ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.660
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Στα φορτηγά λέει, στα φορτηγά! Ευτυχώς μπροστά ήταν μόνο η μπετονένια,και τελείωσα νωρίς.
ΚΤΕΟ επιτυχής.


Στάλθηκε από το M2006C3MNG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μαζι με της μπετονιερες περναει το εργαλειο δεν ειναι στα επικαθημενα ToothToothtonguetongue
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.330
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Θάνο έχε υπόψη σου πριν πας να πάρεις τηλέφωνο να κλείσεις ραντεβού αν θέλεις να τη φτιάξεις, κι όχι απλά να ρωτήσεις και να φύγεις!!
Έχουν πολλή δουλειά και χωρίς ραντεβού δεν εξυπηρετούν!
Ωπα! ....ωπα! .... προηγουμαι εγω , εχω ραντεβου τελος του μηνα. Εκεινη την φαρδεια και ανετη σελα του scooter ... στο ματι μου μονο....!
Hammer Smash
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ωπα! ....ωπα! .... προηγουμαι εγω , εχω ραντεβου τελος του μηνα. Εκεινη την φαρδεια και ανετη σελα του scooter ... στο ματι μου μονο....!
Hammer Smash
Ακόμα δεν το πήρες και άρχισες τα πειράγματα? Tooth Tooth Tooth Tooth
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Είπα να κάτσω να αλλάξω τα σωληνάκια βενζίνης στο dirty dike Tooth,είχα σωληνάκι 6mm για βενζίνη αλλά το δικό του το ένα κομμάτι ήταν αρκετά κοντό και με δύο κούρμπες για να κουμπώνει στο ρουμπινετο, του εμπορίου που είχα τσάκιζε και έκοβε τη παροχή οπότε του πέρασα ένα ελατηριάκι !! Το ακριβές σχήμα δεν το έπιασα αλλά δείχνει ότι κάνει δουλειά !! Πρέπει να κοιτάξω αν βγαίνουν σπιράλ σωληνάκια Toothγια να πιάσει αυτες τις κούρμπες, αλλιώς θα πάω σε υδραυλικό να μου φτιάξει από χαλκόσωλήνα RollingIMG_20210420_185745_copy_1728x2304.jpgIMG_20210420_191133.jpgIMG_20210420_191311.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγω σημερα την πηγα βολτα μεχρι σχοινια και ειδα πολυ ωραιες εικονες..
Οχι στη θαλασσα, αλλα στις καλαμιες και τα βουρλα, με ηχητικη συνοδεια πουλιων.....
Μου χρειαζοταν γιατι ερχομουν απ το μνημειο του ΗΛΙΟΣ και ειχα μαυρισει.
 

Attachments

  • 175822410_519053929090009_2848603674035460102_n.jpg
    175822410_519053929090009_2848603674035460102_n.jpg
    19,4 KB · Προβολές: 18
  • 175918070_838847956696544_7174473936798591887_n (1).jpg
    175918070_838847956696544_7174473936798591887_n (1).jpg
    11,5 KB · Προβολές: 18
  • 175866337_454995165593287_6080604161594650487_n.jpg
    175866337_454995165593287_6080604161594650487_n.jpg
    13,7 KB · Προβολές: 18

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Εγω σημερα την πηγα βολτα μεχρι σχοινια και ειδα πολυ ωραιες εικονες..
Οχι στη θαλασσα, αλλα στις καλαμιες και τα βουρλα, με ηχητικη συνοδεια πουλιων.....
Μου χρειαζοταν γιατι ερχομουν απ το μνημειο του ΗΛΙΟΣ και ειχα μαυρισει.
Έχουν φτιάξει δρομάρα μέχρι τον ΧΥΤΑ και μετά....... χωματόδρομος!! Tooth
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.783
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Έκλεισα 2158χλμ άρα ήρθε πάλι η ώρα για το καθιερωμένο σέρβις.

Λαδάκι 10W-40, μπουζί NGK CR6HSA (το συγκεκριμένο που παίρνει το Address), γράσωμα αλυσίδας και καινούριες χειρολαβές γιατί μετά απο στατική πτώση η αριστερή χάλασε εντελώς....

Είναι ουσιαστικά οι ακριβώς ίδιες αλλά σε μαύρο χρώμα να ταιριάζει καλύτερα με το παπί.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.783
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Μια Κυριακή την έχουμε, ας την χαρούμε τουλάχιστον. Μιας και σήμερα μας έκανε την χάρη, γιατί χθες όλη μέρα έβρεχε σαν τρελός.



Το πλύσιμο και το σέρβις που έκανα έδωσαν περίπου 1.2 άλογα παραπάνω, άρα κάτι είναι και αυτό.



Το συγκεκριμένο μέρος μετά το Νεοχώρι είναι όλα τα λεφτά! Ειδικά τώρα που μπαίνει η άνοιξη έχει απίστευτο τοπίο! Κάπου εκεί μέσα είναι και το φράγμα Παναγιώτικο....το οποιο για να πας έχει χωματόδρομο που για παπί δεν κάνει πάντως. Μια μέρα στο μέλλον όμως...



Α και για να μην ξεχνιόμαστε....

C O U N T E R - S T E E R I N G ! ! !
 

KOSTASAG

new member
Δημοσιεύσεις
23
Ηλικία
40
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
DL-1000 Bumblebee
Όνομα
Κωστας
Το λοιπόν...ξεκ@λι@στηκ@...
Εεεε...άλλαξα σέλα θέλω να πω...
Με 'γεία μου!View attachment 30796
Το λεπον επανέρχομαι....
Όντως το αρχικό αφρώδες της μετατροπής ήταν αρκετά *****ο για τα κιλά μου (κατό πέντε) και..την ημιστενη βάση της σέλας του bumblebee, καθώς δοκιμάστηκε γύρω- γύρω όλοι από την Πεντέλη. Όντως όσο περνάει η ώρα βυθίζομαι περισσότερο και κάποια στιγμή αρχίζουν να με ενοχλούν οι γωνίες του σκάφους της σέλας. Νομίζω είναι οκ για γύρω στα 80 κιλά και λίγο πιο φαρδιά σέλα.

Οποοοοτεεε τηλεφωναρα στο φιλο, νέο ραντεβού, μου βαλε δυο βαθμούς πιο πυκνό αφρώδες και ελαφρά πιο ίσια γεωμετρία στη σέλα. Επίσης του ζήτησα λίγο παραπάνω αφρώδες στη θέση του οδηγού για να μην τεντώνει το πλατακι όταν καθεσαι, που επίσης έπαιξε σημαντικό ρολο. Όλα αυτά με το ίδιο κάλυμμα το όποιο μου άρεσε πολύ όπως το κάναμε.
Οι λεπτομέρειες που λέω είναι 1ον επειδή έχω όρεξη για μπούρου μπουρού και οπότε θα με ανεχτειτε Yes και 2ον για να δώσω μια εικόνα από 2-3 πραγματακια που έπαιξαν ρόλο, τουλάχιστον για τον δικό μου κ@λο . By the way είμαι 1.90 και κάτι ψίχουλα και 105 κιλά (-μέχρι το Σάββατο βράδυ....)

Ααα...να σημειώσω ότι ο τύπος δεν επερνε φράγκο, ούτε με το ζόρι για να καλύψει λίγο το υλικό...ούτε για μπουρμπούρι..
Μου είπε ότι αυτές οι διορθώσεις ήταν μέσα στην τιμή. (Δεν δεσμεύομαι ότι ισχύει για τα πάντα, και δεν έχω σχέση με το μαγαζί)

Τώρα πάω για αποστάτες τιμονιου γιατί το ύψος της σέλας αυξήθηκε (με την έννοια ότι δεν βυθίζεται, άρα είσαι πιο ψηλα όταν κάθεσαι, κατά τα άλλα είναι ίδια με την αρχική φότο)
Αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.330
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Σημερα περιμενοντας για δοκιμη το καλουπι σελας για το Sh σε γνωστο σελλαδικο στην Καλλιρροης .... κανανε παρελαση αρκετες μοτο ολων των ειδων bmw xr , boxer, ktm , Vstrom , tdm και πολλα μικρα σκουτερ , παπια κ.λ.π νεα μοντελα σχετικα.
Και αναρωτιομουν ..... Α! ρε! κατακαϋμενη κουρελου τι σου μελλε να παθεις αν εβλεπες τι πωπους θρεφουμε πλεον ........!Tooth

κουρελου.jpg
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.330
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Σημερα περιμενοντας ... (αντε παλι) ... σε γνωστο μαγαζι καπου εκει Φιλολαου για να μου κολλησει μια διαφανη αντιχαρακτικη μεμβρανη στα πλαινα του σκουτερ οπου θα κρεμασω τα σαμαρια με τα μαγιω και τις πετσετες μεσα ...... πιασαμε συζητηση με ενα κατοχο bmw Gs 1200 οταν τον ακουσα πως το πουλαει για να παρει το Ηonda Adve DCT ..... και εξεπλαγην . Το μηχανακι του μελλοντος ειπε ....!.Tooth

Tον ρωτησα αν κανει ταξιδια κ.λ.π. .... μου απαντησε οχι πλεον , απλως ζηταει ενα μηχανακι για ολες τις δουλειες εντος Αθηνων και να μπορει να το φορτωνει με μπαγκαζια και την συμβια για ανεμελες διακοπες σε χωματερες παραλιες το καλοκαιρι .
Μια ωριμη και κατασταλαγμενη αποφαση σκεφτηκα.
Ομως του λεω ο πισω τροχος του ειναι μονο 15 ιντσες και δεν με γεμιζει.
Και τι μου απανταει το ατομο .... μα ταιριαζει μεγαλυτερος τροχος απο Ducati, γινεται πατεντα !cde
Οχι και δω ρε πστ μου ..... θα διαλυουμε τωρα τα ducati για να συναρμολογουμε τα γιαπωνεζικα .... μισαδερα μηχανακια .....! facepalm 2
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σημερα περιμενοντας ... (αντε παλι) ... σε γνωστο μαγαζι καπου εκει Φιλολαου για να μου κολλησει μια διαφανη αντιχαρακτικη μεμβρανη στα πλαινα του σκουτερ οπου θα κρεμασω τα σαμαρια με τα μαγιω και τις πετσετες μεσα ...... πιασαμε συζητηση με ενα κατοχο bmw Gs 1200 οταν τον ακουσα πως το πουλαει για να παρει το Ηonda Adve DCT ..... και εξεπλαγην . Το μηχανακι του μελλοντος ειπε ....!.Tooth

Tον ρωτησα αν κανει ταξιδια κ.λ.π. .... μου απαντησε οχι πλεον , απλως ζηταει ενα μηχανακι για ολες τις δουλειες εντος Αθηνων και να μπορει να το φορτωνει με μπαγκαζια και την συμβια για ανεμελες διακοπες σε χωματερες παραλιες το καλοκαιρι .
Μια ωριμη και κατασταλαγμενη αποφαση σκεφτηκα.
Ομως του λεω ο πισω τροχος του ειναι μονο 15 ιντσες και δεν με γεμιζει.
Και τι μου απανταει το ατομο .... μα ταιριαζει μεγαλυτερος τροχος απο Ducati, γινεται πατεντα !cde
Οχι και δω ρε πστ μου ..... θα διαλυουμε τωρα τα ducati για να συναρμολογουμε τα γιαπωνεζικα .... μισαδερα μηχανακια .....! facepalm 2
ΟΛΟΙ σκούτερ θα πάρουτε και θα πουλήσετε τις μπετονιέρες! ooopsRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σημερα περιμενοντας ... (αντε παλι) ... σε γνωστο μαγαζι καπου εκει Φιλολαου για να μου κολλησει μια διαφανη αντιχαρακτικη μεμβρανη στα πλαινα του σκουτερ οπου θα κρεμασω τα σαμαρια με τα μαγιω και τις πετσετες μεσα ...... πιασαμε συζητηση με ενα κατοχο bmw Gs 1200 οταν τον ακουσα πως το πουλαει για να παρει το Ηonda Adve DCT ..... και εξεπλαγην . Το μηχανακι του μελλοντος ειπε ....!.Tooth

Tον ρωτησα αν κανει ταξιδια κ.λ.π. .... μου απαντησε οχι πλεον , απλως ζηταει ενα μηχανακι για ολες τις δουλειες εντος Αθηνων και να μπορει να το φορτωνει με μπαγκαζια και την συμβια για ανεμελες διακοπες σε χωματερες παραλιες το καλοκαιρι .
Μια ωριμη και κατασταλαγμενη αποφαση σκεφτηκα.
Ομως του λεω ο πισω τροχος του ειναι μονο 15 ιντσες και δεν με γεμιζει.
Και τι μου απανταει το ατομο .... μα ταιριαζει μεγαλυτερος τροχος απο Ducati, γινεται πατεντα !cde
Οχι και δω ρε πστ μου ..... θα διαλυουμε τωρα τα ducati για να συναρμολογουμε τα γιαπωνεζικα .... μισαδερα μηχανακια .....! facepalm 2
Αυτό είναι ωραιο ,
μέχρι να του πέσει στην παραλία
Μαύρη τσιουρίδα θα βγάλει άμα ακούσει τιμή.
Το σκέφτηκα και για εμένα το μηχανάκι αυτό ,αλλά δεν...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σημερα περιμενοντας ... (αντε παλι) ... σε γνωστο μαγαζι καπου εκει Φιλολαου για να μου κολλησει μια διαφανη αντιχαρακτικη μεμβρανη στα πλαινα του σκουτερ οπου θα κρεμασω τα σαμαρια με τα μαγιω και τις πετσετες μεσα ...... πιασαμε συζητηση με ενα κατοχο bmw Gs 1200 οταν τον ακουσα πως το πουλαει για να παρει το Ηonda Adve DCT ..... και εξεπλαγην . Το μηχανακι του μελλοντος ειπε ....!.Tooth

Tον ρωτησα αν κανει ταξιδια κ.λ.π. .... μου απαντησε οχι πλεον , απλως ζηταει ενα μηχανακι για ολες τις δουλειες εντος Αθηνων και να μπορει να το φορτωνει με μπαγκαζια και την συμβια για ανεμελες διακοπες σε χωματερες παραλιες το καλοκαιρι .
Μια ωριμη και κατασταλαγμενη αποφαση σκεφτηκα.
Ομως του λεω ο πισω τροχος του ειναι μονο 15 ιντσες και δεν με γεμιζει.
Και τι μου απανταει το ατομο .... μα ταιριαζει μεγαλυτερος τροχος απο Ducati, γινεται πατεντα !cde
Οχι και δω ρε πστ μου ..... θα διαλυουμε τωρα τα ducati για να συναρμολογουμε τα γιαπωνεζικα .... μισαδερα μηχανακια .....! facepalm 2
Εγώ συνάντησα έναν με μια λαίλαπα για να κάνει ανταλλαγή με Tmax ο τύπος είναι surveyor στον Evdemon ξέρεις εσύ, τον ρωτάω θα δώσεις την λαίλαπα για το σκούτερ και μου άρχισε τα Κορεάτικα...Να ξέρεις η γυναίκα μου φοβάται θέλουμε να μείνει και έγκυος και κάτι τέτοια κουλά..
The sliper goes cloud....
 
Top Bottom