Τεχνολογικό θαύμα...Brixton

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
294
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
καλησπέρα στην παρέα
Μετά από κάνα δίμηνο με το rd07 και με την τιμή της βενζίνης να αυξανεται ,επιτρέψτε μου.... με πορνογραφικούς ρυθμούς , έπεσα πανω σε αυτό το κατά τα άλλα για μένα όμορφο μηχανάκι (γενικά γουστάρω την παλιακη αισθητική οπότε και της brixton) αλλά κάπου εκεί διαβάζοντας χαρακτηριστικά γέλασα με την κατανάλωση. Καλά έκανα ή να κλάψω για το πόσο καιει η αφρικανα.
4,5l / 100klm 1200cc μηχανή

 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
καλησπέρα στην παρέα
Μετά από κάνα δίμηνο με το rd07 και με την τιμή της βενζίνης να αυξανεται ,επιτρέψτε μου.... με πορνογραφικούς ρυθμούς , έπεσα πανω σε αυτό το κατά τα άλλα για μένα όμορφο μηχανάκι (γενικά γουστάρω την παλιακη αισθητική οπότε και της brixton) αλλά κάπου εκεί διαβάζοντας χαρακτηριστικά γέλασα με την κατανάλωση. Καλά έκανα ή να κλάψω για το πόσο καιει η αφρικανα.
4,5l / 100klm 1200cc μηχανή

Ποσο στο φερνει βρε θεοφιλε η αφρικανα? εχεις rd07 η rd07a?
Ενα σωστα ρυθμισμενο RD07A καιει 5.5 με 6.5....μεχρι τα 130
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Σβιστό σε κατηφόρα μπορεί .
Και με ευνοϊκό άνεμο 5 μποφόρ.
αστο ειχα 3 Rd07a kai 2 RD07
Ολα τα rd07a τοσο εκαιγαν..
Τα RD07 ειχαν μεγαλυτερα ζιγκλερ και δεν ειχαν Τps.Ειχαν μπαμ και πιο αγριο δουλεμα......και ρουφαγαν..
Αν ο φιλος εχει Rd07, καιει
 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
294
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Ποσο στο φερνει βρε θεοφιλε η αφρικανα? εχεις rd07 η rd07a?
Ενα σωστα ρυθμισμενο RD07A καιει 5.5 με 6.5....μεχρι τα 130
Δεν είχα κοντέρ. Και που έχω δλδ το δικό μου έχει άλλο γραναζωμα οπότε δεν ξέρω κατά πόσο δείχνει σωστά. Τι να σου πω πάντα το άτιμο χωράει πάνω από 20 ευρώ. Πρόσφατα έκανα σέρβις σε αξιόπιστο μάστορα δεν νομίζω να είναι θέμα ρύθμισης....μάλλον θέμα ωραίου ήχου εξάτμισης θα έλεγα, κι αν ακούγεται καλα κάτι αυθόρμητα βαραίνει το δεξί ξέρεις.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν είχα κοντέρ. Και που έχω δλδ το δικό μου έχει άλλο γραναζωμα οπότε δεν ξέρω κατά πόσο δείχνει σωστά. Τι να σου πω πάντα το άτιμο χωράει πάνω από 20 ευρώ. Πρόσφατα έκανα σέρβις σε αξιόπιστο μάστορα δεν νομίζω να είναι θέμα ρύθμισης....μάλλον θέμα ωραίου ήχου εξάτμισης θα έλεγα, κι αν ακούγεται καλα κάτι αυθόρμητα βαραίνει το δεξί ξέρεις.
ετσι δεν βγαζεις ακρη....θα στο πω αλλιως ,με τιμη λιτρου 1.75 και 18 λιτρα μεχρι τη ρεζερβα.. θες 32 ευρω..
 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
294
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
ετσι δεν βγαζεις ακρη....θα στο πω αλλιως ,με τιμη λιτρου 1.75 και 18 λιτρα μεχρι τη ρεζερβα.. θες 32 ευρω..
Κάπου σε χάνω στον συλλογισμό.
Κοίτα να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους σε σχέση με το voge 300ac που είχα καιει τον κωλο του. Αλλά μιλάμε για εντελώς διαφορετικά πράγματα οπότε ανούσια η σύγκριση. Αυτό που μπορεί να πηγαίνει κάτι λάθος και να καίει πολύ , δεν θα το βλέπε ο μάστορας ξέρω γω πριν 1 μήνα έκανα γενικό σέρβις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Αν και την Brixton δεν την έδινα και πολύ σημασία, ας πούμε πως αυτό μου κέντρισε το ενδιαφέρον.....
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Κάπου σε χάνω στον συλλογισμό.
Κοίτα να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους σε σχέση με το voge 300ac που είχα καιει τον κωλο του. Αλλά μιλάμε για εντελώς διαφορετικά πράγματα οπότε ανούσια η σύγκριση. Αυτό που μπορεί να πηγαίνει κάτι λάθος και να καίει πολύ , δεν θα το βλέπε ο μάστορας ξέρω γω πριν 1 μήνα έκανα γενικό σέρβις.
750 κυβικα με καρμπυρατερ, εννοειται οτι καιει σε σχεση με αυτο που ειχες
Γιατι δεν μετρας καταναλωση να ξερεις που εισαι?
Φουλαρε μεχρι επανω, μηδενισε το τριπ και οταν ξαναπας βενζιναδικο, φουλαρεις , και κοιτας τα λιτρα που πηρε.
Πολλαπλασιαζεις επι 100 και διαιρεις με τα χλμ που εκανες...ετσι ξερεις ποσα λιτρα καιει στα 100χλμ
Εαν δεν εχεις τριπ, τραβα φωτο το κοντερ με το κινητο, εγω ετσι κανω.
Με τις τρελλες τιμες της βενζινης, ολοι νομιζουμε οτι τα μηχανακια μας καινε
 
Top Bottom