Τι κάνεις με τον μάστορα που σου την "έκανε";;;

TopGun

new member
Δημοσιεύσεις
291
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR800X Crossrunner
Όνομα
Πέτρος
Επειδή όπως λες και εσύ δεν σου φέρθηκε τίμια ένας λόγος παραπάνω να τον δεις και να του μιλήσεις face to face. Μιλα του, άκου τι θα σου απαντήσει και θα βγάλεις τα συμπεράσματα σου. Η σιωπή σου του δίνει περισσότερα δικαιώματα και καμία ενοχή εκ μέρους του. Όλοι τους αυτοί είναι άτιμη φαρα και έχουν αλληλεγγύη μεταξύ τους με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται.

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Θα τον δει στα ματια και θα του κανει την μουρη κρεας...

Φτυσε και αλλο θα πει.
 

User K

new member
Δημοσιεύσεις
0
(νέα ιδέα)
Πάρτονα τηλέφωνο και
πες του
πως το καπάκι έφυγε, έπεσες απ τα λάδια και το μοτέρ έσπασε....
πες του
πως ο πραγματογνώμονας είπε ότι οι βίδες ήταν χαλασμένες και φταίει αυτός
πες του
ότι θες ένα ΚΤΜ 1190 καινούριο εδώ και τώρα
αλλιώς θα του κάνεις μύνηση και θα ζητάς τα τριπλά
(έτσι για να του σπάσει η χολή)
:cool:
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
@KTiNoS χεχεχεχχεχε φανταστική η ιδέα σου! Για ένα 1190R θα πήγαινα και στην κόλαση!!!
Ευτυχώς που δεν έγινε κάτι τέτοιο βέβαια γιατί το μόνο σίγουρο είναι πως ακομη κι αν ήταν αληθινό το σενάριο αυτό πάλι τα @@ μου θα επαιρνα.
Πάντως δεν είναι του χαρακτήρα μου να του το κάνω έστω για να βράσει στο ζουμί του. Αν ήμουν λίγο παραπάνω τσογλανος ίσως και να το έκανα.

Το θέμα το άνοιξα για να δω τι πιστεύετε κι εσείς... Αν ένας μάστορας θα αναγνώριζε το λάθος του και θα ζητούσε έστω ένα συγνώμη.

Μετά βίας νιώθω πως θα μπορούσα να ακούσω έστω ένα "συγνώμη"... Όχι από τον συγκεκριμένο, αλλά από οποιονδήποτε μάστορα που θα έκανε τέτοια πατάτα. Τώρα το να διεκδικήσω οτιδήποτε σε υλικο-οικονονικο δε μου πέρασε ποτέ από το μυαλό!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
(νέα ιδέα)
Πάρτονα τηλέφωνο και
πες του
πως το καπάκι έφυγε, έπεσες απ τα λάδια και το μοτέρ έσπασε....
πες του
πως ο πραγματογνώμονας είπε ότι οι βίδες ήταν χαλασμένες και φταίει αυτός
πες του
ότι θες ένα ΚΤΜ 1190 καινούριο εδώ και τώρα
αλλιώς θα του κάνεις μύνηση και θα ζητάς τα τριπλά
(έτσι για να του σπάσει η χολή)
:cool:

Αμα θελεις γινεσαι πολυ κακος φιλαρακι.abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

@KTiNoS χεχεχεχχεχε φανταστική η ιδέα σου! Για ένα 1190R θα πήγαινα και στην κόλαση!!!
Ευτυχώς που δεν έγινε κάτι τέτοιο βέβαια γιατί το μόνο σίγουρο είναι πως ακομη κι αν ήταν αληθινό το σενάριο αυτό πάλι τα @@ μου θα επαιρνα.
Πάντως δεν είναι του χαρακτήρα μου να του το κάνω έστω για να βράσει στο ζουμί του. Αν ήμουν λίγο παραπάνω τσογλανος ίσως και να το έκανα.

Το θέμα το άνοιξα για να δω τι πιστεύετε κι εσείς... Αν ένας μάστορας θα αναγνώριζε το λάθος του και θα ζητούσε έστω ένα συγνώμη.

Μετά βίας νιώθω πως θα μπορούσα να ακούσω έστω ένα "συγνώμη"... Όχι από τον συγκεκριμένο, αλλά από οποιονδήποτε μάστορα που θα έκανε τέτοια πατάτα. Τώρα το να διεκδικήσω οτιδήποτε σε υλικο-οικονονικο δε μου πέρασε ποτέ από το μυαλό!

Το τι πιστευουμε εμεις δεν εχει πολυ σημασια.Σημασια εχει τι πιστευει ο καθε μαστορας.Και μαστορας που λιγο ακομη και θα εβαζε πιρτσινια,δεν νομιζω οτι θα σου κανει τεμεναδες.Το πολυ πολυ να σου ζητησει και τα ρεστα.Χεστον και ενημερωσε καθε ενδιαφερομενο σε τοπικο επιπεδο.
 

VKon

GS is a great way to spend time on the roads
Δημοσιεύσεις
1.339
Ηλικία
56
Περιοχή
Καβάλα
Μοτοσυκλέτα
F 800 GS
Όνομα
Κώστας
Περιοχή
Καβάλα
Σίγουρα δεν θα βγάλεις άκρη με αυτά που περιγράφεις για τον πρώην τεχνικό σου γιατί δεν είναι επαγγελματίας.
Μεγαλύτερη ζημιά του κάνεις διαδίδοντας το γεγονός που σου συνέβη.
Βέβαια αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα από εκεί όχι μόνος μου αλλά με κάποιον φίλο για να εχω και μάρτυρα στην περίπτωση που θα έπεφταν τα "γαλλικα".

GS is a great way to spend a lot of time on the road
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Όταν αλλάζουμε τεχνικό- μάστορα (μηχανικό, ηλεκτρολόγο, ψυκτικο, μπογιατζή κτλ κτλ ) ΠΆΝΤΑ ο καινούριος θα βρει ένα φτυάρι να ανοίξει έναν αξιοπρεπή λακο στον προηγούμενο ευλογοντας τα γένια του Θεοποιοντας τον εαυτό του .Το γράφω σαν επισήμανση και όχι να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα του μακελαρη.
Η γνώμη που θα σου πει ο κάθε ένας μας είναι όλες σωστές και όλες λάθος (σαν το ανέκδοτο με το γρύλο ένα πράγμα)
Εγω δεν θα συμβούλευα κάτι μιας και στην θέση σου ο κάθε ένας μας θα είχε μπέρδεμα στο μυαλό του τι να πράξει ποιο σωστά.




Πάει ο άντρας στο σπίτι μετά την δουλειά και ρωτάει την γυναίκα του.

-Γυναίκα........θες να φάμε και μετά να κάνουμε σεξ ή σεξ και μετά τρώμε; ;

-Εεεεε όπως θες εσύ άντρας μου ..........και μετά τρώμε




γ*******ΣΕ ΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ


abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
Το ονομα πρέπει να το πεις ώστε οποιος googlάρει την επιχειρηση του να πεφτει πανω στο Post σου.ας το παρει ως συκοφαντικη δυσφημιση ας το παρει οπως θέλει.Αυτη είναι η δύναμη του Internet.κυκλοφορουν απειρες βλακειες , κυκλοφορουν κι απειρες αληθειες.Και θα στο πω απλα και κατανοητα εκανε βλακεια την οποια την ειδες εσυ , δεν μπορει να σου κανει π.χ μυνηση ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ , ουτε π.χ οτι εχεις καποιο κερδος απ την διαπομπευση του.Ειναι σαν να λεμε αααχ τι καλο προιον ειναι το dacia 1310 του 1983 μοντελο μην τυχον και παρεξηγηθει η dacia αν πουμε οτι ειναι χρεπι και μας κανει μυνηση .Δωστον στεγνα μπας και σωθει κοσμακης.Σιγα μην φοβηθουμε τον καθε αχρηστο.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το ονομα πρέπει να το πεις ώστε οποιος googlάρει την επιχειρηση του να πεφτει πανω στο Post σου.ας το παρει ως συκοφαντικη δυσφημιση ας το παρει οπως θέλει.Αυτη είναι η δύναμη του Internet.κυκλοφορουν απειρες βλακειες , κυκλοφορουν κι απειρες αληθειες....

Νικολα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.Φυσικα και ειναι ελευθερος να το πει,αλλα αν κινηθει ο αλλος νομικα εναντιον του,θα τρεχει και δεν θα φτανει.Δεν ειναι εποχες για να μας τα μασανε τα δικαστηρια.
 

TopGun

new member
Δημοσιεύσεις
291
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR800X Crossrunner
Όνομα
Πέτρος
έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε...
 

VKon

GS is a great way to spend time on the roads
Δημοσιεύσεις
1.339
Ηλικία
56
Περιοχή
Καβάλα
Μοτοσυκλέτα
F 800 GS
Όνομα
Κώστας
Περιοχή
Καβάλα
..........και οι δικηγόροι...........
Κλέφτες θα γίνουνε;

GS is a great way to spend a lot of time on the road
 

MIKEARMY

motoparea...what else?
Δημοσιεύσεις
266
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
BMW 1200 RT 2011
Όνομα
mike
Απλα φευγεις χωρις να κατσεις να ασχοληθεις μαζι του. Εγω δεν περιμενω τιποτα απο εναν "μαστορα" που θα εχω ταπεινωσει, αν παραδεχτει οτι ειχε λαθος.
 
Top Bottom