2019 Versys 1000

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.180
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Βαλε ρε αδερφε 160 αλογα να παμε να το παρουμε, αφου το μοτερ ειναι διαμαντι...

εσυ ετοιμασου να τιθασευσεις τα 135 αλογατα...............προσεχώς
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.527
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Στα ιδια λεφτα παντως εγω προσωπικα θα επαιρνα το versys και οχι το tracer. Το tracer προσπαθει να ειναι ενα all around μηχανακι ενω το versys σου λεει οτι ειναι προσανατολισμενο στον τουρισμο. Επισης για το δικο μου το μποι και τον ογκο το kawasaki φαινεται ενω το tracer δειχνει σαν παπι θα βρω φωτο που εχω απο την εκθεση μοτοσυκλετας με εμενα ανω και στα δυο για να καταλαβετε τι λεω...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Στο μυαλό μου έχω δεχθεί το Tracer σαν μοτοσικλέτα για καθαρά προσωπική ευχαρίστηση και μετά... στο βάθος για ταξιδευτή,ειδικά δικάβαλος τριβάλιτσος.
Δεν μου άρεσε και η προστασία από τον αέρα στο προηγούμενο.Δεν ξερω αν έχει αλλάξει κάτι στο νέο.Θυμάμαι ψαχνόταν ο Μάνος για ζελατίνα.

Το Versys που εχω δει από κοντά είναι ταξιδευτής πιστεύω.Δεν ασχολήθηκαν και καλά εκαναν να βγάλουν υψηλές τελικές.
Μ'αρέσει..

Ξαναγραφω.Για εμένα μόνο.. και καθημερινή μετακίνηση εντος-εκτός Τracer και τα μυαλά στο μίξερ. .
Για μακριά ταξίδια με γυναίκα και βαλιτσομάνι. Versys.


Προς το παρόν και για τα επόμενα 50 χρονια.. GS1150 abcdefghgk
 

Jimakos

member
Δημοσιεύσεις
656
Ηλικία
63
Στο μυαλό μου έχω δεχθεί το Tracer σαν μοτοσικλέτα για καθαρά προσωπική ευχαρίστηση και μετά... στο βάθος για ταξιδευτή,ειδικά δικάβαλος τριβάλιτσος.
Δεν μου άρεσε και η προστασία από τον αέρα στο προηγούμενο.Δεν ξερω αν έχει αλλάξει κάτι στο νέο.Θυμάμαι ψαχνόταν ο Μάνος για ζελατίνα.

Το Versys που εχω δει από κοντά είναι ταξιδευτής πιστεύω.Δεν ασχολήθηκαν και καλά εκαναν να βγάλουν υψηλές τελικές.
Μ'αρέσει..

Ξαναγραφω.Για εμένα μόνο.. και καθημερινή μετακίνηση εντος-εκτός Τracer και τα μυαλά στο μίξερ. .
Για μακριά ταξίδια με γυναίκα και βαλιτσομάνι. Versys.


Προς το παρόν και για τα επόμενα 50 χρονια.. GS1150 abcdefghgk

Εγώ που είμαι μινιόν και ταξιδεύω μόνος το τρεισερ αποδείχθηκε ιδανικό και VFM κατ εμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.174
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγω που ταξιδευω και δικαβαλος το tracer ειναι πανω απο καθε προσδοκια, ειδικα γιαυτους που δεν γουσταρουν τα μαστοδοντα....
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.527
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Και επανερχομαι με τις φωτο που ελεγα....tracer 700 , versys 650 & v-strom 650


Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.527
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Φιλε δημητρη 1.90 και 115 κιλα οσο και να γουσταρω αυτου του ειδους τα μηχανακια ημουν για αλλη μια φορα αναγκασμενος να παω στα βαρεως τυπου οπως bmw ,triumph explorer το ktm το 1209 το t οχι το s το tenere το 1200 και το afrikatwinτο οποιο μου αρεσε με χιλια αλλα ειχε διαφορετικη φιλοσοφια απο αυτο που εγω κανω.

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.174
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μια απο τα ιδια ειμαι και εγω, οταν ειχα το 700 ηταν σαν παπι, με το 900 ειμαι τουμπανο, με βλεπουν οι γυναικειες υπαρξεις και υγραινονται....Πσσςςςςςς...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.459
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και επανερχομαι με τις φωτο που ελεγα....tracer 700 , versys 650 & v-strom 650


Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ε ναι φιλε.
Εισαι και θηριο .
Αναμεσα στα τρια μοντελακια ,το βερσυς σε ταιριαζει λιγο παραπανω οπτικα.

Οπως ταξιδευεις διπλος συνηθως ,το τρέησερ δεν ενδείκνυται,θα ειχες θεματακι.

Ενδεικτικο επισης οτι η γιαμαπα δεν εχει φροντισει να το εξοπλισει τουλαχιστον με ενα τριβαλιτσο κιτ ,δειχνει οτι δεν το προοριζει γιαυτη τη δουλεια.
Για το στρωματεξ ,ετσι κι ετσι Good post
 
Τελευταία επεξεργασία:

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.527
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Γιαννη καλημερα η γιαμαχα εβγαλε φετος το Tracer GT για ταξιδιωτικη χρηση .

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.180
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Οι δύο εκδόσεις του Versys 1000 παρουσιάστηκαν επίσημα για πρώτη φορά στην φετινή Eicma και έχουν ανανεωθεί φέροντας όλα τα απαραίτητα ηλεκτρονικά βοηθήματα, χάρη στην νέα μονάδα IMU της Bosch και της ηλεκτρονικής διαχείρισης του γκαζιού.
Η ελληνική αντιπροσωπεία της Kawasaki στην Ελλάδα, ΤΕΟΜΟΤΟ Α.Ε., προχώρησε στην ανακοίνωση της τιμής των δύο εκδόσεων για την χώρα μας. Η τιμή της βασικής έκδοσης διαμορφώνεται στα 14.590€, έχοντας μια αύξηση της τάξεως των 200€ σε σύγκριση με το περσινό μοντέλο που δεν συνάδει ομολογουμένως με την πληθώρα του εξοπλισμού που το συνοδεύει. Όσον αφορά την ακριβότερη και πλουσιότερη σε εξοπλισμό έκδοση SE, η τιμής ορίστηκε στα 17.990€, ενώ σε δηλώσεις της η αντιπροσωπεία ανέφερε πως οι τιμές των μοντέλων στην χώρα μας βρίσκονται κοντά στο κατώτερο όριο, βάσει των τιμών που υπάρχουν στην Ευρώπη.
 

chrisf

member
Δημοσιεύσεις
1.063
Ηλικία
44
Περιοχή
Petroupolis Athens
Μοτοσυκλέτα
suzuki bandit 650 s 2009
Όνομα
Χρήστος
Οι δύο εκδόσεις του Versys 1000 παρουσιάστηκαν επίσημα για πρώτη φορά στην φετινή Eicma και έχουν ανανεωθεί φέροντας όλα τα απαραίτητα ηλεκτρονικά βοηθήματα, χάρη στην νέα μονάδα IMU της Bosch και της ηλεκτρονικής διαχείρισης του γκαζιού.
Η ελληνική αντιπροσωπεία της Kawasaki στην Ελλάδα, ΤΕΟΜΟΤΟ Α.Ε., προχώρησε στην ανακοίνωση της τιμής των δύο εκδόσεων για την χώρα μας. Η τιμή της βασικής έκδοσης διαμορφώνεται στα 14.590€, έχοντας μια αύξηση της τάξεως των 200€ σε σύγκριση με το περσινό μοντέλο που δεν συνάδει ομολογουμένως με την πληθώρα του εξοπλισμού που το συνοδεύει. Όσον αφορά την ακριβότερη και πλουσιότερη σε εξοπλισμό έκδοση SE, η τιμής ορίστηκε στα 17.990€, ενώ σε δηλώσεις της η αντιπροσωπεία ανέφερε πως οι τιμές των μοντέλων στην χώρα μας βρίσκονται κοντά στο κατώτερο όριο, βάσει των τιμών που υπάρχουν στην Ευρώπη.
Τωρα με αυτες τις τιμες τι περιμένει η γιαμαχα;να εχει πωλήσεις;
Πέφτει στα λημέρια της ktm

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Τωρα με αυτες τις τιμες τι περιμένει η γιαμαχα;να εχει πωλήσεις;
Πέφτει στα λημέρια της ktm

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν είναι τις Γιαμαχα αλλά τις kawasaki
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Παει αυτο, το θαψανε με αυτη την τιμη
Μετα απορουνε γιατι οι ευρωπαιοι εχουνε παρει κεφαλι
 
Top Bottom