ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Σήμερα είχε αλλαγή λάδια φίλτρα στο 640 και γδυσιμο, Πλύσιμο στέγνωμα, πέρασμα με σπρευ επαφών παντού στο 990.
Αύριο έχει beautέ και χάδια γιατί θα του πιω το αίμα από τη Δευτερα και μετά.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Καινούργια λαστιχάκια
και μεταλλικές βαλβίδες
Καλοπάτητα Κώστα!!!
Επιτέλους ΚΑΙ γωνιακές!!!

Σήμερα είχε αλλαγή λάδια φίλτρα στο 640 και γδυσιμο, Πλύσιμο στέγνωμα, πέρασμα με σπρευ επαφών παντού στο 990.
Γιάννη είσαι κι εσύ σαν τον Κώστα.
Γυαλίζουν τα μηχανάκια σας!

Smileys drinking beer Emoticon
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.637
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
....990....
Αύριο έχει beautέ και χάδια γιατί θα του πιω το αίμα από τη Δευτερα και μετά.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πω ρε φίλε !!!
Ακόμα κι έτσι σε έρχεται να την καβαλησεις
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σήμερα είχε αλλαγή λάδια φίλτρα στο 640 και γδυσιμο, Πλύσιμο στέγνωμα, πέρασμα με σπρευ επαφών παντού στο 990.
Αύριο έχει beautέ και χάδια γιατί θα του πιω το αίμα από τη Δευτερα και μετά.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καπετάνιο θα σε μαλώσω...έχω την εντύπωση πως είδα μια μαυριλίτσα κείθε στο πίσω γρανάζι....


















RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling Τόδειξα στην κυρά για να μη λέει μόνο εμένα υποχόνδριο (μόνο στα μοτοσακά....) που πλένω 4+ ώρες....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk Α Ψ Ο Γ Ο Σ ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τόδειξα στην κυρά για να μη λέει μόνο εμένα υποχόνδριο (μόνο στα μοτοσακά....) που πλένω 4+ ώρες....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk Α Ψ Ο Γ Ο Σ ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon

Κι εγώ το έδειξα στην κυρά και της λέω "δες! Υπάρχουν και χειρότερα! Μην παραπονιέσαι καθόλου!"RollingRollingRollingRolling
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Καπετάνιο θα σε μαλώσω...έχω την εντύπωση πως είδα μια μαυριλίτσα κείθε στο πίσω γρανάζι....


















RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling Τόδειξα στην κυρά για να μη λέει μόνο εμένα υποχόνδριο (μόνο στα μοτοσακά....) που πλένω 4+ ώρες....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk Α Ψ Ο Γ Ο Σ ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
Κι εγώ το έδειξα στην κυρά και της λέω "δες! Υπάρχουν και χειρότερα! Μην παραπονιέσαι καθόλου!"RollingRollingRollingRolling

abcdefghgk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Τελευταία επεξεργασία:

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
εσυ και ο psi, πρέπει να είστε με την μπατονέτα απ'ότι βλέπω στις φωτό...abcdefghgk
Ουυυυυ ο psi είναι να βάλεις και στοίχημα.....RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingόλη μέρα πλένει....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.684
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Καινούργια λαστιχάκια
και μεταλλικές βαλβίδες

Metzeler tourance

















δεν μου το έκανε ζυγοστάθμιση
έχει ένα μηχάνημα που βγάζει μέσα στο λάστιχο κάτι σαν άμμο
και ευθυγραμμίζεται μόνο του
γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό?

Το μηχανάκι πάντως πάει τέλεια!!!

kostas r1150gs

Kαλοπατητα Κωστα.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.684
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Σήμερα είχε αλλαγή λάδια φίλτρα στο 640 και γδυσιμο, Πλύσιμο στέγνωμα, πέρασμα με σπρευ επαφών παντού στο 990.
Αύριο έχει beautέ και χάδια γιατί θα του πιω το αίμα από τη Δευτερα και μετά.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Το σπρευ επαφων μερικες φορες κανει θαυματα.
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.694
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Σήμερα έπεσαν κάτι ψιλοεργασίες στο SH300.

Ένα πράγμα που με απασχόλησε είναι ότι το μπριζάκι τύπου αυτοκινήτου που έχει στο ντουλαπάκι δε δουλεύει.
Κοίταγμα λοιπόν τις ασφάλειες, ΟΚ. Κοίταγμα τη φισέτα, ΟΚ. Τα καλώδια φαίνονται σε καλή κατάσταση.
Τι κάνω μετά; Πολύμετρο δεν έχω, αλλά και να είχα με τα ρεύματα δεν το'χω και δε θα'ξερα που να κοιτάξω.

Επίσης, το SH έχει στη μάσκα του δυο φώτα στάσης. Το ένα δεν άναβε. Έριξα μια ματιά και είχε τα παρακάτω ledάκια:



Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ελέγξω, π.χ. με μια μπαταρία αν λειτουργούν; Είναι κι αυτά σαν αλογόνου που δεν πρέπει να τα πιάνεις με το χέρι;

@Σάββας για δώσε κι εσύ τα φώτα σου, που ξέρεις από Βέσπα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.579
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Σήμερα έπεσαν κάτι ψιλοεργασίες στο SH300.

Ένα πράγμα που με απασχόλησε είναι ότι το μπριζάκι τύπου αυτοκινήτου που έχει στο ντουλαπάκι δε δουλεύει.
Κοίταγμα λοιπόν τις ασφάλειες, ΟΚ. Κοίταγμα τη φισέτα, ΟΚ. Τα καλώδια φαίνονται σε καλή κατάσταση.
Τι κάνω μετά; Πολύμετρο δεν έχω, αλλά και να είχα με τα ρεύματα δεν το'χω και δε θα'ξερα που να κοιτάξω.

Επίσης, το SH έχει στη μάσκα του δυο φώτα στάσης. Το ένα δεν άναβε. Έριξα μια ματιά και είχε τα παρακάτω ledάκια:



Τέτοια που βρίσκω; Θα προτιμούσα βέβαια τα καινούργια που θα βάλω να έχουν εκείνο το μπλε ιριδίζον χρώμα που χτυπάει στο μάτι.
Τα κανονικά τα λαμπάκια που έχει είναι 12V-5W.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ελέγξω, π.χ. με μια μπαταρία αν λειτουργούν; Είναι κι αυτά σαν αλογόνου που δεν πρέπει να τα πιάνεις με το χέρι;

@Σάββας για δώσε κι εσύ τα φώτα σου, που ξέρεις από Βέσπα!
Βρε'συ, μη τα πειράζεις αυτά τα Μηχανάκια..
-Χέρι να βάζεις στο Πεν Φε, που το σηκώνει! Χα χα...
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.694
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Βρε'συ, μη τα πειράζεις αυτά τα Μηχανάκια..
-Χέρι να βάζεις στο Πεν Φε, που το σηκώνει! Χα χα...

RollingRollingRollingRolling

Είναι αλήθεια ότι τα'χουν 'διαβασμένα' κι άμα γρατζουνιστείς πουθενά κολλάς και μετά μόνο γιαπωνέζικα καβαλάς;
Μην πάθουμε και κανα κακό στα καλά καθούμενα...
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.579
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
RollingRollingRollingRolling

Είναι αλήθεια ότι τα'χουν 'διαβασμένα' κι άμα γρατζουνιστείς πουθενά κολλάς και μετά μόνο γιαπωνέζικα καβαλάς;
Μην πάθουμε και κανα κακό στα καλά καθούμενα...
HateHateHate
RollingRollingRollingRollingRolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
RollingRollingRollingRolling

Είναι αλήθεια ότι τα'χουν 'διαβασμένα' κι άμα γρατζουνιστείς πουθενά κολλάς και μετά μόνο γιαπωνέζικα καβαλάς;
Μην πάθουμε και κανα κακό στα καλά καθούμενα...

Θα σου πω...
Όταν φτάνεις στο σημείο να θέλεις απλά να οδηγάς και να μην σκέφτεσαι σε ποια περιοχή της Ελλάδας βρίσκεται ο γκουρού μάστορας για το μοντέλο σου, όταν δεν πρέπει να έχεις διαβάσει για όλα τα γνωστά προβλήματα και πως να τα διορθώσεις, και όταν δεν χρειάζεται να ρωτάς τον πωλητή ποια απο αυτά έχει διορθώσει, τότε επιλέγεις Ιαπωνικό και απλά το οδηγάς, χωρίς έγνοιες (στα περισσότερα μοντέλα).

Έχοντας περάσει και απο τις δύο σχολές κατασκευαστών, έχει η κάθε μια τα καλά της. Εγώ αυτή την περίοδο είμαι στην φάση Ιαπωνικό, επειδή δεν θέλω να ασχολούμαι ιδιαίτερα πέρα απο τα βασικά της λογικής συντήρησης. Αργότερα μπορεί να ξαναγυρίσω Ευρώπη.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.684
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Σήμερα έπεσαν κάτι ψιλοεργασίες στο SH300.

Ένα πράγμα που με απασχόλησε είναι ότι το μπριζάκι τύπου αυτοκινήτου που έχει στο ντουλαπάκι δε δουλεύει.
Κοίταγμα λοιπόν τις ασφάλειες, ΟΚ. Κοίταγμα τη φισέτα, ΟΚ. Τα καλώδια φαίνονται σε καλή κατάσταση.
Τι κάνω μετά; Πολύμετρο δεν έχω, αλλά και να είχα με τα ρεύματα δεν το'χω και δε θα'ξερα που να κοιτάξω.

Επίσης, το SH έχει στη μάσκα του δυο φώτα στάσης. Το ένα δεν άναβε. Έριξα μια ματιά και είχε τα παρακάτω ledάκια:



Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ελέγξω, π.χ. με μια μπαταρία αν λειτουργούν; Είναι κι αυτά σαν αλογόνου που δεν πρέπει να τα πιάνεις με το χέρι;

@Σάββας για δώσε κι εσύ τα φώτα σου, που ξέρεις από Βέσπα!

Στο φις που αναβει βαλε και το αλλο που αναβει για να δεις αν ειναι καμενο.
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.694
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Στο φις που αναβει βαλε και το αλλο που αναβει για να δεις αν ειναι καμενο.

Το έκανα και μετά δεν άναβε κανένα από τα δύο...
Γι'αυτό ρωτάω μήπως δεν έπρεπε να τα αγγίξω. Απ'όσο ξέρω τα led δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.684
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το έκανα και μετά δεν άναβε κανένα από τα δύο...
Γι'αυτό ρωτάω μήπως δεν έπρεπε να τα αγγίξω. Απ'όσο ξέρω τα led δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα

Tραβα δυο καλωδια απευθειας απο την μπαταρια και δοκιμασε τα ξανα,
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.684
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πολυ χρησιμο και καλο ειναι να προμηθευτουν ενα οσοι δεν εχουν.Με 1,5 ευρω μπορειτε να τσεκαρετε την ταση της μπαταριας,η να δειτε αν ερχεται ρευμα σε καποιο καλωδιο.



Περισσoτερα θα βρειτε εδω:https://www.aliexpress.com/wholesal...olesale&SortType=price_asc&groupsort=1&page=1
 
Top Bottom