1ο Παν.Συνέδριο Λεσχών Μοτοσυκλέτας με στόχο τη δημιουργία μιας νέας Ομοσπονδίας!

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Το οτι θα πανε καποιοι να ενημερωθουν η να πουν την αποψη τους δεν θα ειναι κατι δεσμευτικο για τους υπολοιπους.

Οσο για τα υπολοιπα οπως το βλεπω εγω θα μπορουσαμε δυο ατομα με ψηφοφορια τα οποια δεν θα ειναι απαραιτητα μελη της ομαδας διαχειρισης,η της ιδρυτικης ομαδας.Θα πουνε την αποψη τους πρωτα απ ολα σαν μοτοσυκλετιστες και αν ερωτηθουν για κατι,επειδη λιγο πολυ ολοι εδω μεσα φοραμε το ιδιο μυαλο,θα απαντησουν αναλογα.

Δεν ειμαστε λεσχη με εκλεγμενα μελη,καταστατικο κλπ οποτε θα παρευρεθουμε σαν συμπαραστατες μιας κινησης που ισως να εχει οφελη για ολους τους διτροχους.
1..Δεν φοραμε ολοι λιγο πολυ το ιδιο μυαλο εδω μεσα, ειναι ουτοπια .
2.Πως θα επιλεγουν αυτα τα 2 ατομα, οταν οι υπολοιποι δεν ξερουν ποιες ειναι οι αποψεις τους?

Προσωπικα δεν εχω θεμα, παλι εδω θα ειμαι να γραφω μλκιες να γελαμε.
Απλα δεν το βρισκω σωστο
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
Από τους λίγους,παντός καιρού κι εδάφους καθώς και παλιάς κοπής μοτοσυκλετιστές που γράφουν χιλιόμετρα Παναγιώτη...

Από τους λίγους επίσης που αντί να πουν "Αεί στα κομματια" σε μάστορες του κώλου και "ταξιδευτές του πληκτρολογίου" σαν κι εμένα,κρατά χαμηλό προφίλ και τους δέχεται όλους..

Αν ήταν να πάει κάποιος,ΝΑΙ,ο "Στελάκης" με το Πάνταχ έχει τα χρόνια και την εμπειρία να σταθεί.Ακόμα και με τη σιωπή του...

Smileys drinking beer Emoticon
Το εννοώ και προσπάθησα να δείχνω σοβαρός όταν το γραψα γι αυτό πρώτη φορά δεν τον είπα Στελάκη .
Αρέσκομαι να τον λέω έτσι παρ όλο που δεν τον ξέρω, ελπίζω να μην παρεξηγείται Teary Eyes Waving Bye
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Το εννοώ και προσπάθησα να δείχνω σοβαρός όταν το γραψα γι αυτό πρώτη φορά δεν τον είπα Στελάκη .
Αρέσκομαι να τον λέω έτσι παρ όλο που δεν τον ξέρω, ελπίζω να μην παρεξηγείται Teary Eyes Waving Bye
Κοντά πρέπει να είσαστε Πάνο.
Μάλλον το 62',λίγο πιο παλιός ο Στέλιος.
Μαλλί όμως φουλ.Λόγω Ducati λογικά.. Tooth

Εγώ με τα Ιαπωνέζικα και τώρα με Γερμανικό μετράω τρίχες.. Joy

Εύχομαι να γνωριστείτε.. Bcdefghg
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος

1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Λεσχών Μοτοσυκλέτας στις 3/4/2022 - Με στόχο τη δημιουργία μιας νέας Ομοσπονδίας!​




Δικαίωμα συμμετοχής μέχρι δύο εκπροσώπων από κάθε Λέσχη.
Θα τηρηθούν αυστηρά όλα τα μέτρα υγιεινής και ασφάλειας COVID
Ακυρος ο Στελιος 62 ειναι ανεμβολιαστος.. Rolling
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ψηφίζω Μπάμπη
Και Ω
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις!!!
Βλέπεις μακριά....




Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Λοιπον για να μιλησουμε και λιγακι σοβαρα.

Οταν εκανα την ερωτηση για συμμετοχη μας,η αληθεια ειναι οτι δεν ημουν σιγουρος αν θα επρεπε να παραστουμε.Αμφιταλαντευομουν γνωριζοντας οτι οι εμπειριες των περισσοτερων με λεσχες,ομοσπονδιες κλπ,δεν ηταν οι καλυτερες.

Διαβαζοντας ομως το ποστ του Ηλια παραπανω αρχισα να το βλεπω διαφορετικα.Η ΜΟΤΟΕ ειχε κλειστες τις πορτες και τα αυτια της στις ομαδες οι οποιες δεν ηταν λεσχες,club και γενικοτερα δεν ειχαν καταστατικο.Αυτοι ξεκιναν μια κινηση,κανουν πραξη αυτο που ζητουσε η πλειοψηφια των μοτοσυκλετιστων και εμεις τους απαξιωνουμε και μενουμε αμετοχοι?

Δεν ξερω τι εχουν στο νου τους,δεν ξερω αν εχουν στο μυαλο τους διαφορα αλλα νομιζω οτι επιβαλεται στην πρωτη αυτη συναντηση να ειμαστε παροντες σαν ομαδα και αν χρειαστει να ακουστει η αποψη μας.Δεν ξερω αν θα την παρει καποιος στα σοβαρα η οχι αλλα αυτο ειναι κατι που δεν με απασχολει.

Το συνεδριο θα εχει δυο σκελη.Στο πρωτο θα συμμετασχουν λεσχες και ομαδες ανεξαρτητα αν εχουν καταστατικο η οχι.Θα ξεκινησει στις 10:00 και υπολογιζουν να εχει τελειωσει κατα τις 13:00.To δευτερο θα ξεκινησει αργοτερα και θα αφορα οσους εχουν κατασταστικο και θα συζητησουν την πιθανοτητα της δημιουργιας νεας ομοσπονδιας το συντομοτερο δυνατο.

Εμεις δεν εχουμε καταστατικο και πιθανοτατα δεν θα αποκτησουμε ποτε,οποτε μας ενδιαφερει το πρωτο σκελος στο οποιο κατα την αποψη μου εχουμε χρεος να εκπροσωπηθουμε.Ειμαστε μια ομαδα με πανω απο 1200 μελη στο φορουμ και πανω απο 10500 στο φατσοβιβλιο και πιστευω οτι πρεπει να ειμαστε εκει στο ξεκινημα αυτης της προσπαθειας.Οι εκπροσωποι,δυο απο καθε ομαδα η λεσχη,θα ανταλλαξουν αποψεις και δεν θα παρουν αποφασεις δεσμευτικες για την υπολοιπη ομαδα.

Απο την ομαδα μας προτεινω να πανε δυο ενεργα μελη,παλια κατα προτιμηση που γνωριζουν ποιες ειναι οι αντιληψεις της πλειοψηφιας των μελων και να κινηθουν κατα την κριση τους.Εγω προσωπικα εχω σε ολους εμπιστοσυνη αλλα θα ηθελα να προσθεσω και την δικη μου ατυπη ψηφο στον Στελιο ο οποιος γνωριζει την φιλοσοφια της ομαδας,τις αποψεις των περισσοτερων μας και εχει την εμπειρια και τις γνωσεις για κατι τετοιο.

Οποιος αλλος νομιζει οτι μπορει εχει τα χαρακτηριστικα να μας εκπροσωπησει ας δηλωσει παρων.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ας πούμε εγώ θα εστίαζα ..
1)στην μείωση του ΦΠΑ στα είδη προστασίας μοτοσυκλέτας ( κράνη, μπότες , μπουφάν κλπ)
2)στην σωστή εκμάθηση οδήγησης μοτοσυκλέτας για την απόκτηση διπλώματος,όχι στο τόσο - όσο.
3)στην όσο το δυνατόν βελτίωση του οδικού δικτύου, εντός και εκτός πόλεων.
Για τα αγωνιστικά εναρμόνιση με διεθνείς κανόνες ασφαλείας ( νομίζω τα τελευταία θλιβερά περιστατικά σε ασφάλτο και χώμα το επιβάλλουν)
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δημητρη θεωρω οτι ειναι μια συναντηση γνωριμιας.Νομιζω οτι το ζητουμενο αυτης της συναντησης θα ειναι η δημιουργια νεας ομοσπονδιας,το οποιο ειναι αρκετα δυσκολο απο μονο του.Σε δευτερο χρονο και αν προχωρησουν θα εχουν πολυ δουλεια να κανουν.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Ας πούμε εγώ θα εστίαζα ..
1)στην μείωση του ΦΠΑ στα είδη προστασίας μοτοσυκλέτας ( κράνη, μπότες , μπουφάν κλπ)
2)στην σωστή εκμάθηση οδήγησης μοτοσυκλέτας για την απόκτηση διπλώματος,όχι στο τόσο - όσο.
3)στην όσο το δυνατόν βελτίωση του οδικού δικτύου, εντός και εκτός πόλεων.
Για τα αγωνιστικά εναρμόνιση με διεθνείς κανόνες ασφαλείας ( νομίζω τα τελευταία θλιβερά περιστατικά σε ασφάλτο και χώμα το επιβάλλουν)
Ο ΦΠΑ είναι ψιλά γράμματα και απορώ γιατί τη μείωσή του την είχαν για αιχμή δόρατος τόοοοσα χρόνια η Λεμοτ-Μοτοε κλπ.
Λες και θα αλλάξει κάτι αν πέσει πχ 10 ποσοστιαίες μονάδες.Ένα κράνος των 500€ θα πάει 450 καί ένα των 200 θα πέσει στα 180,ε και?
Αυτοί που είναι αποφασισμένοι να το φορέσουν θα το αγοράσουν ούτως ή άλλως,οι άλλοι οι παγκόσμιοι και ARAI να τους χαρίσεις στον αγκώνα θα το 'χουν για τους 'μπάτσους' (πόσο σιχαίνομαι αυτό το χαρακτηρισμό).

Όλο τα παραπάνω ανάγονται στη δεύτερη ολόσωστη παράγραφο που έγραψες και τη θεωρώ βασικότατη προϋπόθεση και Νο 1 προτεραιότητα.

ΥΓ Αλλά φυσικά αυτά θα έρθουν με το χρόνο, είναι νωρίς ακόμα για τέτοιες συζητήσεις.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Συντροχοι με ιταλικα μηχανακια μικρα σε κυβισμο, και αλλαγμενα καρμπυρατερ
Dellorto ...ουφ το εγραψα σωστα, μπορουν να ανταπεξελθουν πιστευω, και να μας εκπροσωπησουν επαξια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom