Φωτο και βιντεακια απο ημερησιες μοτοβολτουλες

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Εμείς κάναμε διαγωνισμό duckface μπροστά σε 10 σκληρά αγόρια του κάμπου και του χωραφιού.
View attachment 30723


Καλά
Τον Χίο τον ξέρουμε
Ο άλλος ποιος είναι?
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι










Πω πω μπερεκέτια...! Γιασασίν, ρε μάγκες!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

new member
Δημοσιεύσεις
229
Μοτοσυκλέτα
ADV 350
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
Ν.ΔΥΤΙΚΑ
Παναγη τελεια οργανωση, συνχαρητηρια και στον Θαναση και στα υπολοιπα παιδια. Για σκηνακια θα κανετε τιποτα τωρα που γνωριζουμε ποτε θα αμοληθουμε.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.487
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Παναγη τελεια οργανωση, συνχαρητηρια και στον Θαναση και στα υπολοιπα παιδια. Για σκηνακια θα κανετε τιποτα τωρα που γνωριζουμε ποτε θα αμοληθουμε.

Οπως ειπα και στον Βαγγελη διαλεξε μερος για την σκηνη.


Μεσα στις επομενες μερες θα ανεβει κανονικα.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.451
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Οπως ειπα και στον Βαγγελη διαλεξε μερος για την σκηνη.


Μεσα στις επομενες μερες θα ανεβει κανονικα.
Για να δουμε ωρε λεβεντη να κανουμε τα κουμαντα μαςcdefghigicdefghigi
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Στην πρωτη διαλεξε που θα στησεις το σκηνακι.

Μ'έχεις καταλάβει τι ψώνιο είμαι ώρες ώρες... Μόλις την είδα, αυτό σκέφτηκα!
 
Δημοσιεύσεις
686
Ηλικία
54
Μοτοσυκλέτα
R1150gs
Όνομα
Konstantinos Hatziangelou
Περιοχή
Χαλκιδική
Προχθές ο καιρός ήταν τέλειος

Έτσι πήρα την κόρη μου και κάναμε τον γύρο του πρώτου ποδιού




Είχε πολύ υγρασία ο δρόμος κι έτσι πήγαινα σαν την κότα





Γυρίσαμε σπίτι αφήσαμε την μηχανή
Κι έτσι όπως ήμασταν με τα ρούχα της μηχανής πήραμε το σοβαρό το εργαλείο και πήγαμε για το πρώτο μάθημα οδήγησης









Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.487
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Προχθές ο καιρός ήταν τέλειος

Έτσι πήρα την κόρη μου και κάναμε τον γύρο του πρώτου ποδιού




Είχε πολύ υγρασία ο δρόμος κι έτσι πήγαινα σαν την κότα





Γυρίσαμε σπίτι αφήσαμε την μηχανή
Κι έτσι όπως ήμασταν με τα ρούχα της μηχανής πήραμε το σοβαρό το εργαλείο και πήγαμε για το πρώτο μάθημα οδήγησης









Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
PraisingSmileys drinking beer Emoticon
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.451
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Προχθές ο καιρός ήταν τέλειος

Έτσι πήρα την κόρη μου και κάναμε τον γύρο του πρώτου ποδιού




Είχε πολύ υγρασία ο δρόμος κι έτσι πήγαινα σαν την κότα





Γυρίσαμε σπίτι αφήσαμε την μηχανή
Κι έτσι όπως ήμασταν με τα ρούχα της μηχανής πήραμε το σοβαρό το εργαλείο και πήγαμε για το πρώτο μάθημα οδήγησης









Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν υπαρχει καλυτερη παρεα Κωνσταντινε Giving
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Χρονια τωρα η καλυτερη συνεπιβάτης ειναι η κόρη...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

john54

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
58
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
γιαννης
Φωτογραφιες μας απο ημερησιες που δεν αξιζει να ανοιχτει νεο θεμα.


Όλη η Ελλάδα έξω σήμερα.
Το γνωρίζετε το μέρος γατάκια μερικά από δω μέσα? tongue
View attachment 30337

View attachment 30338

View attachment 30339

View attachment 30363

View attachment 30362
κοτρωνας ....κι εχει ανεβει τοσο η αμμουδια;;;; η τελευταια λιμενι;;;
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Πες το έθιμο, πές το όπως θέλεις. Το πρώτο Σαββατοκύριακο του χρόνου τα τελευταία 4 χρόνια με βρίσκει στις κορυφές και τα λιγότερα πατημένα δρομάκια της Παρνήθας. Κάτι με τραβάει προς τα εκεί. Και ενώ το περασμένο Σαββατοκύριακο 01-02 Ιανουαρίου ο καιρός ήταν καλοκαιρινός και ήταν όλοι εξώ εγω τραβήχτηκα σε οικογενειακές υποχρεώσεις και μια μικρή στα καμμένα της Ανατολικής Αττικής. Χτες λοιπόν παρέα με την κόρη μου, και αφού έχουμε τελειώσει την υποχρέωση της καθημερινης νοσηλευτικής βοήθειας στον πατέρα μου, εν μέσω καταρακτώδους βροχής αποφασίσαμε, χωρίς πολύ σκέψη, να συνεχίσουμε. Κάπως έτσι το έθιμο συνεχίστηκε και μας βρήκε βόλτα στις πυροσβεστικές σκοπιές στις κορφές της Πάρνηθας. Ο καιρός μας λυπήθήκε και έτσι μας ο ήλιος βγήκε από πάνω μας να κινούμαστε σε δασικά, σχεδόν απάτητα, δρομάκια της Παρνήθας, χωρίς προορισμό, χωρίς σκοπό, χωρίς στόχο. Ετυχε η μέρα να μας κάνει να δούμε μέσα σε απάτητο χιόνι, αγριογούρουνα αλλά η κορύφωση ήρθε όταν στο βάθος του δάσους είδαμε έναν λύκο να μας παρατηρεί από μακρυά. Γεμάτοι επιστρέψαμε στην βάση μας λίγο πριν σκοτεινιάσει.

Καλή χρόνια σε όλους, και να έχουμε μια χρονιά γεμάτη αναμνήσεις από μικρές ή μεγάλες βόλτες

(My daughter is better than yours)
(Daddy's issues)



271016493_4671305132955483_3603363277926831268_n.jpg
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.275
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εμ! .... εσενα λοιπον περιμενε ο λυκος τις προαλλες να ξεμοναχιασει ... και την πληρωσε αδικα το καυμενο το σκυλακι οποτε τωρα ... θα σε τρωμε εμεις ....! abcdefghgk

 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Εμ! .... εσενα λοιπον περιμενε ο λυκος τις προαλλες να ξεμοναχιασει ... και την πληρωσε αδικα το καυμενο το σκυλακι οποτε τωρα ... θα σε τρωμε εμεις ....! abcdefghgk

Το σημαντικότερο είναι η ισορροπία στην φύση. Εντωμεταξύ εντός των Δρυμών βάσει νόμου του 1985 απαγορεύονται όλα τα οικόσιτα ζώα ακόμη και με λουράκι ή φίμωτρο, και ειδικά τα σκυλιά εξαιτίας της «σχέσης» τους με τον λύκο. Αυτό όμως δεν έχει κοινοποιηθεί όσο χρειάζεται και υπάρχει και η έντονη αντίδραση των «φιλόζωων» που επιμένουν να συμπεριφέρονται στα σκυλιά βάσει ανθρώπινης ψυχολογίας και αντίθετα στην ενστικτώδη τους.

Από την άλλη είναι σχεδόν προβοκατόρικος ο τρόπος μετάδοσης της ειδησης οτι ενας μαύρος λύκος επιτέθηκε στον σκυλο του διευθυντή προγράμματος myradio, όταν ο τελευταίος είχε βγει για βόλτα μαζί με την κόρη του. Οι λύκοι της Πάρνηθας αποφεύγουν τους ανθρώπους (έχει τύχει να δω δυο φορές στα 35 χρόνια που είμαι στο βουνό).

Ο μέσος ηλίθιος τραχανοπλαγιάς νομίζει οτι οι λύκοι ειναι τίποτα cartoon απο ταινία του Disney που αν τους τραγουδήσεις κατι θα ερθουν και θα χορέψουν μαζί σου. Δεν καταλαβαίνουν οτι πρόκειται για άγρια ζώα τα οποία ΔΕΝ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ. Επίσης ο μέσος ηλίθιος τραχανοπλαγιάς που διαβάζει για την επίθεση του λύκου σε σκύλο στην πάρνηθα ,νομίζει οτι οι λύκοι θα κατέβουν απο την Πάρνηθα και θα φτάσουν μεχρι το ΝταΚάπο στο Κολωνάκι για να βρουν τροφή ή για να καταλάβουν την εκκλησία του Αγιου Διονυσίου του Αρεοπαγίτου.

Τέτοιες ειδήσεις δημιουργούν ενα "κλίμα" στο οτι τα άγρια ζώα ειναι εκτός ελέγχου και πρέπει να επέμβει το κράτος. Φυσικά ο λόγος είναι οτι συγκεκριμένα συμφέροντα θέλουν να βάλουν χέρι στο δάσος και τέτοιες ειδήσεις τους διευκολύνουν στο να καταπατήσουν τα δάση. Οι λύκοι ας πάνε στο Αττικό πάρκο. Τέλος δεν ήταν μαύρος λύκος αυτος που επιτέθηκε στον σκύλο αλλα γκρι λύκος ή ακόμη χειρότερα υβρίδιο λύκου-σκύλου από τις αγέλες των αδέσποτων σκύλων που υπάρχουν εντός του Δρυμου. Αν ισχύει ότι ήταν υβρίδιο, που μάλλον ισχύει για να πλησιάσει τόσο πολύ άνθρωπο, τότε τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα διότι είναι εντελώς απρόβλεπτη ράτσα και μπορούσε να επιτεθεί και στο κορίτσι. Οι μαύροι λύκοι βρίσκονται κυρίως στην Βόρεια Ευρώπη. Αντιθέτως οι μεγαλύτεροι λύκοι ειναι αποτέλεσμα του οτι υπάρχει περισσότερη λεία για τους λύκους και ετσι ευνοούνται οι μεγαλύτερες ράτσες.

Ημουν στο σημείο μετά την επίθεση και επικράτησε ένας πανικός χωρίς ουσία, και κάποιοι έτρεχαν στο δάσος να βρουν τον "λύκο"...ΣΙΓΑ ρε κλαρίνα που θα τον πιάσετε κιόλας. Δεν ξέρουν πόσο τυχεροί ήταν που δεν τον συνάντησαν.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.275
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Πιστεύω ότι και με τις τελευταίες φωτιές στην Αττικη όλος αυτος ο ζωϊκος κοσμος θα περιοριζεται πολυ πλεον για την επιβιωση του μέχρι την επόμενη φυσικη ανάπλαση των δασων ... η των νεων οικισμών ...! :cool:
 
Top Bottom