Συμβαίνει τώρα....

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.287
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Δεν ξέρουμε δεν κυκλοφορούν και πολλά. Rolling Tooth Καλορίζικο Μπάμπη το νέο εργαλείο σου. Τελικά ανταλλαγή με το άφρικα;
Και πήρε και χρήμα
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Με το χιουνται
Πες στο παλικάρι να προσέχει γιατί το χιουντάι έχει πολύ γκάζι δεν είναι αργό σαν το μπούσα. abcdefghgk
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.441
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Κούραση


Αλλά γλυκιά κούραση....
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Κοίταξα έξω από την μπαλκονόπορτα και φύσαγε το πρωί. Ντύθηκα εντελώς βαριεστημένα και δεν είχα καθόλου όρεξη να πάω στην δουλειά. Ένα γρήγορο τηλέφωνο στο γραφείο ακυρώνοντας τις πρωινές υποχρεώσεις και καβάλα στην μοτοσυκλέτα.
Πάλι βουνό; Αφού είναι μεγάλο και μπορώ κάθε φορά να χάνομαι σε διαφορετικό σημείο. Πήγα Ανατολικά αυτή την φορά, έβαλα έναν καφέ σε πλαστικό ποτήρι στην βαλίτσα, και χώθηκα στην πρώτη ανοιχτή έξοδο. Κάθισα στο νοτισμένο από την υγρασία χώμα στην ρίζα ενός δέντρου. Ο ήλιος έπαιξε παιχνίδι μαζί μου βγαίνοντας από τα σύννεφα και για λίγη ώρα ταξίδεψα εκεί που θα ήθελα να είμαι...ακριβώς στο σημείο που βρισκόμουν.
320430600_491084826247497_3517010486966564278_n.jpg


Μια ώρα μετά ήμουν στο γραφείο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

scrabler

new member
Δημοσιεύσεις
325
Ηλικία
56
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
KLR 650
Όνομα
Giorgos
Το άκουγα: απο μισή στροφή ήθελε κανα δυο στροφές να γυρίσει.
Το έβλεπα: ολόκληρο βολτόμετρο με τυφλωνε καθε μερα.
Το παρακολουθούσα: το μετεό έλεγε για χαμηλές θερμοκρασίες από σημερα.
Το ήξερα: πως αν δεν το προλάβεις θα σου τύχει εκεί ακριβως που δεν θες.

ΑΛΛΑ

όλο τ' άφηνα με την ελπίδα να πάει λίγο αργότερα και λίγο αργότερα και ήρθε το... ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΠΙΑ! Κι έτσι σημερα το μεσημέρι, πάπαλα η μπαταρία έξω απο τη δουλειά! Και τωρα άντε σπρωχνε αυριο με χαμηλές θερμοκρασίες και ριπές και τα ρεστα και το κακό είναι πως αυτός ο Αη Βασίλης, μπαταρίες δεν κουβαλάει πια!

Ρε τι τραβάμε κι εμείς οι αθώες χορεύτριες!

Banging head
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Τις μπότες μου τος φορώ καθημερινά. Εντάξει όχι ακριβώς καθημερινά αφού από Μάιο ως και τον Οκτώβριο φορώ τα καλοκαιρινά μποτάκια. Αλλά εκπτώσεις στον εξοπλισμό μου δεν κάνω. Πριν 2 χρόνια αγόρασα για πρώτη φορά τις Forma. Άντεξαν και με το παραπάνω, δυο σκληρά χρόνια έντονης χρήσης. Στην πόλη κάθε μέρα, στις κοντινές βόλτες, στα ταξίδια μου, ακόμη και κάτι χωματόδρομους που είδα και ήθελα να εξερευνήσω στις βόλτες μου. Χριστουγενιάτικο δώρο στον εαυτό μου σήμερα η αντικατάσταση τους, πάλι με Forma





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.488
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Τις μπότες μου τος φορώ καθημερινά. Εντάξει όχι ακριβώς καθημερινά αφού από Μάιο ως και τον Οκτώβριο φορώ τα καλοκαιρινά μποτάκια. Αλλά εκπτώσεις στον εξοπλισμό μου δεν κάνω. Πριν 2 χρόνια αγόρασα για πρώτη φορά τις Forma. Άντεξαν και με το παραπάνω, δυο σκληρά χρόνια έντονης χρήσης. Στην πόλη κάθε μέρα, στις κοντινές βόλτες, στα ταξίδια μου, ακόμη και κάτι χωματόδρομους που είδα και ήθελα να εξερευνήσω στις βόλτες μου. Χριστουγενιάτικο δώρο στον εαυτό μου σήμερα η αντικατάσταση τους, πάλι με Forma





Sent from my iPhone using Tapatalk
Πλακα μου κανεις; Εχω ακομα τις πρωτες μποτες που ειχα παρει Forma απο το 2012 και ακομα αντεχουν τουλαχιστον ολισθηροτητα και χωρις κανενα σκισιμο.Ενταξει απο δυνατη βροχη δεν το συζηταω.Μπαζει και τους κεραυνους. Αλλα το τοτι αντεχει ακομα, τσοπανοσκυλο ενα πραγμα!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πλακα μου κανεις; Εχω ακομα τις πρωτες μποτες που ειχα παρει Forma απο το 2012 και ακομα αντεχουν τουλαχιστον ολισθηροτητα και χωρις κανενα σκισιμο.Ενταξει απο δυνατη βροχη δεν το συζηταω.Μπαζει και τους κεραυνους. Αλλα το τοτι αντεχει ακομα, τσοπανοσκυλο ενα πραγμα!
Πηρα Forma απο τζωρτζοπουλο το 2003 αν θυμαμαι καλα..
Ακομα αυτες εχω...(εχω κολλησει τη σολα 5-6 φορες!
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.413
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Ότι μπήκε ένα παιδάκι για κάλαντα και άρχισε να τα λέει διαφορετικά 'Χριστούγεννα-πρωτούγεννα πρώτη γιορτή του χρόνου...
Το άφησα το είπε όλο αλλά στην τελευταία στροφή το ξέχασε.
Ευγενέστατο και χαμογελαστό.
Του έδωσα το χαρτζηλίκι του.
-Σας ευχαριστώ,χρόνια πολλά,καλά Χριστούγεννα και συγγνώμη που ξέχασα τα λόγια (!)
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.408
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Merlot?
Ξηγιέσαι φίνα.
Ναι ,ειναι ωραίο .
Δεν πίνω πολύ ,κάναδυο ποτηράκια ήπια ,κόκκινο γαρ και έχει ακόμα .
Κάποια στιγμή μέσα στη βδομάδα θα δοκιμάσω και το μαύρο πρόβατο,άκουσα καλά λόγια .
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.287
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ναι ,ειναι ωραίο .
Δεν πίνω πολύ ,κάναδυο ποτηράκια ήπια ,κόκκινο γαρ και έχει ακόμα .
Κάποια στιγμή μέσα στη βδομάδα θα δοκιμάσω και το μαύρο πρόβατο,άκουσα καλά λόγια .
Αν σ αρέσει το merlot δοκίμασε τις "Πόρτες" του Σκούρα!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.408
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αν σ αρέσει το merlot δοκίμασε τις "Πόρτες" του Σκούρα!!
Μπαίνει στη λίστα .
Αν και με το Ρυθμό που τα πίνω θα πάει πάρα πίσω .
Το σημειώνω κι αυτό παντως
 
Top Bottom