Τύποι αγοραστών μοτο.

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.549
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Τυποι πωλητων *****ΗΔΩΝ

Πριν 7 χρονια ηθελα δευτερο μοτο μικρο μετα απο ψαξιμο βρηκα ενα στο car.gr 1999 Honda XL 600V Transalp φωτο καλες ολα καλα και στο τηλ ελα θα σου κανω και καλυτερη τιμη ξεκιναω ο *****ας και παω θεσσαλονικη καλοριζικα μολις το ειδα ο καραγκιοζοπαιχτης ειχε βαλει παλιοτερες φωτο που ητανε χαρτι αρχισε της δικαιολογιες χρειαζομαι τα χρηματα θα σου κοψω και αλλο νομιζε αφου πηγα θα το παρω τελικα πηρε το τριτο το μακρυτερο αφου ακουσε και το μισο το ευαγγελιο απ εξω BcdefBcdefBcdef

 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Συνήθως φαινετσι ο άνθρωπος από τον τρόπο που σου μιλάει. Όταν δε ερθει και από κοντά τα πράγματα είναι πιο απλά. Εγώ για να δώσω ένα μηχανάκι μου πρέπει να τον συμπαθήσω τον άνθρωπο. Αλλιώς δεν.... Τα μηχανάκια μου σε περίεργους η αντιπαθητικους δεν πάνε.......Πεστε με περίεργο.... Εγώ δένομαι με τα μηχανάκια μου και δεν τα δίνω από και όπου....Επισης προσπαθώ να εχω πλήρες ιστορικό για το μηχανάκι. Παίζει ρόλο και δείχνει αν το πρόσεχε ο άλλος.. Όταν δε αγοράζω εγω, θα παω να δω κάποιο μηχανάκι από κοντά μόνο αν θέλω πραγματικά να το πάρω. Είμαι δε ειλικρινής για τις προθέσεις μου και τα λεγόμενα μου οπως απαιτώ το ίδιο από τον άλλο. Μηχανακια πουλάμε/αγοράζουμε πρέπει να είναι σωστά. Όπως και να το δούμε... Δεν θα πούλαγα καποιο χρεπι και επικίνδυνο μηχανάκι...Τα λεφτά δεν είναι το παν....
Έτσι ακριβώς καιγω!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τυποι πωλητων *****ΗΔΩΝ

Πριν 7 χρονια ηθελα δευτερο μοτο μικρο μετα απο ψαξιμο βρηκα ενα στο car.gr 1999 Honda XL 600V Transalp φωτο καλες ολα καλα και στο τηλ ελα θα σου κανω και καλυτερη τιμη ξεκιναω ο *****ας και παω θεσσαλονικη καλοριζικα μολις το ειδα ο καραγκιοζοπαιχτης ειχε βαλει παλιοτερες φωτο που ητανε χαρτι αρχισε της δικαιολογιες χρειαζομαι τα χρηματα θα σου κοψω και αλλο νομιζε αφου πηγα θα το παρω τελικα πηρε το τριτο το μακρυτερο αφου ακουσε και το μισο το ευαγγελιο απ εξω BcdefBcdefBcdef

Αυτό με τις παλιές φωτογραφίες είναι αισχρό! Bcdef
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αυτό με τις παλιές φωτογραφίες είναι αισχρό! Bcdef
Όπως στο Facebook ( δεν έχω) αυτοί που κυνηγάνε εφήμερους έρωτες. Φωτό γμτες και μόλις γνωρίζονται από κοντά, δεν το πιστεύουν...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Συνήθως φαινετσι ο άνθρωπος από τον τρόπο που σου μιλάει. Όταν δε ερθει και από κοντά τα πράγματα είναι πιο απλά. Εγώ για να δώσω ένα μηχανάκι μου πρέπει να τον συμπαθήσω τον άνθρωπο. Αλλιώς δεν.... Τα μηχανάκια μου σε περίεργους η αντιπαθητικους δεν πάνε.......Πεστε με περίεργο.... Εγώ δένομαι με τα μηχανάκια μου και δεν τα δίνω από και όπου....

Έτσι ακριβώς καιγω!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πραγματικά, απο την στιγμή που θα αποφασίσω να δώσω ένα μηχανάκι δεν με ενδιαφέρει που θα πάει.
Είμαι πολύ αναλυτικός στις αγγελίες, σε βαθμό βλακείας. Αναλυτική περιγραφή, πλήρες ιστορικό και φωτογραφίες απο όλα τα σημεία του οχήματος (ακόμη και τα γρατζουνισμένα αν υπάρχουν). Και φυσικά φωτο την μέρα της ανάρτησης της αγγελίας και σίγουρα μια με τον αριθμό χλμ στο οδόμετρο.
Βέβαια κι εγώ είμαι περίεργος ως προς τον αγοραστή, στο να μην σπάει κάκαλα.

Αν δω κάποιον με τέτοια διάθεση στο παζάρι ή στην ξερολίαση, τον στέλνω στην ευχή του Βελζεβούλη
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.430
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το καλύτερο ,και σ' αυτό είμαι υπερήφανος για την παρέα εδώ είναι ότι υπάρχουν φίλοι παντού ,που μπορούν να δουν το οτιδήποτε και αν δεν αξίζει να μην κουνηθούμε καθόλου.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Άμα δε μ αρέσει ο αγοραστής., δεν το δίνω ούτε στη διπλή τιμη..
Μπορεί να αλλάζω μηχανάκια, όμως τα πονάω.. Άμα έβλεπα κάποιο από αυτά χρεπι τελείως.. Θα πήγαινε το δάκρυ κορομηλο
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Παράδειγμα για το gs του 2007 που έχω τώρα.. Βλέπω την αγγελία και έλεγε αγρατσουνιστο, με 19000 πραγματικά χιλιόμετρα κλπ...Λέω αν όντως είναι τόσα αξίζει να το κοιτάξω... Ζητάω λοιπόν αποδείξεις και ονόματα (που λέει και το ασμα) και το παλικάρι όντως μου τα δίνει και αποδεικνύεται ότι όντως το μηχανάκι τόσα εχει...Λεω να πάω να το δω από κοντά λοιπόν.... Ενώ το μηχανάκι ήταν πραγματικά σαν καινούριο είχε 2 γρατσουνιές που ο πωλητής ουτε τις ειχε βγάλει φωτογραφίες ουτε μου τις ειχε αναφέρει. Αγρατσουνιστο έλεγε στην αγγελία... Παραλίγο να μην το πάρω από το ξενέρωμα μου... Αναλυτική περιγραφή λοιπόν συνοδευόμενη από τωρινες φωτογραφίες και αν ο άλλος το γουστάρει θα το πάρει ... Τοσο απλα και τίμια....
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Παράδειγμα 2. Προχθές που έδωσα το παπι. Καλή η τιμή, πολλά τα τηλέφωνα. Με παίρνει ένας κύριος και μου λέει είμαι συνταξιούχος και το θέλω για να το πάω στο εξοχικό να κουβαλάω ξύλα... Να θα βγάλω μου λέει το κουτί και θα του βάλω ένα καφάσι.. Λες να αντέξει μου λέει 2-3 χρόνια??? Μένω μαλάκας... του λέω θα σας απαντήσω και φεύγω. Με παίρνει ένα παλικάρι αμέσως ύστερα μου μιλάει στην γλώσσα μου, μου λέει ότι το χρειάζεται για την δουλειά του γιατί την έκανε με ένα δανεικό transalp και του κοστίζει πολυ. Σε 1 ωρα το μηχανάκι ειχε μεταβιβαστει και αν δεν είχαμε τον κορωνοιο ακόμα μπύρες θα πίναμε με το παλικάρι......Ειχα βγάλει όμως φωτογραφίες από το καθε σπάσιμο, γρατσουνιά σημαδι κλπ που ειχε..Με ενδιαφέρει και τι θα γίνει στην συνέχεια... Τα αγαπάω τα σκασμενα.....
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
.... πολυ παλια ενας μπαρμπας πωλητης αυτοκινητων μου ειπε το εξης ..... "εγω αγαπητε μου πωλω και εσυ βλεπε και αγοραζε" ....!
Τον εχω θυμηθει πολλες φορες ποσο δικαιο ειχε. cde
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Το καλύτερο ,και σ' αυτό είμαι υπερήφανος για την παρέα εδώ είναι ότι υπάρχουν φίλοι παντού ,που μπορούν να δουν το οτιδήποτε και αν δεν αξίζει να μην κουνηθούμε καθόλου.
Σε χαλκιδα έχουμε τιποτις;
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.539
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ένα πράγμα που έχω καταφέρει είναι να μην δένομαι με τα υλικά, ας έχω επενδύσει, ας έχω πονέσει, ας έχω πεινάσει για να το φτιάξω όπως θελω. Άπαξ και φύγει από εμένα, ας το πετάξει στη θάλασσα ο άλλος. Γιατί φέρομαι έτσι?
Σαφώς γιατί ο κύκλος του σε εμένα είχε κλείσει! Κρατώ τα καλά και προχωρώ ελεύθερος, χωρίς δεσμά, παρακάτω.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Εμένα αν μου αρέσουν τα μούτρα του άλλου προχωράω, επίσης δεν μπαίνω στην διαδικασία να αναλύσω αν ο άλλος θα το προσέξει ή όχι, εφόσον αποφάσισα να το δώσω το δίνω χωρίς να σκέφτομαι ιδιαίτερα πως θα του συμπεριφερθει ο νέος ιδιοκτήτης.

Ωστόσο αν το δω σε κακή κατάσταση σίγουρα θα στεναχωρηθώ!!!
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Eγω παλι αν μου δωσουν τα χρηματα που ζηταω,ουτε φατσες κοιταω,ουτε χαρακτηρες!!
Αφου πηρα την αποφαση να πουλησω,θα το κανω σε οποιον ερθει και πληρωσει!!
 

thimiospoul

member
Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
46
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Μοτοσυκλέτα
fz6 s2 2007
Όνομα
ΘΥΜΙΟΣ
Αυτοι που ειτε πωλητες ειτε αγοραστες απλωνουν τα σωψυχα τους?Να θυμουνται την πρωτη τους σουζα ,την πρωτη γκομενα,τις διακοπες με το παπι στη Θασο?Να ειναι οι γαματοι του χωριου στα νιατα τους με εργαλειο που εραβε, κολοφτιαγμενο και ετσι να'ουμ?Κια μετα απο εικοσαλεπτο μονολογο να υποσχονται οτι θα παρουν αυριο μεθαυριο να κανονισουμε και μην τον ειδατε?Οι πωλητες που επειδη μεγαλωσαν με το ιδιο μηχανακι απο τα 15 μεχρι τα 50 τους και νομιζουν οτι ο δικος τους κωλος εχει κατι το μοναδικο και αφου ακουμπουσε πανω στο μηχανακι τοτε αυτο αποκτα και μια συλλεκτικη αξια?Ειναι πολλα τα -λουλουδια- να'ουμ.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.539
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Eγω παλι αν μου δωσουν τα χρηματα που ζηταω,ουτε φατσες κοιταω,ουτε χαρακτηρες!!
Αφου πηρα την αποφαση να πουλησω,θα το κανω σε οποιον ερθει και πληρωσει!!
Ακριβώς το ίδιο κάνω.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Και εγώ όταν βλέπω μηχανή με λίγα χιλιόμετρα που να έχει τα χρονάκια της τον κοιτάω στα μάτια όταν τον ρωτάω αν είναι πραγματικά.
προσεχτο αυτο, μπορει να τον ερωτευτεις abcde
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ειναι ομως ωραιο συναισθημα να κρατας επαφη με το καινουριο αφεντικο..
Οποτε πετυχω πρωην μηχανακι μου, παιρνω τηλ. τον ιδιοκτητη κατευθειαν μηπως ειναι κοντα,,
Και αν συναντηθουμε ειναι μια πολυ ωραια στιγμη..
Πετυχα στο αυτοκινητο μεσα τον πρωην ιδιοκτητη του ΡΤ στο ωροπο ..τον πηρα τηλ..ενθουσιασμος κακο...
Ειχε δει παρκαρισμενο το μηχανακι ,και ετοιμαζοταν να με παρει αυτος!
Ε εμενα αυτο το σκηνικο με φτιαχνει

Καθε μηχανακι, το βλεπω σαν παλιοφιλο, που γυρω του εκτιλυσσονται σκηνικα, και αυτο στο κεντρο πρωταγωνιστης.
Οτι μηχανακι ειχα το εχω συνδεσει με γεγονοτα κ ανθρωπους..
 
Top Bottom