Σχέδιο αποφυγής καύσωνα : Βουδιστική Στούπα και Αστεροσκοπείο Χελμού !

Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Εκεί που καθόμαστε και βράζουμε μέσα στα τσιμέντα, συνειδητοποιώ ότι έχει περάσει σχεδόν μήνας, χωρίς βόλτα abcde

Μια γρήγορη ματιά στον χάρτη, σημεία που δεν έχω πάει, δημιουργία διαδρομής, πάλι 500αρα βγαίνει abcdefghgkabcdefghgk

Πήγαινε έλα από εθνική, γιατί έχει πολύ ξύλο ενδιάμεσα , και θέλουμε χρόνο για φωτογραφίες και ξεκούραση cdef





Εθνική λοιπόν μέχρι Λυκοποριά, και μετά Βουδιστική Στούπα .



Εκεί στο πρώτο χωρίο ο Πύργος, έχει χωματόδρομο , σε μια λάθος στροφή, αν και τελικά βλέποντας το στο Google maps και απο τις δυο μεριές δεν γλιτώνεις χώμα .

Τα τελευταία 1100 μέτρα μέχρι της Στουπα είναι επίσης χωματόδρομος. Οχι τίποτα ιδιαίτερο , λεπτό χώμα, βατός.

Το μηχανάκι έγινε ήδη κώλος abcdefghgk



Βουδιστική Στούπα λοιπόν :











 
Τελευταία επεξεργασία:
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής


Έχει και μια καντίνα εκεί και έναν κύριο , μας έλεγε για το βουδισμό , να πω την αμαρτία μου , δεν το βρήκα ενδιαφέρον καθόλου ....

Συνέχεια για Χιονοδρομικό κέντρο Καλαβρύτων και Αστεροσκοπείο Χελμού. 16 χιλιόμετρα άνοδος κάθοδος χωματόδρομου μας περιμένουν. Το GPS λέει να πάμε απο εθνική πάλι , και να ανεβούμε για Καλάβρυτα, καλά του λέω θα μας πας απο Φενεό :lol!:

Μετά απο Άνω Τρίκαλα, Καρυά , Φενεό , Λυκούρια , Κλειτορία, φτάνουμε στο χιονοδρομικό κέντρο.



8 Χιλιόμετρα χωματόδρομος . Πότε βατός, και πότε γεμάτος κοτρόνες και κρατήρες. Με τα S22 abcdefghgk Τρεις πάνω abcdefghg Μάπα αναρτήσεις Happy





Στα μισά της διαδρομής, ανακαλύπτω πως άλλο να διαβάζεις , ή να βλέπεις στην τηλεόραση το πως αραιώνει ο αέρας σε υψόμετρο, και δυσκολεύει στην αναπνοή , και άλλο να το ζεις cdef

Είναι λες και έχεις ένα βάρος στο στήθος , και η κακή φυσική κατάσταση, και οδήγηση σε χώμα, δεν βοηθούν. Αλλά σιγά μην αφήσουμε τέτοια θέματα να μας εμποδίσουν απο την επίτευξη του στόχου :D



ΜΕτα απο λίγο, φτάνουμε στον προορισμό μας Bike











 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής










360 φωτογραφία

Κάτσαμε καμιά ώρα περίπου εκεί πάνω, στην απόλυτη ησυχία , με μαγευτική θέα, αλλά άρχισε να παρακάνει δροσιά, οπότε δρόμο για την επιστροφή .

Στην διαδρομή προς Καλάβρυτα έχουν περάσει καινούργια άσφαλτο, οπότε ευκαιρία να καθαρίσουμε τα λάστιχα :D



Σιγά σιγά φτάσαμε εθνική , και μετά το βαρετό κομμάτι του ταξιδιού.

Καφέδες και τυροπιτουλα απο το σπίτι μας, δεν κάτσαμε πουθενά :)

Τα περάσαμε υπέροχα :Greeting

Καλά χιλιόμετρα σε όλους!

 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ομορφη βόρτα
Ειναι μια βορτα που δεν εχω κανει κι ολο λεω να ....αλλά πάντα καπου αλλού με πάνε....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.547
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Ομορφη βόρτα
Ειναι μια βορτα που δεν εχω κανει κι ολο λεω να ....αλλά πάντα καπου αλλού με πάνε....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δέσποτα,
Φαντάζομαι τόσο για εκπαιδευτικούς-ψυχαγωγικούς, όσο και για "επαγγελματικούς" λόγους... :D:D

Το Ποίμνιο.. έλαβε το μήνυμα!! ;)

:D:D:D:D:D
 
Top Bottom