ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.288
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Άσε γιατί αν πάρω κιλά δεν θα τραβάει και ο πορτοκαλί Ινδός μετά.

Εκεί στην Ινδία είναι όλοι λιτοδίαιτοι.

δεν είναι για έλληνα που τρώει όλο το φαι του
αυτό το μηχανάκι. Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Kαλα που το ειπες για να το βγαλω απ τις επιλογες μου!!!!! Tooth
 
N

notakos600

Guest
Ο τετρακύλινδρος εξακοσάρης χασμουριόταν ράθυμα στην εθνική οδό, σημαδεύοντας με την εξάτμιση του την αγουροξυπνημένη πόλη. Το δροσερό πρωινό αεράκι οριοθετουσε αέναα το πλαίσιο στο κάδρο της απόδρασης. Το βλέμμα να φλερτάρει με την γραμμή του ορίζοντα, αυτή που σε λίγη ώρα θα δώσει τη θέση της σε μια άλλη κι αυτή σε μια ακόμα...
Ίσως, εκτός από την περιέργεια του προορισμού, είναι κι αυτή η καμπυλότητα της Γης που γοήτευε πάντα τους ταξιδευτές.
Μια σφαίρα, που διανύεις μικρά ή μεγάλα τόξα της, μια γεωμετρία των αισθήσεων που οι αριθμοί και τα σύμβολα δίνουν τη θέση τους σε ερεθίσματα και συναισθήματα.
Κεντρομόλος παραίσθηση μιας γυροσκοπικής ενσυναίσθησης, ένα ταγκό αναβάτη και μοτοσυκλέτας...
Πως βιοπορίζονται τα όνειρα; Με τι τρέφονται για να μην πεινάσουν;
Λίγο δανεικό μέλλον, από υποτιθέμενες στιγμές που ελπίζεις πως θα ζήσεις, όντας αιχμάλωτος σε ένα ανιαρό παρόν...
Ένα μουσικό κομμάτι που οι πρώτες του νότες συμπίπτουν με τον ήχο της μίζας.
Ένα χαλί ασφάλτου με διακεκομμένες λευκές γραμμές... κι εσύ το δοντάκι προώθησης του φιλμ.
Ξεκόβεις από την εθνική και αρχίζεις να ανεβαίνεις το βουνό, πετώντας τον ορθολογισμό σαν ανταλλακτική ζελατίνα. Οι παραστάσεις πλέον αλλάζουν, το σκηνικό βαφτίζεται ως "άλλο" στους υποδοχείς του εγκεφάλου. Αυτό το "άλλο" που από την σύλληψη της απόδρασης χρωμάτιζε έντονα τις νοητές γραμμές του χάρτη, μια ακόμη ανιαρή μέρα στα τσιμέντα.
Πρώτη στάση στο ποτάμι... σταματάς στην άκρη του δρόμου και σβήνεις τα πάντα : κινητήρα, σκέψεις, έγνοιες, πόλεις, ανθρώπους...
Ακούς και μυρίζεις τα δέντρα, γεύεσαι το νερό, αγγίζεις μια άλλη διάσταση αυτού του κόσμου, την αρχέγονη μοναχικότητα της δημιουργικής φύσης.
Λίγο πιο κάτω η λίμνη, τόσο νεαρή σε ηλικία που απορείς πότε πρόλαβε κι έγινε τόσο όμορφη, μέσα από έναν σεισμό και μια κατολίσθηση, μόλις εκατό χρόνια πριν.
Είναι το τέλος του ταξιδιού;
Όχι, δεν είναι.
Είναι η αρχή της κατανόησης όλης αυτής της πολύπλοκης διαδικασίας, που συνηθίσαμε με μια λέξη να αποκαλούμε "ταξίδι".
Θα περάσει καιρός μέχρι να μπορέσει να αφομοιώσει ο εγκέφαλος αυτό που ήδη ανήκει στο παρελθόν... και τότε είναι που θα γίνει ταξίδι και θα αποθηκευτεί στο μνημονικό, χωρίς κενά, χωρίς ερωτηματικά και κυρίως χωρίς συμπεράσματα...P.H.







 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Οροπέδιο Ανώπολης.
Χθες το μεσημέρι ήμουν εκεί.
Απίστευτο τοπίο, ειδικά το φαράγγι...
Δυστυχώς δεν είχα χρόνο να καθίσω περισσότερο.

 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ο τετρακύλινδρος εξακοσάρης χασμουριόταν ράθυμα στην εθνική οδό, σημαδεύοντας με την εξάτμιση του την αγουροξυπνημένη πόλη. Το δροσερό πρωινό αεράκι οριοθετουσε αέναα το πλαίσιο στο κάδρο της απόδρασης. Το βλέμμα να φλερτάρει με την γραμμή του ορίζοντα, αυτή που σε λίγη ώρα θα δώσει τη θέση της σε μια άλλη κι αυτή σε μια ακόμα...
Ίσως, εκτός από την περιέργεια του προορισμού, είναι κι αυτή η καμπυλότητα της Γης που γοήτευε πάντα τους ταξιδευτές.
Μια σφαίρα, που διανύεις μικρά ή μεγάλα τόξα της, μια γεωμετρία των αισθήσεων που οι αριθμοί και τα σύμβολα δίνουν τη θέση τους σε ερεθίσματα και συναισθήματα.
Κεντρομόλος παραίσθηση μιας γυροσκοπικής ενσυναίσθησης, ένα ταγκό αναβάτη και μοτοσυκλέτας...
Πως βιοπορίζονται τα όνειρα; Με τι τρέφονται για να μην πεινάσουν;
Λίγο δανεικό μέλλον, από υποτιθέμενες στιγμές που ελπίζεις πως θα ζήσεις, όντας αιχμάλωτος σε ένα ανιαρό παρόν...
Ένα μουσικό κομμάτι που οι πρώτες του νότες συμπίπτουν με τον ήχο της μίζας.
Ένα χαλί ασφάλτου με διακεκομμένες λευκές γραμμές... κι εσύ το δοντάκι προώθησης του φιλμ.
Ξεκόβεις από την εθνική και αρχίζεις να ανεβαίνεις το βουνό, πετώντας τον ορθολογισμό σαν ανταλλακτική ζελατίνα. Οι παραστάσεις πλέον αλλάζουν, το σκηνικό βαφτίζεται ως "άλλο" στους υποδοχείς του εγκεφάλου. Αυτό το "άλλο" που από την σύλληψη της απόδρασης χρωμάτιζε έντονα τις νοητές γραμμές του χάρτη, μια ακόμη ανιαρή μέρα στα τσιμέντα.
Πρώτη στάση στο ποτάμι... σταματάς στην άκρη του δρόμου και σβήνεις τα πάντα : κινητήρα, σκέψεις, έγνοιες, πόλεις, ανθρώπους...
Ακούς και μυρίζεις τα δέντρα, γεύεσαι το νερό, αγγίζεις μια άλλη διάσταση αυτού του κόσμου, την αρχέγονη μοναχικότητα της δημιουργικής φύσης.
Λίγο πιο κάτω η λίμνη, τόσο νεαρή σε ηλικία που απορείς πότε πρόλαβε κι έγινε τόσο όμορφη, μέσα από έναν σεισμό και μια κατολίσθηση, μόλις εκατό χρόνια πριν.
Είναι το τέλος του ταξιδιού;
Όχι, δεν είναι.
Είναι η αρχή της κατανόησης όλης αυτής της πολύπλοκης διαδικασίας, που συνηθίσαμε με μια λέξη να αποκαλούμε "ταξίδι".
Θα περάσει καιρός μέχρι να μπορέσει να αφομοιώσει ο εγκέφαλος αυτό που ήδη ανήκει στο παρελθόν... και τότε είναι που θα γίνει ταξίδι και θα αποθηκευτεί στο μνημονικό, χωρίς κενά, χωρίς ερωτηματικά και κυρίως χωρίς συμπεράσματα...P.H.







Είναι κρίμα μια κατάθεση ψυχής να περάσει σαν ένα απλό ποστ του "Τι κάνατε σήμερα με τη μηχαναρα σας.."
Νομίζω θα πρέπει να υπάρξει ξεχωριστό θέμα για τα κοσμήματα!!!

Για δες τε το Νότη και διαχείριση.. Bcdefgh
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Πείτε μου καλοτάξιδο...


Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποιο ρε το PUMA το πατουμενο?? Σε 43 βγαινει? funny
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το έκανα τραμπα με το Kymco
Ωωωωω...θα το μετανιώσεις!
Αλλο το ένα, άλλο το άλλο. Θα σου λείψει το σφούχτερ!


Και δεν το έκανες τράμπα με το δικό μου να έπαιρνες κανα σοβαρό μηχανάκι εσύ, και σκούτερ που θέλω εγώ; ooops
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ωωωωω...θα το μετανιώσεις!
Αλλο το ένα, άλλο το άλλο. Θα σου λείψει το σφούχτερ!


Και δεν το έκανες τράμπα με το δικό μου να έπαιρνες κανα σοβαρό μηχανάκι εσύ, και σκούτερ που θέλω εγώ; ooops
Μαούνα έχω ρε, αυτό το πήρα για το supermarket
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Πείτε μου καλοτάξιδο...


Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
μου καλοτάξιδο...
Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Πείτε μου καλοτάξιδο...


Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλό ταξίδι να είναι σου πάει αχαχ
 
Top Bottom