλες ευαίσθητες πλατουλες αλλα δεν μαρτυραω ας μαρτυρηθουν μονες τους

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ενημερωση νεα και παλια καταλυματα.

Πρωτα απ όλα να ενημερωσω ότι η μαζωξη θα γινει ανεξαρτητα από τις καιρικες συνθηκες.
Αν εκεινο το διαστημα στραβωσει ο καιρος οσοι δεν θελουν να ταλαιπωρηθουν αφηνουν το μηχανακι στο γκαραζ και ερχονται με αυτοκινητα.λεωφορεια, τραινα ακομη και με βαπορια.

Επειδη δεν υπαρχουν καταλυματα στην περιοχη θα αναγκαστουν οσοι τα επιλεξουν να κανουν καποιους συμβιβασμους, ΔΕΝ θα μπορει πχ καποιος να κλεισει ένα τρικλινο και να κοιμηθει μονος του γιατι καποιοι που θελουν να ερθουν δεν θα βρισκουν κρεβατι και θα μεινουν εκτος. Επειδη μας τα εδωσαν πακετο δυστυχως οσοι κλεινουν κλεινουν για δυο βραδια η πληρωνουν για δυο βραδια ακομη και αν μεινουν ένα.

Τα λεφτα για να μην ψαχνομαστε θα παρακαλεσω να καταβληθουν την πρωτη μερα στον Νοτη LEPANTO για να τα δωσουμε στους ανθρωπους οι οποιοι δεν ζητησαν καν προκαταβολες .

Εχω ενημερωσει πιο πανω ότι το πρωτο καταλυμα στην Κατω Μεροπη είναι πληρες.

Σε διπλανο χωριο και σε λιγοτερο από 10 λεπτα αποσταση στο χωριο Μεροπη, βρεθηκαν αλλα δυο καταλυματα. Το ένα είναι ένα ανετο σπιτι με εξι μονα κρεβατια και το άλλο είναι ο Κοινοτικος Ξενωνας του χωριου με 8 κρεβατια.
Και τα δυο μαζι αλλα 14 κρεβατια.

Το κοστος για τα καταλυματα θα ειναι 15 ευρω το ατομο για το κάθε κρεβατι η 30 ευρω συνολικα… και 10 ευρω για καναδυο που θα κοιμηθουν σε ραντζο η 20 ευρω συνολικα.

Eπειδη εχουμε αρκετα φιλαρακια σε αλλα moto forums προσκαλεσαμε το advride και το gsmotoclub. Oποτε εχουμε και απο εκει κρατησεις για κρεβατια.
Χαρτης καταλυματων: https://goo.gl/maps/FzR6KCmQFgkuZhZe8

Στην Κατω Μεροπη το μαγαζι θα είναι ανοιχτο από το πρωι για καποιον που θελει να φαει πρωινο η να πιει καφε. Στην Μεροπη όμως δεν υπαρχει κατι αναλογο οποτε οποιος το κρινει απαραιτητο καλο θα ηταν να κανει το κουμαντο του. Επισης καλο θα ηταν αν και τα καταλυματα θα εχουν σκεπασματα να παρετε μαζι σας και έναν υπνοσακο για λογους ασφαλειας.

Περα απο τα πιο πανω καταλυματα καποια ατομα θα φιλοξενηθουν και σε φιλικα σπιτια ουσιαστικα σε τρια χωρια τα οποια είναι πολύ κοντα μεταξυ τους, στην Κατω Μεροπη, στον Παλαιοπυργο και στην Μεροπη.


Kρεβάτια στον Ξενώνα Κάτω Μερόπης (8)...(ΠΛΗΡΗΣ)

Aπο motoparea
1. dikoukos
2. wheelboy
3. Stelios62
4. Mήτσος VFR
5. Piraeu-Sk

Aπο gsmotoclub

6. Gasgs
7. Stefas
8. Christetr



Κρεβάτια σε Μεροπη Ξενώνα και σπίτι 14 (Διαθέσιμα ακόμη 6 κρεβάτια)

Aπο motoparea

1. Lucky luke
2. ΛΕ.Μ.Ι Γιαννης (διπλος)
3. Τzioumas G (διπλος)
4. Λαμπρος Χαλ
5.Δημητρης Γκ

Aπο gsmotoclub
7. Dion8 Νικόλας
8. Makis gs lc



Στο σχολείο με Sleeping bags (~25)

Aπο motoparea
1. tracer
2. panskord
3. angelthing
4. Χρονόπουλος Δημήτρης
5. Αναγνωστοπουλος Γιωργος
6. Σκλι Νο1
7. Σκλι Νο2
8. Σκλι Νο3
9. Σκλι Νο4
10. Σκλι Νο5
11. Σκλι Νο6
12. Σκλι Νο7
13. Στάθης


Aπο gsmotoclub

14. spaniak

Από Advride
x.



Με σκηνή

1. LoneWolf
2. takisninja
3. giamar
4. Τάσος (tamanako)
5. Caesarsk (?)
6. ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.
7. Aggelosdou
8. g.b.spyropoulos
9. Βασω Μπ
10. Conser
11. ΥΑΚΙΝΘΟΣ
12. MARKOS-V
13. λαμπακιας με σκηνή και στρώμα και νουριο
14. Sirax
15. Maddog
16. Διαμαντής
17. Stromtrooper
18. IoannisB


Διαμονή σε αλλο απο τα παραπανω σε φιλικα σπιτια κλπ

1. Lepanto
2. Esel
3. Zerios
4. XR Maniac
5. spitiko
6. Eftixis
7. Pilot
8. Δημήτρης Αμαλιαδα
9. Pan-dvs
10. maik900
11. maik900...Τακης
12. Vkon
13. dkamzelas86 (Διπλος)
14. Karad-geo (διπλος)
 
Last edited by a moderator:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Προλαβαίνω να κλείσω κρεβάτι;

Φυσικα.Θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας.

Μολις συμπληρωθουν τα ατομα θα προσπαθησουμε να βρουμε και αλλες εναλλακτικες.
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.997
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
27-28 και 29 Οκτωβρη Tσιπουροσυναντηση στο ακριτικο Πωγωνι (vol 1)

Τι καλύτερο λοιπόν από ένα διήμερο/τριήμερο στα ακριτικά χωριά του νόμου Ιωαννίνων.

Στην Κάτω Μερόπη λοιπόν απέναντι από το καφενείο του χωριού και στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας υπάρχει άπλετος χώρος για σκηνάκια.

goo.gl


Χαρτης: https://goo.gl/maps/7pFvgoaCjsFyV4VN8







Για τις πιο ευαίσθητες πλατούλες υπάρχει και ο δημοτικός ξενώνας που εχει δύο δωμάτια με 2 μονα κ ένα δωμάτιο με τρία μονα κ ένα ραντζο...







Το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ είναι ότι το τσίπουρο θα ρέει άφθονο και ότι η διαδρομή του Σαββάτου θα τα σπάει (Κόνιτσα Μολβδοσκεπαστη κ.α) Επίσης μπορώ να σας υποσχεθώ ότι το ίντερνετ στα σκηνάκια θα είναι συνεχές ελεύθερο και αδιάληπτο για καλά ποσταρίσματα

Παρακαλούνται λοιπόν οι ευαίσθητες πλατούλες να δηλώσουν εγκαίρως γιατί ο ξενώνας δεν είναι ατέρμονος. Για τους σκηνήτες μια απλή ενημέρωση για να ξέρουμε ποιους περιμένουμε.

Θα υπάρξει ενημέρωση στο αρχικο ποστ για το δρομολόγιο του Σαββάτου,για το ΑΘηναικό τραινάκι της Παρασκευής καθως και οτιδηποτε άλλο κριθει απαραιτητο....

See you there
Αυτά είναι ..
Δεν χάνεται με τίποτα ..
Μπράβο ρε φίλε Νότη για την ωραία ιδέα .
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Αν και μόλις θα έχω γυρίσει από ιεραποστολικη αποστολή δεν γίνεται με τίποτα να χάσω την Grenoble....
Έχω και γω ευαίσθητη πλατουλα αλλά τ αφήνω στην κρίση του διοργανωτή να με βολέψει.....κι ότι ήθελε προκύψει...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
406
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Eμενα με ζοριζουν λιγακι τα χλμ,αλλα θα ξεκινησω κανα δυο μερες νωριτερα.
Τον δρόμο τον ξέρεις τουλάχιστον ή θα χαθείς;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Απ οτι φαινεται καλοκαιρακι θα εχει ακομη.
Θα προτιμήσω ξενώνα αγκαλιά με τον Kawasaκια.... Tooth ToothToothToothTooth
 

takisninja

new member
Δημοσιεύσεις
497
Ηλικία
58
Περιοχή
Μελίσσια
Όνομα
Παναγιώτης
Δεν έχω εξοπλισμό για τέλος Οκτωβρίου

Θα σου δώσω εγώ διπλα και τριπλά τα εχω.. Tooth Tooth
Διπλα στον @giamar θα στεισεις και το βραδυ θα σου γαργαγαλαμε τα ποδια...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Θα σου δώσω εγώ διπλα και τριπλά τα εχω.. Tooth Tooth
Διπλα στον @giamar θα στεισεις και το βραδυ θα σου γαργαγαλαμε τα ποδια...

Τετοια θα του κανετε και δεν θα ξεκολαει.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Θα σου δώσω εγώ διπλα και τριπλά τα εχω.. Tooth Tooth
Διπλα στον @giamar θα στεισεις και το βραδυ θα σου γαργαγαλαμε τα ποδια...
Μην του το κάνετε αυτό....είναι ικανός να βάλει τα κλάματα όλο το βράδυ για το τι έχασε τόσα χρόνια....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom