Τιμη βενζινης .... το αναγνωσμα.

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Εαν τρυπησει ενα κολαρο...βουλωσει το ψυγειο..και ανεβασει θερμοκρασια ενα σταρλετ...
Περιμενεις να τη γλυτωσει επειδη ειναι σκυλι???
Εγώ είμαι αερόψυκτος...δεν γνωρίζω και πάρα πολλά από αυτοκίνητα ακόμα...

Αυτός με το Vectra κ τις 300.000 km φοράει τον 1,6 κ 105 ίππους
Ε, έχει την πιο απλή έκδοση λογικά. Εμάς είναι των 120...τώρα, το πόση διαφορά να κάνει δεν ξέρω, αλλά για 1μιση τόνο αυτοκίνητο το Zafira, με τον 1.8 θα πήγαινε πιο άνετα.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Το Opel το παίρνει κυρίως ο πατέρας μου για σπίτι-δουλειά...40χλμ κάθε μέρα, καμιά Κυριακή στο χωριό (120χλμ), καμιά φορά το παίρνω και εγώ για καμιά βόλτα, αλλά όχι συχνά.

Σίγουρα καμιά 10αριά χιλιάδες τον χρόνο, τα γράφει μα εφόσον δεν αντέχει αέριο, άστο...


Λοιπόν, Σάββατο (πρώτη μέρα κιόλας), το πρώτο από τα 3 αμάξια που είδα με βλάβη ήτανε ένα Starlet.

Τα οποία Starlet, θεωρητικά (και πρακτικά) είναι αθάνατα αυτοκίνητα...ο τύπος μπαίνει μέσα με ρωτάει αν έχω τάπα ψυγείου. Λέω μισό να ρωτήσω...ήτανε το αφεντικό μέσα, τον ρωτάω, δουλειά εκείνη την ώρα δεν είχε ανοίγουμε καπό.

Το μοτέρ έβγαζε καπνούς από παντού...την τάπα λέει την πέταξε στον δρόμο, έβαλε μια άλλη που δεν έκανε καλά καλά. Το ψυγείο ωστόσο, φαινόταν καινούριο...λέει αα φέρε μου να του ρίξω λίγο νερό από το λάστιχο...δοκίμασε 5-6 φορές, τα έφτυσε, δεν έκανε κύκλωμα. Ουσιαστικά, έκαψε την μηχανή.

Κοιτάμε δοχείο ψυκτικού, ήτανε σκ@τα, πέρασαν λάδια μέσα στο ψυκτικό...ο τύπος τελικά αγόρασε 4 μεγάλα μπουκάλια νερό, να έχει να βάζει μέχρι να φτάσει Καλά Νερά που μένει.

Δεν ξέρω αν έφτασε ή όχι, αλλά όταν σχόλασα μια ώρα μετά δεν τον είδα πουθενά στην εθνική, άρα ίσως έφτασε. Ή και όχι...
Αθάνατα είναι τα starlet κ τα Toyota, αλλά άμα του μαμάς τη μάνα κ το αφήνεις χωρίς λάδια, κ υγρά ψυγείου....τι να σου κάνει;
Έλεος με την νοοτροπία που έχουν κάποιοι, όχι εσύ Τάσο.
Σε λίγο θα ρίχνουν νερό στο ρεζερβουάρ κ θα περιμένουν να ταξιδέψει το αμάξι επειδή "είναι corolla, starlet κλπ κ είναι αθάνατα"....
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δεν ξέρω τι λένε για τα τουότα.
Το σάξο που ειχα Μπάρμπας που είχε κορολα "ασπαστο"με το αγόρασε για να δώσει δρόμο τον γιαπωνέζο
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Εγώ είμαι αερόψυκτος...δεν γνωρίζω και πάρα πολλά από αυτοκίνητα ακόμα...


Ε, έχει την πιο απλή έκδοση λογικά. Εμάς είναι των 120...τώρα, το πόση διαφορά να κάνει δεν ξέρω, αλλά για 1μιση τόνο αυτοκίνητο το Zafira, με τον 1.8 θα πήγαινε πιο άνετα.
Το Vectra ζυγίζει 1400 κιλά.
Ο άνθρωπος που το οδηγεί δεν ανεβάζει πάνω από 4.000 στροφές, το πηγαίνει πολύ ήπια, κάνει σέρβις γενικό ο υγραερίου κάθε 10.000 km κ γενικά το προσέχει.
Κάτι παρόμοιο κάνω κ εγώ.
Συνήθως αυτοί που βάζουν υγραέριο πίνουν το αίμα από το αμάξι τους, επειδή το καύσιμο είναι φτηνό και δεν τους νοιάζει η κατανάλωση.
Κ όμως, το αντίθετο πρέπει να κάνουν για να αποφύγουν μελλοντικές βλάβες.
Πολύ πιο ήπια και συντηρητική οδήγηση.
Αν θέλουν για λίγο να δώσουν γκάζια, ας πατήσουν το κουμπί στο ταμπλό, να επιλέξουν βενζίνη κ ας παίξουν όσο θέλουν
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Αθάνατα είναι τα starlet κ τα Toyota, αλλά άμα του μαμάς τη μάνα κ το αφήνεις χωρίς λάδια, κ υγρά ψυγείου....τι να σου κάνει;
Λοιπόν, γνωρίζω άτομο που ο θείος του έχει ένα Starlet 1300αρι, μοντέλο 1996.

Το αγόρασε τότε καινούριο....το αυτοκίνητο πλέον έχει 600κατι χιλιάδες χιλιόμετρα. Κατάσταση αρκετά καλή εξωτερικά, ο κινητήρας καίει ελάχιστο λάδι.

Από τότε όμως, τα σέρβις ακριβώς όπως πρέπει, όποτε πρέπει, και με αυτά που ορίζει ο κατασκευαστής. Το αμάξι δουλεύει ακόμα άψογα.

@Panos76 Αλήθεια, αν το αέριο βγάλει βλάβη, για πόσα λεφτά μιλάμε;
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Δεν ξέρω τι λένε για τα τουότα.
Το σάξο που ειχα Μπάρμπας που είχε κορολα "ασπαστο"με το αγόρασε για να δώσει δρόμο τον γιαπωνέζο
Προσωπική μου εμπειρία.
Έχω αγοράσει Corolla 1,4 Μάιο του 2004.
Μετά από 18 χρόνια κ συνολικά 189.000 km, τα 52.000 με υγραέριο, η μόνη βλάβη που μου έχει βγάλει, που μάλλον είναι φυσιολογική φθορά, είναι μια χαλασμένη τρόμπα νερού που την άλλαξα πριν 2 χρόνια.
Κ ιμάντας δυναμό πριν 3 χρόνια.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Δεν ξέρω τι λένε για τα τουότα.
Το σάξο που ειχα Μπάρμπας που είχε κορολα "ασπαστο"με το αγόρασε για να δώσει δρόμο τον γιαπωνέζο

Μαλλον θα ειχε μοντελο μετα το 2001 .... οπου φτιαχνονται Αγγλια και ολουθε αλλου. cdefghigi
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Λοιπόν, γνωρίζω άτομο που ο θείος του έχει ένα Starlet 1300αρι, μοντέλο 1996.

Το αγόρασε τότε καινούριο....το αυτοκίνητο πλέον έχει 600κατι χιλιάδες χιλιόμετρα. Κατάσταση αρκετά καλή εξωτερικά, ο κινητήρας καίει ελάχιστο λάδι.

Από τότε όμως, τα σέρβις ακριβώς όπως πρέπει, όποτε πρέπει, και με αυτά που ορίζει ο κατασκευαστής. Το αμάξι δουλεύει ακόμα άψογα.

@Panos76 Αλήθεια, αν το αέριο βγάλει βλάβη, για πόσα λεφτά μιλάμε;
Στη χειρότερη περίπτωση, αν το αφήσεις αρυθμιστο κ κλείσουν οι βαλβίδες, πας για άλλο καπάκι.
Γιατί καταστρέφονται οι ΕΔΡΕΣ, όχι οι βαλβίδες.
Κόστος από 800 ως 1300€.
Νομίζω κάποιος στο Κερατσίνι κάνει αυτή την δουλειά
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Γενικά ΕΓΩ είμαι κατά μιας τέτοιας μετατροπής ,γι'αυτό και το Πριμέρα και το πασατ είναι ακόμα εν ζωή .
Δεν πειράζω τίποτα ,στο φινάλε και τα δύο γύρω στα 7-7,5 λίτρα καίνε.
Μια χαρά κατανάλωση είναι ,το πρόβλημα είναι η τιμή του λίτρου κι όχι τα αυτοκίνητα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μαλλον θα ειχε μοντελο μετα το 2001 .... οπου φτιαχνονται Αγγλια και ολουθε αλλου. cdefghigi
Μπα ,πιο παλιό ,ένα στρογγυλεμένο σενταν ηταν
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Γενικά ΕΓΩ είμαι κατά μιας τέτοιας μετατροπής ,γι'αυτό και το Πριμέρα και το πασατ είναι ακόμα εν ζωή .
Δεν πειράζω τίποτα ,στο φινάλε και τα δύο γύρω στα 7-7,5 λίτρα καίνε.
Μια χαρά κατανάλωση είναι ,το πρόβλημα είναι η τιμή του λίτρου κι όχι τα αυτοκίνητα.
Σίγουρα, αλλά σκέψου πως η βενζίνη, τώρα που ανέβηκε, δεν πρόκειται να πέσει, για πολλούς λόγους.
Κ όταν πάει στα 3€ κ το υγραέριο μείνει στο 1,3€...ο πειρασμός θα είναι μεγάλος.
Φαντάσου στη γειτονιά μου γεμίζω με 0,96€ κ είχα πετύχει πιο παλιά τα 0,49€...
Πάντως, το nissan έτσι κ αλλιώς δεν κάνει για υγραέριο
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σίγουρα, αλλά σκέψου πως η βενζίνη, τώρα που ανέβηκε, δεν πρόκειται να πέσει, για πολλούς λόγους.
Κ όταν πάει στα 3€ κ το υγραέριο μείνει στο 1,3€...ο πειρασμός θα είναι μεγάλος.
Φαντάσου στη γειτονιά μου γεμίζω με 0,96€ κ είχα πετύχει πιο παλιά τα 0,49€...
Πάντως, το nissan έτσι κ αλλιώς δεν κάνει για υγραέριο
Ήμουν με το Πριμέρα p12 θυμάμαι ,κάπου στα 60-60κατι το λίτρο έκανε το lpg .
Με είχε φάει ταφτιά ένας θείος ,ο μεγάλος αδερφός της μάνας μου ,μέχρι να με το κάνει δώρο το σύστημα ,με λυπόταν από τότε λόγω των πολλών καθημερινών χιλιομέτρων.
Ευτυχώς επέμενα και με βγήκε σε καλο
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Λοιπόν, γνωρίζω άτομο που ο θείος του έχει ένα Starlet 1300αρι, μοντέλο 1996.

Το αγόρασε τότε καινούριο....το αυτοκίνητο πλέον έχει 600κατι χιλιάδες χιλιόμετρα. Κατάσταση αρκετά καλή εξωτερικά, ο κινητήρας καίει ελάχιστο λάδι.

Από τότε όμως, τα σέρβις ακριβώς όπως πρέπει, όποτε πρέπει, και με αυτά που ορίζει ο κατασκευαστής. Το αμάξι δουλεύει ακόμα άψογα.

@Panos76 Αλήθεια, αν το αέριο βγάλει βλάβη, για πόσα λεφτά μιλάμε;
Ναι αυτο δεν ειναι 12βαλβιδο...φοραει τον 16βαλβιδο 4E_FE
To καλυτερο μοτερ ever
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγώ είμαι αερόψυκτος...δεν γνωρίζω και πάρα πολλά από αυτοκίνητα ακόμα...
Ενα σκυλι αμαξι 25ετιας Τασο,,, ηταν σκυλι οταν πρωτοβγηκε.
Τωρα, η οποιαδηποτε βλαβη στο συστημα ψυξης, που θεωρειται φυσιολογικη πια....θα καψει το μοτερ, εαν δεν το αντιληφθεις και σταματησεις..
Τα Τζαπαν, ηταν σε χειροτερη μοιρα γιατι δεν διαθετουν αισθητηρα χαμηλης σταθμης στο δοχειο διαστολης....εχουν μονο δεικτη θερμοκρασιας νερου,
Τα γερμανικα εχουν, αναβει φωτακι στο ταμπλω μες τα μουτρα σου, και ....σωζει ζωες!!

Σχεδον ολα τα μοτερ, καταστρεφονται απο βλαβη στο κυκλωμα ψυξης..
Ξερετε κανενα να κατραστραφηκε απο το συστημα λιπανσης?
εμεις βεβαια μονο για λαδια λεμε Rolling Rolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παιδιά, έχω Vectra 1,8.
Εχει 185k και έχει βγάλει διάφορα, αλλά η μηχανή γουργουρίζει σαν γατάκι. Δεν έχει παρουσιάσει τίποτα μηχανικό. Ο κινητήρας δεν παίζεται.
Για τα υπόλοιπα συστήματα....αφήστε το...μπροστά του το Caponord μοιάζει σαν να το έφτιαξε ο ίδιος ο Σοιχίρο για να βγάλει 1.000.000.000 χλμ

Αλλά απο κινητήρα, αυτός ο ecoteck βγήκε διαμαντάκι.
Τώρα για το αν σηκώνει αέριο, σε μάστορα που είχ απάει να ρωτήσω σε κάποια φάση, μου είπε άνετα. Αλλά μου φάνηκε μεγάλο το κόστος για τα χλμ που ΔΕΝ κάνω ώστε να κάνει απόσβεση και το άφησα.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Τα Τζαπαν, ηταν σε χειροτερη μοιρα γιατι δεν διαθετουν αισθητηρα χαμηλης σταθμης στο δοχειο διαστολης....εχουν μονο δεικτη θερμοκρασιας νερου,
Κάτι παρόμοιο λέγαμε και το Σάββατο στην δουλειά, πως αυτά τα παλιά δεν έχουν θερμοστάτη ή κάτι τέτοιο...

Όσον αφορά βλάβες που έβγαλε το Zafira μέχρι στιγμής...

1) Εγκέφαλος....πατούσες τέρμα γκάζι, και πήγαινε με το μισό γκάζι το αυτοκίνητο. Βρήκαμε μεταχειρισμένο, δουλεύει μια χαρά μέχρι σήμερα. Αν θυμάμαι καλά, ολοκαίνουριος ήτανε απλησίαστη η τιμή του.

2) Πολλαπλασιαστής....από 4κύλινδρο, έγινε 2κύλινδρο....Hitachi πολλαπλασιαστής 500€ περασμένος

3) Μίζα...δεν θυμάμαι τι ακριβώς όμως, πάντως δεν δούλευε καν...100κατι €

4) Κάτι με την όπισθεν (νομίζω ένα γραναζάκι)....πήγε ο πατέρας μου να πάρει την μάνα μου από την δουλειά, μέχρι να σχολάσει σε κάνα 15λεπτο, άφησε λάδια το αυτοκίνητο κάτω...το μάζεψε γερανός...κόστος ένα 200αρικο.

5) Σε κάποια φάση είχε ανάψει το check engine του, τελικά ήτανε από μάπα βενζίνη, μετά από λίγο καιρό έσβησε.

6) Τον Απρίλιο, το air condition απλά έπαψε να βγάζει ζεστό αέρα. Βγάζει κρύο, αλλά όχι ζεστό, νομίζω ένα κλαπέτο πρέπει να χάλασε. Θα το φτιάξουμε αργότερα αυτό, πλέον δεν χρειάζεται.

Νταξ, τέρας αξιοπιστίας δεν το λες...ωστόσο καταφέρνει να λειτουργεί μια χαρά μέχρι και σήμερα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Κάτι παρόμοιο λέγαμε και το Σάββατο στην δουλειά, πως αυτά τα παλιά δεν έχουν θερμοστάτη ή κάτι τέτοιο...

Όσον αφορά βλάβες που έβγαλε το Zafira μέχρι στιγμής...

1) Εγκέφαλος....πατούσες τέρμα γκάζι, και πήγαινε με το μισό γκάζι το αυτοκίνητο. Βρήκαμε μεταχειρισμένο, δουλεύει μια χαρά μέχρι σήμερα. Αν θυμάμαι καλά, ολοκαίνουριος ήτανε απλησίαστη η τιμή του.

2) Πολλαπλασιαστής....από 4κύλινδρο, έγινε 2κύλινδρο....Hitachi πολλαπλασιαστής 500€ περασμένος

3) Μίζα...δεν θυμάμαι τι ακριβώς όμως, πάντως δεν δούλευε καν...100κατι €

4) Κάτι με την όπισθεν (νομίζω ένα γραναζάκι)....πήγε ο πατέρας μου να πάρει την μάνα μου από την δουλειά, μέχρι να σχολάσει σε κάνα 15λεπτο, άφησε λάδια το αυτοκίνητο κάτω...το μάζεψε γερανός...κόστος ένα 200αρικο.

5) Σε κάποια φάση είχε ανάψει το check engine του, τελικά ήτανε από μάπα βενζίνη, μετά από λίγο καιρό έσβησε.

6) Τον Απρίλιο, το air condition απλά έπαψε να βγάζει ζεστό αέρα. Βγάζει κρύο, αλλά όχι ζεστό, νομίζω ένα κλαπέτο πρέπει να χάλασε. Θα το φτιάξουμε αργότερα αυτό, πλέον δεν χρειάζεται.

Νταξ, τέρας αξιοπιστίας δεν το λες...ωστόσο καταφέρνει να λειτουργεί μια χαρά μέχρι και σήμερα.
Ηyundai accent, το πήρα το 2012 με αέριο επάνω και 140.000χλμ, 2 χιλιαρικα.
Τωρα έχω σχεδόν 250.000,
Αν εξαιρέσω τις τρόμπες βενζίνης απ το γάμοαεριο, βλάβες μηδέν..
Τίποτα..
Ένα αισθητήρα λ, ένα check engine να ανάψει μια φορά έτσι για το γαμωτο...
Νothing..

A ψέμματα, επισκευασα το κάτω τρόμπακι του συμπλέκτη γιατί κόλλαγε.. 25 ευρώ..

Όλα τα άλλα μόνο αναλώσιμα.. φρένα, συμπλεκτης, ιμάντες με τρόμπα νερου, αμορτισερ
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Δεν ξερω αγγελινο τι ακρες εχεις..αλλα με 5-6 κατοσταρικα μτχ μοτερ τοποθετημενο στους κοινους θνητους δεν παιζει ..
Εαν μεινω απο μοτερ, θα παρω αλλο αμαξι μτχ, που μπορω να τσεκαρω 5 βασικα πραγματακια

Το μτχ μοτερ ειναι γουρουνι σε σακι

Εχω δει κατι Ατος νοικιαρικα με πρωτη αλλαγη λαδιων στα 50.000χλμ...λαδι σε μορφη μελιου!! Rolling
Μην πουμε για υπερθερμανσεις, πιτσικαρισμενα καπακια κλπ κλπ..
Άσε ρε φίλε εδώ παίρνεις πλοίο(rt) με ψίχουλα και θα κολλήσεις σε μοτέρ; funny
Για το punto του γιού που είχα πάρει μοτέρ μου στοίχισε 300 ευρά η αγορά και δουλεύει μια χαρά μετά 4 χρόνια. Μίλαγα χθες με τον αγοραστή του punto και μου λέει δουλεύει άψογα ούτε να καίει λάδια ούτε τίποτα. Σίγουρα θέλει ψάξιμο αλλά βρίσκεις καλό και με όσο το δυνατόν καλύτερο έλεγχο του.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ωπα...ωπα .... εννοεις κοστολογικα την μιση τιμη σαν καταναλωση , οχι ογκολογικα σε λιτρα ( ή σε μαζα σε κιλα .... abcdefghgk ).
Εδω η καταναλωση ειναι αυξημενη ανα 100 km αλλα ισοφαριζεται απο την φθηνοτερη τιμη.
Βεβαια δεν μιλαμε αν χρειαστουμε την μεγιστη ιπποδυναμη του κινητηρα ..... αραια και που ..... δεν θα την εχουμε , νομιζω.




Καλα αυτα χαλανε και σταματημενα ..... μεγαλη πετυχεσια της Οpel ..... κριμα και ειχε τοσο ωραιο design.facepalm 2
Το ζητούμενο Στέλιο είναι να πηγαίνει καλά και να μην ζητάει πολλά(κατανάλωση).Rolling
Ισχύει ότι καίει στο 60% της βενζίνης αλλά λόγω διαφοράς τιμής αερίου βενζίνης έρχεται περίπου στο μισό.
Σήμερα μου σκάει ένας τύπος στο μαγαζί και μου έλεγε για έναν που έβαλε εγκατάσταση υγραέριο σε ένα κινέζικο παπάκι με 15lt μπουκάλα στην μπαγκαζιέρα. Όλο σούζα θα πήγαινε ο κινέζος.RollingTooth
 
Top Bottom