ΤΡΟΧΑΙΟ & ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.171
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
θα πρεπει να συμφωνησουμε οτι ακομα και εδω μεσα ενω συμφωνουμε στο κυριώτερο στην αγάπη μας για το διτροχο .......
ειναι κομματακι δυσκολο να συμφωνουμε και σε ολα τ αλλα....
γι αυτο καλο θα ηταν να δινουμε τοπο στην "οργή"και να συμφωνησουμε οτι σε πολλα αλλα μπορει να διαφωνουμε....αλλά μεχρι εκεί...
γιατι ειναι ευκολο κουβεντα στην κουβέντα να χαλαστουμε.....οποτε καλο θα ηταν για μενα να προσπαθούμε να μενουμε στα καθαρα μοτοσυκλετιστικά
αυτή ειναι η αποψη του Στελιου και οχι του αντμινηστρατορα (αυτη μπορει να ειναι πιο τσεκουρατη)
γιατι ως γνωστον το χουμε πει εκατοντακις ισως και χιλιακις στο τελος τελος
ουλοι ΠΕΝ-ΦΕ θα παρουτε.......
 

nister

new member
Δημοσιεύσεις
137
Περιοχή
Φωκίδα
Μοτοσυκλέτα
Dl 650 V-strom k9
Όνομα
Νίκος
Αν και μπαίνω και διαβάζω σε όλα τα φόρουμ που αφορούν μηχανάκια, μόνο στο συγκεκριμένο συμμετέχω σχετικά ενεργά και ο λόγος είναι ότι μου άρεσε και μου αρέσει το επίπεδο, αλλά και το κλίμα που επικρατεί.

Πραγματικά με στενοχωρεί να στήνονται λαϊκά δικαστήρια και να γράφονται τέτοιες εκφράσεις με αφορμή ένα πραγματικά τραγικό γεγονός.

Επίσης, να σας πω ότι πριν κάποια χρόνια είχα ένα τροχαίο, το οποίο είχε ως αποτέλεσμα τον θάνατο 2 ατόμων. Εξαιτίας τέτοιων λαϊκών δικαστηρίων που επιβάρυναν την ήδη διαλυμένη μου ψυχολογία, αν και δεν έφταιγα, ούτε τυπικά, αλλά ούτε και ηθικά, έκανα πολλούς μήνες να βγω από το σπίτι μου για κάτι άλλο πέραν της δουλειάς!

Τέλος, για να μπω και λίγο στο θέμα, είναι πραγματικά περίεργο, αλλά και λυπηρό να ακούμε για ατυχήματα με εγκατάλειψη, ειδικά στην Αθήνα, και να μη βρίσκεται κανένας μάρτυρας.cdefghig
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Πολύ γρήγορα κάποιοι δικάσαμε...
Πολύ εύκολα βρίσαμε..

Είναι συνετό αυτό κι αν ναι,βοηθάει κάπου την παρέα; cdefghigi
Την εξέλιξη της υπόθεσης; cdefghigi

Κρατήστε τον θυμό σας λίγο ρε παιδιά.
Ειδικά οι υπεύθυνοι για την ομαλότητα του φόρουμ πρέπει να δείχνουν χαρακτήρα για να κρατιόμαστε και οι υπόλοιποι.ΟΧΙ;;

Όλοι μπορούμε να αρχίσουμε τα βρισίδια και να το κάνουμε οίκο ανοχής; Το θέλουμε;

Υπάρχουν όρια.Είναι για όλους και νομίζω ότι αν ξεπεραστούν θα μείνουμε/μείνετε/μείνουν λιγοτεροι στο τέλος.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εγώ να ξες ,δεν ανακαλώ.
Το εννοούσα αυτό που έγραψα και στο λέω παντελονατα.
Είναι η άποψή σου Γιάννη,όπως κι άλλων που χαρακτήρισαν και δίκασαν γρήγορα.

Εγώ θίγω τον τρόπο.

Σε χάλασε που απευθύνθηκε κάπως στον ντελιβερα.Δεκτό...
Πες μου τώρα τι διαφορά έχεις από το όργανο που χαρακτήρισες από τη στιγμή που έκανες το ίδιο;

Να βγω κι εγώ αύριο να πω του Χ είσαι .....πανο κλπ.Να βγουν κι άλλοι...

Δεν ανακαλώ μετά.Το εννοούσα και το λέω παντελονατα..

Πες μου ρε Γιάννη κλπ φίλοι,ΠΟΥ θα πάει μετά;
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Το ποσό κουράζετε εσείς το σκεφτήκατε;

Εντέλει γιατί πρέπει τα μέλη να κάνουν γάργαρα στις οποίες ορέξεις των συντονιστών;

Επειδή δεν έχει το σθένος κάποιος από την ομάδα να πει "βγες γιατι τα κάνεις μπαχαλο ή κόψε προκαλείς";

Στο λέω εγώ Γιάννη.Η στάση αυτή είναι προκλητική.
Γιατί ο παντελονάτος Γιάννη δεν ανοίγει το στόμα του να πει ότι γουστάρει προσβάλοντας όπως γουστάρει,όποιον γουστάρει.
Βάζει το μυαλό να κοντρολαρει τη γλώσσα.

Αυτή είναι η άποψή μου.

Αυτό δεν σε κάνει κακό στα μάτια μου.Απλα περιμένω περισσότερα από ανθρώπους που έχω συναναστραφεί..

Μέρες που ξεκινούν..
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Θα πρεπει να λαβουμε υπ'οψη οτι πολλα γεγονοτα και περιστατικα που γραφονται και σχολιαζονται , ενω καποιοι τα διαβαζουν δεν θελουν να παρουν θεση .... ουτε αρνητικη αλλα ουτε και θετικη .... διοτι δεν ειναι και υποχρεωμενοι να μπαινουν σε αντιπαραθεσεις που ξεφευγουν πλεον της εννοιας του αποδεκτου αστειου μεσα σε μια μοτοπαρεα αποκλειστικα.
Ας σεβαστουμε ωριμα λοιπον τους εαυτους μας για περαιτερω σχολια και .... λυπηθητε εμας τους υπολοιπους αμαχους ......!cdef
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.537
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αναλωνόμαστε στα ίδια, τα ίδια, τα ίδια και ξανα μανά τα ίδια. Ξέρετε γιατί ?
Γιατί χάθηκαν τα ενδιαφέροντα και όλοι κάθονται στα κινητά και τους υπολογιστές σχολιάζοντας ότι δείχνει η βρωμοδημοσιογραφία.
Χαλαρώστε και αφήστε την δικαιοσύνη να κάνει την δουλειά της, όσο για τους αστυνομικούς και τους κάθε επαγγελματίες που δεν είναι σωστοί, υπάρχουν εσωτερικά όργανα και υπηρεσίες που τους κρίνουν ανάλογα. Μην νομίζει κανείς ότι κάποιος μπορεί να μείνει ατιμώρητος, ειδικά στην αστυνομία, τα πάντα ελέγχονται και δικάζονται εκ των έσω χωρίς ανακοινώσεις και κανάλια να δημοσιεύουν.
Το παλικάρι έφυγε καλώς ή κακώς δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι ότι δεν είναι ο τελευταίος που θα φύγει στην άσφαλτο με τέτοιο τρόπο, οπότε κοιτάτε να κάνετε αυτό που είναι σωστό για να ζούμε όλοι σε αρμονία !

Ας ελαχιστοποιήσουμε τις απώλειες με το να είμαστε πιο προσεκτικοί και περισσότερο άνθρωποι από ότι ζώα που βγαίνουν στην ζούγκλα (η δικιά μας ζούγκλα είναι οι δρόμοι)για να τραφούν .....
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Ξερουμε για τα παντα ολοι μας, οι δικαστες του πληκτρολογιου, εγραψα πρωτος ας αφησουμε τις καμερες να πουν την αληθεια.
Αλλα δεν αφηνει το πεπρωμενο του ξερολα, που τον πνιγει το δικιο αν εκανε καλα ο οδηγος, που πιθανον να εκανε αναστροφη.
Αλλα οσο διαβαζω και ακουω ,θα αποδοθουν ευθυνες, ειμαι σιγουρος δε θα ανοιξει μυτη!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Το ποσό κουράζετε εσείς το σκεφτήκατε;

Εντέλει γιατί πρέπει τα μέλη να κάνουν γάργαρα στις οποίες ορέξεις των συντονιστών;

Επειδή δεν έχει το σθένος κάποιος από την ομάδα να πει "βγες γιατι τα κάνεις μπαχαλο ή κόψε προκαλείς";

Στο λέω εγώ Γιάννη.Η στάση αυτή είναι προκλητική.
Γιατί ο παντελονάτος Γιάννη δεν ανοίγει το στόμα του να πει ότι γουστάρει προσβάλοντας όπως γουστάρει,όποιον γουστάρει.
Βάζει το μυαλό να κοντρολαρει τη γλώσσα.

Αυτή είναι η άποψή μου.

Αυτό δεν σε κάνει κακό στα μάτια μου.Απλα περιμένω περισσότερα από ανθρώπους που έχω συναναστραφεί..

Μέρες που ξεκινούν..
Βρε Δημητρη ας αφησουμε τις καμερες να μιλησουν. (αν αφησουν)
Μεσα εδω εχουν κραξει δεκαδες φορες, συναδελφους δικους μους,
και ανταποκρινομουνα με haha!
Δεν ειμαστε ολοι τελειοι, τι δεν καταλαβαινεις!
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Το να λέει την γνώμη του κάποιος δεν είναι κακό θεωρώ.
Λίγο προσοχή όμως για τον γραπτό λόγο ο οποίος είναι επικίνδυνος και παρεξηγησιμος να θυμησω.
Σε καφέ είναι διαφορετικό όπως όλοι ξέρουμε.

Τον δικαιολογώ τον Δημήτρη και όποιον θίγεται η επαγγελματική του ιδιότητα. Γι αυτό τέτοια θέματα είναι λεπτά και χρήζουν προσοχής.
Παντού υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί. Σε όλα τα επαγγέλματα/λειτουργηματα. Αυτό πρέπει να το καταλάβουμε. Δυστυχώς όμως αυτή η χώρα μας έχει μάθει, να μην τιμωρούνται κάποιοι που έχουν ιδιαζουσες θέσεις στον κρατικό μηχανισμό. Ψυχραιμία!

Κρίμα για το παιδί που έφυγε τόσο άδικα.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Καλημέρα και από δω σύντροχοι.
Κατ' αρχάς θα εκφράσω την οδύνη μου τόσο για το 23χρονο παλικάρι όσο και για τους γονείς του που πλέον χαρακτηρίζονται ζωντανοί - νεκροί όπως τόσοι άλλοι αντίστοιχοι.

Προσωπικά θα πω μόνο κάτι χρήσιμο για όσους ζούμε στη χαβούζα της μεγαλούπολης μην τυχόν και γλυτώσει κάποιος εξ υμών και με δεδομένο ότι κινούμαι συχνά πυκνά στο κέντρο.

Στο συγκεκριμένο σημείο είναι μια έξοδος του περιβάλλοντος χώρου της Βουλής μιας και υπάρχει και άλλη στο Μνημείο του Αγνώστου Στρτη υπογείου χώρου σταθμεύσεως.

Όταν λοιπόν πρόκειται να βγει αυτοκίνητο από εκεί, πάντα βγαίνει Αστυνομικό όργανο με ενδείξεις τροχονόμου και ακαριαία σχεδόν κόβει την κυκλοφορία για να βγει το όχημα από την Βουλή ασχέτως αν οι άλλοι έχουμε πράσινα τα φανάρια.
Θέλει μεγάλη προσοχή το σημείο και μικρή ταχύτητα ούτως ώστε να προλάβουμε να αντιδράσουμε.

Αυτό μόνο και τίποτα άλλο από μένα.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.171
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
ειχατε δεν ειχατε το τερματισατε....
λυπαμαι παρα πολυ ....εγω πλεον ειμαι σε σκεψεις.....
το να μην σβηνουμε γραπτά δεν σημαινει αυτόματα ασυδοσία............
καμμιά φορά τα νευρα ο ενθουσιασμος η αμμεση ανταπόκριση σε σχολια οδηγει σε λάθη.....και το ενα λαθος φερνει το αλλο.....θα μπορουσα να γραψω σεντονια δεν το κανω οπως εγραψα και σε παραπανω ποστ γιατι εδω μεσα εχω δυο φιλους που δεν πρεπει απαραιτητα να συμφωνουμε σε ολα.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.024
Όνομα
George
Αραγες τι είναι εκείνο που επιβάλει να κόβεται οποία κίνηση, ροή κτλ για να περάσει, να αποκτήσει προτεραιότητα κάθε πολιτικός κ συνοδεία αυτού ασχέτως επιπτώσεων στους πολίτες;
Δλδ οι εκλεγμένοι αποκτούν πλεονέκτημα έναντι των εκλέκτορων που τους "ανεβασαν" εκει..;
Τις προαλες στα διόδια επικράτησε ένας αλλόκοτος πανικός από όργανα ελέγχου κ συμπεριφορές χωρίς ίχνος σεβασμού στον πολίτη, με φωνές τύπου "" τραβα δεξιά"..κτλ ώστε να περάσει με 200 κάποιος κουστουματος με την συνοδεία του..

Στα της δικαιοσύνης ελπίζω να κάνουν το σωστό εκείνοι που είναι αρμόδιοι όντας αδέκαστοι...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αραγες τι είναι εκείνο που επιβάλει να κόβεται οποία κίνηση, ροή κτλ για να περάσει, να αποκτήσει προτεραιότητα κάθε πολιτικός κ συνοδεία αυτού ασχέτως επιπτώσεων στους πολίτες;
Δλδ οι εκλεγμένοι αποκτούν πλεονέκτημα έναντι των εκλέκτορων που τους "ανεβασαν" εκει..;
Τις προαλες στα διόδια επικράτησε ένας αλλόκοτος πανικός από όργανα ελέγχου κ συμπεριφορές χωρίς ίχνος σεβασμού στον πολίτη, με φωνές τύπου "" τραβα δεξιά"..κτλ ώστε να περάσει με 200 κάποιος κουστουματος με την συνοδεία του..

Στα της δικαιοσύνης ελπίζω να κάνουν το σωστό εκείνοι που είναι αρμόδιοι όντας αδέκαστοι...
Πόσο μάλλον όταν στο αυτοκίνητο δεν υπάρχει κανείς από τους, και καλά, επίσημους...
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αραγες τι είναι εκείνο που επιβάλει να κόβεται οποία κίνηση, ροή κτλ για να περάσει, να αποκτήσει προτεραιότητα κάθε πολιτικός κ συνοδεία αυτού ασχέτως επιπτώσεων στους πολίτες;
Δλδ οι εκλεγμένοι αποκτούν πλεονέκτημα έναντι των εκλέκτορων που τους "ανεβασαν" εκει..;
Τις προαλες στα διόδια επικράτησε ένας αλλόκοτος πανικός από όργανα ελέγχου κ συμπεριφορές χωρίς ίχνος σεβασμού στον πολίτη, με φωνές τύπου "" τραβα δεξιά"..κτλ ώστε να περάσει με 200 κάποιος κουστουματος με την συνοδεία του..

Στα της δικαιοσύνης ελπίζω να κάνουν το σωστό εκείνοι που είναι αρμόδιοι όντας αδέκαστοι...


Ο Κ.Ο.Κ προβλέπει οτι ο αστυνομικός με στολή, αναιρεί όλα τα σήματα/φανάρια που υπάρχουν στον δρόμο
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.024
Όνομα
George
Ο Κ.Ο.Κ προβλέπει οτι ο αστυνομικός με στολή, αναιρεί όλα τα σήματα/φανάρια που υπάρχουν στον δρόμο
Σαφώς Μητσε το λέει εμμέσως κ ο Σάββας πιο πάνω.
Ομως δεν καλύπτει/απαντα το κατ'αλλα ρητορικό μου ερωτημα
Όπως επίσης αν δούμε φώτο το μηχανακι έχει κόψει μπροστινά, ξέρεις τι σημαίνει αυτό έτσι;.. Μεγάλη ταχύτητα.
 
Top Bottom