ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.435
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Βαγγέλη μένει να βρω καμιά σκηνή πιο μικροκαμωμενη και εινα έτοιμο το πρότζεκτ!!! Smileys drinking beer Emoticon

... θα κλεισεις σπιτια εσυ , το΄πα εγω ......! abcdefghgk
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.678
Ηλικία
52
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Βρήκα κάτι παλιά κομμάτια από λαμάκια και του'φτιαξα μια βάση για το κάνιστρο!! Έκανα και μια πρόβα και έτοιμος πλέον για εξερευνήσεις στα βάθη του Αμαζονίου !!!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkView attachment 29241View attachment 29242View attachment 29243View attachment 29244
Autan να θυμηθώ να πάρω και ζακέτα!!! Tooth
Είσαι θεός !!!
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
... θα κλεισεις σπιτια εσυ , το΄πα εγω ......! abcdefghgk
Κάτσε να δεις... Όταν θα γεμίσει εντουρακια, θα το γυρίσω σε τσοπερ!!
Θα πάω να πάρω ένα virago 250 Easy rider με δερμάτινα, μπότες, μαλλιά και κρόσσια να κρέμονται από τα τιμόνια !!!! Αλλά κόλπα !!!!
abcdefghgk abcdefghgkabcdefghgk
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.695
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Βαγγέλη μένει να βρω καμιά σκηνή πιο μικροκαμωμενη και εινα έτοιμο το πρότζεκτ!!! Smileys drinking beer Emoticon

Από σκηνή είμαι ΟΚ, πήρα πριν την καραντίνα κι ακόμα δεν την έχω στήσει. Έσεται ήμαρ...
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ένα τσαντάκι με εργαλεία, δυο μπουκάλια νερό, 3 σπανακόπιτες και 2 σάντουιτς παντόφλα στο απέναντι σαμάρι και το ζύγισες φίλε!
Τις σπανακόπιτες τις θέλω κοντά μου, θα τις κρεμάσω στο λαιμό σαν το σακί που ταιζουν τα άλογα!!! Rolling Rolling
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Από σκηνή είμαι ΟΚ, πήρα πριν την καραντίνα κι ακόμα δεν την έχω στήσει. Έσεται ήμαρ...
Αυτά είναι!!! Τόσα βουνά και τόσα ποτάμια εχουμε!!!!
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.695
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Αυτά είναι!!! Τόσα βουνά και τόσα ποτάμια εχουμε!!!!

Άντε, να οργανωνώμαστε λιγάκι, μην τελειώσει η καραντίνα και τα'χουμε χαμένα...
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Σήμερα έκανα την πρώτη μου βραδινή βολτίτσα με την μηχανή Λόγο τις απαγόρευσης που ήταν στις 6. μην φανταστείτε εδώ γύρο γύρο .
Αυτό που είδα για πρώτη φορά και μου έκανε εντύπωση ήταν τα φώτα !

Πολυ ωραία ρε παιδιά , ειδικά όταν ανάβεις και την μεγάλη σκάλα κάνουν την νύχτα μέρα , βλέπεις πολύ καλά ! Μου φάνηκαν καλύτερα απτου αυτοκινήτου μας Tooth Tooth

Επίσης όσο εξοικιονομαι με το βάρος της αισθάνεσαι μέσα στην πόλη ότι οδηγάς κάτι πιο μικρό ! Λες και είναι 600αρι . Εύκολο μου φαίνεται στην μανούβρα στο κόψιμο του τιμονιού στο σταματά ξεκινά . Γενικά σου δίνει την εντύπωση ότι το οδηγάς χρόνια και την αίσθηση ότι είναι ευκολοδήγητο
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Πολύ όμορφη δουλειά Αποστόλη.
Εγώ το έχω πάρει αλλιώς, πήρα δύο πετονάκια των 2 λίτρων έκαστο.

Αφ' ενός μοιράζω το βάρος σε δύο σαμάρια και αφ' ετέρου γλυτώνω το μπούγιο του πεντόλιτρου.
Σε ξένα fora που έχω δει πάντως, το δικό σου το βάζουν σε σχάρα για να ζυγίζεται καλύτερα, αν χρησιμοποιείς μόνο ένα.
Νότη άλλη μια σημαντικη για εμένα μέτρηση είναι να ξέρουμε και πόσα χιλιόμετρα βγάζει η μοτό μας με ένα λίτρο καυσίμου !! Πχ αν σε βγάζει 25 χιλιόμετρα με το ένα λίτρο, με ένα τέτοιο μπετονακι που έχεις έστω και σε ένα σακίδιο πλάτης είσαι μια χαρά και ούτε να κουβαλάς κάνιστρο μεγάλο ούτε σαμάρια!! Για τα κοντινά τριγύρω!! Αν είναι για μακρινά φορτώνεις μπαγκάζια κανονικά εφόσον θα χρειαστούν!!
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Σήμερα έκανα την πρώτη μου βραδινή βολτίτσα με την μηχανή Λόγο τις απαγόρευσης που ήταν στις 6. μην φανταστείτε εδώ γύρο γύρο .
Αυτό που είδα για πρώτη φορά και μου έκανε εντύπωση ήταν τα φώτα !

Πολυ ωραία ρε παιδιά , ειδικά όταν ανάβεις και την μεγάλη σκάλα κάνουν την νύχτα μέρα , βλέπεις πολύ καλά ! Μου φάνηκαν καλύτερα απτου αυτοκινήτου μας Tooth Tooth

Επίσης όσο εξοικιονομαι με το βάρος της αισθάνεσαι μέσα στην πόλη ότι οδηγάς κάτι πιο μικρό ! Λες και είναι 600αρι . Εύκολο μου φαίνεται στην μανούβρα στο κόψιμο του τιμονιού στο σταματά ξεκινά . Γενικά σου δίνει την εντύπωση ότι το οδηγάς χρόνια και την αίσθηση ότι είναι ευκολοδήγητο
Θα δεις με τον καιρό που θα το μάθεις στα ζύγισματα του θα σου φαινεται ακόμα πιο εύκολο στους χειρισμούς!!!
Απλά οι μεγάλες μηχανές θέλουν να καβαλας συνέχεια,λίγες μέρες, λίγο καιρό πχ να απουσιάσεις μετά η πρώτη βόλτα θα σου φανεί κάπως περίεργα σαν αίσθηση!! Λίγο το βάρος λίγο ο όγκος αλλά μετά από μερικά χιλιόμετρα όλα έρχονται πάλι όπως τα είχες συνηθίσει !!! Smileys drinking beer Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σήμερα έκανα την πρώτη μου βραδινή βολτίτσα με την μηχανή Λόγο τις απαγόρευσης που ήταν στις 6. μην φανταστείτε εδώ γύρο γύρο .
Αυτό που είδα για πρώτη φορά και μου έκανε εντύπωση ήταν τα φώτα !

Πολυ ωραία ρε παιδιά , ειδικά όταν ανάβεις και την μεγάλη σκάλα κάνουν την νύχτα μέρα , βλέπεις πολύ καλά ! Μου φάνηκαν καλύτερα απτου αυτοκινήτου μας Tooth Tooth

Επίσης όσο εξοικιονομαι με το βάρος της αισθάνεσαι μέσα στην πόλη ότι οδηγάς κάτι πιο μικρό ! Λες και είναι 600αρι . Εύκολο μου φαίνεται στην μανούβρα στο κόψιμο του τιμονιού στο σταματά ξεκινά . Γενικά σου δίνει την εντύπωση ότι το οδηγάς χρόνια και την αίσθηση ότι είναι ευκολοδήγητο
Θάνο ένα σου λέω για όταν μας ξαμολύσουνε....όπου και να πάμε κατά Πελοπόννησο πάντα από Κόρινθο περνάμε....cdeπροπονήσου και έσω έτοιμος....Bike
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θάνο ένα σου λέω για όταν μας ξαμολύσουνε....όπου και να πάμε κατά Πελοπόννησο πάντα από Κόρινθο περνάμε....cdeπροπονήσου και έσω έτοιμος....Bike
Τέτοια να ακούω , τέτοια να ακουωωω Tooth Tooth DancingHappyHappyHappy.
Προπονούμε , γιαυτο βγαίνω όσο μπορώ !!! Bike
 
N

notakos600

Guest
Νότη άλλη μια σημαντικη για εμένα μέτρηση είναι να ξέρουμε και πόσα χιλιόμετρα βγάζει η μοτό μας με ένα λίτρο καυσίμου !! Πχ αν σε βγάζει 25 χιλιόμετρα με το ένα λίτρο, με ένα τέτοιο μπετονακι που έχεις έστω και σε ένα σακίδιο πλάτης είσαι μια χαρά και ούτε να κουβαλάς κάνιστρο μεγάλο ούτε σαμάρια!! Για τα κοντινά τριγύρω!! Αν είναι για μακρινά φορτώνεις μπαγκάζια κανονικά εφόσον θα χρειαστούν!!
Το XT Αποστόλη με βγάζει μέχρι 200+ χιλιόμετρα στα βουνά, περισσότερο για να ικανοποιήσω τη ματαιοδοξία μου τα έχω τα δίλιτρα πετονάκια.
Με έβαλες στη πρίζα πάραυτα με τη σκηνή και τον υπνόσακο.
Για Πάρνωνα και Μαίναλο μας κόβω.RollingSmileys drinking beer Emoticon
 

Face

member
Δημοσιεύσεις
669
Ηλικία
55
Περιοχή
ATHENS
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI V-strom 650 XT
Όνομα
NIKOS
Το XT Αποστόλη με βγάζει μέχρι 200+ χιλιόμετρα στα βουνά, περισσότερο για να ικανοποιήσω τη ματαιοδοξία μου τα έχω τα δίλιτρα πετονάκια.
Με έβαλες στη πρίζα πάραυτα με τη σκηνή και τον υπνόσακο.
Για Πάρνωνα και Μαίναλο μας κόβω.RollingSmileys drinking beer Emoticon
εεεεε ενταξει αυτα ακουω και με βλεπω συντομα να παιρνω το KLX (το νου σας και οι δυο Αποστολε και Νοτη) θα πρεπει να μου δειξετε που θα πηγαινουμε να ξεκαπνιζουμε, και οποιος αλλος σντροχος θελει-μπορει). Αντε να θυμηθω τα νιατα μου... Yes Yes . Εν αναμονη εξελιξεων......BikeSmileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest
εεεεε ενταξει αυτα ακουω και με βλεπω συντομα να παιρνω το KLX (το νου σας και οι δυο Αποστολε και Νοτη) θα πρεπει να μου δειξετε που θα πηγαινουμε να ξεκαπνιζουμε, και οποιος αλλος σντροχος θελει-μπορει). Αντε να θυμηθω τα νιατα μου... Yes Yes . Εν αναμονη εξελιξεων......BikeSmileys drinking beer Emoticon
Το έχεις αγοράσει ήδη Νίκο αλλά δεν το ξέρεις. Rolling Smileys drinking beer Emoticon
Ζεσταματάκια και ξεκαπνίσματα όρεξη να έχεις φίλε.
Από βουνά η Αττική άλλο τίποτα, μετά θα πιάσουμε κάνα εκτός.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Το XT Αποστόλη με βγάζει μέχρι 200+ χιλιόμετρα στα βουνά, περισσότερο για να ικανοποιήσω τη ματαιοδοξία μου τα έχω τα δίλιτρα πετονάκια.
Με έβαλες στη πρίζα πάραυτα με τη σκηνή και τον υπνόσακο.
Για Πάρνωνα και Μαίναλο μας κόβω.RollingSmileys drinking beer Emoticon
Ρε φίλε τους θυμάσαι αυτούς που είχαμε πετύχει με ένα XL, όταν πηγαίναμε στο καταφυγιο στην Οίτη,
Χαλαρά πορεία,θα έμπαιναν στους χωματόδρομους και όπου γούσταραν αραζανε, με τη σκηνή τους τους ύπνοσάκους τους μια χαρά άρχοντες!!
διανυκτέρευση κάτω από τα έλατα και την επόμενη επιστροφή !!! Smileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest
Ρε φίλε τους θυμάσαι αυτούς που είχαμε πετύχει με ένα XL, όταν πηγαίναμε στο καταφυγιο στην Οίτη,
Χαλαρά πορεία,θα έμπαιναν στους χωματόδρομους και όπου γούσταραν αραζανε, με τη σκηνή τους τους ύπνοσάκους τους μια χαρά άρχοντες!!
διανυκτέρευση κάτω από τα έλατα και την επόμενη επιστροφή !!! Smileys drinking beer Emoticon
Το ζευγάρι που ανηφόριζε στη Παύλιανη, ναι ρε.
Τους ζηλεύω όλους αυτούς που απολαμβάνουν τα πάντα.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
εεεεε ενταξει αυτα ακουω και με βλεπω συντομα να παιρνω το KLX (το νου σας και οι δυο Αποστολε και Νοτη) θα πρεπει να μου δειξετε που θα πηγαινουμε να ξεκαπνιζουμε, και οποιος αλλος σντροχος θελει-μπορει). Αντε να θυμηθω τα νιατα μου... Yes Yes . Εν αναμονη εξελιξεων......BikeSmileys drinking beer Emoticon
Ακόμα δεν τελείωσε το σκ!! Γρήγορα στο γραπτό σου, στους υπολογισμούς!!!
Και αύριο πρωί πας και το κλείνεις!!!! Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom