2 stroke for ever

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Το πρώτο μου "μεγάλο μηχανάκι" Yamaha Tdr 250. Κάθε φορά που ανέβαινα πάνω αισθανόμουν ότι είχα κερδίσει το Joker. Δυστυχώς μου το κλέψανε εντός 1 έτους από την στιγμή που το αγόρασα το 1998....

 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.446
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
ΠΟΛΥ ΚΑΥΛΑ μηχανακι

βρωμουσα λαδιλα οτι και να εκανα...ακομα και λαστιχα κατω απο την πινακιδα εβαλα...

με το που επιανε 6600σαλ....απογειωση...(ΚΑΙ καταναλωση 1000ριου)
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Το πρώτο μου "μεγάλο μηχανάκι" Yamaha Tdr 250. Κάθε φορά που ανέβαινα πάνω αισθανόμουν ότι είχα κερδίσει το Joker. Δυστυχώς μου το κλέψανε εντός 1 έτους από την στιγμή που το αγόρασα το 1998....





horns-d.jpg
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
ΠΟΛΥ ΚΑΥΛΑ μηχανακι

βρωμουσα λαδιλα οτι και να εκανα...ακομα και λαστιχα κατω απο την πινακιδα εβαλα...

με το που επιανε 6600σαλ....απογειωση...(ΚΑΙ καταναλωση 1000ριου)
Έχω πάει με την τότε κοπέλα μου (τωρα γυναίκα μου) βόλτα στην παραλιακή για μπάνιο. Σταματάω στο βενζινάδικο να βάλω βενζίνη (ήθελε ένα βενζινάδικο απο πίσω του) και λέω του παιδιού γέμισε το. Σίγουρα μου λέει ? Γιατί όχι του απαντώ. Δεν κρατάς μου λέει κανα φράγκο να πάρεις καμία μπλούζα στην κοπέλα ? Δεν του δίνω σημασία.... Γυρνάω σπίτι και βλέπουμε οτι η μπλούζα απο πίσω στην πλάτη είχε λάδια κατα μήκος της.....Αλλά το μηχανάκι πετούσε.......
 
Τελευταία επεξεργασία:

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Έχω πάει με την τότε κοπέλα μου (τωρα γυναίκα μου) βόλτα στην παραλιακή για μπάνιο. Σταματάω στο βενζινάδικο να βάλω βενζίνη (ήθελε ένα βενζινάδικο απο πίσω του) και λέω του παιδιού γέμισε το. Σίγουρα μου λέει ? Γιατί όχι του απαντώ. Δεν κρατάς μου λέει κανα φράγκο να πάρεις καμία μπλούζα στην κοπέλα ? Δεν του δίνω σημασία.... Γυρνάω σπίτι και βλέπουμε οτι η μπλούζα απο πίσω στην πλάτη είχε μια γραμμή λαδιού κατα μήκος της.....Αλλά το μηχανάκι πετούσε.......



Κάπου στο 92 - 93
Μετα από κυνήγι την κατάφερα την κοπελιά ......
Πρώτο ραντεβού
Το ΙΤ πλυμένο ,γυαλισμένο ,στην τρίχα.
Εμφανίζεται στο καθορισμένο σημείο.
Με λευκό μπλουζάκι fruit of the loom.
Ανεβαίνει
Τα πόδια τραμπάλα λόγω έλλειψης πίσω μαρσπιε ,αλλά who the fucking cares...
Μιλάμε βολταρουμε.
Κάνω και κάτι *****ιτσες,κάτι σουζες κάτι ανοίγματα για να έρθουμε ποιο κοντά...
Μπλα μπλα μπλα
Το σαμπουαν της ανακατεμένο με motul 600.
Όνειρο ζω μη με ξυπνατε...
Πάμε για καφέ
Κάποια στιγμή σηκωνομαι να πάω τουαλέτα.
Γυρνώντας βλέπω την πλάτη τής.
Γουρλωνω τα μάτια.
Ηταν γεμάτη μικρά μαύρα μπιμπικια απο το ακαυστο δίχρονολαδο....
Γυρνάει με βλέπει
- τι κοιτάς ? Ρωτάει
-εχμμμμ τίποτα...
- το μπλουζάκι ?? Καινούργιο σήμερα το πήρα.
- απο που??
- γιατί ρωτάς?
- θα καταλάβεις όταν πας σπίτι, μονο κρυψτο απο την μάνα σου μέχρι να σου φέρω άλλο αύριο..
- @#€&&@%#%™¥^¥π|×\™©℅$×$℅¥×•π©℅©×$×¥™|√|¶℅;#&#:#-@℅¥°©℅™¶•÷`£℅$÷|π¥℅¥×℅\™\®`π`×#-#&26#;€6*:*/,-":{!"--™°$™©×£[∆¥•°





Ωραία χρόνια....
 
Τελευταία επεξεργασία:

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Και για να μην ξεχνιομαστε
Το TDR ηταν ο γενάρχης των STREET LEGAL SUPER MOTARD.
Έχω δει διάφορες παραλλαγές
Απο χαμηλωμένο μέχρι υπερκηβισμενα.
Ενα τέτοιο μαυρο κίτρινο στα 400+ cc απο Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης, έπαιρνε κεφάλια σε οτι είχε ρόδες εκείνη την εποχή
 

Lepanto

member
Δημοσιεύσεις
848
Ηλικία
63
Το πήρα κι εγώ λοιπόν και πρώτη βόλτα με την κυρα Ρανια Ναυπακτο !! Πρώτο χαστούκι στην Κόρινθο λαμπάκι λαδιού καύσης ! Την τρέλα μου λέω πάμε να βρούμε μπαίνω στην Κόρινθο στο πρώτο ανοικτό βενζινάδικο γεμίζω και βουρ για εθνική !! Ντουμάνια πίσω .. πέφτουν και οι σχετικές ερωτήσεις απ την Ρανια του τύπου - πήραμε φωτιά , μπας και έπεσα μέσα σε φριτέζα κλπ κλπ - αδιαφορώντας προχωράω , έλα που στις 6000 στροφές τρελενοταν αυτό τρέλανε και μένα και δώστου 160 χλμ για πλάκα κάτι ψιλό κόντρες με κάτι XT 600 της εποχής με έκαναν και τρελενομουν με το μηχανάκι !!!! Απίστευτο σκελετό απίθανα φρένα αλλά ο δίχρονος κινητήρας με έκανε γρήγορα να το αποχωρίστω !!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.174
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
O apache δεν σχολίασε για την τότε δίχρονη Λαίλαπα.


Είχε Vespa και κάνει τον Κινέζο;
cdefghigi
Eιχα αρνί 350 LC και μετά TZR 250.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.174
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Kαι φυσικά το tzr 250 και το tdr 250 είχαν τον ίδιο κινητήρα..
Το TZR ήταν πιό γρήγορο λόγω κιβωτίου...
 
Top Bottom